Пошук
Расписание
Тема
коли
Де
Деталі заходу
Сейчас запнятий нет
(Русский) Оставляйте свои контактные данные и мы обязательно Вас пригласим на ближайщий мастер-класс!
foto

Адгезійна ґрунтовка — окремий підвид ґрунтовки, що використовується для посилення адгезії (чіпкості) між поверхнею та подальшими будматеріалами. Такий склад часто використовується як при роботі з бетонними поверхнями, так і з деревом або навіть металом. У сьогоднішньому матеріалі ви дізнаєтеся для чого потрібна адгезійна ґрунтовка, її різновиди та правила вибору розчину.

Характеристики і особливості

Сучасні ґрунти поєднують в собі одразу кілька функцій. Окрім помітного поліпшення чіпкості, властивості адгезійної ґрунтовки наступні:
- зміцнення поверхні;
- захист металу від корозії.
Він зміцнює поверхні, завдяки чому помітно зростає вибір майбутніх матеріалів для обробки.
Адгезійну ґрунтовку можна наносити будь-яким зручним способом — макловицею, валиком або фарбопультом. Валик та пульт підійдуть для великої площі під обробку, а пензлик стане вибором для опрацювання важкодоступних місць, вузьких смуг та кутів.

Види адгезійної ґрунтовки

foto
Сучасні ґрунтовки діляться на декілька груп: акрилові, алкідні, ґліфтальові та епоксидні. Якщо розглядати властивості складу, то існують ґрунти водовідштовхувальні, антисептичні, антикорозійні, протипожежні, адгезійні та глибокого проникнення.

Проникаюча

Подібна ґрунтовка буде відмінним вибором для різних мінеральних поверхонь: бетону, газоблоків, цегли, штукатурки і т.д. Так як «мінерали» є досить пористими поверхнями, то без використання ґрунту існує високий ризик того, що фінішна обробка може «увібратися» в поверхню. І це може привести до плям та смуг при фарбуванні та до перевитрат фінішного покриття.
Ґрунтовка глибокого проникнення зміцнює структуру поверхні, проникаючи в її пори та заповнюючи їх. Також вона покращує адгезію (зчеплення) з обробкою та заощаджує витрати наступних будматеріалів.
Kolorit STANDART G — ґрунтовка глибокого проникнення, що підвищує адгезію, вирівнює поглинаючу здатність поверхні та підвищує атмосферостійкість покриття. Її використовують для зміцнення мінеральних поверхонь та подальшої підготовки до фарбування, поклейки шпалер чи укладання плитки.

Акрилова

Подібні вододисперсійні ґрунтовки складаються з акрилових смол та добавок, що сприяють підвищенню чіпкості та зміцненню поверхні. У багатьох складах містяться компоненти проти плісняви та корозії — дізнатися про них можна з опису продукту.
Ключова особливість акрилових ґрунтовок — відсутність неприємного запаху. Саме тому їх використовують для внутрішніх робіт в житлових приміщеннях: поки проходить ремонт на лоджії, у вітальні можуть жити люди.

Алкідна

Це склад, де головним зв’язуючим компонентом є алкідні смоли Ц полімери, які створюються завдяки поліконденсації багатоатомних спиртів з ортофталевою кислотою. Такі розчини діляться на гліфталеві та пентафталеві: така класифікація обгрунтована різними видами спиртів в складі.
Як правило, алкідні суміші використовують для обробки погано всмоктуючих поверхонь і первинних робіт.

Сумісні поверхні

foto
Перш ніж ґрунтувати поверхню, потрібно врахувати всі особливості продукту та поверхні. Найкращий результат ви отримаєте тільки тоді, коли підберете той матеріал, що є оптимальним для певної поверхні.

Адгезійна ґрунтовка по бетону

Інша назва такого складу — бетонконтакт. Це особлива ґрунтовка, що в рази збільшує показники адгезії поверхні. Подібний результат досягається завдяки кварцу в якості одного з інгредієнтів. Після висихання поверхня стає шорсткою та схожою на наждачний папір.
Ґрунтовка для бетону висихає дуже швидко — вже через 5-7 годин в оптимальному мікрокліматі (температура 20-25°С та вологість 45-55%) на поверхню можна наносити фінішну обробку. Багато таких складів можна використовувати як для зовнішніх, так і для внутрішніх робіт — вони вкрай універсальні.
Kolorit Beton K — адгезійна ґрунтувальна фарба з особливим складом, що поліпшує зчеплення наступних шарів з невсмоктуючими поверхнями (кераміка, скло та кахель). Також вона помітно спростить роботу зі штукатуркою, клеєм та іншими структурними матеріалами.

