Пошук
Расписание
Тема
коли
Де
Деталі заходу
Сейчас запнятий нет
(Русский) Оставляйте свои контактные данные и мы обязательно Вас пригласим на ближайщий мастер-класс!
foto

Обшивка гіпсокартоном — популярний метод вирівнювання стін з великими перепадами рельєфу (від 3 мм). Незважаючи на те, що спочатку подібна підготовка поверхні здається вкрай складним процесом, проте в реальності шпаклівка гіпсокартону виявляється простим та зрозумілим процесом. Головне — дотримуватися правил з даної статті!

Вибираємо шпаклівку для гіпсокартону

Оскільки гіпс прибирає великі нерівності, то при роботі з ним не потрібно використовувати штукатурку. Досить взяти стартову і фінішну шпаклівки. Перша приховає нерівності між швами, а друга підготує гіпсокартон під фарбування або тонкі шпалери. Для товстих шпалер (від 1,5 мм) без малюнка та з яскравим рельєфом достатньо обробки швів стартовим складом.
Шпаклівки продаються в сухому та готовому стані. Перші більш зручно зберігати — вони продаються в спеціальних мішках. У теплому й сухому приміщенні їх можна зберігати 2-3 місяці навіть після того, як ви відкрили упаковку. В закритій упаковці на складі з оптимальним мікрокліматом вони можуть стояти кілька років без втрати характеристик. Але під час ремонту їх потрібно самостійно розбавляти водою, ретельно перемішуючи до однорідної консистенції — у любителів це виходить далеко не завжди.
Готові шпаклівки продаються вже у потрібній консистенції в відрах різного об'єму — від 1 до 30 літрів. Перед використанням достатньо розмішати склад прямо в тарі: це поверне товару початкову консистенцію. Проте, як тільки ви розкрили відро — його потрібно використовувати протягом кількох діб. Далі склад засихає і стає непридатним.

Ґрунтовка поверхні

Обов'язковий етап ремонтних робіт. Ґрунтовка високо цінується фахівцями за те, що вона зміцнює поверхню та поліпшує адгезію будівельних матеріалів. Спеціальні ґрунтовки з компонентами проти плісняви підвищують стійкість до впливу вологи — вони підходять для ванни або кухні. Kolorit Silanit завдяки наявності частинок наносрібла захистить поверхню від поширення патогенних мікроорганізмів. Тим, хто шукає ґрунтовку глибокого проникнення, варто звернути увагу на Kolorit STANDART G.
Бажано використовувати її після кожного з кроків ремонту. Виглядати це буде наступним чином: установка гіпсокартону → обклеювання стиків скловолокном → шпаклювання швів → ґрунтування поверхні швів → фінішна шпаклівка → ґрунтування стіни → фарбування чи поклейка шпалер.
Ґрунтовку потрібно наносити пензлем чи фарборозпилювачем. Валик не підходить, бо він нерівномірно вбирає склад, що може призвести до появи смуг в майбутньому.

Стартова шпаклівка

foto
Основне завдання цього етапу — армування поверхні та вирівнювання рельєфу на швах. Для цього знадобиться скловолокно плюс стартова шпаклівка. Сам процес буде виглядати наступним чином.
Нанесіть тонкий шар стартової шпаклівки на шов, та розрівняйте його широким шпателем. Далі відріжте невеликий шматок скловолокна — щоб його вистачило рівно на шов, що знаходиться в роботі. Нанесіть ще один шар стартової шпаклівки, покриваючи сітку.
Після того, як склад висохне (для цього досить від 5 годин при температурі + 23-35°C та вологості близько 50%), пройдіться по ньому наждачним папером, опрацьовуючи нерівності та перепади рельєфу. Болгарка зі шліфувальними насадками не підійде — вона може пошкодити самі листи.

Підготовка гіпсокартону під шпаклівку

Перш ніж почати шпаклювати гіпсокартон, потрібно підготувати листи так, щоб у них практично не було перепадів рельєфу та випираючих кутів. Для цього спробуйте підрізати кінці листа під кутом у 45 градусів, створивши своєрідну фаску. Тоді шпаклівка легко заповнить шви і вони стануть зовсім непомітні.
Вкрутіть саморізи так, щоб їх не було видно. При цьому не потрібно докладати надзусиль, бо так ви можете втопити головки болтів. Через це на гіпсокартоні з'являться ямки, та лист може почати випадати. В цьому випадку доведеться акуратно зняти кріплення та брати новий, більш довгий саморіз.
Після закінчення попередньої підготовки прогрунтуйте шви. Зачекайте від 5 годин при оптимальному мікрокліматі приміщення (температура + 22-25° С та вологість в межах 50-55%) й обклейте шви скловолокном. Ще через 24 години після цього можна приступати до самого процесу шпаклювання гіпсокартону. Почати раніше не можна — є ймовірність того, що клей не встигне підсохнути.

Закладання стиків гіпсокартону

Для закладання швів краще всього підходять середній (10-15) та широкий (20-30) см шпателі. Завдяки їм ви зможете зробити так, що шви не будуть вибиватися із загального рельєфу листа. Досягти такого результату кельмою та стамескою буде набагато складніше — доведеться декілька разів проходити в одному місці. І все одно існує можливість того, що шви залишаться на видноті: ширини подібних інструментів просто не вистачає для забивання стиків.
Вузький шпатель підійде тільки для того, щоб акуратно нанести невелику кількість суміші. Завдяки своїм компактним розмірам він не зможе набрати багато шпаклівки.
Після висихання складу рекомендується пройтися по обробленій зоні наждачним папером. Так ви приберете нерівності, що залишилися після шпаклювання.
Шурупи та саморізи також потребують ретельної шпаклівки. В іншому випадку їх буде помітно на пофарбованій поверхні та в них провалюватимуться шпалерні листи.
Шпаклівку потрібно наносити плавними рухами уздовж та поперек. Так вийде максимально заповнити канавки капелюшків шурупів, саморізів та цвяхів, повністю приховавши їх головки від очей оточуючих.

