Пошук
Расписание
Тема
коли
Де
Деталі заходу
Сейчас запнятий нет
(Русский) Оставляйте свои контактные данные и мы обязательно Вас пригласим на ближайщий мастер-класс!
foto

Проклейка шпалер — порятунок для приміщень з нерівними стінами. Якщо для роботи з фарбою на мінеральних поверхнях потрібно досягти ідеально рівної стіни, то листи приховують дрібні недоліки поверхні. Розповідаємо які зі шпалер найбільш призначені для подібних робіт.

Які шпалери можна фарбувати

foto
Сюди підійдуть тільки вироби з поміткою «під фарбування». Звичайними шпалерами користуватися не варто — вони не придатні для нанесення подібних складів. Найчастіше на ринку рулонів під фарбування можна знайти такі шпалери.
Склошпалери — «антивандальний» вибір, що витримує механічні пошкодження та перепади температур.
Бамбукові — ще один популярний варіант, який маскує невеликі дефекти стіни. Виглядають прекрасно навіть через декілька років, витримують багаторазове фарбування, правда з кожним нанесенням рельєф буде ставати менш помітним.
Вінілові листи, що миються — універсальний варіант шпалер під фарбування.
Паперові — «посилене» звичайне полотно, оброблене спеціальним складом. Згодом на місцях з сильним механічним впливом з'являються залисини — але вони легко фарбуютьс
Лінкруста — об'ємні шпалери, які випускають в нейтральних кольорах. Далі їх фарбують або розписують пензлем.
Вибір великий, тому кожен знайде те, що найкраще впишеться в конкретний інтер'єр. Більш того, практично з усіма моделями можна проводити повторне фарбування — якщо поточний вид стін набридне, його можна легко замінити.

Як вибрати фарбу

У роботі з полотном слід використовувати тільки воднодисперсійні склади, так як їх легко проколерувати у будь-який відтінок. Для підготовки раніше пофарбованої поверхні до повторного фарбування досить протерти шпалери вологою ганчіркою — так ви видалите бруд з поверхні.
З масляними сумішами такого не вийде – для поліпшення адгезії їх необхідно прошкурити. І далеко не кожні шпалери витримають роботу з абразивами.
Щоб вирішити, яким складом слід фарбувати в конкретному випадку — потрібно оцінити особливості приміщення. У дитячу підійдуть фарби, де можна легко відновити колір на залисинах або виправити малюнки майбутніх художників. А ось для кухні варто купувати суміш, що витримає високу вологість приміщення.

Як розрахувати витрати фарби

Опирайтеся на технічні характеристики суміші. Як правило, виробник вже прописує це значення — у полотна воно майже не відрізняється від правильно підготовленої стіни. Щоб не витрачати час на прорахунки, ми поруч з кожним товаром додали «калькулятор витрати».
Досить вказати висоту, ширину приміщення, кількість дверей та вікон — і вже через секунду ви дізнаєтесь необхідну кількість фарби.

Як краще фарбувати

Щоб заздалегідь зрозуміти, як на стіні буде виглядати фарба — зробіть викрас. Відріжте невелику смужку від рулону (досить 1х1м) та рівним шаром однотонно профарбуйте її. Краще витратити трохи часу на роботу з ножицями, ніж відразу після ремонту повторно міняти колір поверхні.
Підготуйте стіну для робіт - зашпаклюйте та прогрунтуйте її. Далі поклейте шпалери на стіну та акуратно зніміть залишки клею на стиках. Фарба не візьметься на клей і це буде помітно після її висихання.
Після цього, дайте полотну повністю висохнути: для цього потрібно хоча би 24 години. Детальна інформація — у виробників шпалер. І тільки після цього беріться до самого процесу фарбування:
1. Видаліть пил зі стіни — сухою ганчіркою без ворсу (підійдуть вироби з мікрофібри).
2. Прикрийте підлогу, вікна і двері — інакше їх буде складно відмити від фарби.
3. Акуратно профарбуйте лист в 1 шар, потім через 1,5-2 години нанесіть другий шар.
4. Дайте покриттю підсохнути (від 5 годин).
Після цього можна знімати захист з решти кімнати та заносити меблі.

Які потрібні інструменти і як їх вибрати

foto
Для роботи з шпалерами потрібні ті ж інструменти, що використовуються при фарбуванні мінеральних поверхонь. До базового набору входить сама фарба (як біла, так вже і потрібного кольору), валик з фарбопультом для роботи з великими поверхнями та пензель для важкодоступних місць.
Також не завадить придбати телескопічну ручку — щоб легко діставати верхів у високих приміщеннях. Плівка та малярний скотч захистять вікна, двері та підлогу від бризок, а кювет (ванночка) допоможе наситити валик фарбою.
Набір скромний, тому зібрати його просто. Далі все залежить тільки від спритності рук і майстерності фахівця.

Чи можна пофарбувати своїми руками

Так як робота з полотном майже не відрізняється від звичайних робіт з мінеральними поверхнями, то зробити ремонт зможе кожен. Головне — працювати акуратно та не допускати розбризкування покриття. А якщо з якихось причин ви не можете це зробити самостійно — зверніться до фахівців. Вони акуратно пропрацюють кожен міліметр стіни, і ви отримаєте бажаний результат.

