Пошук
Расписание
Тема
коли
Де
Деталі заходу
Сейчас запнятий нет
(Русский) Оставляйте свои контактные данные и мы обязательно Вас пригласим на ближайщий мастер-класс!
foto

Поклейка шпалер самостійно — складний процес, де потрібно враховувати десятки змінних. А робота зі стелею — це завдання із зірочкою. Тут не обійтися без підмоги: як і фізичній при самій поклейці, так і інформаційній для розуміння особливостей процесу. Сьогодні ми розберемо як правильно клеїти шпалери на стелю, щоб після ремонту вони були розрадою для очей ще багато років.

Які шпалери краще клеїти на стелю

Зайшовши в будівельний магазин, легко здивуватися величезному вибору шпалер. Проте основні відмінності у них тільки в дизайні. Якщо розглядати матеріали з яких роблять рулони, то усі шпалери діляться на 5 основних типів.
Паперові — дешево та сердито. Найбільш бюджетний варіант, проте якість тут відповідає ціні. При поклейці можуть легко порватися, а на стіні мають пристойний зовнішній вигляд перших 2-3 роки. Їх фарбують — вони не витримають подібного навантаження.
Флізелінові — більш щільні шпалери, які можна трохи переміщати під час поклейки. Діляться на рулони з готовим принтом та листи під фарбування: перші трохи товщі, а ось під другі доведеться ідеально вирівнювати поверхню. Але при цьому, якщо перші з роками втрачають зовнішній лоск, то другі можна перефарбувати 2-3 рази без заміни листа.
Вінілові — відмінний стійкий варіант. Багато вінілових шпалер не бояться прибирання вологою ганчіркою. Це робить їх вибором для кухні або передпокою.
Склошпалери — спеціальне полотно зі склотканевих ниток, що володіє підвищеною міцністю та піддається фарбуванню. Завдяки своїм високим експлуатаційним властивостям часто використовується в офісах та інших публічних місцях.
Рідкі шпалери — з ними легко замаскувати нерівності стіни. Витримують чистку вологою ганчіркою. Головна складність при використанні рідких шпалер — їх демонтаж при подальшому ремонті.
У сучасних інтер'єрах частіше всього використовуються флизелін, вініл та скловолокно. Нижче ми привели докладну інструкцію до того, як клеїти вінілові шпалери (рекомендації можна застосовувати і до інших типів полотна), який клей краще для скловолокна та як підготувати різні типи поверхні.

Клей для шпалер

Правильний підбір клею — важливий етап підготовки. Більшість складів діляться на 2 групи: універсальний та посилений.
Універсальний клей хоч за назвою може здатися «панацеєю», проте в реальності він зовсім не такий. Розчин підійде тільки для тонких флизелінових та паперових рулонів. Якщо ж спробувати використовувати його зі щільними флізеліновими, ​​вініловими листами або склошпалерами, то є високі ризики того, що клей не витримає навантаження. Рулони з часом можуть відвалитися, і збільшення кількості розчину тут не допоможе.
Посилений клей для шпалер — відмінний вибір для склошпалер, щільних вінілових, флизелінових та текстильних аркушів. Kolorit Strong Adhesive — клей для важких покриттів, стійкий до грибків та плісняви. Він не жовтіє і не залишає плям на шпалерах.
При цьому, подібні склади також можна використовувати і для роботи з тонкими паперовими листами: просто через те, що вони дорожче «універсального» варіанту, такий підхід не завжди буде економічно виправданим.
Також клеї для шпалер діляться ще на 2 типи: сухі та готові. Перші реалізують невеликих в картонних коробках: їх вага рідко коли перевищує кілограм. Таку тару зручно зберігати вдома, бо вона не займає багато місця. Правда потім доведеться самостійно розбавляти клей, доводячи його до необхідної консистенції.
Готовий шпалерний клей продається в відрах об'ємом від 1 до 10 літрів. Його можна використовувати відразу після того, як ви відкрили кришку: достатньо перемішати склад всередині тари. Після того, як ви відкрили відро, склад варто використати протягом доби. По закінченню цього часу клей засихає та втрачає свої властивості.
foto
Kolorit Strong Adhesive

Екологічний та безпечний клей для важких покриттів. Надійно кріпить скловолокнисті шпалери та шпалери на флізеліновій основі. Клей готовий до застосування — з ним ремонт мине ще швидше.  Крім того, Kolorit Strong Adhesive стійкий до плісняви та грибка, не залишає плям і не жовкне. З ним шпалери в інтер’єрі будуть виглядати стильно й охайно.

