Пошук
Расписание
Тема
коли
Де
Деталі заходу
Сейчас запнятий нет
(Русский) Оставляйте свои контактные данные и мы обязательно Вас пригласим на ближайщий мастер-класс!
foto

Готуємо стіни

Насамперед звільніть приміщення від меблів — приберіть в іншу кімнату все, що можна винести. Те, що неможливо перенести — посуньте від стіни та прикрийте плівкою. Також приберіть весь декор. По можливості зніміть або хоча би наклейте захист на розетки, плінтус та наличники на дверях.
Вся справа в тому, що зняття та поклейка шпалер — досить брудна справа. Очистити підлогу від будматеріалів буде набагато простіше, аніж відправляти в хімчистку матрац чи драїти комод. Підлогу також варто краще прикрити плівкою. Це додатково спростить пост-ремонтне прибирання навіть з вологостійкими покриттями.
По можливості вимкніть світло в кімнаті та поставте заглушки в розетки. При знятті шпалер бажано користуватися водою, а якщо вона потрапить в робочу розетку, то наслідки можуть бути непередбачуваними.

Як зняти старі шпалери

Клеїти шпалери в 2-3 шари — застаріла практика. Якщо 30-40 років тому таке ще робили через відсутність штукатурки та будматеріалів для вирівнювання стін, то вже більше 20 років ціни на такі товари під силу кожному. Тим більше, при багатошаровій поклейці часто утворювались бульбашки, а через погану вентиляцію іноді з’являлась цвіль.
Простіше всього буде видалити шпалери комбінацією води та шпателя. Візьміть трохи звичайної води (підійде будь-яке відро чи стара каструля) і велику мочалку або валик. Гарненько промокніть «помічника» в ємності та починайте протирати стіну. Чим більше вологою буде поверхня, тим швидше просочиться лист.
Пропрацюйте невелику ділянку стіни (до метра) і починайте знімати лист звичайним шпателем. Подібний підхід допоможе скоротити час зняття листів на 20-40%. Найбільш помітно це на свіжих полотнах — до 2 років.
Щоб легше зняти вінілові чи бамбукові шпалери — пройдіться по ним валиком з голками або акуратно подряпайте їх канцелярським ножем. Так ви порушите цілісність покриття, а це допоможе швидше зняти лист.
Якщо вода не допомагає, скористайтеся засобами для зняття шпалер — вони впливають безпосередньо на клей, зменшуючи його чіпкість.

Як зняти фарбу

Вирішивши поклеїти шпалери, потрібно позбутися від будь-якого покриття, що було до них. В тому числі, це відноситься і до фарби: лист не зможе приклеїтися до пофарбованої стіни.
Головна вимога тут одна — не використовувати на стінах хімічні змивки. Площа робіт тут велика, а запах подібних засобів вкрай їдкий і в таких масштабах може привести до мігрені. Змивки підійдуть тільки для невеликих декоративних елементів чи кутів.
Якщо у вас стіни з мінеральних поверхонь (бетон, цегла, газоблок, оштукатурені або прошпакльовані стіни) то можете скористатися комбінацією термічного та механічного способів. У цьому випадку потрібні 2 людини — оператор теплової гармати (пальника) і той, хто буде безпосередньо знімати фарбу.
Оператор акуратно прогріває гарячим повітрям (не вогнем!) маленьку частину стіни (квадрат зі сторонами до 50-70 см ). Як тільки фарба почне пузиритися, друга людина швидко знімає шпателем покриття, що вздулося. В цей час перший майстер опрацьовує інший шматок стіни. Їх дії повторюються по колу, поки не буде очищена вся кімната.
Якщо під боком немає пальника або стіни зроблені з дерев'яних перекриттів, то доведеться користуватися виключно механічними способами. Вони діляться на ручні та механізовані. У першому випадку, доведеться озброїтися шпателем або стамескою з молотком. Якщо фарба свіжа і не хоче зніматися, то дозволяється використання маленького топірця — їм зручно робити насічки.
Тим, хто не хоче витрачати години на «ручну роботу» на допомогу прийдуть дрилі з наждаковими насадками або болгарки. Вони прискорять процес зняття покриття в рази. Але будьте готові надягти респіратор — пилу тут буде набагато більше, ніж з ручними способами.

