Пошук
Расписание
Тема
коли
Де
Деталі заходу
Сейчас запнятий нет
(Русский) Оставляйте свои контактные данные и мы обязательно Вас пригласим на ближайщий мастер-класс!
foto

Надлишок інформації призводить до нервозності та культивує почуття невдоволення собою. Постійно тікати для зміни картинки варіант надто дорогий, та не завжди ймовірний за часом. Найкраще, що можна зробити для себе – прибрати все зайве. Від оточення до бездумного захаращення простору й не "свого" дизайну будинку.

Стиль модерн в інтер'єрі – це про реалізацію себе за допомогою оригінальних композиційних рішень, функціонального простору та лаконічної краси. Власне житло стає тим самим ресурсним місцем мрії, де кожна деталь чітко вивірена та створює цілісний ансамбль, де панує дух свободи, атмосфера легкості й затишку.

Стиль модерн в інтер'єрі: особливості та характерні риси

foto
Стиль модерн датується кінцем XIX - початком XX століть та відносно коротким, але яскравим терміном існування (близько 30 років). Він став втіленням результатів науково-технічного прогресу й відходом від масової невиразності в інтер'єрах до індивідуальності, природності та оригінальної функціональності. Стиль модерн виник паралельно в декількох країнах, кожна з яких по своєму його інтерпретувала. Так, для Франції – це ар-нуво, для Шотландії – глазго, для Італії – ліберті, для Німеччини – югендстиль, для США – тіффані, для Австрії – сецессион. Початок Першої світової війни негативно позначився на подальшому розвитку стилю. Однак через роки модерн знову повернувся до життя завдяки пізнаваному колориту та ексклюзивності інтер'єрів.
Характерні риси стилю модерн в інтер'єрі:
- Велика кількість дерев'яних елементів. Облицювальні матеріали, предмети меблів та декору переважно з твердих порід деревини (зебрано, бук, венге, дуб). Мінімальна обробка тільки підкреслює їх фактурність. Так, замість глухого фарбування поверхонь перевага надається лаку. Наприклад, можна використовувати емаль Kolorit.
- Дух природи. Модерн надихається природою та її самобутньою красою, тому флористичні та тваринні принти так органічно вписуються в інтер'єр. Природні відтінки оздоблювальних матеріалів підтверджують прагнення до всього натурального. У картинах, текстилі та шпалерах зображуються квіти й рослини, метелики й жучки, а витонченість природних форм втілюється у дереві та металі.
- Любов до вітражів. Наявність вітражів – візитна картка стилю. Це може бути металевий каркас, заповнений різнобарвними елементами зі скла. Рослинна тематика та жіночі образи знаходять себе у дизайні стелі, вікон, елементів декору та фасадах меблів. Інтер'єри зі штучно підсвіченими вітражами виглядають ще більш незвично та ефектно.
Натуральність матеріалів. Коштовність стилю обумовлена ​​використанням натуральних матеріалів. Цінні породи деревини застосовують для обробки підлоги та стін, а також виготовлення предметів інтер'єру. Кольорове скло – для вітражів, перегородок, світильників. Розкішний текстиль – для оббивки м'яких меблів та декоративних подушок, штор. Кований метал – для поручнів, ніжок столів і табуретів.
foto
Камерне освітлення. Характерним для модерну є приглушене та м'яке світло, що створює атмосферу затишку і романтики. Центральне освітлення – це масивна люстра, як доповнення – настільні та підлогові торшери, канделябри, настінні бра. Також у модерні доречне приховане підсвічування. Завершують цілісність інтер'єру великі аркові вікна.
Стриманий дизайн. Модерн любить просторі приміщення, що піддаються зонуванню. В оформленні інтер'єру чітко простежується дух мінімалізму (немає кількісного хаосу при декоруванні та меблюванні), поєднаний з функціональністю та вивіреністю кожної деталі. Оригінальність інтер'єру відтіняють меблі незвичайної форми, старовинні речі, нестандартні вази, картини у витончених рамках, металеві статуетки, вітражні світильники.

