Пошук
Расписание
Тема
коли
Де
Деталі заходу
Сейчас запнятий нет
(Русский) Оставляйте свои контактные данные и мы обязательно Вас пригласим на ближайщий мастер-класс!
foto

Заходячи в будівельний магазин, розбігаються очі — настільки там багато лакофарбової продукції. У цьому матеріалі ми розберемо популярний вододисперсійний склад — акрилові фарби. З їх допомогою можна перетворити будь-який інтер'єр до невпізнаноті: змінивши стіни, підлогу, батареї та навіть меблі. Дізнайтеся, як наносити акрилову фарбу для стін, скільки вона сохне, її плюси та мінуси у «внутрішніх» роботах.

Види акрилових фарб

Акрилові фарби діляться на 2 великі групи: художні та будівельні. Першими можна розписувати тарілки та малювати картини, а другі використовуються під час ремонту приміщень. Використовувати мистецьку в інтер'єрних та екстер'єрних роботах не рекомендується — вона не витримає подібного навантаження. Рівно так само не варто використовувати інтер'єрну акрилову фарбу для дизайну футболок та кружок — вона підходить тільки для стін і меблів.

Водно-дисперсійна акрилова фарба для стін

Будівельні акрилові фарби поділяються на інтер'єрні та екстер'єрні. Перші потрібні для роботи в приміщенні — вони швидко висихають і не мають запаху.
Тим, хто шукає фарбу для приміщень з високим рівнем вологості, варто вибрати склади з антибактеріальними компонентами. Наприклад, водостійка фарба Kolorit History витримує навіть пряме попадання води, що дозволить використовувати її навіть у ванній. Kolorit Idol — матова фарба з компонентами проти плісняви, яка відмінно підійде для «сирої» спальні, вітальні чи кухні. Її особливий склад запобігає появі грибка та цвілі ще довгий час після фарбування.
Фасадні фарби необхідні для декорування будинку зовні. Їх головні характеристики — стійкість до УФ-променів, опадів та перепадів температур. І так як відсутність запахів у них не є ключовою характеристикою, то перші кілька годин після нанесення екстер'єрні склади можуть виділяти характерний аромат.

Особливості та характеристики акрилових фарб

foto
Більшість технологічних «фішок» акрилових фарб базуються на їх вододисперсійності. Ними можна неодноразово фарбувати стінку. Фахівці цінують інтер'єрну акрилову фарбу за її 4 особливості.
Екологічність та безпека. Вона не виділяє шкідливих для здоров'я речовин, тому її можна застосовувати в житлових умовах. Вся лакофарбова продукція Kolorit має сертифікат «Жива Планета», який підтверджує повну безпеку складів для людей і природи.
Гіпоалергенність. Подібні фарби потрібні для функціонування навчальних та лікувальних закладів — вони довговічні та не викликають алергічних реакцій у чутливих людей. Вся лінійка Home-фарб від Kolorit має схвалення від асоціації алергологів України. Їх можна використовувати в будинках, де проживають люди з ослабленим імунітетом, схильні до частих алергій або маленькі діти.
Швидке висихання. Через півгодини після фарбування поверхня не боїться пилу, а через 5-7 годин в кімнаті вже можна жити.
Довговічність покриття. Сучасні фарби зберігають свій колір через 5-7 років після фарбування. А якщо набридне конкретний відтінок, то його завжди можна замінити, перефарбувавши поверхню. Демонтаж проводити не потрібно — достатньо помити забарвлену стінку лужним розчином, протерти її чистою вологою ганчіркою та дати висохнути. Далі поверхня готова до повторного фарбування.

Область застосування акрилових фарб

foto
Акрилові фарби використовуються як у внутрішніх, так і в зовнішніх роботах. Тому, купуючи нову «баночку», варто уважно вивчити упаковку. Фасадні розчини потрібні для роботи на вулиці — їм не страшні опади, різкі зміни температури та прямі УФ-промені.
Інтер'єрні склади мають більш екологічний склад: завдяки цьому їх можна використовувати в житлових приміщеннях. Проводячи ремонт у спальні, жителі можуть перебувати у вітальні без дискомфорту. Сучасний акрил може застосовуватися як в роботі зі стінами, так і з декором.
Фарби Kolorit можна використовувати з мінеральними поверхнями (бетон, цегла, штукатурка і т.д.), гіпсокартоном, шпалерами та деревостружковими основами. Емалі Kolorit (Wood and Metal Enamel Глянець та Напівглянець) підійдуть для робіт по дереву або металу. Також їх можна використовувати і на мінеральних поверхнях.
foto
Kolorit Wood and Metal Enamel Напівматова

  Акрилова емаль на водній основі для дерев’яних та металевих елементів інтер’єру. Її напівматовий ступінь блиску добре виглядає на «складних» поверхнях, приховує недоліки та робить емаль універсальною в застосуванні.     Kolorit Wood and Metal Enamel захищає дерев’яні елементи від плісняви та грибка, металеві — від корозії, і при цьому не має запаху.  

