Пошук
Расписание
Тема
коли
Де
Деталі заходу
Сейчас запнятий нет
(Русский) Оставляйте свои контактные данные и мы обязательно Вас пригласим на ближайщий мастер-класс!
foto

Окремий гардероб в квартирі — мрія багатьох модників та шанувальників красивого одягу. Також це практично обов'язкове приміщення для великих сімей, бо їм вже не вистачає звичних шаф з вішалками. А ставити в дитячу величезну шафу-купе — далеко не завжди є оптимальним варіантом.

Ми розібрали найпопулярніші варіанти дизайну гардеробних в 2020-2022, щоб ви змогли максимально чітко описати майстрам «кімнату своєї мрії» . Використовуючи наші поради, ви зможете самостійно розробити максимально ергономічний простір для зберігання речей.

Види гардеробних кімнат

Незважаючи на удавану різноманітність, всі гардеробні поділяються на 2 основних типи: відкриті та закриті. Перші є природним продовженням кімнати, в той час як другі можна вважати маленьким самостійним приміщенням.

Відкрита гардеробна кімната

foto
Така кімната передбачає, що простір, де зберігаються речі не буде відділятися від основного приміщення перегородками або стінами, а стане продовженням інтер'єру. У цьому є як свої плюси, так і недоліки, з якими доведеться змиритися.
Любителям красивого одягу сподобається те, що всі речі будуть знаходитись під рукою — вони зможуть постійно бачити свою колекцію та знайомити з нею гостей. Такий спосіб облаштування зберігання не «з'їдає» площу маленьких квартир, бо візуально кімната залишилась в своєму початковому розмірі.
Проте в такому випадку господарям доведеться постійно стежити за порядком та сортувати речі по довжині та відтінкам. Не слід забувати, що так як це відкрита кімната, то і бачити «розгардіяш» в гардеробі будуть усі її гості.

Закрита гардеробна кімната

Її роблять в окремому приміщенні або створюють нішу в наявній кімнаті. Вона відгороджується непрозорою ширмою чи дверима. В такому випадку не обов'язково дотримуватися ідеального порядку, адже гості все одно не побачать того, що відбувається в гардеробі.
Як правило, в такому випадку у господарів з'являється багато місця для зберігання, яке можна облаштувати з максимальною ергономічністю без роздумів про решту меблів. Також у цій кімнаті можна облаштувати все необхідне для догляду за одягом — поставити улюблене дзеркало в повний зріст або зробити куточок для прасування та відпарювання речей, не захаращуючи подібними важливими «дрібницями» решту квартири. Окрім цього, речі не будуть заважати домочадцям та не постраждають від лап чотирилапих друзів.
Серед мінусів подібних кімнат можна виділити необхідність мати достатньо місця для її розташування. Навіть найскромніша гардеробна займе 5-7 метрів. Отже, в невеликій студії фізично не вийде здійснити дане рішення. Також потрібно враховувати, що для такої примірочної знадобиться додаткове освітлення, так як не в кожному плануванні під неї можна виділити окрему кімнату з вікном.

Розташування гардеробної

Далеко не у всіх житлові умови дозволяють віддати цілу кімнату під гардероб. І тоді любителям красивого одягу доводиться вирішувати яку частину квартири віддати під зберігання одягу. Найчастіше під цю роль підпадає частина спальні або комору.

Гардеробна в спальні

foto
У тих випадках, коли гардеробна не була передбачена в квартирі, то з найбільшою вірогідністю її побудують в спальні. Для цього дизайнер вибирає якусь частину кімнати та візуально відгороджує її. Якщо дозволяє площа приміщення, то майстер може побудувати невеликі перегородки або тонкі стіни.
Так ви отримаєте велику «шафу в стелю» яка буде відділена від сторонніх очей. Якщо в кімнаті є кут зі складною фактурою стін, нішами або виступами, то часто під роль примірочної вибирають саме його. Тоді майстер отримує ще більше можливостей для створення унікального гардеробу, використовуючи всі особливості стіни.

