Пошук
Расписание
Тема
коли
Де
Деталі заходу
Сейчас запнятий нет
(Русский) Оставляйте свои контактные данные и мы обязательно Вас пригласим на ближайщий мастер-класс!
foto

Випадкова пляма від фарби може за секунду зіпсувати дорогу серцю річ. Досить пройтися біля пофарбованих меблів чи стін — і ось вже нові плями. Паніка тут не допоможе! В більшості випадків речі можна врятувати. Головне зараз — діяти відразу, тому що дорога кожна секунда.

Вплив типу тканини

Варто пам’ятати, що ті лайфхаки, що підійдуть для щільного деніму можуть порушити структуру тонкого шовку. Тому підбирайте ті методи, що не зіпсують тканину.
Для бавовни, льону і вовни підійде суміш оцту та харчової соди. Їх реакція буде поступово «витягати» навіть складні забруднення. Суміш нашатирного спирту і теплої (але не гарячої) води прибере забруднення з вовняних виробів.
Для того, щоби позбавитися від фарби на шовковій тканині, спробуйте соду та лужні сполуки. Для штучного шовку (синтетики, що імітує цю тканину) допоможуть луги, рідина для зняття лаку з нігтів та вплив середньо-високих температур (більше 40-50 °С, але менше 60-70 °С).
Зверніть увагу на домашні «напівпрофесійні» методи для боротьби з плямами, такі як господарське мило, плямовивідник та засоби для миття посуду. Вони відмінно справляються зі свіжими плямами навіть на шовку.
А ось із класичними розчинниками, такими як уайт-спірит, скипидар та керосин потрібно прораховувати кожен рух. Вони за секунди зіпсують структуру ніжних матеріалів, таких як шифон, тому підійдуть тільки для жорстких та щільних тканин (як денім). Адже якщо вони зруйнують колір виробу, то з джинсами ще вийде обіграти ситуацію, а ось з шовковим платтям у вас не буде цієї переваги.

Видалення різних типів фарби

foto
Також вам потрібно зрозуміти яка саме фарба виявилась на улюбленій речі. В побуті найбільш часто зустрічаються вододисперсійні та масляні фарби.
До водоемульсійних покриттів відносяться акрилові, алкідні, латексні та інші фарби, де основним розчинником виступає вода. Свіжі плями від них видаляються досить легко. В першу чергу підставте постраждалу ділянку під струмінь холодної проточної води. Це допоможе позбутися від основної частини забруднень, навіть якщо фарба вже трохи підсохла.
Далі спробуйте засоби для чищення: змішайте рідкий пральний порошок, плямовивідник та засіб для миття посуду. Акуратно протріть уражену ділянку. Якщо все пройде вдало, то на тканині залишиться до 10-15% від початкового об’єму фарби. Щоб позбутися і від нього, потрібно випрати річ в пральній машині з плямовивідником.
Також ви можете видалити пляму від вододисперсійної фарби за допомогою спеціальних миючих засобів, таких як Tikkurila Pensselipesu. Вона впорається як з очищенням пензлів, так і з плямами на одязі. Головне — почати «порятунок» тканини відразу, як помітили пляму.
Основний інгредієнт масляних фарб — оліфа. Саме тому вичистити таку тканину буде трохи важче, через те що масла не розчиняються у воді. Кран не врятує ситуацію. Але і тут працює схема «клин клином вибивають» — в першу чергу візьміть рослинну олію. Нанесіть її на ватний диск та потроху протирайте постраждалу ділянку з центру в напрямку країв.
Якщо це не допомогло, скористайтеся спеціальними засобами для чищення одягу та побутових предметів. Особливу увагу зверніть на рідину для миття посуду — вона бореться з жирними плямами на тарілках, і тому гарно виводить жир та масла з одягу. У найбільш запущених випадках допускається використання спирту, розчинників та очищеного бензину. Але врахуйте, що вони можуть негативно вплинути на ніжні тканини, порушуючи їх структуру.

Поширені засоби

Для того, щоби видалити пляму з-під фарби не завжди потрібно брати спеціальні розчинники чи суміші. Практично все, що може бути потрібним в цьому випадку — вже є вдома.
Засоби для миття — неагресивна побутова хімія справляється з плямами від вододисперсійних та масляних фарб. Рідина для зняття лаку з нігтів з ацетоном працює і з серйозними забрудненнями. Суміш оцту та соди запускає хімічну реакцію, де за кілька хвилин разом з бульбашками підніметься і застигла фарба.
А ось агресивні розчинники, такі як уайт-спірит, денатурований спирт та бензин підійдуть для щільних тканин: вовни, бавовни і т.д. Тонкі та легкі матеріали (шовк, органза, атлас і т.д.) можуть не витримати таких навантажень.
З білими речами з простих тканин також можна спробувати перекис водню. Він буде поступово освітлювати пігмент, допоки він остаточно не виведеться.
Головне у цій справі — переходити з менш до більш агресивних способів. Не беріться одразу за бензин чи розчинник, бо вони можуть пошкодити тканину. Якщо розумієте, що самі не впораєтесь — зверніться одразу в хімчистку чи ательє.
Часто задаваемые вопросы

🩳 Чим вивести з одягу фарбу, що засохла?

Насамперед спробуйте зняти надлишки фарби механічним методом зручними для вас підручними засобами. Далі видаліть фарбу, обробивши ділянку рідиною для миття посуду та плямовивідником.

👕 Як вивести плями від фарби з кольорового одягу?

Виводити плями фарби з кольорового одягу допускається тільки неагресивними методами — засобом для виведення плям, рідиною для миття посуду, господарським милом, рослинною олією. Найкраще з цим впораються спеціальні очищаючі засоби від виробників лакофарбових виробів

🥼 Як вивести пляму від фарби з білого одягу?

З забрудненнями на білому одязі відмінно впорається суміш відбілювача та рідини для миття посуду. Перший знебарвлює пляму, а другий акуратно бореться із застиглими частинками на волокнах. Але найкраще з цим впораються спеціальні очищаючі засоби від виробників лакофарбових виробів.

Стікер-тести