Пошук
Расписание
Тема
коли
Де
Деталі заходу
Сейчас запнятий нет
(Русский) Оставляйте свои контактные данные и мы обязательно Вас пригласим на ближайщий мастер-класс!
foto

Що краще: кішка чи собака, будинок чи квартира, шпалери чи фарбування стін? Це лише частина вічних питань, на які немає універсальної відповіді. Одначе, сьогодні ми допоможемо вирішити для себе хоча б одне з них, розповівши про ключові відмінності шпалер і пофарбованих стін.

Що практичніше шпалери або фарбування стін

Дизайн інтер'єру - не те місце, де варто підкорятися всім трендам. Мода піде, а ось вам жити в цьому ремонті як мінімум кілька років. Тому, при виборі між фарбуванням стін і шпалерами потрібно оцінювати не те, що буде дешевшим чи моднішим зараз, а що буде більш практичним та актуальним навіть через 10 років.

Шпалери: плюси і мінуси

foto
У наш час існує широкий вибір дизайну шпалер практично під будь-які запити: однотонні для офісів, з квітковим візерунком для веранд, з машинками або ляльками Барбі для дитячої кімнати і т.д. Але в більшості випадків, цей вибір не відрізняється довговічністю і стійкістю до вологи: будь-який зовнішній вплив зіпсує зовнішній вигляд шпалер, а зайва волога провокує цвіль або навіть «шпалеропад».
Найчастіше, таке покриття використовується в приміщеннях з кривими стінами, так як під них не потрібно ідеально вирівнювати поверхню. Чи є у шпалер ще якісь переваги?

Підготовка стін

Правильно підготувати стіну до нанесення шпалер – це справжнє мистецтво. Спочатку потрібно зняти минулі листи: частково спростити цей процес допоможе звичайна вода. Потрібно нанести її на шпалери, щоб вони повністю просочилися рідиною.
Основа більшості шпалерних клеїв - крохмаль, який розбухаючи, втрачає свої клеючі здібності. Отже, позбутися мокрого листа буде набагато простіше. Якщо потрібно зняти паперові шпалери, то рясне змочування порушить саму структуру листа, завдяки чому його буде легко зняти шматками.
Але навіть з усіма лайфхаками, на зняття шпалер може піти до цілого дня. Після цього, слід прошпаклювати стіни і пройтися них ґрунтовкою. Це потрібно, прибрати великі недоліки стіни і поліпшити її адгезію. На це теж може піти близько доби.
Найбільш важкий процес чекає на «десерт» - сама поклейка шпалер. Якщо минулі ступені підготовки можна було пройти самостійно, то тут потрібно 2 а то і 3 людей. Один повинен залізти на драбину і почати клеїти лист зверху, в той час як другий акуратно буде простягати його вниз, а третій буде спостерігати за дотриманням візерунка і відсутністю бульбашок. Цей процес можна спростити, вибравши однотонні або асиметричні шпалери. Але з цим вибором, власник приміщення позбавляється головної переваги шпалер - багатства візерунків.

Міцність і екологічність

На жаль, шпалери не відрізняються особливою довговічністю, тому в більшості випадків їх потрібно буде міняти через 5-6 років після поклейки. В офісах і дитячих кімнатах цей термін може скоротитися до 2-3 років. Постійні дотики і тертя з меблями роблять свою справу - вже менше, ніж через рік шпалери втратять свій початковий вигляд.
Єдиний виняток — шпалери під фарбування або фарбування стін поверх спеціальних склошпалер. Вони можуть прожити до 15 років без ремонту. Вся фішка в тому, що тут взаємодія йде швидше з фарбою, ніж з шпалерним листом. Тому їх радять використовувати в дитячій кімнаті або в офісі - тоді практично будь-яке забруднення можна видалити вологою губкою.
Екологічність шпалер залежить від того, під яким кутом дивитися на це питання. Якщо порівнювати шпалери і масляну фарбу, то краще вибрати шпалери. У цьому випадку вони будуть більш екологічним і безпечним вибором.
Одначе, якщо ми будемо порівнювати їх з вододисперсійними фарбами, то шпалери програють. Ці фарби абсолютно безпечні для природи, в той час як ті ж поклейка квартири стандартними паперовими шпалерами «вб'є» декілька дерев. Більш того, через контакт з будівельним клеєм, такий папір не буде підлягати повторній переробці.

Безпека домочадців

Сучасні шпалери повністю гіпоалергенні, тому їх можна використовувати де завгодно. Але самі шпалери дуже чутливі до будь-якого зовнішнього впливу. При виборі оздоблення стін шпалерами, потрібно стежити щоб ніхто їх не торкався. Або потрібно буде скористатися шпалерами під фарбування — тоді вся взаємодія буде відбуватися з фарбою, яку можна легко вимити.