Підготовка поверхні

Щоб отримати відмінний результат, потрібно правильно підготувати стелю. І тільки тоді можна приступати безпосередньо до поклейки. Процес підготовки різниться в залежності від типу поверхні.

Бетонна стеля

foto
Готуючи бетонну стелю до покриття шпалерами, необхідно вирівняти її «під нуль». Спершу потрібно зняти старе покриття. Якщо на стелі вже були шпалери, то їх потрібно демонтувати: змочіть невеликі квадрати (до метра в ширину) та зніміть набряклі листи. Змочувати площу більшого розміру недоцільно — поки майстер буде працювати з одним кутом, інший встигне висохнути та доведеться проходитися вологою ганчіркою по другому колу.
Після цього вирівняйте всі щілини з тріщинами. Щоб приховати глибокі перепади рельєфу (від 3 мм) використовуйте штукатурку. Для середніх «відмінностей» (від 1,5 до 3 мм) підійде стартова шпаклівка. При роботі з товстими рельєфними шпалерами з абстрактним принтом її може бути достатньо — це залежить від особливостей конкретного приміщення та запитів його господарів. Кожен випадок індивідуальний — уточнюйте доцільність такого кроку у своїх майстрів або у консультантів в найближчому будівельному магазині.
Тим, хто хоче поклеїти шпалери під фарбування, доведеться скористатися фінішною шпаклівкою. Вона вирівняє поверхню «в нуль», завдяки чому на неї можна клеїти будь-які листи, навіть найтонші. Чудовий варіант — Kolorit STANDART LF. Це ультрабіла фінішна шпаклівка, що стане відмінною основою під шпалери та допоможе їм виглядати ще «яскравіше», бо вона не спотворить їх колір.
Якщо дивитися в «довготривалу» перспективу, то найбільш вигідно буде провести фінішне шпаклювання та обклеїти стелю листами під фарбування. І хоч поклейка товстих шпалер вийде дешевше сьогодні, проте вже через 3-5 років доведеться проробляти всі роботи заново — лист починає втрачати свій зовнішній вигляд. А ось на «рулони під фарбування» достатньо просто нанести новий шар фарби: вони витримують до 2-3 змін кольору.

Стеля з ГКЛ

Робота з гіпсокартоном йде трохи по іншому. Він вже приховав найбільші перепади поверхні, і завдання майстра — вирівняти шви та пройтися поверх фінішною шпаклівкою.
Для закладення швів підійде звичайна стартова шпаклівка та широкий шпатель. Нанесіть склад на шов, та акуратно розрівняйте матеріал. Для кутів та важкодоступних місць краще використовувати середній та вузький шпателі. Також обов'язково покрийте шпаклівкою шурупи і саморізи. Якщо забути про «дрібниці», то в них можуть провалюватися шпалери. А це буде псувати зовнішній вигляд всього інтер'єру.
Після цього почекайте 24 години — це потрібно для повного висихання стартового складу. Далі зачистіть перепади рельєфу, що залишилися, звичайним наждачним папером. Якщо площа робіт велика, то можна використовувати шліфувальну машинку.
Потім нанесіть ґрунтовку на всю стелю — це поліпшить чіпкість поверхні, завдяки чому шпалери легше приклеються та будуть триматися довше. Почекайте 5-7 годин при оптимальній «погоді в будинку» (температура близько 20-25°С та вологість 45-55%).
Останній етап підготовки — нанесення фінішної шпаклівки на всю поверхню стелі. Вона приховає дрібні недоліки (до 1 мм) та підготує стелю до нанесення будь-яких шпалер. В кінці знову нанесіть ґрунтовку.

