Пошук
Расписание
Тема
коли
Де
Деталі заходу
Сейчас запнятий нет
(Русский) Оставляйте свои контактные данные и мы обязательно Вас пригласим на ближайщий мастер-класс!
foto

Ніщо так не тригерить людей, як слово «ремонт». Саме через погані асоціації або попередній негативний особистий досвід відкладається кожне нове перетворення будинку. Здається, простіше потерпіти та зачекати кращих часів, ніж увійти в цю річку «До», коли «Після» ще в тумані. І неважливо, робиться ремонт власними силами або ж фахівцями, максимальна залученість у процес та контроль всіх етапів обов'язкові.

Також не обійтися без головного болю, фінансових витрат та тривалих термінів виконання. Та найскладніше у будь-якій справі – розпочати, але з ремонтом все подвійно непросто, особливо коли нагальне питання – в який колір пофарбувати кімнату.

Вибір фарби для фарбування стін

Перш ніж визначитися з кольором для фарбування стін, потрібно усвідомити ступінь відповідальності. Меблі, предмети декору, текстиль, підлогу, стеля та, власне, самі стіни повинні створювати єдиний ансамбль. Коли все в кімнаті живе окремим життям, ні про яку гармонійну атмосферу мова йти не може. Кімната перетворюється в хаос, де навіть психологічно некомфортно перебувати. До того ж перефарбувати стіни завжди дешевше, ніж повністю змінити інтер'єр. Важливо пам'ятати, що вибір фарби для фарбування стін – це той момент, де слід враховувати всі нюанси одразу та наперед.
Поради щодо вибору кольору для фарбування стін:
1. Пам'ятайте про свої справжні бажання
Навіть з конкретним запитом можна легко загубитися у великій колірній палітрі, наявній у магазині. Ефект несподіванки плюс емоції роблять свою справу – ви починаєте сумніватися. Варто зберігати здоровий глузд та пам'ятати, що спонтанний вибір тільки зіпсує плани.
2. Картинка на моніторі не дорівнює колір у каталозі
При підборі кольору потрібно враховувати його реальний відтінок, а не віртуальний. Некоректна передача кольору монітора загрожує помилковим вибором відтінку. Краще орієнтуватися на кольори, показані у спеціальному буклеті, адже вони максимально відповідають оригіналу. Та найкраще замовити викрас, який дозволить оцінити колір на місці. Про нього нижче.
foto
3. Завжди робіть пробне фарбування
Щоб уникнути зайвих витрат, скористайтеся викраcами (візьміть кілька відтінків, що подобаються вам найбільше). Замовте тестовий викрас розміром 30х40 см та просто наклейте його на стіну, але не більше ніж на 24 години. Завдяки основі, що клеїться, він легко наноситься на будь-яку поверхню (крім шпалер) та знімається, не залишаючи слідів. Так можна оцінити відтінок при природному та штучному освітленні, подивитися на нього під різним кутом та порівняти з іншими.
foto
4. Віддавайте перевагу фарбі з насиченим пігментом
Особливо виграшно при різному освітленні виглядають стіни, пофарбовані фарбою з насиченим пігментом (відтінок при цьому значення не має). Інтер'єр відразу набуває глибину. Також не забувайте про правило: для південних кімнат вибирайте холодні відтінки, для північних – теплі.
5. Дотримуйтесь рекомендації виробника
При виборі кольорів не забувайте про їх вплив на емоційний стан людини. Перед використанням фарби обов'язково вивчіть інструкцію, а також слід врахувати поточний стан стін. Остаточний вердикт про колір можна робити як мінімум після нанесення двох шарів фарби (попередній колір може спотворити новий) та повного висихання.
Основні кольори для фарбування стін:
- білий – універсальний колір. Як і його відтінки (кремовий, айворі, бежевий, вершковий) робить приміщення наче повітряним. Надає заспокійливу дію та підвищує концентрацію;
- зелений та його відтінки – відмінно поєднуються між собою та доречні в будь-якому інтер'єрі. Позитивно впливають на людей (врівноважують, заспокоюють, освіжають);
- синій та його варіації (блакитний, бірюзовий, індиго, аквамарин) – розслаблюють та відновлюють сили. Візуально збільшують маленький простір;
- чорний та його відтінки (темно-сірий, чорний шоколад) – у правильних пропорціях роблять приміщення елегантним та виразним. Підкреслюють естетику антикварних меблів та предметів мистецтва;
- фіолетовий та його варіації (фіалковий, ліловий, лавандовий, бузковий) – акцентні відтінки, що надихають та стимулюють розумову діяльність;
- коричневий – класичний колір. Уособлює надійність та сталість, створює комфортну атмосферу, знімає напругу. Підходить для оформлення зон відпочинку та деяких робочих кабінетів;
- червоний – колір пристрасті, розкоші та влади. Пробуджує та заряджає енергією, надихає на звершення, але може викликати агресію. Кімната у червоному виглядає ефектно та ексклюзивно;
- жовтий та його відтінки (лимонний, сонячний, світло-жовтий) -– підвищують енергію та покращують настрій, сприяють творчості. У разі надлишку провокують перевтому та гнів;
- пастельні тони (блідо-жовтий, м'ятний, світло-рожевий, персиковий, ніжно-блакитний) – підходять для будь-якого інтер'єру та гармонійно доповнюють один одного. Сприяють релаксації.

Кольори стін під фарбування у кімнаті

Якщо керуватися лише емоціями при виборі відтінків для оздоблення стін, є ризик додаткових фінансових витрат та допущення так званих колірних помилок. Необхідно враховувати основне призначення кімнат (застосовуйте фарби для внутрішнього використання, наприклад, з лінійки Home від Kolorit), їх розмір та територіальне розташування, а також нюанси з природним та штучним освітленням.

