Пошук
Расписание
Тема
коли
Де
Деталі заходу
Сейчас запнятий нет
(Русский) Оставляйте свои контактные данные и мы обязательно Вас пригласим на ближайщий мастер-класс!
foto

Алкідна емаль — популярний вид лакофарбових матеріалів. Від фарби відрізняється типом оброблюваної поверхні: емаль частіше використовують для фарбування по металу та на дерев’яних поверхнях. А ось фарби для внутрішніх робіт в основному орієнтовані на зміну кольору мінеральних поверхонь (бетону, шпаклівки, штукатурки і т.д.), гіпсокартону та шпалер.

У цій статті ми детально розберемо для чого потрібна алкідна емаль, чим її розбавляти і скільки вона сохне. Ці знання допоможуть провести ремонт своєї мрії так, як задумувалося.

Характеристики та особливості

Щоб зрозуміти для себе, що ж це таке — алкідна фарба та емаль, варто подивитися на склад цих продуктів. Їх виробляють з алкідних смол шляхом обробки рослинних масел багатоатомними спиртами. Тобто, розчинником тут виступають масла, в той час як у акрилових фарб цю роль взяла на себе вода.
Саме розчинник і визначає «характер» фарби: як вона сохне, зносостійкість складу та навіть запах. Якісна алкідна емаль повинна відповідати 2 ключовим показникам.
foto
Стійкість до стирання. Пофарбовану поверхню можна протирати вологою ганчіркою. Якщо вона не витримує навіть такого контакту з вологою — варто задуматися про покупку.
Довговічність покриття. Якісна алкідна емаль не втрачає свій зовнішній вигляд через 3-5 років з моменту фарбування.

Види алкидної емалі

Різноманіття алкідних емалей величезне — сьогодні на ринку доступні як інтер'єрні продукти, так і суміші для зовнішніх робіт. Обов'язково звертайте увагу на цей параметр.
Навіть інтер'єрні емалі мають виражений запах — тому після фарбування рекомендується відкрити вікна на провітрювання і піти з кімнати, де проводилося фарбування приблизно на 1-2 години. Не робіть протягів, інакше покриття висохне нерівномірно.
Варто шукати продукти з компонентами проти плісняви та корозії — вони захистять метал від іржі, а дерево від появи цвілі та грибків. Досить часто такі склади підійдуть як для сухих, так і для вологих приміщень.
Більшість емалей для зовнішніх робіт не бояться УФ-променів, опадів та примх погоди. Але за таку стійкість доведеться «платити» ароматом, який буде вивітрюватися від 3-5 годин до 2-3 днів з моменту нанесення.

Витрати алкідної емалі

foto
Зазвичай витрати емалі практично не відрізняються від показників фарби та становлять 9-11 м2 на 1л на 1 шар. Щоб зрозуміти, скільки потрібно придбати продукту в конкретному випадку, скористайтеся калькулятором витрат на сайті виробника вибраної емалі.
Впишіть в комірки основні параметри фарбуємої поверхні, і виберіть бажаний товар. Через декілька секунд результати будуть на екрані.

Застосування алкідних емалей

Перед застосуванням емалей або фарби рекомендується заглянути в інструкцію до продукту. Як правило, виробник розписав усі особливості використання: куди, як та якими інструментами бажано наносити склад. Вивчіть розділи «Область застосування» та «Рекомендації по застосуванню» — там написано, де можна використовувати конкретну емаль.
Для тих, хто цікавився «чи можна фарбувати алкідною фарбою по акриловій», відповідаємо сміливо — так! Акрилові склади мають високу ступінь адгезії. А це означає, що на них можна наносити іншу фарбу – достатньо ретельно вимити поверхню лужним розчином.
А ось тим, хто захоче нанести на стінку акрилову фарбу поверх алкідів, доведеться попрацювати — її потрібно прошкурити наждачним папером. Масляні склади мають низькі показники адгезії. І якщо не підвищити цей показник «вручну», то нове покриття просто не буде триматися.

Скільки сохне алкідна фарба

Алкідна фарба сохне довше, аніж акрилова. Вся річ у різних розчинниках — олії потрібно більше часу, ніж воді
Коли в акрилових продуктах часткове висихання настає через 2 години, а повне протягом 5-7 годин, то з алкідами доведеться потерпіти. Часткове просихання відбувається протягом 3-5 годин, а ось повністю «готовою» поверхня буде приблизно за добу.
Ці значення правильні для оптимального «клімату» у приміщенні — температури близько 20-22°С та вологості 50-53%. Якщо в приміщенні холодніше або вологість вище норми, то доведеться почекати довше.

Плюси та мінуси алкідної емалі

foto
Однією з головних переваг подібних складів виступає їх бюджетність — вони дешевші, аніж акрилові. Також алкіди досить довговічні, а деякі емалі мають в своєму складі елементи проти плісняви та коррозії. Завдяки цьому пофарбована поверхня краще протистоїть шкідливому впливу довкілля.
Головний недолік алкідів — їх запах. Навіть інтер'єрні склади мають яскраво виражений аромат протягом перших кількох годин після нанесення.
Запитуючи, яка емаль краще — акрилова чи алкідна, потрібно виявити свої запити. Коли треба отримати стійке покриття, що швидко висихає та легко перефарбовується — краще шукати акрилові склади. Тим, кому важливіша економія коштів, варто придивитися до алкідів
Також потрібно дивитися на інші характеристики складу. Саме додаткові інгредієнти роблять продукт унікальним — таким, що не боїться цвілі, корозії або захищає від патогенів.
Часто задаваемые вопросы

🖌 Що можна фарбувати алкідною емаллю?

Алкідною емаллю зазвичай фарбують дерево та метал. Щоб дізнатися, що можна фарбувати конкретною емаллю, перегляньте інструкцію до продукту. У розділах «Рекомендації по застосуванню» та «Область застосування» будуть потрібні рекомендації.

🩸 Як швидко сохне алкідна емаль?

Алкідна емаль частково підсихає через 5-7 годин, а повністю висохне приблизно за добу. Все це стосується закритого приміщення з оптимальним мікрокліматом — вологість 45-50% і температура від 18 до 22°С.

💮 Яка різниця між акриловою та алкідною фарбою?

Вони відрізняються типом сполучника. Акрилові склади є акриловою дисперсією водного сополімеру, тоді як акрилові емалі виробляють з різних алкідних смол.

Стікер-тести