Який колір вибрати в різні кімнати
Кольори дуже впливають на наші емоції, характер та настрій. Тому для кожної кімнати рекомендується вибирати свою колірну гамму. Наприклад, для спальні ідеально підходять спокійні тони. Поєднання приглушеного синього з білим сприяє заспокоєнню та розслабленню. Якщо кімната невелика, для фарбування краще використовувати білий, молочний, пісочний, персиковий або бежевий відтінок.
Кухню і їдальню можете пофарбувати двома різними кольорами. Наприклад, зону приготування оформити у приглушених відтінках, а в обідній розставити яскраві акценти. Так ви отримаєте порцію натхнення на створення нових кулінарних шедеврів.
Вітальня, як правило, одна з найбільших кімнат. Тому її можна пофарбувати в абсолютно будь-який гамі: теплій, холодній, світлій, темній. Якщо це місце, яке наповнює вас енергією та стимулює до роботи, можете комбінувати червоний колір з білим. За фен-шуєм таке поєднання заповнює внутрішній ресурс та активізує працездатність. А ось для розслаблення підійде сіра, фіолетова, блакитна палітра.
У дитячій кімнаті можна сміливо втілювати будь-які творчі задуми. Комбіноване фарбування стін підійде для дітей будь-якого віку. В ігровій зоні використовуйте енергійні відтінки (рожевий, блакитний, помаранчевий, зелений) та різні візерунки. Місце для навчання й сну робіть у нейтральних кольорах. Підійде білий, молочний, пісочний і т.д., а також двоколірна гамма.
Білий
Найбільш універсальний колір, що красиво поєднується з будь-яким відтінком. Він візуально збільшує простір та підходить абсолютно для всіх кімнат. І якщо раптом інтер'єр здасться нудним, це завжди можна виправити яскравими акцентами.
Білий та його відтінки – прекрасне рішення для тих, хто любить мінімалізм й хоче отримати дизайн, який виглядає дорого. Головне, правильно підібрати меблі та декор.
Чорний
За допомогою чорного легко створити найбільш стильний інтер'єр. Кращі колірні рішення – чорні стіни у поєднанні зі світлими підлогами та меблями.
Фарбування стіни у чорний додасть кімнаті виразності, може зробити її більш елегантною та підкреслить важливі деталі. Використовуючи чорний у домі, здається, що він надто насичений, та його можна замінити на графітовий.
Коричневий
Коричневий колір дарує відчуття спокою та надійності. Тому він відмінно підійде для оформлення зони відпочинку або офісної кімнати. Але, щоб не перевантажити інтер'єр, розбавте його кількома відтінками коричневого або додайте світлі контрастні тони.
Пастель
Варіанти пастельної колірної гами вельми різноманітні. Не нудно, стильно та універсально! Тому дизайнери люблять вибирати під фарбування стін саме її. Вона допомагає збалансувати яскраві деталі в інтер'єрі й при необхідності створити потрібну динаміку.
Фіолетовий
Красиві фіолетові відтінки здатні кардинально змінити будь-яке приміщення. Але багато від них відмовляються лише тому, що не вміють правильно вибирати колір. Тому запам'ятайте просте правило – спокійні тони найуніверсальніші. Вони добре гармонують зі світлими меблями та врівноважують різні елементи декору.
За допомогою яскравих відтінків можна приховати нерівності на поверхні й розділити приміщення на зони. Але використовувати їх потрібно тільки як доповнення до основного кольору. Краще це зробити на невеликих поверхнях.
Жовтий
Не знаєте, яким кольором пофарбувати стіни у домі, щоб покращити настрій та отримати заряд бадьорості? Вибирайте жовтий та всі його варіації! Це один з небагатьох яскравих відтінків, який відмінно поєднується з іншими яскравими кольорами. Він легко компенсує нестачу природного світла та допомагає забути про депресію.
Синій
Багатьом синій колір здається складним, але це не так! Його можна легко обіграти за допомогою різних відтінків (нейтральних або яскравих) та світла. Наприклад, білий у поєднанні з синім допоможе освіжити простір та розкрити його глибину. А яскраві меблі на тлі синіх стін створять приголомшливий контраст.
Зелений
Коли потрібно сконцентруватися на вирішенні творчих завдань або важливих питань, зелений колір може прийти на допомогу. Він ідеальний для кабінету, спальні та навіть вітальні. А завдяки тому, що всі відтінки зеленого відмінно поєднуються один з одним, ви можете створити цікавий дизайн з монохромним переходом.
Червоний
Використовуючи червоний колір при фарбуванні стін, будьте готові до того, що ваш інтер'єр не залишиться непоміченим. Це один з найбільш примхливих відтінків. Він вимагає уважного підбору меблів та декору.
Тому той, хто пофарбує стіни у червоний, має продумати кожну деталь. Найкраще його збалансувати чистим білим відтінком та світлими аксесуарами, підлогою або меблями. Також для цих цілей добре підійде благородний коричневий колір.
Існують тисячі вдалих комбінацій кольорів для створення затишної атмосфери на дачі, у будинку чи квартирі або будь-якому іншому приміщенні. Тому не бійтеся експериментувати. Які б ви не вибрали відтінки для своїх стін, їх завжди можна вдало обіграти декором, аксесуарами та іншими деталями.