Грунтовка адгезійна для металу

Подібні ґрунтовки підвищують чіпкість гладких поверхонь, які мають вкрай малу ступінь поглинання вологи. Застосування такого ґрунту запобігає появі іржі на металевих об'єктах будь-якого розміру. Після нанесення ґрунтовки по металу, поверхня стає трохи шорсткою. Далі, за бажанням, на неї можна наносити лак або емаль потрібного кольору.

Адгезійний ґрунт для скла

При роботі зі склом часто використовується спеціальна сілоксанова ґрунтовка. Це вододисперсійний склад, який створює тонку білу плівку, що щільно прилягає до скла. Матеріал не токсичний, специфічний запах відсутній.

Адгезійний ґрунт для дерева

foto
Спеціальна адгезійна ґрунтовка по дереву покращує чіпкість поверхні та зменшує ймовірність появи мікротріщин. Також після ґрунтування не потрібно боятися появи плям — розчин не дає смолам з’явитися на поверхні.
Перед нанесенням ґрунтовки по дереву рекомендується прошкурити поверхню. Це потрібно для того, щоб видалити можливі ворсинки, зробити поверхню гладкою та готовою до майбутнього фарбування.

Адгезійна ґрунтовка для кахлю

foto
Для цієї поверхні використовується особливий підвид бетонконтакту — кварцовий пісок. Він відмінно покриває поверхню, підвищуючи її чіпкість. Завдяки цьому можна не демонтувати стару плитку при нових оздоблювальних роботах.
Важлива умова: перш ніж покрити поверхню, необхідно ретельно очистити бруд та пил з плитки і швів. Тільки так вийде досягти бажаного ефекту і захисту поверхні.

Адгезійний ґрунт для пластику

Для пластика підійдуть вододисперсійні адгезивні ґрунтовки, в описі яких зазначено, що вони працюють з пластиком. Обробка спеціальним ґрунтом необхідна — тільки після її нанесення подібна поверхня коректно піддається фарбуванню.

Витрати адгезійної ґрунтовки

foto
Витрати ґрунтовки різняться в залежності від її типу, консистенції та безлічі інших чинників. В середньому цей показник коливається від 9 до 12 м2 на 1 л (при покритті в 1 шар). Багато виробників спростили своїм клієнтам складання кошторису — достатньо зайти на сайт виробника ґрунтовки та перейти в розділ «Калькулятор витрат».
Далі потрібно ввести параметри кімнати та вибрати потрібний продукт. Через декілька секунд результат з'явиться на екрані.
Потрібно враховувати те, що використання інструментів також приводить до невеликих втрат — від 7 до 30%. Рівень витрат різниться в залежності від особливостей будови пристрою та навичок майстра. Щоб дізнатися остаточну цифру, додайте до цифри отриманої через калькулятор:
- 7-12% — якщо використовуєте пензлі;
- 10-15% - із валиком;
- 20-35% — при роботі з фарбопультом
Вибір ґрунтовки — не такий складний процес, яким він міг здатися на початку. Зрозумійте, з якою поверхнею потрібно працювати і бажаний результат. Далі залишається тільки вибрати склад з необхідними властивостями і все буде чудово!
Часто задаваемые вопросы

👷 Для чого потрібна адгезійна ґрунтовка?

Адгезійна ґрунтовка потрібна для посилення адгезії (чіпкості) та підвищення міцності поверхні.

🧱 Який ґрунтовкою краще ґрунтувати стіни?

Оскільки частіше всього стіни є мінеральними поверхнями (бетон, цегла, газоблок, шпаклівка і т.д.) то для її обробки підходять ґрунтовки глибокого проникнення та ґрунтувальні фарби. Відмінний вибір адгезійної ґрунтовки — Kolorit Beton K.

🖌 Як наносити адгезійний ґрунт?

Наносити адгезійний ґрунт рекомендується фарбопультом чи валиком на великі площі, а пензлем опрацьовувати кути й важкодоступні місця.

Стікер-тести