Вирівнюємо та готуємо стіну

Перш, ніж поклеїти шпалери, потрібно підготувати стіну. Тільки тоді лист ляже так, як це замислювалося. Відразу після зняття старого покриття огляньте його на перепади рельєфу — якщо є різниця більше 3 мм, то без штукатурки в тих місцях не обійтися. Потім прогрунуйте поверхню — це потрібно для поліпшення адгезії (чіпкості) стіни. Відмінний вибір: Kolorit STANDART G — ґрунтовка глибокого проникнення вирівнює поглинаючу здатність поверхні, підвищує атмосферність покриття та зменшує витрати будматеріалів.
З середніми нерівностями впорається стартова шпаклівка — максимально допустима ширина 1 шару — 1-1,5 мм, так що покриття в 2 шари допоможе вирівняти стіну на 2-3 мм. Для товстих, рельєфних шпалер без малюнка або з абстракцією цього вистачить. Після шпаклівки також рекомендується нанести ґрунтовку.
Якщо ви хочете поклеїти листи під фарбування або з чітким малюнком, то без фінішної шпаклівки не обійтися. Вона прибирає перепади рельєфу, що залишилися з попереднього етапу (її максимальна товщина — 1 мм) і додасть поверхні нейтральний білий колір, що виступить відмінною підкладкою під будь-які рішення.
Далі потрібно ще раз пройтися по поверхні ґрунтовкою — краще всього це робити фарбопультом (для поверхонь з великою площею фарбування) або пензлем. Валик не підійде — він нерівномірно вбирає засіб, що потім може призвести до появи смуг і плям.
І тільки після цього можна починати роботу по поклейці листів. Як це робити правильно — дізнайтеся нижче.

Розрахунок шпалер і клею

foto
Тут все залежить від стану стін та малюнку на шпалерах. Якщо лист не потрібно стикувати, то достатньо виміряти висоту стіни будівельною рулеткою та відрізати необхідну довжину з запасом від 2 до 5 см. Для квартир, де висота стелі сильно різниться, доведеться окремо міряти кожну смужку — високий ризик помилитися.
А ось тим, хто вибрав шпалери з явним малюнком, доведеться складніше всього — їм потрібно враховувати раппорт або «крок» ілюстрації. Частіше всього про нього вже написано на самій етикетці. Зустрічаються 2 основних види — по висоті (коли повтор йде по довжині аркуша) і бічний (де візерунок дублюється по ширині). І ось тут потрібна ретельна підгонка. Залежно від принту доведеться брати з запасом від 20 до 40%.
Найбільш зручно різати такі полотна відразу з двох рулонів. Спочатку потрібно відрізати одну смугу, і покласти її малюнком вгору. Далі треба взяти інший лист і прикласти його так, щоб у них збігся малюнок. І тільки після цього можна відрізати смугу на початковому рулоні. Подібна процедура повторюється до тих пір, поки будуть не проклеєні всі стіни
Корисно: не поспішайте викидати обрізки. Вони можуть стати в нагоді для поклейки за батареями або біля вікон.

Вибір шпалер

Підбираючи полотно, потрібно враховувати не тільки його візерунок — тип листа також впливає на те, як довго він зможе радувати мешканців. Для сухих приміщень по типу коридору, вітальні, спальні або домашнього спортзалу з рівними стінами підійдуть будь-які шпалери. Якщо ж на них присутні нерівності в межах 1,5 мм, то потрібно вибирати товсті і рельєфні листи з абстрактним візерунком. Завдяки цьому перепади будуть не такими помітними.
Відмінним вибором для кухні та лоджії стануть вінілові шпалери, що миються. А ось для ванної з туалетом краще взяти водостійку фарбу. Варто звернути увагу на Kolorit History — її можна використовувати навіть в «мокрих зонах» на яку потрапляють бризки води.