Температура приміщення і шум

Якщо порівнювати в абсолютних цифрах, то у шпалер більше тепло- і звукоізолюючих властивостей. Але якщо перенестися в реальне життя – то різниця практично непомітна.
Бажаючим отримати максимальну шумоізоляцію слід придбати акустичні панелі, які поглинають більшість зовнішніх звуків.

Вплив вологості повітря

Найголовніший недолік шпалер. Особливо це стосується паперових - при підвищеній вологості, вони наситяться нею так, що шматок листа можна буде зняти легким дотиком руки. Також багато шпалерних клеїв містять крохмаль, що набухає від вологи. Тобто, він втрачає всі свої клеючі властивості. Тому шпалерний лист може просто відвалитись. Зменшити вплив вологості можна наступним шляхом:
  • використовувати склошпалери - так як на них наноситься фарба, волога в приміщенні не дістає до самого листа;
  • пробувати клеї без вмісту крохмалю - вони коштують дорожче, але завдяки ним шпалери проживуть довше.

Переваги шпалер

Так в чому ж плюси шпалер? Щоб показати їх більш наочно, ми зібрали все в таблицю нижче.
  • Приховують дефекти стін - Дозволяють заощадити час та гроші на шпаклювання
  • Великий вибір візерунків і рельєфів - Тисячі принтів на будь-який смак і гаманець. Склошпалери поєднують в собі рельєфність шпалер і стійкість фарби, що наноситься на них.

Недоліки

А в чому мінуси шпалер? Що чекає на тих, хто вибрав цей варіант обробки приміщень - в таблиці.
  • Складність процесу підготовки - Потрібно ідеально проклеїти лист, бо інакше не вийде ідеального візерунку
  • Складність проклейки на нерівних або опуклих поверхнях - Прийдеться або терпіти зсув малюнка або шматувати шпалери
  • Мала ремонтопридатність - Якщо якийсь шмат фрагменту зіпсувався і на його місце треба нанести новий — це буде помітно

Фарба: плюси і мінуси

foto
Сьогодні пофарбовані стіни перестали асоціюватися з «під'їзним шиком» або державними структурами. Все це стало можливим завдяки величезному вибору вододисперсійних фарб, що з’явилися на ринку за останні 15-20 років. Правильно вибрані будматеріали дозволять створити рішення для будь-якого приміщення: представницькі матові фарби для бізнес-просторів, грайливий блиск дитячих кімнат або розкішний шовковий ефект для спалень.

Підготовка стін

Основна проблема при підготовці стін до фарбування - створення максимально гладкої поверхні. Бувають окремі випадки, коли нерівності продиктовані дизайнерською задумкою, але зараз ми розглянемо більш повсякденний приклад.
Якщо зі стіною ніколи не працював маляр, то доведеться витратити багато часу на її вирівнювання. Однак, якщо стінку фарбували раніше, то цей процес помітно скорочується.
Якщо на стіні вже присутня масляна фарба, то її досить добре прошкурити та нанести спеціальну грунтовку, що підвищує адгезію матеріалу.
У випадку з вододисперсійною фарбою все ще простіше - потрібно помити поверхню і дати їй підсохнути. От і все! Далі можна наносити новий відтінок.
Тому вибираючи між фарбуванням стін або шпалерами, потрібно враховувати поточний стан поверхні. Якщо на ній вже є фарба, то не потрібно витрачати час та нерви на поклейку шпалер.

Підтримка стану

Ще один плюс пофарбованих поверхонь. Сучасні фарби відмінно витримують миття, завдяки чому можуть підтримувати свій початковий вигляд ще багато років. До того ж, в цьому випадку буде простіше провести косметичний ремонт - у випадку з фарбами, ніхто і не побачить «плашки» з нового шару. Головне — знайти хорошого маляра.

Можливості кольору

Ось тут криється один із найвагоміших плюсів фарб: виробники надають до 50 або навіть до 100 тисяч відтінків на свою продукцію. А у разі, якщо найбільш примхливі клієнти серед них не зможуть знайти відтінок мрії, то досвідчені колористи створять його з наявних кольорів.
Якщо хочеться отримати оригінальний візерунок або нестандартну кольорову комбінацію, то краще вибрати фарбування стін: шпалери обмежені фантазією їх творця, в той час як фарба не обмежена нічим!
Також тут не потрібно буде довго шукати ідеальний відтінок стін під меблі. Просто покажіть фото свого інтер’єру колористу, а далі він підбере ідеальний колір.