Склад акрилової фарби

Будь-яка акрилова фарба складається з 2 важливих інгредієнтів: вода та акрилатні сополімери. Всі інші інгредієнти розрізняються залежно від завдання фарби. До другорядних, але важливих складових відносяться: сполучники, добавки, наповнювачі, пігмент і т.д.
Сполучник — один з важливих елементів в складі лакофарбової продукції. Саме від його якості залежить довговічність та стійкість до миття й стирання. Також він з'єднує всі елементи, створюючи захисну плівку.

Чим розбавити акрилову фарбу

Виробники випускають її потрібній консистенції. Не потрібно шукати, чим розбавити акрилову фарбу, бо додаткова вода може порушити пропорції складу, через що він втратить свої властивості.
У вкрай рідкісних випадках після попередньої консультації з представниками бренду обраної лакофарбової продукції допускається розведення першого шару до 10 % чистою водою.

Розрахунок витрат акрилової фарби

foto
В середньому, показники витрат акрилової фарби коливаються від 9 до 11 м2 c 1 літра фарби. Саме ці показники вказані на більшості сучасних інтер'єрних вододисперсійних фарб.
Щоб ви не витрачали час на розрахунок кошторису, деякі виробники додали на свій сайт калькулятор витрат будівельних матеріалів. Вам достатньо ввести основні дані кімнати, кількість вікон та дверей. Далі система за 1-2 секунди розрахує необхідну кількість продукту.
Крім цього, доведеться враховувати і спосіб нанесення складу: він додасть 5-30% до реальних витрат. Робота з пензлем збільшить реальні витрати на 6-13%, валик на 9-16%, а фарбопульт на 20-35% від заздалегідь прорахованих значень.

Акрилові фарби для декоративного розпису стін

Для декоративного розпису бажано використовувати інтер'єрну акрилову фарбу: тоді бажаний візерунок протримається багато років без змін форми і кольору. Щоб досягти бажаного ефекту потрібно враховувати ступінь блиску фарби.
Kolorit Legenda — глибокоматове покриття, що буде ідеальною основою під будь-які задумки. Kolorit Dynasty — шовковисто-матове покриття, що імітує шовкову поверхню. Kolorit History — напівматовий склад, що буде прекрасно виглядати як акцент декоративного розпису.

Як фарбувати акриловою фарбою

Фарбування акрилом нічим не відрізняється від робіт з іншими вододисперсійними покриттями. В першу чергу варто підготувати основу: прибрати звідти жирні плями та очистити її від старих частинок, що відлущуються. Тріщини та зазори необхідно зашпаклювати — це врятує стінку від розростання «дрібних негараздів».
Ті, хто будуть фарбувати поверхню, покриту масляними фарбами, повинні озброїтися наждачним папером чи шліфувальною машинкою. Прошкурювання допоможе підвищити адгезію (чіпкість) основи — тоді новий шар ляже відмінно з першої спроби. Щоб додатково поліпшити її — нанесіть ґрунтовку. Вона підвищує чіпкість стінки і зміцнить її, проникаючи в пори поверхні.
Якщо ви фарбували стіну вододисперсійною фарбою, то її достатньо промити лужним розчином. Потім змийте його звичайною водою та дочекайтеся висихання. Можна фарбувати в будь-який колір та візерунок!
Після попередньої підготовки переходьте до фарбування. На великі площі фарба наноситься валиком чи фарбопультом. Обов'язково проводьте валиком по рельєфній частині кювету — це допоможе зняти зайву фарбу з інструменту. Кути та важкодоступні місця обробляються малярської пензлем.
Враховуйте, скільки сохне акрилова фарба — часткове висихання через 2 години при середній «погоді в будинку» (температура 18-25°С та вологість 50-55%). Після цього можна наносити другий шар фарби та чого почекайте 5-7 годин.
Не прискорюйте висихання, адже так ви ризикуєте втратити частину властивостей лакофарбового покриття. При більш низькій температурі та високій вологості процес розтягнеться трохи довше, проте характеристики складу не постраждають.
Часто задаваемые вопросы

💦 Як правильно розвести акрилову фарбу?

У більшості випадків розводити акрилову фарбу не потрібно — вона продається у необхідній консистенції. У рідкісних випадках, після консультації з представниками бренду, допускається розведення першого шару на 10% чистою водою.

🧱 Чи можна шпаклювати по акрилової фарбі?

Так, шпаклювати поверх акрилової фарби можна. Правда, попередньо її бажано прошкурити — це поліпшить чіпкість поверхні. Втім, якщо потрібно перефарбувати стінку — шпаклювати не потрібно. Досить помити поверхню лугами, змивши її водою.

🩸 Скільки сохне акрилова фарба?

В оптимальному кліматі (від 18 до 25°С та вологості близько 50%) акрилова фарба повністю висохне через 5-7 годин. Через 2 години вона вже частково підсохла. А через півгодини після нанесення акрилова фарба не боїться пилу.

Стікер-тести