Пошук
Расписание
Тема
коли
Де
Деталі заходу
Сейчас запнятий нет
(Русский) Оставляйте свои контактные данные и мы обязательно Вас пригласим на ближайщий мастер-класс!
foto

Найскладніше у ремонті часто не процес підготовки стін, а вибір кольору фарби для них. Адже у магазинах сотні відтінків. Зупинитися слід на тому, що ідеально поєднується абсолютно з усім навколо. Це завдання не з простих. Особливо, якщо не знати всіх тонкощів та не мати досвіду.

Дизайнери вчаться підбирати та комбінувати кольори роками. Але є секрети, які допоможуть вам освоїти цю навичку набагато швидше. Чи готові їх дізнатися? Дочитайте статтю до кінця, та зможете перетворити свій дім у найзатишніше місце.

Як вибрати колір для фарбування стін

foto
Продумати колірну гамму стін потрібно ще до того, як ви опинитеся у магазині. Можна попередньо зробити начерки з бажаною палітрою. Ще краще – подивитися готові приклади з дизайнами.
Ось кілька практичних порад, якими варто керуватися при виборі кольорів:
- В інтер'єрі має переважати одна гамма – тепла або холодна.
- За допомогою кольорів можна візуально змінювати пропорції приміщення. Наприклад, світлі відтінки оптично збільшують, а темні навпаки. Грає роль і те, як ви вирішите створити акценти за допомогою фарби – вертикально чи горизонтально.
- Не забувайте про психологічний вплив кольорів. Яскраві відтінки краще стимулюють нашу активність, а приглушені розслаблюють та заспокоюють.
- При створенні акцентів чи зонування має бути домінантний колір та додаткові відтінки, що поєднуватимуться з ним.
- Для невеликих кімнат краще підійдуть світлі тони. Яскраві стіни рекомендується робити у приміщеннях без вікон.
- Кожен відтінок розкривається по-різному, в залежності від освітлення. Тому найчастіше в магазині фарба виглядає не так як вдома.
- Якщо не впевнені у правильності вибору кольору, використовуйте викраси. Нанесіть кілька викрасів з різними відтінками фарби на стіну та зупиніться на тих, що подобаються найбільше.
- Застосувавши ці поради на практиці, ви швидше визначитеся, в який колір пофарбувати стіни. А різноманіття асортименту фарб у магазині не буде здаватися чимось страшним та незрозумілим.

Поєднання кольорів

foto
Для створення гармонійного інтер'єру можна обійтися одним кольором. Але якщо ви хочете зробити його динамічніше та розмежувати простір, у цьому допоможе комбіноване фарбування стін у два й більше кольорів. У такому випадку варто скористатися моделлю колірного кола Іттена.
Дизайнери використовують чотири основних добірки з цього кола:
1. Аналогова підійде тим, хто боїться експериментів та віддає перевагу класиці. В цьому випадку слід використовувати три відтінки з палітри, які йдуть підряд. З них виходить плавний перехід кольорів.
2. Комплементарна – ідеальний варіант для зонування. Необхідно використовувати кольори, розташовані протилежно один від одного.
3. Контрастна підійде тим, хто хоче зробити яскраві акценти. В цьому випадку потрібно взяти два сусідніх кольори та до них додати один, розташований протилежно.
4. Класична добірка ґрунтується на поєднанні трьох кольорів, рівновіддалених один від одного. У цьому випадку обов'язково один відтінок повинен бути домінантний, а решта – використовуватися як акценти. Боїтеся надмірної строкатості? Просто додайте нейтральні тони.
Якщо вас лякає яскрава палітра з кола, завжди можна використовувати більш простий та безпечний варіант. Виберіть пастельні тони та поєднайте їх з нейтральними компаньйонами. Таким чином, навіть монохромний інтер'єр можна перетворити у дизайнерський витвір мистецтва.

Який колір вибрати в різні кімнати

foto
Кольори дуже впливають на наші емоції, характер та настрій. Тому для кожної кімнати рекомендується вибирати свою колірну гамму. Наприклад, для спальні ідеально підходять спокійні тони. Поєднання приглушеного синього з білим сприяє заспокоєнню та розслабленню. Якщо кімната невелика, для фарбування краще використовувати білий, молочний, пісочний, персиковий або бежевий відтінок.
Кухню і їдальню можете пофарбувати двома різними кольорами. Наприклад, зону приготування оформити у приглушених відтінках, а в обідній розставити яскраві акценти. Так ви отримаєте порцію натхнення на створення нових кулінарних шедеврів.
Вітальня, як правило, одна з найбільших кімнат. Тому її можна пофарбувати в абсолютно будь-який гамі: теплій, холодній, світлій, темній. Якщо це місце, яке наповнює вас енергією та стимулює до роботи, можете комбінувати червоний колір з білим. За фен-шуєм таке поєднання заповнює внутрішній ресурс та активізує працездатність. А ось для розслаблення підійде сіра, фіолетова, блакитна палітра.
У дитячій кімнаті можна сміливо втілювати будь-які творчі задуми. Комбіноване фарбування стін підійде для дітей будь-якого віку. В ігровій зоні використовуйте енергійні відтінки (рожевий, блакитний, помаранчевий, зелений) та різні візерунки. Місце для навчання й сну робіть у нейтральних кольорах. Підійде білий, молочний, пісочний і т.д., а також двоколірна гамма.