Часті перестановки

А що робити тим, хто обожнює постійні перестановки? З пофарбованими стінами це не проблема! Змінюйте інтер’єр коли завгодно — сучасним фарбам ні до чого постійне тертя. У той же час, обробка стін шпалерами передбачає певну стабільність: більшість шпалер мають властивість стиратися або розмазуватися з часом.

Мити стіни або не мити?

Всі фарби піддаються миттю з миючими засобами. Більш того, регулярна чистка тільки поліпшить вигляд поверхні, так як на ній не буде осідати пил. Але при кожному клінінгу прийдеться мити усю стіну — інакше ви отримаєте яскраву пляму посеред пудрової поверхні.

Переваги фарб

Чи варто фарбувати стіни? Щоб зрозуміти відповідь на це питання, слід зрозуміти головні їх плюси.
  • Простота нанесення - Пофарбувати стіну може навіть початківець. Можливо, кінцевий варіант буде відрізнятися від того, що зробив би професійний маляр. Але якщо ви раніше хоча би раз у житті тримали пензлик, то все пройде швидко і просто
  • Для всіх робіт достатньо однієї людини - Не потрібно наймати бригаду чи шукати помічників
  • Ремонтопридатність - У разі критичного пошкодження фарби завжди можна нанести шар фарби зверху
  • Вологостійкість та захист від цвілі - Фарбу можна використовувати у ванних, коморах та складах
  • Ідеальний вибір для приміщень з тваринами - Локальний ремонт проходить простіше та дешевше

Недоліки

Як у всього в світі, у фарб теж є недоліки. Треба пам’ятати, що її потрібно наносити на ретельно вирівняну основу. Це потрібно тому що фарба підкреслює усі особливості поверхонь. Але якщо дивний рельєф буде фішкою інтер'єру, то можна не переживати за ідеальність стін.
Тобто, більш практичним варіантом буде фарбування: у більшості шпалер занадто багато «але». А на стійкі шпалери все одно треба наносити фарбу поверх.

Компромісні рішення

Що робити тим, хто намагається знайти ту саму «золоту середину»? Скористайтеся порадами від наших спеціалістів.

Однотонні шпалери

foto
Компромісний варіант для тих, хто хоче отримати однотонність фарб, але при цьому бажає користуватися шпалерами. Вони відмінно підходять для стін з критичними нерівностями, так як будуть частково приховувати їх. Більш того! Використовуючи склошпалери при ремонті, можна отримати фактуру шпалер і практичність фарбування стін.

Фарба по фактурній поверхні

Відмінний варіант для тих, хто хоче отримати фактуру шпалер і практичність фарбування. В цьому випадку краще всього використовувати склошпалери - з ними немає такої мороки як зі звичайними, вони більш живучіші, та вони легко тонуються у будь-який колір.

Фарба і шпалери одночасно

Відмінний варіант для тих, хто хоче отримати і те і інше. Можна експериментувати, поєднуючи різні кольори і текстури. Це варіант для найсміливіших та тих, хто не боїться нерівномірного зносу поверхні.

Порівняння складності робіт

Все залежить від початкових умов. У більшості випадків, простіше підготувати поверхню під шпалери. Але коли справа доходить до самих робіт, то поклейка виявляється набагато складніше фарбування.

Підготовка поверхні

Перед любым ремонтом нужно тщательно подготовить поверхность. Следует помнить, что как обои так и покраска стен требуют ровной подложки: проще всего это получить в новостройках или в тех помещениях, которые ранее уже красили. Если нужно скрыть большие изъяны в стенах, то подойдут обои с большим и асимметричным узором. Но рекомендуется провести хотя бы минимальное шпаклевание.
Грунтовку потрібно використовувати у будь-якому випадку. У разі поклейки шпалер вона допоможе заощадити клей, а при фарбуванні - саму фарбу.

Основні роботи

Тут складніше буде тим, хто вирішив вибрати шпалери: їх потрібно підганяти один під одного на всіх поверхнях. Особливо доведеться попрацювати тим, у кого в стінах присутні об'ємні елементи на кшталт ніш і напів-колон: їм доведеться клеїти шпалери з хірургічною точністю.
Трохи простіше буде тим, хто вибрав склошпалери: їх можна трохи розтягувати без шкоди для полотна. Більш того, з ними не потрібно вгадувати візерунок, так як вони створені для фарбування.
У випадку з фарбуванням стін, всі мінуси підготовки «перебивають» плюси основних робіт. Достатньо нанести фарбу в 2 шари та дати їй декілька годин на висихання. В стандартній кімнаті ви можете пофарбувати усі стіни за 1 день.

