Пошук
Расписание
Тема
коли
Де
Деталі заходу
Сейчас запнятий нет
(Русский) Оставляйте свои контактные данные и мы обязательно Вас пригласим на ближайщий мастер-класс!
foto

Фарбування металу захистить поверхню від шкідливого впливу зовнішнього середовища та придасть їй завершений зовнішній вигляд. І хоч початківцям буває складно розібратися в тому, як називаються різні види фарбування металу та якими інструментами доведеться робити всю роботу — проте дотримуючись простих інструкцій з цієї статті, з ремонтом впорається кожен.

Вибір фарби для металу

Для роботи із залізом звичайні інтер'єрні фарби не підійдуть. З обробкою такої поверхні краще всього впораються спеціальні емалі для дерева та металу. В залежності від типу розчинника вони поділяються на масляні та водоемульсійні. Вибираючи, якою саме фарбою фарбувати метал, необхідно враховувати особливості кожного складу.
Перші потрібно наносити акуратно, оскільки вони часто беруться з розводами. Більше того, у них солідний показник витрат — з 1 літра вони здатні пофарбувати лише 7-8 м2. Також алкідні емалі сохнуть досить довго — доведеться чекати 1-2 дні. А після нанесення рекомендується вийти на 2-3 години з приміщення — у висихаючого масла специфічний запах, що може викликати напади мігрені у чутливих людей.
Вододисперсійні склади більш універсальні: в інтер'єрних емалях майже відсутній аромат, а при правильній підготовці та нанесенні, розводів уникне навіть новачок. Витрати тут економніші — з 1 літра можна покрити до 10-12 м2.

Особливості фарбування металів

foto
«Голий» метал сильно вбирає рідини, тому перед фарбуванням його обов'язково ґрунтують. Краще всього вибирати ґрунт з компонентами проти корозії — це захистить залізо від появи іржі в майбутньому.
Якщо ж робота буде проводитись з раніше пофарбованою поверхнею, то потрібно враховувати, чим саме вона покрита: масляною фарбою, вододисперсійною емаллю чи порошковим покриттям.
Основу з масляною емаллю варто прошкурити, тому що пофарбувати метал без цього кроку не вийде — він занадто гладкий і практично не має адгезії (чіпкості). Обробка наждачкою надасть основі необхідну шорсткість.
Метал покритий вододисперсійною фарбою достатньо промити лужною рідиною. Після цього протріть основу ганчіркою, змоченою в чистій воді, і дайте поверхні просохнути.
А ось для зняття порошкових складів доведеться скористатися спеціальними змивками, що розм'якшують покриття. Якщо немає можливості скористатися ними, то підійде прошкурювання болгаркою з наждачною насадкою.
Вибираючи, яка фарба краще для фарбування металу сьогодні, варто шукати вододисперсійні склади. Прекрасний варіант — Kolorit Wood and Metal Enamel Глянець : наявність добавок проти коррозії захистить поверхню від появи іржі, а безпека складу підтверджується державною сан-мед експертизою. І якщо через кілька років захочеться змінити колір основи, то попередня підготовка практично не займе вашого часу.
Сам процес фарбування нічим не відрізняється від роботи з мінеральними (бетон, цегла, шпаклівка і т.д.) та дерев'яними поверхнями: потрібно нанести емаль в 2 шари, між якими варто почекати 2-3 години.

Підготовка металу перед фарбуванням

foto
Перед тим як фарбувати металеві поверхні, їх варто ретельно підготувати: видалити забруднення та іржу. А залізо, яке фарбували раніше, потрібно додатково обробити спеціальною ґрунтовкою з антикорозійними властивостями.

Видалення іржі

Зняти накоплені бруд та іржу можна 2 способами: за допомогою шліфувальних дисків або піскоструминної установки. Ці процеси викликають багато пилу, так що краще тут одягнути маску та захисні окуляри.
У першому випадку наждачний папір акуратно прошкурює метал, знімаючи частину верхнього шару та забруднення. Такий підхід надає шорсткість, яка потрібна для нанесення фарби: так вона краще «приклеїться» до поверхні.
Робота піскострую нагадує мийку для авто: тільки разом з водою тут подається ще й дрібний абразив (кам'яний дріб або пісок). І комбінація дрібних частинок разом із водою і знімає стару фарбу, бруд та іржу.
Важливо: у той час, як шліфувальний диск підійде під будь-який метал, то піскострумина установка застосовується там, де товщина листа перевищує 2 мм.