Гардеробна в коморі

Відмінний варіант для маленьких квартир, де неможливо виділити місце в спальні або вітальні. У більшості випадків забудовник спочатку продає квартиру з маленькою коморою, яку можна переобладнати під гардеробну.
Найменші кімнатки розміром 1х1м підійдуть для зберігання зимового одягу, взуття та сумок. В цей же час звичайний одяг можна зберігати в комоді або на спеціальних стелажах.
Комори побільше можна використовувати як велику гардеробну, розділивши її на літній та зимовий блоки. І так як зазвичай комори розташовуються біля кухні та ванної, то варто подбати про гарну вентиляцію та захист від вологи і цвілі.
З останнім допоможуть спеціальні ґрунтовки та фарби з компонентами проти плісняви. Їх склад підібраний так, щоб мінімізувати появу грибків та плісняви ​​навіть в важкодоступних місцях. Kolorit Argentic — інноваційна антимікробна фарба з частинками наносрібла захистить гардеробну від розмноження патогенних мікроорганізмів. Також вона витримує регулярне прибирання вологою ганчіркою.
Kolorit History не страшні випадкові бризки води та регулярна зміна вологості у приміщенні. Так що вона буде прекрасним вибором для тих гардеробних, де господарі вирішили зробити куточок для сушки та відпарювання улюблених речей.
foto
Фарба Kolorit Argentic

Спеціальна фарба для приміщень з підвищеними вимогами до безпеки. Завдяки наносріблу в складі та системі Argentum Protect вбиває понад 99% патогенних мікроорганізмів на стінах. Kolorit Argentic безпечна й завдяки своїм властивостям захистить дитячі кімнати, школи, лікарні від поширення патогенних мікроорганізмів. А матовий ступінь блиску створить стильний інтер’єр.

Планування гардеробної кімнати

Примірочна — досить особиста кімната. І продумувати її зовнішній вигляд варто не тільки виходячи з планування самого житла, кількості вікон та дверей в квартирі, а ще й з огляду на смаки господарів.

Лінійне планування

Тип планування, що схожий шафу-купе. Проте, якщо в звичайній «купешці» полиці практично прилягають до дверей і там майже не зустрінеш комодів, то тут поміж дверима і полицями досить багато вільного простору.
Також в таких «кімнатках» можуть розташовуватися по декілька комодів , де можуть зберігатися шкарпетки, нижня білизна та інші предмети інтимного життя.

Паралельне планування

foto
Відмінне рішення для продовгуватих приміщень з вікнами або величезним дзеркалом, яке можна розташувати навпроти дверей. Таке планування дозволить ергономічно обіграти особливості кімнати та помістити туди максимальну кількість речей та аксесуарів.
У цьому випадку полиці знаходяться одна навпроти одної, що дозволяє скоротити «маршрут» при підборі зовнішнього вигляду на день прийдешній. А якщо в приміщенні знаходиться вікно, то це знімає питання вентиляції та освітлення в світлий час доби. У більшості випадків сюди не потрібно ставити окремий клімат контроль — виняток становлять хіба що дорогі колекційні речі, яким потрібен особливий мікроклімат.

П-подібне планування

foto
Відмінний варіант для тих, хто віддає під гардеробну велику квадратну кімнату або готовий «пожертвувати» дзеркалом на всю стіну в прямокутному приміщенні. Практично всю корисну площу кімнати можуть зайняти полички, вішалки та інші важливі деталі інтер'єру, які допоможуть підтримувати речі в їх первинному стані.
Тут часто залишається достатньо місця для широкого дзеркала в повний зріст, стільця або диванчика на 2 місця, прасувальної дошки та місця для відпарювання речей. Таке планування дозволяє зробити навіть маленьку кімнату затишною примірочною.

Кутове планування

Хороше рішення для кімнат з обмеженою площею. Таке незвичайне розташування полиць дозволяє зберігати майже вдвічі більше речей, ніж помістилося би в звичайній лінійній шафі тієї же площі.
Відокремити таке приміщення від решти кімнати можна вузенькою гіпсокартонною стінкою з дверима. При цьому, вони можуть бути як звичайні, так і купе. У другому випадку дверна система може з легкістю замінити стіну в якості інструменту по відділенню гардероба від основної кімнати.

Обладнання для розміщення одягу

foto
Різні сорочки, сукні та піджаки бажано зберігати на вішалках — продумайте кімнату так, щоб в ній вистачило місця для достатньої кількості горизонтальних штанг. Вони можуть бути як відкритими, так і перебувати в спеціальних шафках
Штани зручніше всього зберігати на спеціальній вішалці для брюк — через свою незвичайну будову на ній можна розмістити більше одягу, аніж на звичній вішалці. Також її можна замінити вішалками-перекладинами — вони теж економлять місце, не псуючи стан речі.
Нижня білизна, шкарпетки, светри та футболки частіше всього зберігаються в висувних ящиках або комодах. А ось шарфи, шапки та інші головні убори краще розташувати на верхніх поличках або в стільникових корзинах під стелею. Подібна система зберігання «для ніг — внизу, для голови — зверху» інтуїтивно зрозуміла, завдяки чому ви не забудете куди поклали важливу річ.
Для аксесуарів краще продумати окремі висувні ящики з підставками. Не потрібно робити їх занадто високими — достатньо того, щоб усі прикраси можна було розташувати в один ряд. Багатоповерхове «нагромадження» тільки заплутає власника примірочної.