Спальня

Фарбування стін у спальні передбачає вибір відтінків, що максимально налаштовують на розслаблення та повноцінний відпочинок. Варто надавати перевагу спокійним теплим відтінкам (бежевий, блакитний, рожевий, зелений). Занадто яскраві кольори провокують психіку та погіршують якість сну.

Вітальня

Вітальня – улюблене місце і для спільного проведення часу у колі родини, і для гучних зустрічей з друзями. При виборі кольору слід орієнтуватися на розмір приміщення. У невеликих віталень вигідно виглядають соковиті тони (фіолетові, сині, пурпурні, жовті, персикові), у великих і просторих – пастельні (сіро-зелений, блакитний, жовтий, сіро-блакитний, золотистий).

Дитяча

Кольори стін під фарбування у дитячій кімнаті безпосередньо залежать від віку. Для дошкільнят актуальні яскраві кольори (червоний, жовтий, зелений, оранжевий), що сприяють розвитку та активності. У школярів й підлітків фокус зміщується на навчання, тому тут доречні спокійні тони (сіро-зелений, білий, сіро-блакитний, бежевий). Акценти можна розставити за допомогою предметів меблів та декору.

Передпокій

Через специфіку розташування передпокій – це найчастіше маленьке та вузьке приміщення. Тут мінімум денного світла і лише найнеобхідніші предмети інтер'єру. Щоб візуально розширити простір, слід пофарбувати стіни в передпокої у світлі відтінки. Також варто врахувати, що пофарбовані поверхні у спальні та вітальні мають бути світлішими за стіни у передпокої.
foto

Кухня

Як пофарбувати стіни на кухні? Щоб знизити градус спеки у приміщенні та додати прохолоди, а також візуально збільшити площу, використовуйте для фарбування світлі тони (білий, синьо-зелений, жовтий, кремовий). Яскраві соковиті відтінки вибирають з певними цілями. Так, червоний та помаранчевий підвищують апетит, а от зелений та синій позитивно впливають на зміну харчових звичок на користь помірності. У разі темних стін кухонні меблі мають бути світлими.

Кабінет

Кабінет – місце для трудової діяльності, де все налаштовує на робочий лад. Занадто яскраві відтінки знижують концентрацію, а надлишок колірної палітри негативно позначається на самопочутті. У пріоритеті фарбування стін у спокійні тони (зелений, світло-коричневий, бежевий, сірий). Для творчості та креативу ідеальний жовтий колір.

Ванна кімната

Ванна кімната рідко може похвалитися значними розмірами. Єдиний вихід для «розширення» простору – пофарбувати стіни у білий колір або пастельні тони (бузковий, світло-зелений, рожевий, світло-блакитний). Також фарби з глянцевою або блискучою фактурою додадуть світла темній ванній кімнаті. Оживити інтер'єр можна за допомогою однієї яскравої акцентної стіни (наприклад, жовтої).

Офіс

Для створення комфортної робочої атмосфери з метою підвищення працездатності стіни в офісі фарбують у світлі спокійні тони (зелений, блакитний, персиковий). Для креативної діяльності буде доречним оформлення у червоний колір, для продажу страховок та надання охоронних послуг – у коричневий, для приймання клієнтів та оформлення договорів – в апельсиновий відтінок. Знижують продуктивність синій, сірий та його похідні. Абсолютно не підходять рожевий, малиновий та чорний.
При підборі ідеального кольору стін варто проаналізувати свій темперамент, функціональне призначення кімнат та вплив кожного кольору на психоемоційний стан людини. Від правильності вибору залежить комфортне перебування у приміщенні та загальна атмосфера. Вдалого вибору!
foto
Фарба Kolorit Dynasty

Шовковисто-матова фінішна фарба. Додасть текстурі поверхні стильний вигляд, зробить її ніжною і приємною на дотик. Протипліснявий компонент захистить стіни від плісняви та грибку, а підвищена стійкість до миття дозволить обробляти їх миючими засобами. Такий мікс ніжності і практичності, гіпоаллергенності і екологічності ідеально підійде для кухні і житлових кімнат.

Часто задаваемые вопросы

❔ Як впливає колір стін на людину?

Кожен відтінок на стіні абсолютно по-різному впливає на людину, починаючи від заспокоєння, розслаблення, підвищення сил до посилення почуття тривожності, агресії або погіршення самопочуття. Остаточно затвердити тон краще після ознайомлення зі значенням кожного кольору.

🎨 Який колір стін поєднується з коричневими меблями?

Коричневі меблі ідеально поєднується зі стінами, пофарбованими у природні кольори (оранжевий, темно-зелений, теракотовий, цегляно-червоний). Також виграшно відтіняють меблі стіни у світлих відтінках (білий, сірий, молочний, кремовий, вершковий, бежевий, світло-жовтий, блакитний).

✅ Як поєднувати колір стін, підлоги та стелі?

Світла стеля + яскраві стіни + темна підлога = стильно й помітно. Світла стеля + темніші стіни + темна підлога = традиційно та гармонійно. Світла стеля + світлі стіни + темна підлога = ок для кімнат з низькими стелями. Темна стеля + світлі стіни + темна підлога = оптимально для будь-яких приміщень.

💫 Як підібрати штори під колір стін?

Основні прийоми: колір одних штор аналогічний з кольором стіни, а другі контрастні; колір штор дублює один з відтінків стіни; штори тон в тон з фарбою для стін; при двоколірних стінах штори ідентичні одному з відтінків стіни або виконані у схожій гамі.

Стікер-тести