Стеля з фанери або ОСБ

Незвичний варіант, який частіше всього зустрічається в дерев'яних будинках або тимчасових будівлях. У цьому випадку підготовка буде схожою з бетоном — її потрібно вирівняти «під нуль».
Головна відмінність при роботі з ОСБ-плитами полягає в тому, що доведеться покривати стартовим складом всю стелю — у випадку з бетоном можна було обійтися тільки роботою зі швами. ОСБ має яскраво вираженим рельєфом, який не вийде приховати шпалерами. А ось при підготовці фанери достатньо тільки закласти шви та нанести ґрунтовку.
Далі можна використовувати фінішну шпаклівку — це позбавить стелю від найдрібніших нерівностей. Після цього приступайте до процесу роботи з шпалерами.

Пофарбована поверхня

Навіть при великому бажанні, у вас не вийде поклеїти шпалери на пофарбовану поверхню — вона занадто гладка для цього. Тому, щоб лист добре тримався, стелі потрібно додати шорсткість за допомогою шліфування.
Робиться це за допомогою наждачного паперу чи шліфувальної машинки, Ручна робота підійде для кутів та ділянок зі складним рельєфом. А ось механізована праця швидко обробляє великі площі.
Далі достатньо протерти поверхню вологою ганчіркою, щоб прибрати висоли та можливий бруд. Після цього стеля готова до поклейки шпалер

Поклейка плінтуса

foto
Поклейка стельового плінтуса допоможе сховати невеликі огріхи та заїзди шпалер на рубежі стелі та стін. Головний параметр при його виборі — ширина. Великі плінтуси хоч і виглядають красиво та «під старовину», проте підійдуть тільки для квартир в історичних будівлях — тоді не буде конфлікту між інтер'єром та екстер'єром. Для квартири в звичайному будинку або новобудові розгляньте середній або вузький плінтус.
У будинках з високими стелями не рекомендується брати вузькі смуги — вони візуально загубляться. Також в такі приміщення не варто брати галтелі з яскраво вираженим рельєфом, бо там буде постійно накопичуватися пил, а прибирати його буде дуже складно.
Монтаж плінтусів проводиться в самому кінці ремонтних робіт — після фарбування, поклейки шпалер та установки молдингів. Простіше всього це можна зробити за допомогою рідких цвяхів — нанесіть спеціальний клей на жолоб та акуратно приклейте його до поверхні.
Краще довіритися в цій справі майстрам — вони акуратно пропрацюють кути й встановлять плінтус з першої спроби.

Технологія поклейки шпалер

Поклейка шпалер на стелю по своїй технології практично не відрізняється від роботи зі стінами: головні відмінності полягають в тому, щоб акуратно проклеїти часом вкрай довгі листи.

Приклад розрахунку кількості рулонів

foto
Так як для поклейки стелі частіше всього використовують світлі шпалери з абстрактним принтом, то прорахувати необхідну кількість буде просто. Ще простіше розрахунок рулонів пройде, якщо використовувати шпалери метрової ширини.
Для тих, хто не знає як краще клеїти шпалери на стелю — уздовж або поперек, потрібно проаналізувати рух сонця в приміщенні. Якщо кімната знаходиться на північній стороні, куди практично не потрапляє сонячне проміння, то можна клеїти як захочеться. Якщо ж вікна виходять на південь, то бажано розташувати рулони перпендикулярно денного світла. Тоді шви будуть практично непомітними.
Після цього обов'язково виміряйте довжину та ширину стелі. Одна частина потрібна, щоб розрахувати довжину відрізу, а друга потрібна для розуміння їх кількості. Припустимо, у вас кімната 4х3 метра, де стіна, що паралельна вікну має довжину 4 метри. Отже, в цьому випадку вийде 3 великих відрізи по 4 м.
Якщо кімната широка, а довжина паралельної стіни становить 3 метри, то знадобиться 4 відрізи. Довжина цих листів буде 3 м кожен. Так як більшість шпалер продаються в рулонах по 10 м, то доведеться купувати 2 рулони.
Любителям експериментів доведеться ще складніше: їм потрібно враховувати «крок» ілюстрації. Він буває «по висоті» (повтор візерунка по довжині аркуша) або «бічний» (малюнок по ширині рулону). Розмір рапорта (кроку) частіше всього написаний на самій етикетці товару. В цьому випадку витрати збільшаться ще на 20-40% (залежно від узору).
При роботі з візерунками рекомендується працювати з 2 рулонами одночасно. Насамперед потрібно відмотати лист потрібної довжини та покласти його принтом вгору. Після цього береться другий рулон: далі його слід покласти так, щоб у шпалер збігся малюнок. І тільки після цього можна брати ножиці та відрізати «попередню намітку» на першому аркуші. Процедура повторюється до повної поклейки стелі.