Білий

Найбільш універсальний колір, що красиво поєднується з будь-яким відтінком. Він візуально збільшує простір та підходить абсолютно для всіх кімнат. І якщо раптом інтер'єр здасться нудним, це завжди можна виправити яскравими акцентами.
Білий та його відтінки – прекрасне рішення для тих, хто любить мінімалізм й хоче отримати дизайн, який виглядає дорого. Головне, правильно підібрати меблі та декор.

Чорний

За допомогою чорного легко створити найбільш стильний інтер'єр. Кращі колірні рішення – чорні стіни у поєднанні зі світлими підлогами та меблями.
Фарбування стіни у чорний додасть кімнаті виразності, може зробити її більш елегантною та підкреслить важливі деталі. Використовуючи чорний у домі, здається, що він надто насичений, та його можна замінити на графітовий.

Коричневий

Коричневий колір дарує відчуття спокою та надійності. Тому він відмінно підійде для оформлення зони відпочинку або офісної кімнати. Але, щоб не перевантажити інтер'єр, розбавте його кількома відтінками коричневого або додайте світлі контрастні тони.

Пастель

Варіанти пастельної колірної гами вельми різноманітні. Не нудно, стильно та універсально! Тому дизайнери люблять вибирати під фарбування стін саме її. Вона допомагає збалансувати яскраві деталі в інтер'єрі й при необхідності створити потрібну динаміку.

Фіолетовий

Красиві фіолетові відтінки здатні кардинально змінити будь-яке приміщення. Але багато від них відмовляються лише тому, що не вміють правильно вибирати колір. Тому запам'ятайте просте правило – спокійні тони найуніверсальніші. Вони добре гармонують зі світлими меблями та врівноважують різні елементи декору.
За допомогою яскравих відтінків можна приховати нерівності на поверхні й розділити приміщення на зони. Але використовувати їх потрібно тільки як доповнення до основного кольору. Краще це зробити на невеликих поверхнях.

Жовтий

foto
Не знаєте, яким кольором пофарбувати стіни у домі, щоб покращити настрій та отримати заряд бадьорості? Вибирайте жовтий та всі його варіації! Це один з небагатьох яскравих відтінків, який відмінно поєднується з іншими яскравими кольорами. Він легко компенсує нестачу природного світла та допомагає забути про депресію.

Синій

Багатьом синій колір здається складним, але це не так! Його можна легко обіграти за допомогою різних відтінків (нейтральних або яскравих) та світла. Наприклад, білий у поєднанні з синім допоможе освіжити простір та розкрити його глибину. А яскраві меблі на тлі синіх стін створять приголомшливий контраст.

Зелений

Коли потрібно сконцентруватися на вирішенні творчих завдань або важливих питань, зелений колір може прийти на допомогу. Він ідеальний для кабінету, спальні та навіть вітальні. А завдяки тому, що всі відтінки зеленого відмінно поєднуються один з одним, ви можете створити цікавий дизайн з монохромним переходом.

Червоний

Використовуючи червоний колір при фарбуванні стін, будьте готові до того, що ваш інтер'єр не залишиться непоміченим. Це один з найбільш примхливих відтінків. Він вимагає уважного підбору меблів та декору.
Тому той, хто пофарбує стіни у червоний, має продумати кожну деталь. Найкраще його збалансувати чистим білим відтінком та світлими аксесуарами, підлогою або меблями. Також для цих цілей добре підійде благородний коричневий колір.
Існують тисячі вдалих комбінацій кольорів для створення затишної атмосфери на дачі, у будинку чи квартирі або будь-якому іншому приміщенні. Тому не бійтеся експериментувати. Які б ви не вибрали відтінки для своїх стін, їх завжди можна вдало обіграти декором, аксесуарами та іншими деталями.
foto
Фарба Kolorit Family

Ідеально біла. Ідеально матова. Ідеальна для стелі. Фарба має підвищену покриваність, тому для ідеального покриття досить двох шарів. Завдяки антибліковому ефекту вона приховає недоліки поверхні і зробить вашу стелю візуально вище. Kolorit Family стійка до миття, екологічна та гіпоалергенна, тому підходить для всіх сухих приміщень в будинку.

Часто задаваемые вопросы

🖌️ В який колір пофарбувати стіни у квартирі?

Щоб вибрати правильний колір для стін квартири, враховуйте розміри приміщення та рівень її освітленості. Якщо багато світла та простору, підійде абсолютно будь-яка кольорова гама, у холодних та теплих відтінках

🔰 Як пофарбувати стіну у два кольори?

Щоб не помилитися з вибором кольорів, використовуйте перевірені схеми. Перша комбінація – вибрати родинні (рожевий та персиковий) або нейтральні (чорний та сірий, бежевий та сірий) кольори. Друга комбінація – використовувати один і той самий колір у різних тонах.

✔️ В який колір пофарбувати стіни, щоб приховати нерівності?

Найкраще приховують нерівності на стінах темні кольори: синій, бордовий, чорний або зелений. Щоб добитися ідеального результату, слід використовувати інші способи. Наприклад, правильно розставити джерела світла. Промені повинні йти від стіни, а не на неї.

🎎 В який колір пофарбувати стіни по фен-шую?

У практиці фен-шуй важлива кожна деталь, в тому числі й колір стін. Щоб відновити потік енергії та просунутися по кар'єрних сходах, фахівці радять фарбувати стіни у червоний колір. Для залучення любові й романтики слід використовувати рожеві відтінки.

Стікер-тести