Пошук
Расписание
Тема
коли
Де
Деталі заходу
Сейчас запнятий нет
(Русский) Оставляйте свои контактные данные и мы обязательно Вас пригласим на ближайщий мастер-класс!
foto

Нерівномірне нанесення фарби на стелю та стіни — часта проблема у тих, хто вирішив зайнятися ремонтом самостійно. Її не вирішити додаванням ще одного шару покриття, часто це тільки погіршить ситуацію. Розбираємо можливі причини, і розповідаємо, як провести фарбування стелі без розводів.

Причини появи плям та смуг після фарбування

Подібний дефект обумовлений нерівномірністю покриття — при висиханні фарба утворює тонку плівку. Вкрай важливо оглядати стелю відразу після фарбування: коли покриття ще вологе. Виправивши ситуацію зараз, ви отримаєте рівне покриття потім.
Важливо: чим вище ступінь блиску фарби, тим помітніше візуальні дефекти. Те, що практично «невидимо» з ультраматовою обробкою, буде «кидатися в очі» з глянцевим покриттям.

Погано підготовлена ​​поверхня

Перш ніж наносити фарбу на стелю, її потрібно прошпаклювати. При необхідності відшліфуйте поверхню шліфувальною машиною до отримання ідеально рівного рельєфу. Проґрунтуйте стелю і тільки тоді проводьте фарбувальні роботи. Пропустити якийсь із цих кроків не можна — це дасть знати про себе нерівностями в майбутньому.
Наносьте ґрунтовку за допомогою пульверизатора або фарбопульта на великі площі. А для важкодоступних місць найкраще підійдуть пензлі. Так ви рівномірно пропрацюєте поверхню, і фарба не буде «провалюватися».
Валик сюди не підходить. Цей інвентар вбирає занадто багато засобу, і потім нерівномірно його віддає. Використовуючи його, поверхня буде нерівномірно поґрунтована, та на ній можуть з'явитися плями.
Простежте, щоб не переборщити з ґрунтовкою. Візуально це можна зрозуміти по блискучій плівці. В майбутньому вона буде заважати зчепленню фінішного покриття з поверхнею. Щоб позбутися від неї, потрібно обробити «постраждалу» поверхню наждачним папером. Це підвищить її шорсткість і не дасть з'явитися розводам.
Перед нанесенням на фінішну шпаклівку, ґрунти глибокого проникнення рекомендується розбавити водою. Як правило, використовується співвідношення 1:1, але чим сильніше ступінь поглинання поверхні, тим менше води слід додавати. Детальніше про це можна прочитати в інструкції до ґрунтовки.

Повільна робота і неправильний мікроклімат

Ще одна популярна причина появи розводів. В середньому, водоемульсійна фарба частково висихає вже через 2-3 години. Якщо наносити склад занадто повільно, то ви не встигнете профарбувати краї поміж зонами фарбування. А це призведе до появи смуг.
Оптимальний мікроклімат для лакофарбових робіт: температура в районі + 23°С та відносна вологість в 50%. Тоді фарба буде сохнути в такому темпі, як це вказав виробник.
При роботі з стелями, потрібно враховувати те, що в цій зоні температура на 2-4°С вище, ніж в інших частинах кімнати. Тобто, якщо в приміщенні приблизно 22-24°С, то в робочій зоні повітря прогріється до 26-28°С, що в поєднанні з повільною роботою може привести до появи смуг.
Рішенням цієї проблеми буде правильний клімат в приміщенні та активна робота. Якщо кімната велика, то слід працювати командою, де кожен буде опрацьовувати свою ділянку.
Спробуйте зменшити розмір ділянки під фарбування та більш активно пропрацьовувати стики. Якщо розумієте, що не встигаєте вчасно опрацювати всю стелю — понизьте температуру повітря. Досить опуститися до значень в 16-18°С — фарба буде підсихати повільніше, але на інші властивості це не вплине.