Системи зберігання взуття

foto
Вкрай «гаряча» проблема для великих сімей або любителів гарної обувки — в таких випадках кількість пар легко може переходити за 10-15 штук. І ось тут починаються проблеми зі зберіганням — далеко не до кожного комплекту збереглася коробка, а деякі шузи настільки гарні, що їх не хочеться ховати в коробки.
Дизайнери вже давно придумали вихід з подібних ситуацій. Висувна система — відмінний вибір, який можна знайти в більшості магазинів меблів. Виглядає він як штирі з модулями для взуття, що закріплюються на окремій рамі.
Навісні комоди — вкрай широкі полички, куди можна помістити до 2-3 пар за раз. Вони можуть бути як закритими, створюючи ілюзію широкого комода, так і відкритими, де господареві буде видна кожна пара взуття.
Поворотна кругла тумба — напіввідкритий варіант, який за принципом дії схожий на стійки для окулярів в спеціалізованих магазинах. З ними не потрібно ходити «навкруги» в пошуках улюбленої пари. Достатньо акуратно повернути тумбу і улюблене взуття знайдеться за кілька секунд.
Сітка з гачками — бюджетний варіант для сезонного взуття, яке потрібно зберігати по кілька місяців, не чіпаючи. Виглядає вона як велика сітка, на яку навішуються гачки або легкі полички. Плюс такого пристосування в тому, що гачки та полички можна розставляти в будь-якому порядку, кастомізуючи перфоровану панель під себе.

Корисні доповнення

foto
Стелажі, комоди, ящики та вішалки — необхідність в будь-який примірочній. Проте щоб зробити цю кімнату ще більш зручною, вам знадобляться додаткові предмети інтер'єру.
Розкладна драбина — без неї не обійтися в гардеробних з високими полицями та сталажами. У низьких приміщеннях (до 2.5 м) для цієї ролі підійде звичайний табурет.
Органайзери для аксесуарів спростять зберігання «важливих дрібниць» на кшталт браслетів, сережок, краваток та запонок. Так біжутерія завжди буде поруч, готовою надати «фінальний штрих» до образу.
Дзеркало в повний зріст допоможе швидко оцінити те, наскільки завершеним виглядає поточний «лук». Його ширина залежить від задумки та планування кімнати, а висота такого предмета інтер'єру зазвичай стартує від 170 см.
Дошка для прасування в складеному положенні практично не займає місця. Проте, продумавши місце під неї один раз, вам більше не доведеться думати про те, де саме погладити улюблені речі. Обов'язково продумайте розташування розеток та місце зберігання праски, щоб дотриматися всіх правил пожежної безпеки.
Джерел світла повинно бути декілька. Крім звичних стельових ламп також потрібно продумати бічне світло: це може бути світлодіодна стрічка, бра або торшер. Також бажано мати додатковий світильник прямо над дзеркалом. Так можна гарантувати відсутність тіней, що можуть спотворити зовнішність.
Часто задаваемые вопросы

👕 Як оформити гардеробну в квартирі?

Щоб оформити гардеробну в квартирі, потрібно зрозуміти розмір та форми майбутнього приміщення. Для квадратних кімнат підходить п-образне, для пеналів варто розглянути «паралельне» планування. Замінити шафу-купе можна лінійною примірочною, а якщо місця зовсім мало, то поставте кутову гардеробну.

🥻 Як зробити примірочну з комори?

Щоб зробити гардеробну з комори — використовуйте простір максимально раціонально. Продумайте верхні полиці для капелюхів, використовуйте висувні модулі для взуття, а одяг вішайте на вішалки-поперечини.

👖 Як правильно обладнати гардеробну кімнату?

Головне правило обладнання примірочної — зручність для господаря! Продумайте місця для зберігання блуз, брюк, взуття та аксесуарів виходячи від того, як часто ними користуєтеся і куди вдягаєте. Офісні, спортивні та вечірні речі бажано розділяти один від одного, навіть якщо простору вкрай мало.

🏢 Як переробити балкон в гардеробну?

При переробці балкона в гардеробну придивіться до кутового та лінійної планування. Паралельне хоч і можливе на великих балконах, але з ним доведеться забути про денне світло. А вибравши якийсь із двох варіантів, в основну кімнату через вікна буде потрапляти достатньо сонячних променів.

Стікер-тести