Пошук
Расписание
Тема
коли
Де
Деталі заходу
Сейчас запнятий нет
(Русский) Оставляйте свои контактные данные и мы обязательно Вас пригласим на ближайщий мастер-класс!
foto

Акриловий ґрунт — вид ґрунтовки, де другим за важливістю компонентом (після розчинника) є акрилатні cополімери. Такий склад є базою для багатьох вузькоспеціалізованих сумішей. Саме тому на ринку можна знайти акрилові ґрунти глибокого проникнення, для мінеральних поверхонь, дерева, металу і т.д. Вибір величезний, і заплутатися в ньому доволі просто.

У цьому матеріалі ми розберемо для чого потрібні акрилові ґрунтовки, як їх наносити і скільки вони сохнуть на поверхні.

Переваги акрилових ґрунтовок

Акрилові ґрунтовки не здають своїх позицій вже кілька десятиліть. Секрет подібної популярності полягає в їх перевагах.
Універсальність. В залежності від сполучників та інших елементів виділяють акрилові ґрунти для металу, мінеральних поверхонь (бетон, гіпс, шпаклівка і т.д) дерева, пластику, тощо.
Адгезивність. Зростає чіпкість стіни, завдяки чому наступний шар покриття лягає без плям та розводів.
Зміцнення основи. Склад проникає у структуру матеріалу та заповнює його пори.
Підвищення стійкості до вологи. Деякі акрилові ґрунтовки мають компоненти проти плісняви, які ефективно борються з появою плісняви ​​та грибків. Такі склади будуть чудовим вибором для «сирих» житлових кімнат, кухонь та ванних.
Відсутність специфічного запаху. Головний інгредієнт акрилових ґрунтовок — вода. Завдяки цьому подібні склади не мають їдкого запаху, що часто зустрічається у алкідних розчинів.
Економічність. Витрати акрилової ґрунтовки на 1 шар коливаються в межах 8-10 м²/л. Щоб не витрачати свій час на розрахунки, скористайтеся спеціальними калькуляторами витрати. Введіть параметри кімнати та виберіть бажаний ґрунт. Через кілька секунд на екрані з'явиться результат, який можна переносити в кошторис.

Особливості та характеристика

foto
Якщо хочеться зрозуміти, що таке акрилова грунтовка, доведеться розібратися в основних характеристиках суміші. Тільки після цього можна переходити до вивчення її різноманіття.
Акрилова грунтовка є прозорою або напівпрозорою рідиною. Базовий склад акрилової ґрунтовки досить універсальний: саме тому у неї існують десятки відгалужень для різних поверхонь та з різними характеристиками. І ось вже у них зустрічаються різні властивості, які можуть відрізнятись кардинально.
Проста акрилова грунтовка має 3 властивості:
1. Поліпшення адгезії — зчеплення між основою та наступним оздобленням.
2. Зміцнення поверхні — суміш проникає через її пори, заповнюючи основу зсередини.
3. Економія витрат наступного оздоблення — зменшення витрат фарби або клею для шпалер до 30%.
Як правило, ґрунтовку продають вже у готовому вигляді у відрах або каністрах.
foto
Ґрунтовка Kolorit STANDART G

Зміцнююча ґрунтовка глибокого проникнення для роботи з усіма фінішними фарбами Kolorit. Вирівнює поглинаючу здатність поверхні, знижує витрати і покращує адгезію фарби, що наноситься, підвищує атмосферостійкість покриття. Те, що потрібно для легкого і якісного ремонту!

Види акрилових ґрунтовок

Після того, як стало зрозуміло, що таке акрилова ґрунтовка, можна переходити до аналізу її різноманіття. Розуміючи це, пошук потрібного складу займе декілька хвилин. Для цього потрібно враховувати 3 параметри: призначення, тип розчинника та поверхню під обробку.
За призначенням ґрунти бувають такими: універсальні, глибокого проникнення, просочуючі та адгезійні. Залежно від розчинника вони поділяються на водорозчинні та органічні.
Також потрібно враховувати тип оброблювальної поверхні: мінеральні основи, дерево, метал чи пластик. Те, що буде чудовим вибором для зашпакльованої стіни, не підійде для металевої перегородки.

Водорозчинна (водно-дисперсійна)

Майже всі сучасні акрилові ґрунтовки є водорозчинними. Подібні склади «завоювали» любов майстрів своїми наступними характеристиками: універсальність (можна знайти вододисперсійні ґрунти для будь-якого матеріалу), відсутність запаху та висока адгезія. Висихають швидко — вже через 5-7 годин поверхня готова до решти робіт.

Органорозчинна

Це ґрунтовка на основі органічних смол. Через різкий запах та довгий час висихання (від 12-15 годин) вона перестала користуватися популярністю. Станом на 2021 рік органорозчинних ґрунтовок майже немає на ринку.

Глибинна

Намагаючись зрозуміти для чого призначена акрилова грунтовка глибокого проникнення, потрібно поглянути на її характеристики. Вона проникає в саму структуру стіни, а значить краще всього підійде для пористих осно
Подібний склад захистить поверхню від шкідливого впливу зовнішнього середовища. Глибинні ґрунти часто надають поверхні водовідштовхувальні властивості — в неї буде вбиратися менше вологи зі шпаклівки та фарби, а значить вони ляжуть рівно, без плям та розводів.
Наносити можна пензлем або фарбопультом. Валик не підійде — такий ґрунт досить рідкий, тому інструмент може занадто сильно увібрати суміш і потім нерівномірно її віддавати.

Адгезійна

Грунтовка адгезійна — особливий вид ґрунту, який використовують для посилення адгезії (чіпкості) між основою та покриттям.

Для дерева та металу

Окремий вид ґрунтовок, який використовується для роботи з деревом та металом. Деякі подібні ґрунти мають антисептичні та антикорозійні властивості. Завдяки цьому на обробленому металі не утворюється іржа, а на дерев'яних поверхнях не з'являються грибки з пліснявою.

Як наносити акрилову ґрунтовку

foto
Акрилову ґрунтовку наносять на суху поверхню. Якщо перед цим її покривали іншими будматеріалами, то вони повинні повністю висохнути. Для штукатурки цей період становить 5-7 днів, стартова шпаклівка готова до ґрунту вже через 12-24 години. Після роботи з фінішною шпаклівкою варто почекати від 5-7 годин.
А скільки сохне акрилова ґрунтовка залежить від мікроклімату приміщення. Якщо там панує температура на рівні 21-24°С та вологість близько 45-50%, то їй знадобиться близько 5 годин. У прохолодних приміщеннях доведеться чекати приблизно 6+ годин. Підвищувати температуру не слід — це може негативно вплинути на властивості ґрунтовки.
foto
Наносити акрилову ґрунтовку можна макловицею чи фарбопультом. Більшість подібних складів є досить рідкими, через що використання валика буде недоцільним. Щоб дізнатися, чим краще наносити бажаний ґрунт, вивчіть розділ «Спосіб нанесення» в інструкції до ґрунтовки.
Часто задаваемые вопросы

🖌 Як правильно використовувати ґрунтовку?

Ґрунтовка служить проміжним кроком між кожним ремонтним завданням — це підвищує чіпкість поверхні. А значить правильне використання ґрунтовки буде виглядати так: оштукатурювання → ґрунтовка → стартова шпаклівка → ґрунтовка → фінішна шпаклівка → ґрунтовка → фарбування чи поклейка шпалер.

Стікер-тести