Пошук
Расписание
Тема
коли
Де
Деталі заходу
Сейчас запнятий нет
(Русский) Оставляйте свои контактные данные и мы обязательно Вас пригласим на ближайщий мастер-класс!
foto

Сучасний світ надто динамічно розвивається, і так важливо у цьому "хаосі" не втратити себе. Спочатку потрібно зробити свій будинок найбезпечнішим та енергетично потужним місцем, правильно вибравши стиль інтер'єру. У такому питанні не варто гнатися за черговими трендами, краще віддати перевагу чомусь ґрунтовному та перевіреному часом. Саме класичний стиль в інтер'єрі є зразково-показовим, бездоганним у своїх вивірених деталях та актуальним протягом століть. Особливу атмосферу у домі створюють нотки аристократизму в поєднанні із граціозною красою та витонченістю ліній.

Особливості класичного стилю

Відродження (XVII століття). Саме слово "класичний" ("classicus") перекладається з латинської як ідеал, зразок. Це значення максимально точно зображає сам стиль, який втілив багатовікові традиції та став еталоном краси, пишності та витонченості. При всій цій ідеальності вдалося зберегти жвавість інтер'єру, не перетворюючи дім в бездушний музей. Національний колорит зробив класичний стиль більш впізнаваним. Так, французька класика – це яскраво виражена розкіш, американська – комфортна елегантність, англійська – лаконічна краса, італійська – неповторна естетика. Класичний стиль в інтер'єрі будинку – це гарант високої якості та зразок бездоганного смаку.

Правила оформлення інтер'єру в класичному стилі

foto
Інтер'єр будинку в класичному стилі важко сплутати з іншими стилями, адже він має суттєві відмінності:
1. Координаційний центр як основа всього дизайну. Є ключовим об'єктом, навколо якого будується вся композиція (наприклад, камін). Координаційних центрів може бути декілька.
2. Обов'язкова симетрія та правильність ліній. Однакові предмети меблів й декору (крісла, вази, світильники) "дзеркалять" одне одного. В інтер'єрі присутні чіткі та вивірені лінії.
3. Помірна колірна гамма. Палітра стримана й витончена, занадто яскраві фарби відсутні. Між кольором предметів меблів та оздоблювальних матеріалів повна гармонія
4. Натуральність у всьому. У дизайні інтер'єру обов'язково наявність дорогоцінних металів (допустимо у вигляді імітації), цінних порід дерева, дорогих тканин, натурального каменю, шпалер із текстилю.
5. Багато світла. Перевага віддається м'якому теплому освітленню від кількох джерел світла (люстри, світильники, лампи, свічки у свічниках).
6. Розкішна атмосфера. Додає помпезності стилю ліпнина на стелі, камін у мармуровому порталі, дорогі картини, розкішний текстиль та вишукані антикварні меблі.
7. Наявність сфер й вільного простору. Високі стелі, арки, колони, півкруглі прорізи (дверні та віконні) додають колориту. Візуально розширюють простір дзеркала та світле оформлення.

Колірна гамма стилю

Класичний стиль тяжіє до спокійних та натуральних відтінків, завдяки чому створюється комфортний й одночасно витончений інтер'єр. Занадто кричущі та яскраві кольори порушують всю стильову композицію.
Естетично виглядають в інтер'єрі такі відтінки:
- чорно-білий тандем – знайома класика. Виразності додадуть синій, срібний та смарагдовий відтінки;
- айворі, пісочний, бежевий, золотистий – візуально збільшують приміщення та створюють атмосферу затишку;
- коричневі відтінки – ідеальні для підлогового покриття та предметів меблів, створюють відчуття стабільності та спокою;
- пастельні тони (приглушено-рожевий, лавандовий, персиковий) – уособлюють ніжність та витонченість інтер'єру;
- смарагдовий, винний, баклажановий, бордо – підкреслюють статусність приміщення, роблять його більш шляхетним та вишуканим;
- сірий та його похідні – відповідають за елегантність інтер'єру та використовуються як база для обробки підлоги та стін.
В інтер'єрі бажано використовувати кілька відтінків, але не більше трьох. Цілісність композиції досягається тільки завдяки їх гармонійному поєднанню. Вибрати вдалий тандем можна за допомогою широкої палітри кольорів Kolorit (наприклад, з лінійки Home).
foto
Фарба Kolorit Dynasty

Шовковисто-матова фінішна фарба. Додасть текстурі поверхні стильний вигляд, зробить її ніжною і приємною на дотик. Протипліснявий компонент захистить стіни від плісняви та грибку, а підвищена стійкість до миття дозволить обробляти їх миючими засобами. Такий мікс ніжності і практичності, гіпоаллергенності і екологічності ідеально підійде для кухні і житлових кімнат.