Вибір клею, відповідного до типу шпалер

foto
Після того, як ви знайшли необхідні шпалери, можна переходити до вибору клею: адже якщо ви купите універсальний склад, а в процесі вибору захочете придбати вінілові шпалери, то клей доведеться здати назад в магазин. Якщо ви придбали склад для важких покриттів, а в потім вибрали тонкі паперові шпалери — то викидати нічого не потрібно. Просто в цьому випадку можна було заощадити, придбавши більш простий «з'єднувач».
Так що, обов'язково оцінюйте тип полотна — для вінілових, флізелінових та склошпалер краще брати спеціальний клей для важких покриттів, такий як Kolorit Strong Adhesive. Для простих тонких паперових листів та бордюрів підійде універсальний склад. Для бордюрів «самоклейок» нічого додатково купувати не треба.
foto
Kolorit Strong Adhesive

Екологічний та безпечний клей для важких покриттів. Надійно кріпить скловолокнисті шпалери та шпалери на флізеліновій основі. Клей готовий до застосування — з ним ремонт мине ще швидше.  Крім того, Kolorit Strong Adhesive стійкий до плісняви та грибка, не залишає плям і не жовкне. З ним шпалери в інтер’єрі будуть виглядати стильно й охайно.

Вибір інструментів

Набір будматеріалів для роботи зі шпалерами досить великий, але при цьому його можна легко знайти в будь-якому будівельному магазині. Насамперед потрібно придбати драбину, щоб було зручно клеїти самі листи. Також варто придбати будівельну рулетку, ножиці, канцелярський ніж та шпатель — з їх допомогою ви будете вимірювати та підрізати шпалери.
Малярний висок — важливий, але не обов'язковий предмет ремонту. Він допоможе визначити ідеально рівну вертикаль на стіні, завдяки чому ви вже з першої спроби зможете поклеїти лист рівно.
Перед тим, як поклеїти шпалери, потрібно підготувати будівельне відро, малярну ванночку, валик із середнім ворсом та пензлі. Клеї поділяються на сухі (які доведеться розбавляти самостійно) та готові. Краще використовувати другий варіант — він уже потрібної консистенції і без грудочок. Користувачу залишається лише відкрити відро та почати працювати.
У випадку з сухим шпалерним клеєм, майстру потрібно самостійно додавати воду та ретельно вимішувати склад, поки він не досягне однорідної консистенції. А ось готові суміші економлять час та сили.
Обов'язково промокуйте валик у ванночці по декілька разів, проводячи по ребристій поверхні — це допоможе більш рівномірно просочити інструмент, що дозволить уникнути розводів та здуття полотна в майбутньому. Кути й важкодоступні місця опрацьовують пензлем.

Клеїмо шпалери

В інструкції до них вже зазначено, куди правильно наносити клей в конкретному випадку — на лист чи стіну. Також там прописаний оптимальний час просочення. Якщо склад наноситься прямо на аркуш, то після цього потрібно почекати кілька хвилин, щоб він краще увібрався в лист
Далі проклеюють шпалери зверху вниз з «заїздами» на стелю та підлогу. Краще потім трохи обрізати, аніж думати, як обіграти «лисі» стіни. В кінці шпалери вирівнюють зверху вниз і від середини до країв.
Якщо залишилися бульбашки — проткніть їх тонкою голкою. Це дозволить розгладити поверхню, не турбуючи вже проклеєний лист. В кінці відріжте зайві шпалери на підлозі та під стелею.
Стики розгладжуються вузьким гумовим валиком. А надлишки клею знімаються вологою губкою.

Як приклеїти смуги

Краще всього клеїти шпалери по колу без різких перескоків. Більшість людей по звичці починають клеїти з краю вікна. Проте, якщо ви вибрали шпалери з малюнком, то їх краще почати клеїти в малопомітному місці — чудово підійде кут, де знаходиться шафа. Вся справа в тому, що далеко не всі стіни мають ідеальний метраж, через що останній лист може не збігатися з основним візерунком на початковому листі. Краще перестрахуватися і заздалегідь заховати перехід.

Як клеїти шпалери у внутрішніх кутах

Спробуйте зробити так, щоб один лист трохи залазив на інший. Проклейте смугу, завівши її на сусідній кут приблизно на 1,5 см. Наступний лист клеїться прямо від кута, зовсім трохи внахлест.
А ось зі щільними полотнами доведеться витратити більше сил. Клейте їх по тій же схемі, але в кінці щільно притисніть листи в тому місці, де вони наклалися один на одного. Акуратно пройдіться по стінці, відрізаючи зайве. В кінці зріжте 2 смужки, що вийшли, від основних смуг, та вирівняйте отриманий шов

Як клеїти шпалери в зовнішніх кутах

Тут використовується рівно та ж техніка — перший лист заводиться трохи за кут, а другий клеїться з невеликим «наїздом» на інший. Якщо працюєте з товстими листами, то акуратно притисніть полотно та зріжте залишки. Шов додатково розгладжується валиком.