Ґрунтування металу

Обов'язково ґрунтувати потрібно лише те залізо, яке раніше не фарбували. Після цього зачекайте, поки ґрунтовка повністю висохне. При оптимальному мікрокліматі (вологість близько 45-50% і температура повітря 20-22°С) чекати доведеться 5-7 годин.
Поверхню, покриту масляною емаллю, варто прошкурити — це підвищить її чіпкість. Метал, що пофарбований вододисперсійною емаллю достатньо промити лужною рідиною. Після цього протріть основу ганчіркою, змоченою в чистій воді та дайте поверхні просохнути.

Етапи фарбування металу

foto
Алгоритм фарбування заліза нічим відрізняється від роботи зі стінами. Спочатку виберіть, чим саме наносити емаль: фарбопультом, валиком або пензлем. Перші два інструменти підійдуть для великих площ під фарбування. Пензлик відмінно пропрацює рельєфні переходи, кути та важкодоступні місця.
Зважайте на те, як саме спосіб нанесення збільшить витрату емалі. Фарбопульт зручний, проте вкрай неекономний: в залежності від майстра та способу нанесення він «з'їсть» від 15 до 40% фарби. Найбільш економний інструмент — валик. З ним при розрахунках потрібної кількості фарби доведеться додати від 7 до 12%. Пензлик збільшить витрати приблизно на 11-15%.
Розбираючись, як пофарбувати металеві ґрати чи інші ковані елементи — зупиніть свій вибір на пензлі. Фарбопульт хоч і зручний, проте тут будуть великі втрати продукту. А ось скрупульозна робота пензлем хоч і займе більше часу, проте помітно зменшить витрати складу.
Нанесіть перший шар емалі та зачекайте, поки він частково підсохне. З вододисперсійними фарбами достатньо почекати 2-4 години, а ось алкідним складам доведеться висихати 12-20 годин. Після цього нанесіть другий шар та дайте йому повністю висохнути. Водоемульсійним емалям знадобиться 5-7 годин, а тим, хто пофарбував залізо масляними продуктами, доведеться чекати 1-2 доби.

Фарбування металу на вулиці

foto
Перед тим як пофарбувати метал на вулиці, потрібно вивчити прогноз погоди на наступний день. Краще всього робити це в теплу пору року в суху погоду — тоді емаль висохне так, як і планувалося виробником. Якщо на вулиці надто спекотно (понад 25-27°С), то бажано придумати імпровізовану тінь на перші 3-4 години після фарбування — це трохи знизить високу температуру повітря біля металу та дасть можливість складу висохнути правильно.
Якщо прогноз погоди говорить про дощ або туман, то краще відкласти сеанс по зміні кольору. Краплі, що випадково падають, можуть призвести до розводів та смуг на поверхні під фарбування. Підвищена вологість хоч і не рекомендується, проте не є критичним протипоказанням — склад буде сохнути довше, аніж належить.
Взимку обирайте найбільш теплі дні (коли температура повітря перевищує +10°С) або організуйте імпровізовану альтанку та обігрійте її УФ-лампою або тепловою гарматою. Важливо, щоб температура повітря біля самого аркуша металу була в межах 15-25°С. Саме за таких показників водоемульсійна емаль висохне за кілька годин, не втративши своїх властивостей.
Часто задаваемые вопросы

🌳 Якою фарбою фарбувати метал на вулиці?

Щоб пофарбувати залізо надворі, потрібно вибирати фасадну чи універсальну емаль по металу. Звичайна інтер'єрна фарба сюди не підійде.

🩸 Чим краще фарбувати метал?

Метал можна фарбувати валиком, фарбопультом або пензлем. Для листів зі складним рельєфом, кутів та кованих елементів найкраще підійде пензлик.

🖌 Як фарбувати вироби з металу?

Фарбуйте підготовлену поверхню — тоді метал радуватиме відсутністю іржі ще багато років. Незабарвлений лист проґрунтуйте, пофарбовані вододисперсійною емалю промийте лужним розчином, а вкритий масляними або порошковими фарбами — прошкурьте.

Стікер-тести