Валик з довгим ворсом

Гладкі поверхні найкраще фарбувати валиком з коротким ворсом — до 8 мм в довжину. Довгі «волосинки» не підходять для такої роботи, бо вони будуть протягуватися по стелі, через що поверхня буде полосити.
Також деякі валики залишають на «бортах» більш товсті шари фарби. При висиханні покриття вони накладаються один на одного. І в підсумку утворюються потовщення, які видно під «кутовим» світлом.
«Реанімувати» стелю та стіни можна за допомогою шліфування наждачним папером. Акуратно зніміть зайву фарбу, намагаючись не зачепити основну поверхню. А щоб не допустити подібних проблем в майбутньому, використовуйте валик з коротким ворсом та пензлі зі скошеним краєм.

Недостатнє освітлення та нанесення фарби смугами

foto
Найчастіше такі казуси відбуваються, коли в поспіху забувають про коректне освітлення приміщення. Непропрацьовані зони банально вислизають від пильного погляду. А коли вмикається світло, буває занадто пізно — акрилова фарба вже почала підсихати, і врятувати ситуацію можна тільки шліфуванням.
Також не рекомендується наносити фарбу суцільними смугами. В такому випадку, на поверхні можуть залишитися лінії. Краще всього фарбувати стелю квадратами, використовуючи W-подібні рухи. Тоді вийде швидко і рівномірно фарбувати всю її поверхню.

Підготовка — один з найважливіших етапів робіт

foto
Як вже говорилося вище, підготовка — ключова стадія ремонту. Якщо більшість недоліків виправляються шліфуванням, то ось помилки на цьому етапі ставлять під сумнів всю працю.
Перейшовши до ремонту, проведіть всі чорнові роботи та покрийте поверхню фінішною шпаклівкою. Для стелі краще всього підійде склад з високим ступенем білизни, як Kolorit STANDART LF. Він формує рівне покриття підвищеної міцності, що витримує роки експлуатації в житлових приміщеннях.
Далі потрібно пройтися ґрунтовкою: вона збільшує зчеплення з фарбою. Багато сучасних складів мають компоненти, що боряться з пліснявою, грибками і цвіллю навіть у вологих приміщеннях. З подібними складними завданнями відмінно впораються Kolorit Biostop та Silanit..
Для роботи зі стелею, яку раніше фарбували побілкою, вам доведеться використовувати наступну технологію: прошліфувати всю поверхню до основи, далі зашпаклювати та проґрунтувати її. В іншому випадку фарба може взятися грудками або навіть почати відшаровуватися і здуватися.

Вибір фарби та інструменту

foto
Для роботи зі стелею найкраще підійде комбінація валика та пензлів. Валик швидко пропрацює великі площі, а пензлі акуратно профарбують кути та важкодоступні місця. Простежте, щоб валик наситився фарбою, але при цьому з нього не текло. Так ви забезпечите рівномірне просочення інструменту, і він акуратно перенесе покриття на поверхню.
Також валик можна замінити фарбопультом. Правда в такому випадку, потрібно додатково захистити стіни: є ймовірність того, що дрібні бризки можуть потрапити на вже пофарбовану стіну.
У дуже низьких кімнатах (менше 2.30 м) можна обійтися без телескопічного валика — достатньо і звичайної довжини ручки. Для стандартних та високих приміщень телескопічна ручка та драбина обов'язкові: тоді ви пропрацюєте кожен міліметр.
Найкраще для стелі підходить ультра-біла глибокоматова фарба, така як Kotorit Family — вона робить стелю візуально вище. Покриття з підвищеною покривною здатністю видають відмінний результат, надаючи поверхні рівний колір під будь-яким кутом огляду.
Пофарбувати стелю самостійно під силу навіть новачкові, який вперше взяв у руки будівельні інструменти. Головне, знати і розуміти всі особливості обробки такої поверхні. Вдалого ремонту!
Часто задаваемые вопросы

🖌 Який фарбою пофарбувати стелю без смуг?

Щоб пофарбувати стелю без смуг, потрібно підготувати освітлення, прошпаклювати та проґрунтувати поверхню, придбати пензлі зі скошеним краєм та валик з телескопічною ручкою. Візьміть ультра-білу фарбу для стелі, як Kolorit Family і нанесіть її W-образними рухами по «квадратах»

Стікер-тести