Як шпаклювати кути

foto
Рівні зовнішні кути потрібно закріпити спеціальним алюмінієвим будівельним куточком. Розріжте його та закріпіть по периметру прорізів. Робиться це на шпаклівку або будівельний степлер. Так майстер зміцнює конструкцію в її «слабких» місцях, які найчастіше відколюються
Закріпивши куточки, можна переходити до їх «маскування». Візьміть маленький шпатель та починайте вдавлювати шпаклівку в «клітинки» куточка. Продовжуйте робити це, допоки не заповните всі отвори. Таким чином ви досягнете необхідної жорсткості кута і йому не будуть страшні більшість механічних впливів. Вирівняйте шпаклівку на армованих стиках великим шпателем, проводячи ним від середини армованого профілю в сторону стін

Які відмінності шпаклівки під фарбування і поклейку шпалер

Якщо беруться тонкі шпалери або шпалери під фарбування, то різниці в шпаклюванні не буде. В обох випадках доведеться використовувати як стартову шпаклівку для опрацювання швів, так і фінішну для остаточного вирівнювання рельєфу та надання потрібного кольору поверхні.
У разі використання товстих шпалер з рельєфом чи без чіткого візерунка в рідкісних випадках допускається використання тільки стартової шпаклівки. Щоб зрозуміти, як вчинити в конкретному випадку — проконсультуйтеся з представниками брендів обраних будматеріалів в лакофарбових відділах найближчого будівельного магазину.

Фінішна шпаклівка

Перш ніж приступити до цього етапу робіт, потрібно підготувати поверхню: зачистити усі перепади рельєфу наждачним папером різної зернистості. І так як це досить брудний процес, то рекомендується використовувати засоби індивідуального захисту: респіратор, будівельні окуляри та рукавички.
Далі потрібно нанести ґрунтовку на всю робочу поверхню — вона поліпшить адгезію стіни, завдяки чому шпаклівка ляже ідеально. Після цього потрібно почекати 5-7 годин при оптимальному мікрокліматі (температура близько 20-25°С та вологість в межах 45-55%
Закінчується підготовка поверхні нанесенням фінішної шпаклівки — вона пропрацює найдрібніші недоліки (до 1 мм). Kolorit STANDART LF — ультрабіла шпаклівка стане універсальним вибором для стін та стелі. Після неї можна фарбувати гіпсокартон в бажаний колір. Kolorit STANDART LH сподобається тим, хто хоче створити кімнату в світлих пастельних відтінках, бо її попередньо колерують по палітрі Kolorit Base Light.
foto
Шпаклівка Kolorit STANDART LH

Готова до застосування інноваційна фінішна шпаклівка. Зменшує зусилля маляра на більш як 200 кг при нанесенні на стіну. Це перша в Україні шпаклівка, якій можна надати потрібного тону. Вона колорується за палітрою світлих відтінків Kolorit Base Light,  покращуючи декоративний вигляд готового покриття. Kolorit STANDART LH зменшує витрати фарби та підходить для машинного нанесення.

Витрати шпаклівки на квадратний метр гіпсокартону

foto
Як правило, виробник вказує цей параметр в технічних характеристиках товару. Для розрахунку необхідної кількості шпаклівки виміряйте довжину та ширину блоку, що буде оброблятися. Далі зайдіть в калькулятор витрат і виберіть необхідний продукт.
Якщо гіпсокартоном покрита невелика частина кімнати або стелі, то виберіть розділ «стеля» та впишіть отримані значення. Тим, хто покривав гіпсом усі стінки всередині приміщення, потрібно вибрати розділ «стіни» та вписати параметри кімнати, вибравши кількість вікон та дверей. Через декілька секунд ви вже дізнаєтесь, скільки саме вам необхідно купити шпаклівки.
Важливо: в калькуляторі витрат не враховуються втрати матеріалу через спосіб нанесення. Для того, щоб вам гарантовано вистачило шпаклівки, слід додати 10-15% до отриманого обсягу.
Часто задаваемые вопросы

👷 Який шар шпаклівки можна наносити на гіпсокартон?

Шар шпаклівки на гіпсокартоні повинен бути стандартної товщини — стартової до 1,5 мм (можна нанести двічі), а фінішної до 1 мм.

🖌 Чи потрібно шпаклювати весь гіпсокартон?

При роботі зі стартовою шпаклівкою достатньо пропрацювати шви, а ось з фінішним складом доведеться шпаклювати весь гіпсокартон.

⚒ Чи потрібно шпаклювати вологостійкий гіпсокартон?

Так, вологостійкий гіпсокартон потрібно шпаклювати. Тоді поверхня отримає ідеально рівний рельєф, а фарба та шпалерний клей ляжуть рівно й без розводів

💧Чи можна шпаклювати гіпсокартон відразу фінішною шпаклівкою?

Ні, бажано спочатку армувати шви стартовою шпаклівкою. І тільки після додаткового зміцнення конструкції можна починати роботу з фінішною шпаклівкою.

Стікер-тести