Вибір меблів

Меблі завжди стають родзинкою класичного стилю. Вони захоплюють своєю вишуканістю, розкішними деталями та функціональністю. Дорожнеча меблів обумовлена ​​використанням натуральної високоякісної породи деревини, позолоченої фурнітури або ж бронзової, а також оббивки зі шкіри, гобелену, шовку.
Меблі виступають як композиційний центр (наприклад, диван, обідній стіл, ліжко). Решта предметів меблів й декору розставляються щодо центру та створюють єдиний ансамбль.
Класичний стиль представлений глибокими диванами, шафами-вітринами, м'якими пуфиками, овальними обідніми столами, широкими кріслами, круглими журнальними столиками, сервантами з красивими ручками, масивними ліжками та стільцями, обшитими тканиною. Витонченості меблям (стільці, крісла, дивани) додають ніжки, обов'язково різьблені та вигнуті, а балдахіни над ліжками створюють романтичну атмосферу в кімнаті. В інтер'єрі бажано використовувати антикварні меблі, або максимально стилізовані під класичний стиль, оскільки сучасні моделі тут недоречні.

Дизайн спальні

foto
Інтер'єр спальні оформляється в спокійних і світлих тонах. Композиційний центр – величезне ліжко на ніжках з витонченим узголів'ям. По обидва боки знаходяться приліжкові тумбочки з однаковими світильниками. Якщо дозволяє простір, тут розміщується містка шафа, комод, туалетний столик. Всі меблі з одного гарнітуру. Підлогове дзеркало візуально розширює простір. На вікнах шикарні фактурні штори, на стелі розкішна люстра.

Дизайн вітальні

Вітальня – простора кімната правильної форми та ідеальне місце для душевних посиденьок. Перевага в інтер'єрі віддається нюдовим відтінкам або більш насиченим для ефектності. Тут зазвичай кілька координаційних центрів (наприклад, зона навколо каміна та комода). Центральне освітлення – люстра з кришталю на стелі, зональне – настільні лампи, торшери, бра, світильники. М'який куточок складається з дивану з кріслами та пуфиками. Все з натурального дерева та з оббивкою з дорогої тканини.

Дизайн кухні

Для практичності меблі вибирають з вологостійких порід деревини (вишня, кедр, дуб). Стільницю й підлогу з натурального каменю, а на вікнах штори природних відтінків класичного крою. Центр кухні – комплект з обіднього столу та стільців. Також є буфет або вітрина, з якого ідеально виглядають порцеляновий сервіз та кришталеві келихи. Фартух з мозаїки додасть яскравості кухні у пастельних тонах. Сучасна техніка захована за класичними фасадами.

Дизайн ванної

Найчастіше колірна гамма ванної кімнати у бежево-коричневих відтінках. Для оздоблення стін використовують мармурову плитку або натуральний камінь. Меблевий комплект складається із тумбочок, навісних шаф та пеналів, прикрашених різьбою. Кам'яна ванна на кованих ніжках виглядає ефектно й біля вікна, й по центру. Вишуканість атмосфери підкреслюють дзеркала в різьблених дерев'яних багетах, елегантні бра, картини під склом у шикарних рамах.

Дизайн дитячої

Для дитячої ідеальна простора кімната, оформлена в ніжній палітрі (кремова, сіро-блакитна, біла, злегка рожева, світло-зелена) та прикрашена ліпниною й розписом. Натуральні матеріали в обробці кімнати та предметах меблів екологічні та безпечні. Затишок і комфорт створюють ліжко з балдахіном та м'якими подушками, теплі килими на дерев'яній підлозі, іграшки та дитячий столовий гарнітур, стилізований під дорослий.

Дизайн передпокою

foto
Незмінні атрибути передпокою – дерев'яна вішалка або ж з кованого заліза, туалетний столик, різьблена шафа орного типу зі стильними ручками або кутова дзеркальна шафа-купе, консоль. Дзеркало з рамою з ліпнини або у різьбленій рамі, а також світле оздоблення додають повітря та візуально розширюють приміщення. У просторій вітальні можна встановити трюмо, яке додасть особливого шику та буде завжди в центрі уваги.
Класичний стиль в інтер'єрі вибирають впевнені в собі люди, яким не женуться за нескінченним потоком сучасних трендів. Класика перевірена роками, тому й увібрала в себе найкраще. Це благородний та вишуканий стиль, що підкреслює можливості своїх власників та відмінний смак до всього кращого – і в житті, і в інтер'єрі.
Часто задаваемые вопросы

❔ Що таке сучасний класичний стиль в інтер'єрі?

Сучасний класичний стиль в інтер'єрі – це вікові традиції в актуальному трактуванні. Альтернатива антикваріату – штучно зістарені меблі, а люстрам-підвісам – кришталеві. Обов'язкове дотримання пропорційності у кожному предметі, все «віддзеркалює» оде одне. Автентичності додають пілястри та арочні конструкції.

🌻 Як створити інтер'єр у класичному стилі?

Класичний стиль підкреслює статусність свого власника. В інтер'єрі використовуються натуральні оздоблювальні матеріали, елегантна антикварна мебель з цінних порід дерева, дорогий текстиль. У дизайні обов'язково присутній координаційний центр та чітко дотримується симетричність.

🎨 Характерні риси класичного стилю в інтер'єрі

Класичний стиль визначає наявність композиційного центру, чітка геометрія, використання натуральних матеріалів. Колірна палітра природних відтінків в приглушених або спокійних тонах ідеально відтіняє предмети розкоші та вишукані меблі. У приміщенні присутні сферичні елементи (колонади, напівкруглі прорізи, арки).

Стікер-тести