Клеїмо шпалери
В інструкції до них вже зазначено, куди правильно наносити клей в конкретному випадку — на лист чи стіну. Також там прописаний оптимальний час просочення. Якщо склад наноситься прямо на аркуш, то після цього потрібно почекати кілька хвилин, щоб він краще увібрався в лист
Далі проклеюють шпалери зверху вниз з «заїздами» на стелю та підлогу. Краще потім трохи обрізати, аніж думати, як обіграти «лисі» стіни. В кінці шпалери вирівнюють зверху вниз і від середини до країв.
Якщо залишилися бульбашки — проткніть їх тонкою голкою. Це дозволить розгладити поверхню, не турбуючи вже проклеєний лист. В кінці відріжте зайві шпалери на підлозі та під стелею.
Стики розгладжуються вузьким гумовим валиком. А надлишки клею знімаються вологою губкою.
Як приклеїти смуги
Краще всього клеїти шпалери по колу без різких перескоків. Більшість людей по звичці починають клеїти з краю вікна. Проте, якщо ви вибрали шпалери з малюнком, то їх краще почати клеїти в малопомітному місці — чудово підійде кут, де знаходиться шафа. Вся справа в тому, що далеко не всі стіни мають ідеальний метраж, через що останній лист може не збігатися з основним візерунком на початковому листі. Краще перестрахуватися і заздалегідь заховати перехід.
Як клеїти шпалери у внутрішніх кутах
Спробуйте зробити так, щоб один лист трохи залазив на інший. Проклейте смугу, завівши її на сусідній кут приблизно на 1,5 см. Наступний лист клеїться прямо від кута, зовсім трохи внахлест.
А ось зі щільними полотнами доведеться витратити більше сил. Клейте їх по тій же схемі, але в кінці щільно притисніть листи в тому місці, де вони наклалися один на одного. Акуратно пройдіться по стінці, відрізаючи зайве. В кінці зріжте 2 смужки, що вийшли, від основних смуг, та вирівняйте отриманий шов
Як клеїти шпалери в зовнішніх кутах
Тут використовується рівно та ж техніка — перший лист заводиться трохи за кут, а другий клеїться з невеликим «наїздом» на інший. Якщо працюєте з товстими листами, то акуратно притисніть полотно та зріжте залишки. Шов додатково розгладжується валиком.
Як клеїти шпалери навколо вікон та дверей
Дійшовши до цих зон, починайте клеїти лист як зазвичай — часто сюди відмінно підходять відрізи. Після «стикування» шпалер, відріжте їх надлишки. Далі підрівняйте краї та притисніть лист.
Як клеїти шпалери за батареями
Одна з найскладніших ділянок у будь-якому приміщенні. Але навіть незважаючи на її примхливість, проклеїти це місце самостійно повністю реально. І для цього навіть не потрібно знімати радіатор — хоча, якщо є така можливість, то краще нею скористатися.
Ті, хто хоче отримати хороший результат, не знімаючи батареї, мають піти на маленьку хитрість. Відріжте необхідну довжину листа, щоб вона вже збігалася принтом з основною стіною. Тепер прикладіть відріз до батареї і в місцях кріплення виконайте акуратні надрізи.
Після того як ви отримали «смугастий» лист, промажте та заведіть за радіатор. Все готово!
Як клеїти шпалери за трубами
Алгоритм роботи практично повністю збігається з тим, що знаходиться вище. Тут також варто заздалегідь прорахувати довжину та візерунок і відрізати рівний лист. Клейте полотно, а там, де буде проходити труба — зробіть тонкий надріз. Заведіть смужку за неї, відріжте залишки та вирівняйте лист.
Як клеїти шпалери навколо розеток і вимикачів
Виміряйте їх положення на стіні та перенесіть на рулон. Підготуйте й відріжте лист, після чого відзначте прямо на шпалерах краї майбутнього вимикача. Потім виріжте на цих місцях віконця та клейте.
Як виправити недоліки після поклейки
Головне правило у виправленні помилок — робити це відразу, не чекаючи висихання. Перші години ще можна міняти положення листа, пересуваючи його на кілька міліметрів. Але як тільки він висохне, то його можна буде хіба що зняти і переклеїти заново. Іншого шляху вирішення проблеми немає.
Від бульбашок можна позбавитись, навіть не знімаючи полотно. Якщо клей не засох — проколіть лист тонкою голкою, випустіть повітря та розгладьте його. Для виправлення ситуації зі шпалерами, що засохли, знадобиться шприц та банка з клеєм. Зніміть з шприца голку та наберіть пару кубиків клею. Зробіть канцелярським ножем маленький надріз в листі, тим самим проткнув міхур. Далі влийте туди пару крапель клею і розгладьте кут сухою ганчіркою або валиком.
Проблема країв, що відстали від стіни вирішується так само — акуратно залийте пару мілілітрів (працюючи зі шприцом — достатньо кількох «кубиків») клею в куток і розрівняйте поверхню, щоб лист прилип до стіни.
У разі широкої щілини між листами, відріжте смужку потрібного розміру і акуратно приклейте її встик. Якщо щілина вузька, але все її одно видно, то акуратно нанесіть фарбу схожого кольору на ребро лінійки або кут шпателя і пройдіться по самій щілинці. Візуально це сховає той шматочок голої стіни.
Щоб уникнути додаткових проблем — не провітрюйте приміщення, поки шпалери повністю не висохнуть. Залежно від типу і особливостей покриття на це може піти від 12 до 48 годин при оптимальному мікрокліматі (температура + 20-25°С і вологість в межах 50-60%). Якщо буде холодніше — то процес може затягнутися ще на пару годин.