Геометрія у стилі модерн в інтер'єрі

Серед інших стилів модерн виділяється бунтарським характером. Він не сприймає показну суворість, тотальну вивіреність, підпорядкованість прямим лініям та чітку симетрію. Модерн справжній та унікальний як сама природа з її плавними та м'якими контурами. Відмінними ознаками стилю є плинність ліній, округлість, асиметрія та пластичність форм без явно виражених кутів. В інтер'єрі це реалізується у барельєфах на стінах, витончених аркових дверних та віконних отворах, плавних вигинах сходів та їх елементів, різьблених деталях, візерунках на шпалерах та текстилі. У дизайні приміщення головне не пошук центральної осі, а гармонійне поєднання всіх деталей та дух самої природи.

Колірна палітра

Гамма відтінків для інтер'єру у стилі модерн задана самою природою, а саме її справжніми та спокійними тонами. Тут все заточене під натуральність.
Основні композиційні правила – для основного фону прийнятний один колір, в якості додаткового вибирається співзвучний йому відтінок. Яскраві та насичені кольори використовуються виключно як контрастні акценти. Гармонійний ансамбль всіх кольорів робить інтер'єр спокійним та врівноваженим, у разі занадто яскравих акцентів – емоційним та динамічним.
Колірна палітра в стилі модерн – це:
- всі відтінки коричневого – світлі й темні тони натурального дерева;
- бежевий, персиковий, вершковий, білий – домінантні відтінки;
- темно-зелений, винний, глибокий синій – актуальні для предметів декору;
- фуксія, жовтий, червоний – використовуються як кольорові акценти;
- сірий – колір похмурого неба, каменів та дорожнього пилу;
- чорний – відтінок природних каменів й заліза.
foto
Ніжні пастельні тони використовують з метою візуально збільшити приміщення, додати світла та підкреслити плавність ліній, темні ж відтінки краще застосовувати у великих просторах з хорошим освітленням, або ж в якості однієї акцентної стіни. При виборі палітри важливо дотримуватися колірного балансу, щоб не зробити інтер'єр занадто строкатим та зухвалим. Знайти потрібні відтінки завжди можна у широкій палітрі фарб Kolorit (наприклад, в лінійці Home).
foto
Фарба Kolorit Dynasty

Шовковисто-матова фінішна фарба. Додасть текстурі поверхні стильний вигляд, зробить її ніжною і приємною на дотик. Протипліснявий компонент захистить стіни від плісняви та грибку, а підвищена стійкість до миття дозволить обробляти їх миючими засобами. Такий мікс ніжності і практичності, гіпоаллергенності і екологічності ідеально підійде для кухні і житлових кімнат.

Кухня в стилі модерн та варіанти її оформлення

Стиль модерн ідеальний для просторої кухні, в іншому випадку його можна реалізувати за допомогою елементів декору. Функціональність – характерна риса стилю, що відбивається у наявності необхідної побутової техніки в поєднанні з ідеальною системою зберігання. При виборі аксесуарів слід пам'ятати про мінімалізм (порцеляновий посуд, тканинні серветки, стилізоване кухонне начиння, вази з квітами). Чільна роль в освітленні належить люстрі, а точкове підсвічування зонує простір та створює затишок.
Ключове місце на кухні займає кухонний гарнітур лаконічного дизайну. За його фактурність відповідають фасади та стільниця. Перші переважно ідеально глянцеві, за винятком фасадів з дерева. Для стільниці ж використовують натуральний камінь або більш бюджетний штучний. Фартух кухні зазвичай виготовляють зі скла. Стильно виглядають чорно-білі кухні з акцентними елементами. Обідня зона представлена ​​масивним столом будь-якої форми (круглий, овальний, прямокутний), при цьому стільці простого дизайну.
Для підлоги вибирають керамограніт, паркет, плитку; для стін – однотонні шпалери або фарбу в приглушених тонах; стелю вирівнюють та покривають фарбою, допускається ліпнина.
foto
Інтер'єр кухні не варто перевантажувати зайвими деталями, слід зробити його максимально комфортним і для відпочинку, і для приємного приготування їжі.

