Види акрилових ґрунтовок
Після того, як стало зрозуміло, що таке акрилова ґрунтовка, можна переходити до аналізу її різноманіття. Розуміючи це, пошук потрібного складу займе декілька хвилин. Для цього потрібно враховувати 3 параметри: призначення, тип розчинника та поверхню під обробку.
За призначенням ґрунти бувають такими: універсальні, глибокого проникнення, просочуючі та адгезійні. Залежно від розчинника вони поділяються на водорозчинні та органічні.
Також потрібно враховувати тип оброблювальної поверхні: мінеральні основи, дерево, метал чи пластик. Те, що буде чудовим вибором для зашпакльованої стіни, не підійде для металевої перегородки.
Водорозчинна (водно-дисперсійна)
Майже всі сучасні акрилові ґрунтовки є водорозчинними. Подібні склади «завоювали» любов майстрів своїми наступними характеристиками: універсальність (можна знайти вододисперсійні ґрунти для будь-якого матеріалу), відсутність запаху та висока адгезія. Висихають швидко — вже через 5-7 годин поверхня готова до решти робіт.
Органорозчинна
Це ґрунтовка на основі органічних смол. Через різкий запах та довгий час висихання (від 12-15 годин) вона перестала користуватися популярністю. Станом на 2021 рік органорозчинних ґрунтовок майже немає на ринку.
Глибинна
Намагаючись зрозуміти для чого призначена акрилова грунтовка глибокого проникнення, потрібно поглянути на її характеристики. Вона проникає в саму структуру стіни, а значить краще всього підійде для пористих осно
Подібний склад захистить поверхню від шкідливого впливу зовнішнього середовища. Глибинні ґрунти часто надають поверхні водовідштовхувальні властивості — в неї буде вбиратися менше вологи зі шпаклівки та фарби, а значить вони ляжуть рівно, без плям та розводів.
Наносити можна пензлем або фарбопультом. Валик не підійде — такий ґрунт досить рідкий, тому інструмент може занадто сильно увібрати суміш і потім нерівномірно її віддавати.
Адгезійна
Грунтовка адгезійна — особливий вид ґрунту, який використовують для посилення адгезії (чіпкості) між основою та покриттям.
Для дерева та металу
Окремий вид ґрунтовок, який використовується для роботи з деревом та металом. Деякі подібні ґрунти мають антисептичні та антикорозійні властивості. Завдяки цьому на обробленому металі не утворюється іржа, а на дерев'яних поверхнях не з'являються грибки з пліснявою.