Пошук
Расписание
Тема
коли
Де
Деталі заходу
Сейчас запнятий нет
(Русский) Оставляйте свои контактные данные и мы обязательно Вас пригласим на ближайщий мастер-класс!
foto

На кожному етапі ремонту вас підстерігають випробування різної складності, а заради бажаного інтер'єру, в якому все про вас та для вас, вихід із зони комфорту неминучий. Так, наприклад, на етапі оздоблювальних робіт більшість з вас знайомиться з новим для себе поняттям «колеровка фарби». Саме завдяки йому вирішується ключова проблема з підбором того самого відтінку без втрати індивідуальних побажань. Та більше ніяких обмежень у вигляді стандартних колірних палітр, хоч і вельми широких!

Що таке колеровка фарби

Колеровка фарби – це процес отримання потрібного відтінку шляхом додавання у фарбу-базу відтінку (кольорового пігменту). Відмінна особливість технології – основою завжди виступає біла або безбарвна фарба. При цьому використовують пігменти і органічного, і неорганічного походження. Застосування перших згодом дає барвисті та насичені кольори, які з роками втрачають первинний вигляд під впливом сонячного світла. Пігменти на неорганічній основі запропоновані у більш лімітованій колірній гамі, але вигідно відрізняються стійкістю до впливу ультрафіолетових променів.
На ринку існують такі види кольорів для колеровки:
рідини – зручні та ефективні у використанні (допускається застосування й у не розведеному вигляді), легко додадуть потрібний відтінок кольору;
сухі суміші – вигідна собівартість при обмеженій палітрі кольорів та проблематичній корекції відтінку (у сухому вигляді не рекомендується додавати у фарбу-базу);
foto
пасти – практичні у застосуванні, вимагають чіткого дотримання пропорцій відповідно до інструкції.
Саме колеровка розширює можливості звичної палітри кольорів, роблячи її практично безмежною.

Підбір відтінку

Вибір відповідного відтінку фарби та його подальше втілення в інтер'єрі часом не виправдовують очікувань. Так відбувається в тому випадку, коли емоції беруть гору, а прагматичність відходить на другий план. У підсумку виходить все не те, а попереду чекає робота над помилками.
foto
Основні нюанси, про які забувають при підборі відтінку:
колір в електронній версії колеровочних карт (навіть з урахуванням якісної передачі кольору монітора) не на всі 100% ідентичний тому, що в житті; пробні мазки можуть не точно передавати колір щодо повністю пофарбованої поверхні;
пробні мазки можуть не точно передавати колір щодо повністю пофарбованої поверхні;
вплив джерел світла – насичене освітлення візуально знебарвлює яскраві тони, а слабке, навпаки, робить блідими та сумними;
функціональне призначення приміщень – у житлових кімнатах гармонійно виглядають спокійні відтінки, а більш виразні та яскраві підійдуть для кухні та передпокою.

Особливості технології колеровки фарби

В ході колеровки отримують потрібний відтінок фарби, використовуючи при цьому три різні способи:
1. Ручний – нескладний та доступний, оскільки здійснюється безпосередньо на місці ремонтних робіт. Базова фарба змішується з кольором за допомогою перфоратора/дрилі з насадкою-міксером. Основні недоліки ручної колеровки – довільний колір та неможливість повторити отриманий відтінок.
foto
2. Промисловий – Комп'ютерний – оптимальний варіант для отримання абсолютно будь-якого відтінку (колеровочна машина забезпечує максимальну відповідність вибраному кольору завдяки спеціальній програмі) із запропонованих колірних віял у потрібній кількості. Просочення, фарби, лаки колеруются саме комп'ютерним способом. Головні переваги – світлостійкість та довговічність отриманих відтінків, їх хороша покриваність, можливість приготування великих обсягів для фарбування, повторне відтворення відтінку у майбутньому. Така колеровка виробляється прямо у магазині.
Щоб уникнути непередбачених «сюрпризів» в процесі колеровки фарби, не рекомендується використовувати продукти різних виробників. Річ у тому, що при такій колеровці в один і той самий відтінок, колір може виглядати по різному.
Є два шляхи до ідеального відтінку:
1. Використовувати викраси – зразки кольору, які можна наклеїти на стіну та оцінити глибину відтінків, поєднання одне з одним, вигляд при різному освітленні. Такі викраси можна замовити тут, на нашому сайті.
2. Фарба з однієї лінійки – це гарантія бездоганного фінального результату. Для цього ідеально підійде фарба-бестселер Kolorit Legenda.
foto
Фарба Kolorit Legenda

