Пошук
Расписание
Тема
коли
Де
Деталі заходу
Сейчас запнятий нет
(Русский) Оставляйте свои контактные данные и мы обязательно Вас пригласим на ближайщий мастер-класс!
foto

Під час ремонту далеко не завжди потрібно замінювати старе новим: іноді достатньо відреставрувати те, що в наявності. Розберемо, як зняти стару фарбу з металу швидко та без особливих витрат.

Вибір методу

Вирішіть, як саме ви будете видаляти лакофарбове покриття — те, що підходить для даху або товстого забору далеко не завжди буде таким ефективним з радіаторами або металевими перегородками. Частіше всього зустрічаються наступні 4 методи: механічний, піскоструминний (багатьма відноситься до механічного автоматизованого), термічний та хімічний. Перший спосіб підійде практично для будь-якої поверхні, а от всі інші потрібно вибирати акуратно, зважуючи всі «за» і «проти».

Механічне видалення

foto
Простий та доволі ефективний спосіб позбутися від старого покриття на будь-яких поверхнях. Цей метод ділиться на ручний та механізований. Перший вимагає великих трудовитрат, але для кованих елементів або складного дизайну підходить виключно він.
У цьому випадку потрібно шпателем піддівати фарбу, що встигла облущитись. Таким чином ви будете поступово оголювати поверхню. Також сюди підійде прошкурювання наждачним папером та іншими абразивами.
Механізована чистка спрощує цей процес завдяки використанню спеціального будівельного інвентаря. Дриль з насадкою-ланцюгом імітує роботу стамески та шпателя. А ось дриль з наждачною насадкою та болгарка допоможуть швидше прошкурити.
Інструкція наступна: приберіть шпателем ті ділянки, де фарба вже встигла облупитися. Залишки фарби, які не бажають зніматися шпателями, прошкурюємо наждачним папером. Наждачка та болгарка відмінно підійдуть для робіт з великими площами під фарбування.

Очищення піскоструминним аппаратом

foto
Ще один спосіб зняти фарбу з металу. Працює за принципом фізичної чистки водою під великим напором. Разом з нею в суміші присутній і додатковий абразив по типу піску. Ці маленькі дряпаючі частинки відмінно знімають фарбу з будь-якої поверхні: від плитки до даху.
Важливо: працювати з піскоструминною установкою можна тільки якщо товщина листа перевищує 2 см, інакше ви ризикуєте деформувати його. Також не рекомендується використовувати установку з крихкими поверхнями — подібний натиск може їх пошкодити.

Хімічна обробка

Спеціальні змивки стануть відмінним вибором для невеликих деталей зі складним рельєфом, але вони не підійдуть для великих площ під фарбування. Подібні засоби для зняття фарби з металу роз'їдають її, а набрякле покриття видаляється шпателем.
У них вкрай їдкий запах, тому використовувати їх можна тільки для одиночних зон. Обов'язково використовуйте засоби індивідуального захисту: респіратори, одяг з довгими рукавами та рукавички.
Нанесіть розчинник та потримайте його 30-40 хвилин. Далі зніміть шпателем чи стамескою ту частину покриття, що встигла здутися. Ні в якому разі не використовуйте наждачний папір чи щітки — це тільки розмаже фарбу.
Важливо: будь-яка змивка добре працює тільки зі старими покриттями. Якщо ж поверхня було пофарбована 1-2 роки тому, то покриття стане більш мягким, проте не вздується, як це було би с 5-7 річним «старим».

Термічна обробка

Один з найбільш популярних способів зняття фарби, який при роботі з металами варто використовувати з особливою обережністю. Тут потрібно мати в бригаді відразу 2 людей для роботи: оператора теплової гармати та людину, що працює зі шпателем. Оператор прогріває поверхню (гарячим повітрям, не вогнем), допоки фарба не почне здуватися. В цей же час майстер зі шпателем акуратно знімає це покриття.
Вся справа в тому, що далеко не кожен матеріал можна нагрівати (а тут без цього нікуди). Наприклад, ті ж чавунні батареї можуть банально тріснути, а тонкий листовий метал деформуватися. Також не можна використовувати такий спосіб позбавлення від фарби, якщо в будинку присутні дерев'яні перегородки або коли опрацьовується радіатор біля дерев'яного вікна. Висока ймовірність пожежі.

Чим зняти порошкову фарбу з металу?

foto
Порошок — одне з найбільш стійких покриттів, так що прибрати подібну фарбу з металу буде досить складно. Звичні способи рідко спрацьовують на них. Тому для зняття порошкових фарб потрібно використовувати спеціальні склади.
Ці особливі змивки втираються в стару фарбу, завдяки чому вона помітно розм'якшується. Далі її можна піддіти шпателем. Врахуйте, що навіть з такими змивками зняття покриття може зайняти цілий день — якщо класична змивка «роздуває» стандартну емаль протягом 40-70 хвилин, то тут потрібно від 2 до 8 годин.
«роздуває» стандартну емаль протягом 40-70 хвилин, то тут потрібно від 2 до 8 годин. Якщо немає часу чи можливостей скористатися спеціальними засобами для зняття фарби з металу, то сюди підійде прошкурювання болгаркою. Вона працює в якості наждачки, поступово знімаючи покриття, доходячи до основної поверхні
Звичайні ручні способи на кшталт шпателя та стамески у цьому випадку не спрацюють. Тут немає сколів, за які вони можуть зачепитися. А робота зі звичайним наждачним папером може розтягнутися на невизначений час — краще прискорити цей процес механізацією процесу.
Часто задаваемые вопросы

⚒ Чим зняти фарбу та іржу з металу?

Фарбу та іржу з металу краще всього зняти наждачним папером. Вона акуратно прошліфує поверхню, прибравши з неї зайве та вирівнявши рельєф. Також можна обробити поверхню спеціальними змивки проти іржі, після цього покривши ґрунтовкою із компонентами проти неї.

🩸 Які є методи видалення фарби з металу?

Фарбу з металу можна видалити 4 способами: Механічний — від шпателя та наждачки до болгарки та дрилю. Піскоструминний — спрямованим струменем води з піском та іншими абразивами. Хімічний — за допомогою спеціальних змивок. Термічний — невелика ділянка підігрівається, і фарба знімається шпателем.

👷 Як зняти товстий шар фарби з металу?

Якщо фарба пішла тріщинами, то вона легко знімається шпателем. На кованих виробах та зі складним рельєфом використовуйте комбінацію хімічного та механічного способу. Для поверхонь з великою площею під фарбування використовуйте ручний та механізований спосіб.

🎨 Як видалити акрилову фарбу з металу?

Щоб прибрати акрилову фарбу з металу, потрібно розуміти «свіжість» покриття. Якщо його нанесли недавно (до 2 років), то бажано використовувати механізовані способи або комбінацію термічного/хімічного способу зі шпателем. Зі старою фарбою легко впорається шпатель зі стамескою поодинці.

Стікер-тести