Як клеїти шпалери навколо вікон та дверей

Дійшовши до цих зон, починайте клеїти лист як зазвичай — часто сюди відмінно підходять відрізи. Після «стикування» шпалер, відріжте їх надлишки. Далі підрівняйте краї та притисніть лист.

Як клеїти шпалери за батареями

Одна з найскладніших ділянок у будь-якому приміщенні. Але навіть незважаючи на її примхливість, проклеїти це місце самостійно повністю реально. І для цього навіть не потрібно знімати радіатор — хоча, якщо є така можливість, то краще нею скористатися.
Ті, хто хоче отримати хороший результат, не знімаючи батареї, мають піти на маленьку хитрість. Відріжте необхідну довжину листа, щоб вона вже збігалася принтом з основною стіною. Тепер прикладіть відріз до батареї і в місцях кріплення виконайте акуратні надрізи.
Після того як ви отримали «смугастий» лист, промажте та заведіть за радіатор. Все готово!

Як клеїти шпалери за трубами

Алгоритм роботи практично повністю збігається з тим, що знаходиться вище. Тут також варто заздалегідь прорахувати довжину та візерунок і відрізати рівний лист. Клейте полотно, а там, де буде проходити труба — зробіть тонкий надріз. Заведіть смужку за неї, відріжте залишки та вирівняйте лист.

Як клеїти шпалери навколо розеток і вимикачів

Виміряйте їх положення на стіні та перенесіть на рулон. Підготуйте й відріжте лист, після чого відзначте прямо на шпалерах краї майбутнього вимикача. Потім виріжте на цих місцях віконця та клейте.

Як виправити недоліки після поклейки

Головне правило у виправленні помилок — робити це відразу, не чекаючи висихання. Перші години ще можна міняти положення листа, пересуваючи його на кілька міліметрів. Але як тільки він висохне, то його можна буде хіба що зняти і переклеїти заново. Іншого шляху вирішення проблеми немає.
Від бульбашок можна позбавитись, навіть не знімаючи полотно. Якщо клей не засох — проколіть лист тонкою голкою, випустіть повітря та розгладьте його. Для виправлення ситуації зі шпалерами, що засохли, знадобиться шприц та банка з клеєм. Зніміть з шприца голку та наберіть пару кубиків клею. Зробіть канцелярським ножем маленький надріз в листі, тим самим проткнув міхур. Далі влийте туди пару крапель клею і розгладьте кут сухою ганчіркою або валиком.
Проблема країв, що відстали від стіни вирішується так само — акуратно залийте пару мілілітрів (працюючи зі шприцом — достатньо кількох «кубиків») клею в куток і розрівняйте поверхню, щоб лист прилип до стіни.
У разі широкої щілини між листами, відріжте смужку потрібного розміру і акуратно приклейте її встик. Якщо щілина вузька, але все її одно видно, то акуратно нанесіть фарбу схожого кольору на ребро лінійки або кут шпателя і пройдіться по самій щілинці. Візуально це сховає той шматочок голої стіни.
Щоб уникнути додаткових проблем — не провітрюйте приміщення, поки шпалери повністю не висохнуть. Залежно від типу і особливостей покриття на це може піти від 12 до 48 годин при оптимальному мікрокліматі (температура + 20-25°С і вологість в межах 50-60%). Якщо буде холодніше — то процес може затягнутися ще на пару годин.
Часто задаваемые вопросы

👷 Яким клеєм клеїти шпалери?

Клей повинен відповідати вазі і типу шпалер. Для тонких паперових полотен підійде універсальний склад, а ось майбутнім власникам вінілових чи флізелінових шпалер слід придивитися до посиленого клею. Гарний вибір — Kolorit Strong Adhesive

🛠 Як клеїти шпалери в кутку?

Перший лист заведіть на сусідній кут приблизно на сантиметр. Далі клеїте друге полотно внахлест. В кінці — притисніть до кута лінійку або шпатель і проведіть канцелярським ножем по межі аркушів, знявши надлишки.

💧 Яким клеєм клеїти бамбукові шпалери?

Бамбукові шпалери досить товсті і важкі, тому для них потрібен особливий клей для важких покриттів Kolorit Strong Adhesive. Він надійно прикріпить полотно до стіни, витримавши будь-які шпалери.

Стікер-тести