Найбільш популярна фарба серед клієнтів Kolorit. Відрізняється глибокоматовою ступенню блиску, особливої витонченістю і гладким покриттям. Завдяки цьому прямі поверхні виглядають ідеально рівними, а фактурні ще виразніше. Kolorit Legenda особливо стійка до миття, безпечна і гіпоалергенна, те, що потрібно для гостінних і спалень у вашому домі

Колеровка фарби: палітри та стандарти

Для точності колеровки фарби застосовуються карти кольорів або таблиці, де відтінки занесені під спеціальними кодами. Саме останні і використовує машина для колеровки лакофарбових матеріалів.
Існує кілька міжнародних стандартних колірних каталогів:
RAL – каталог кольорів, в якому за кожним відтінком закріплений свій унікальний чотиризначний номер. Особливо популярний серед європейських виробників та налічує понад тисячу відтінків;
NSC (Natural Color System) – структурована система у вигляді 1950 відтінків, що базується на шести основних кольорах (червоний, зелений, синій, білий, чорний, жовтий) та їх процентному співвідношенні у конкретному відтінку.
Також широко використовуються палітри Tikkurila, а саме: «Symphony» (2246 відтінків) – колеровка фарб для внутрішньої обробки, яскрава кольорова гамма та екологічно безпечні пасти, «Фасад» (232 відтінки) – для фасадних продуктів, через особливості експлуатації гамма більш приглушена, «Антисептики» – для фарбування деревини з метою збереження неповторної текстури та малюнка.

Таблиця колеровки кольорів

Для колеровки використовують різноманітні відтінки з міжнародних стандартів RAL та NSC.
Пам'ятайте, що колір в електронних каталогах відрізняється від того, який ви отримаєте наживо. Тому замовляйте викраси. Детальніше про них можна дізнатися на сторінці викрасів на нашому сайті.
foto

Підбір відтінку

foto
Для створення гармонійного інтер'єру необхідно вибирати відтінки, які допоможуть втілити творчий задум та при цьому будуть доречними у конкретному приміщенні.
Коридор та вітальня – бежевий та його відтінки стануть ідеальним фоном для розставлення колірних акцентів та зонування за допомогою предметів меблів.
Спальня – найкраще місце для спокійної кольорової палітри, яка підвищує якість відпочинку (по кімнаті сумарно не більше семи відтінків).
Зал – максимально доречна кімната для активного зонування кольором без обважнення простору непотрібними меблями та предметами декору.
Кухня – дизайн будується навколо гарнітура. Яскравий передбачає фарбування у пастельні тони, при класичному не обійтися без колірних акцентів.
Дитяча – найекспериментальніша кімната, що залежить від вікових переваг її хазяїв. Фарбування – оптимальний варіант при найменших витратах.
Ванна – простір для творчості завдяки різним способам фарбування та подальшого декорування (орнаменти, картини, візерунки).
Колеровка фарби допомагає реалізувати будь-які колірні рішення в інтер'єрі та додає йому ексклюзивності. Також полегшує оздоблювальні роботи на великих (і не тільки) об'єктах, оскільки легко повторює попередній відтінок.
Часто задаваемые вопросы

❔ Як колерувати фарбу для стін?

При ручній колеровці слід взяти фарбу (базу) та колір (бажано у тюбиках з вузьким горлом) одного виробника, приготувати ємність та інструмент для змішування. Додавати кольоровий пігмент у фарбу маленькими краплями до отримання потрібного відтінку. Маса повинна бути однорідною для рівного тону.

🎨 Як відбувається колеровка фарби?

Заданий відтінок отримують завдяки змішуванню фарби-основи та кольорового пігменту. Розрахунок робить спеціальна програма, встановлена ​​на колеровочній машині.

✅ Чи можна колерувати акрилову фарбу?

Для колеровки акрилових фарб існує безліч колірних каталогів з тисячами відтінків. Акрилова фарба сумісна з колірними пігментами, тому використовується під час колеровки як фарба-база.

Стікер-тести