Спальня у стилі модерн та її оформлення

Для дизайну спальні вибирають приглушену колірну гамму з мінімальною кількістю відтінків. На вікнах щільні штори, на стінах - світильники. Це налаштовує на відпочинок та розслаблення, а розсіяне світло створює додатковий затишок.
Паркет або ламінат ідеальні в якості підлогового покриття. Цілісність картини завершує пофарбована у тон стін поверхню, яку можна покрити килимом з квітковими візерунками.
Для оздоблення стін доречне і фарбування, і незвичайні дерев'яні панелі, і шпалери з флористичною тематикою, і декоративна штукатурка. Навпроти ліжка можна зробити одну темну акцентну стіну.
Для стель вибирають як просте оформлення (рівна поверхня), так і багаторівневі конструкції, що додають оригінальності та стають джерелом точкового освітлення.
Меблювання спальні представлене ​​ліжком з вишуканим узголів'ям, тумбочками на ніжках, комодом, туалетним столиком з розкішним дзеркалом, масивною шафою або шафою-купе дверима у вигляді вітража. Всі предмети меблів мають гармонійно поєднуватися в єдину композицію.
foto
Доповнять інтер'єр спальні картини у вишуканих рамах, металеві статуетки, вази нестандартної форми, декоративні подушки. Головне, не переборщити з деталями та залишити спальню зоною справжнього відпочинку.

Меблі у стилі модерн

Приглушені кольори, дорогі матеріали (натуральне дерево та елегантний текстиль), природні вигини, плавні форми та квіткова тематика знайшли відображення і в меблях, зручних, функціональних та комфортних, незважаючи на перше враження.
Витонченість корпусних меблів підкреслює кована фурнітура та вітражне або матове скло. Різноманітність полиць та ніш дозволяє зберігати пам'ятні речі, що роблять акцент на індивідуальності й неповторності інтер'єру. Для оббивки м'яких меблів використовують дорогі однотонні тканини з візерунками, а ніжки роблять вигнутими або прикрашають різьбленням.
Головний елемент кухні – довгастий або круглий масивний стіл, для вітальні – це диван з вигнутими підлокітниками з м'якими кріслами на цікавих ніжках (меблі розставляють у вигляді букви Г або П), для спальні – розкішне ліжко з дерев'яним узголів'ям.
Примарна ваговитість меблів (шафи, комоди, вітрини, стелажі) врівноважується витіюватими ніжками, м'якими лініями та вітражними вставками у дверях. Металеві ручки корпусних меблів мають відсилання до форм флори.
Меблі розташовують у центрі кімнати для примноження вільного простору. Для колориту доречні моделі з ефектом старовини.
Стиль модерн в інтер'єрі – це про оформлення простору для душі, що легко впізнається завдяки оригінальним деталям, проте не є масовим. Це дизайн, який закохує, надихає, наповнює та стає відображенням краси особистості й в цілому всієї природи.
Часто задаваемые вопросы

❔ У чому полягає особливість стилю модерн?

Стилю модерн виділяється любов'ю до природи, плавністю форм, вигнутими лініями, вітражними вставками, відсутністю симетрії та приглушеними тонами. Характеризується тягою до простору, чималими дерев'яними елементами, оригінальними та функціональними меблями, натуральними матеріалами та лаконічністю.

💫 В якій країні зародився стиль модерн?

У початковому вигляді модерн виник на Європейському континенті, а саме в Англії у 60-ті роки XIX століття. На що вплинули: культура Середньовіччя та раннього Відродження, природна тематика, флоральні візерунки, тяга до первозданної та лаконічної красі.

🎨 Де та коли стиль модерн отримав найбільшу популярність?

Період розквіту стилю модерн припав на 1880-1914 роки. Він одночасно розвивався в кількох країнах, культура яких вплинула на формування двох напрямків у ньому: декоративне (Шотландія та Австрія) та конструктивне (Бельгія, Німеччина, Франція).

Стікер-тести