Вартість матеріалів

Тут знову ж таки, все залежить від певної ситуації. Комусь підійдуть прості паперові шпалери, хтось захоче дорогий флізелін, а третьому потрібні склошпалери.
Якщо порівнювати обробку стін флізеліновими шпалерами під фарбування або просте фарбування стін, то більш бюджетним буде другий варіант. Чому? Для підготовки стін під фарбування потрібно просто добре вирівняти стіну, а ось для шпалер потрібно все те ж саме + клей + самі шпалери.
Тож фінальна вартість ремонту буде залежати виключно від бюджету власника приміщення і фантазії дизайнера. І якщо порівнювати поклейку паперових шпалер і фарбування стін в приміщеннях таких як кухня або дитяча, то за вартістю матеріалів дешевше вийде перший варіант. Але в довгостроковій перспективі вигідніше буде фарба: одного ремонту вистачить на 10-15 років. А ось шпалери прийдеться змінювати раз в 2-3 роки.
Ті, хто стежать за модою, бачать, що виробники шпалер часто грішать підйомом цін на трендові кольори і візерунки. У цей же час виробники фарб залишають стару ціну на пігменти: вони розуміють, що вони все одно зароблять на базових кольорах.

Оригінальні поради по поєднанню шпалер

Нестандартний ремонт став одним із способів побутового протесту проти сірості буднів. Так навіщо себе обмежувати? Ви можете поклеїти одну частину кімнати шпалерами з незвичайним принтом, а іншу пофарбувати фарбою. При виборі поєднань слід враховувати наступні особливості візерунків:
  1. Вертикальні смуги — тягнуть кімнату вгору, тому підійдуть для приміщень з низькими стелями.
  2. Горизонтальні смуги — зроблять кімнату ширше, ніж вона є.
  3. Різкі переходи кольору, візерунків і фактур — зонують приміщення.
  4. Плавний градієнт дозволить перейти з одного стилю в інший.

Ідеї ​​фарбування стін

Правильно підібрані кольори зроблять ваше приміщення унікальним. Більш того, гарний вибір фарби дозволить бізнесу підтримувати свій фірмовий стиль. Взяти, наприклад той же McDonalds: всі його відділення покриті склошпалерами з єдиним рельєфом. А ось поверх шпалер нанесені фірмові кольори компанії. Саме завдяки цьому закладу цієї мережі виглядають однаково як в Києві, так і в Токіо з Шанхаєм.
Для більш класичного інтер'єру підійдуть матові та напівматові фарби. А ті, що хочуть додати приміщенню грайливості, можуть обрати глянцеве та напівглянцеве покриття. При цьому, з фарбами не обов'язково робити ідеально рівний перехід - хороший маляр зробить градієнт з плавним переходом відтінків.
Варто пам’ятати одне: при ремонті не потрібно вестись на останні тренди: краще вибрати довговічність. А тут явна перевага у фарб. Але іноді дизайнерську задумку можуть передати тільки шпалери. Тому прийдеться стежити за тим, щоби об них ніщо не терлося.
Якщо же говорити про складність самого ремонту, то процес підготовки буде складніше у фарбування, а ось сама робота буде складніше у шпалер. Ціна ремонту залежить виключно від дизайнерського задуму. Тому єдиного переможця тут немає: кожен вибирає те, що підійде саме йому.
Часто задаваемые вопросы

🌔 Чи можна наносити фарбу для стін на шпалери?

Так, інтер'єрні фарби можна наносити на шпалери. Головне, щоб на них було вказано «під фарбування». Тоді фарба створить захисний шар необхідного відтінку та захистить поверхню від забруднень. Надайте приміщенню колір з фарбами Kolorit — Dynasty і History.

⚡ Що модно: шпалери або фарбування стін?

Фарбування стін — більш практичний та економний варіант. Палітра в 50 000 відтінків дозволяє втілити будь-які задумки, механічні пошкодження на ній точково усуваються, а поверхня легко переживе вологе прибирання. Саме ці характеристики і вивели подібне покриття в тренди. Шпалери порадують різноманітністю фактур та візерунків.

🔍 Що краще: фарбувати стіни або клеїти шпалери на кухні?

Для кухні краще всього підійде фарбування стін. Навіть шпалери, що миються, не зрівняються в практичності з нею. Пофарбовані поверхні довго зберігають зовнішній вигляд, легко миються, безпечні та гіпоалергенні. Наявність елементів, що борються з пліснявою дозволяє протистояти проти підвищеної вологості, а пошкодження усуваються.

Стікер-тести