Поклейка шпалер на стелю: покрокова інструкція

Для поклейки шпалер на стелю знадобиться наступний інструментарій: драбина чи стіл, відро для клею, поролоновий валик або широкий пензлик для клею, канцелярський ніж та широкий шпатель для підрізки шпалер. Також бажано мати маленький гумовий валик для роботи зі стиками, кухонну губку, голку, рулетку, малярський скотч та олівець.
Перш ніж перейти до поклейки, потрібно прочитати інструкцію на аркуші: там вже зазначено куди краще наносити клей та бажаний час просочення.
Якщо клей потрібно наносити на рулон, то після цього краще почекати 2-3 хвилини. Так склад краще вбирається в лист, і буде простіше поклеїти шпалери без утворення бульбашок. Більшість шпалер для стелі сприймають обидва способи нанесення клею — більш зручним буде варіант з нанесенням клею відразу на стелю.
Визначте на стелі лінію, що дорівнює ширині майбутньої смуги. Наклейте на неї звичайну малярну стрічку — так ви намітите місце майбутньої поклейки шпалер. Нанесіть на цю ділянку клей та дайте йому трохи увібратися в поверхню.
Для зручності рекомендується робота «в парі». Перший майстер займається безпосередньо поклейкою листа, в той час як інша людина буде тримати заготовлений лист. Щоб не порвати його під час роботи, рекомендується скласти необхідний відріз в руках, не перегинаючи його. Не бійтеся трохи зайти на стінку: простіше відрізати зайві 2-3 см «заїзду», аніж потім думати, як приховати порожнечі.
Далі продовжуйте процес поклейки встик (поруч з листом) — на стелі проклейка «в нахлист» буде занадто сильно виділятися. У кутах та на стиках лист можна трохи придавити за допомогою спеціального м’якого гумового валика. Перед тим, як клеїти шпалери в кутку відзначте на стіні та самій стелі «контрольні точки» та лінії-напрямки, які будуть служити покажчиком при майбутній роботі.
Позбутися від бульбашок можна звичайною голкою — акуратно проколіть їх і видавіть зайве повітря валиком, допоки воно не вийде з-під листа. Це розгладить лист, зберігши гладкість решти поверхні. Надлишки клею знімаються трохи вологою кухонної губкою.
Якщо знати, як правильно клеїти шпалери, то можна змінити вигляд своєї кімнати за одні вихідні — головне не зволікати. Лист прикріплюється до поверхні досить швидко, і змінити його положення можна тільки в перші кілька хвилин. Уже через 24-48 годин він засихає повністю і можна заносити меблі. Вдалого ремонту!
Часто задаваемые вопросы

🖌 Як правильно клеїти шпалери на стелю?

Шпалери повинні клеїтися паралельно вікну — особливо це стосується кімнат на південній стороні. Також перед поклейкою шпалер потрібно вирівняти поверхню стартовою та фінішною шпаклівкою. Невдалий перехід до стінки можна прикрити стельовим плінтусом.

🛠 Які шпалери легше клеїти на стелю?

Незважаючи на «лякаючу» назву, легше всього клеїти бамбукові, вінілові та склошпалери — так звані «важкі покриття». Протягом декількох хвилин після поклейки їх можна трохи пересунути по поверхні, без страху пошкодити лист.

👷 Як правильно клеїти шпалери на стелю вздовж чи впоперек?

Шпалери потрібно клеїти перпендикулярно вікна. Тоді шви між листами будуть не такими помітними.

Стікер-тести