Фарбування флізелінових шпалер

Невибаглива поверхня — відмінно вбирає фарбу та довго не втрачає зовнішній вигляд. Сам рулон лягає на стіну без бульбашок — гладкою стороною клеїться до поверхні, а ось рельєфна частина покривається фарбою.
Так як основа імітує дорогі поверхні, то краще за все сюди підійдуть шовковисто-матові варіанти на кшталт Kolorit Dynasty. З «об'ємними» варіантами рулонів відмінно впорається Kolorit Legenda — глибокоматова фарба з гладким покриттям, що підкреслює фактурний візерунок на шпалерах.
Якщо потрібно регулярно проводити вологе прибирання приміщення, то в якості покриття підійде фарба, що миється та має компоненти проти плісняви. Такими характеристиками володіють Kolorit Argentic, Dynasty, Idol і History.

Фарбування паперових шпалер

Бюджетний варіант, з яким потрібно вести себе акуратно. Бо це хоч і посилений, але папір — він не сильно дружить з рідинами.
Щоб отримати бажаний відтінок, працюйте з перервами: пофарбуйте одним шаром та дайте йому висохнути. І тільки після цього можете наносити другий фінальний шар.

Фарбування склошпалер

Довговічний та не вибагливий варіант. Завдяки тому, що його виробляють на основі кварцового піску, то такий рулон стійкий до механічного впливу та багаторазового фарбування. Саме покриття не вбирає фарбу, але вона проникає між волокнами, де і застигає.
Для підвищення адгезії поверхні в цьому випадку допустимо використовувати 3 шари фарби. Розведеним може бути тільки перший шар (до 10% від початкового об'єму фарби для шару) — тоді він виконує роль грунтовки, на яку буде «чіплятися» покриття.

Фарбування вінілових шпалер

Варіант з найбільшою різноманітністю текстур. Для них підходить будь-яка вододисперсійна фарба. Перед нанесенням складу обов’язково прогрунтуйте поверхню. Далі профайрбуйте стіну в один шар, і дайте йому частково підсохнути. Через 2-3 години можна нанести фінальний шар.

Плюси та мінуси фарбування шпалер

foto
Як у будь-якої речі, у цього процесу є переваги та недоліки. І якщо з одними легко змиритися, то ось комусь вони здадуться неприпустимими. Почнемо з позитивних сторін такого ремонту.
До них можна зарахувати практично безкінечний вибір комбінацій відтінків — якщо зі звичайними рулонами користувач знаходиться в рамках фантазії дизайнера, то тут він сам може створити будь-який дизайн. А якщо відтінок набридне, то змінити колір приміщення можна навіть за день. Досить відсунути меблі, пофарбувати стіну і почекати від 5 годин для висихання покриття. Ввечері можна повертати декор на своє місце.
Дефекти від механічного впливу усуваються за лічені хвилини — поверхні, що протерлися, швидко перефарбовуються точково. Пофарбоване полотно витримує регулярне вологе прибирання. Головне, підібрати стійку до миття суміш.
Серед недоліків такого вибору можна виділити тільки більш ретельний підбір будматеріалів та збільшені затрати часу на сам ремонт. Звичайні рулони сюди не підійдуть, та й під час будівельних робіт доведеться чекати, поки висохнуть шпалери (від 24 годин) і тільки тоді братися за їх фарбування.
В цілому, якщо ви готові витратити трохи більше часу та зусиль — то варіант порадує невибагливістю та можливістю роботи в приміщеннях з нерівними стінами.
Часто задаваемые вопросы

🧱 Чим пофарбувати шпалери?

Для фарбування шпалер підійде будь-яка водоемульсійна фарба — вона лягає без патьоків, швидко сохне, практично не пахне і при цьому не токсична. А ось про масляні варіанти краще забути — у них специфічний запах, вони часто лягають нерівно. Більше того — деякі з них мають у своєму складі токсичні елементи.

💧 Чи можна пофарбувати старі шпалери, що миються?

Ні, бо фарба буде стікати з них, залишаючи патьоки та розводи. Краще купити нове полотно під фарбування та фарбу, що буде стійкою до миття. Тоді можна проводити вологе прибирання мало на кожен день протягом багатьох років.

🔨 Чи можна пофарбувати звичайні шпалери?

На жаль, звичайні шпалери не фарбуються. На них банально не буде триматися покриття. Якщо є бажання регулярно міняти кольори стін, але не хочеться постійно витрачатися на нові листи — шукайте ті, ті де в назві є словосполучення «під фарбування».

👷Как пофарбувати шпалери без розводів?

Щоб пофарбувати шпалери без розводів, почекайте від 24 годин після поклейки шпалер — поки вони не висохнуть. Далі профарбуйте лист в 1 шар і почекайте до часткового висихання суміші (від 2 годин). Після цього нанесіть другий, завершальний шар.

🛠 Скільки разів можна фарбувати шпалери під фарбування?

Зазвичай, вони витримують до 4-5 змін в кольорі. Найстійкіші моделі зможуть пережити навіть 7-10 фарбувань. Якщо після темних відтінків захочеться освітлити кімнату, то доведеться спочатку використовувати фарбу з високим ступенем білизни, і тільки потім перефарбувати поверхню в потрібний відтінок.

Стікер-тести