Пошук
Расписание
Тема
коли
Де
Деталі заходу
Сейчас запнятий нет
(Русский) Оставляйте свои контактные данные и мы обязательно Вас пригласим на ближайщий мастер-класс!
foto

Акрилові фарби б'ють всі рекорди популярності — вони легко колеруются, швидко сохнуть та при цьому нетоксичні. Але швидке висихання матеріалу є як його головним плюсом, так і ключовим недоліком. Сьогодні ми розберемо, чи можна реанімувати акрилову суміш, та підводні камені цієї процедури.

Особливості акрилової фарби

Дизайнери інтер'єрів обожнюють її, і це неспроста! Така фарба має масу переваг. Завдяки екологічності та відсутності шкідливих речовин, вона може використовуватися в дитячих кімнатах, навчальних та оздоровчих закладах. Акрилова фарба практично не пахне при нанесенні та при оптимальному мікрокліматі (температура в + 23 ℃ і вологісті в 50%) сохне за 5 годин. Так що, ремонт в одній кімнаті не завадить життю в сусідній.
Можливість колерування в будь-який відтінок дає повну свободу творчості. Крім цього, пофарбована поверхня легко піддається вологому прибиранню — можна протирати стінку вологою ганчіркою для більшої дезінфекції приміщення. А довговічність покриття дозволяє радіти улюбленому відтінку кілька років поспіль — він залишається таким же, як і був на самому початку.
Акрилова фарба складається з 3 основних компонентів: пігменту, зв’язуючої емульсії на базі кополімерних акрилів та води.
Швидке висихання суміші досягається завдяки випаровуванню води, а емульсія створює еластичну плівку, яка щільно покриває поверхню. Як правило, акрилові покриття стійкі до перепаду температур, не кришаться та стійкі до розшарування.
Самі суміші класифікуються за 3 параметрами. По застосуванню вони діляться на інтер'єрні та екстер'єрні. За стійкістю до зовнішніх впливів їх поділяють ті, які «не бояться» вологи, світла або механічних впливів. А за ступенем блиску фарби розрізняються на глянцеві, напівглянцеві, напівматові та матові.
У сучасних інтер'єрах частіше всього використовуються напівматова та матова фарби. А при роботі зі стелею краще брати глибокоматовий склад з високим ступенем білизни (як Kolorit Family) — це зробить кімнату вище та приховає дрібні недоліки поверхн

Чим розбавити акрилову фарбу

foto
Вода — єдиний розчинник, яким можна користуватися при роботі з акриловою фарбою. Але навіть вона підходить тільки при певних умовах.
Щоб вирішити, наскільки допустимо подібне рішення — проконсультуйтесь у фахівців виробника лакофарбових виробів. Вони підкажуть тонкощі роботи з конкретним продуктом.
Якщо фахівець схвалив розбавлення — беріть в роботу дистильовану воду. Краще всього використовувати саме її, бо вона повністю очищена від сторонніх домішок. Якщо дистильованої води немає під рукою — підійде очищена через фільтр або вода у пляшках.

Розведення акрилової фарби водою

Як правило, вододисперсійна фарба продається вже готовою до застосування в закритій тарі. Густота, в'язкість та покривні властивості суміші заздалегідь розраховані виробником — тому її можна використовувати відразу після покупки. Головне — добре підготувати поверхню.
Але якщо з якоїсь причини потрібно розвести фарбу (в залежності від способу нанесення, умов фарбування і типу поверхні), то потрібно зробити наступне:
1. Розрахувати, скільки потрібно складу для покриття необхідної площі в 1 шар. Щоб не витрачати час на розрахунки — скористайтеся калькулятором на нашому сайті.
2. Знайти 10% від цієї цифри — це буде максимальним об'ємом води, яку можна додати в суміш для першого шару.
3. Акуратно вливати рідину, розмішуючи її. Так вода рівномірно розподіляється по складу.
Якщо використовувати більше рідини — суміш втратить свої властивості. Фарба втратить частину захисних характеристик, зовнішній вигляд покриття буде непередбачуваний, а час експлуатації може скоротитися.
Розведення фарби допускається тільки для першого шару. Другий повинен бути нерозбавленим. Користуватися іншими розчинниками не варто — саме вода є основою складу, тому додавати можна тільки її.

Розведення акрилової фарби спиртом

foto
Подібне розведення неприпустимо. Так як акрилова фарба виробляється на водній основі, то додавання спирту не принесе ефекту. Більше того — фінальний результат такої комбінації буде непередбачуваним.

Розведення акрилової фарби акриловими розчинниками

Як правило, такі розчинники створюються для акрилу, що використовується при малюванні картин. В такому випадку, зміна характеристик акрилових складів (зниження стійкості до зовнішніх впливів та покривність) не має великого значення.
У той же час, такий спосіб розведення неприпустимий з інтер'єрними фарбами. Подібні склади просто не призначені для цього — швидше за все, отриману суміш доведеться утилізувати.

Розведення засохлої акрилової фарби

foto
Вона не придатна до експлуатації! На жаль, цей матеріал доведеться здати в утиль — він уже безповоротно втратив свої властивості. А розбавлення не дасть результату.

Особливості роботи з акриловими фарбами

Головна технічна характеристика матеріалу — його вододисперсійність. Тому правила роботи з акрилом такі ж, як і з іншими емульсіями на водній основі.
Його не можна штучно підсушувати — інакше верхній шар візуально буде здаватися застиглим, в той час як всередині покриття буде мокрим. Краще почекати 3-5 годин і тільки потім ставити меблі назад. При цьому, пофарбована поверхня матиме високу термостійкість, витримуючи перепади температур від -40°С до +80°С.
Для швидкого фарбування великих поверхонь використовуйте різні моделі інструментів: від фарбопульта до валика та пензлів. В середньому, витрати фарби на 1 шар становитимуть до 10-13 м2/л. Фінальний результат залежить від типу поверхні, її підготовки до нанесення фарби та робочих інструментів. Зазвичай, щільність складу коливається від 1,30 до 1,50 кг/л. Більш точні дані вказані в технічній характеристиці фарби.
Акрил підходить для роботи з поверхнями, які раніше були пофарбовані іншою вододисперсійною фарбою — достатньо помити поверхню абразивним лужним засобом. Глянцеві варто додатково прошкурити — для поліпшення адгезії.
Часто задаваемые вопросы

💧 Як розводити акрилову фарбу?

Розводити акрилову фарбу допускається тільки для роботи з першим шаром. Тоді досить додати трохи (до 10% від обсягу фарби) чистої води.Додавати більше рідини не рекомендується — найімовірніше те, що фарба втратить свої характеристики. Використовувати інші розчинники також не варто — вони не принесуть бажаного ефекту.

👷 Що робити, якщо засохли акрилові фарби?

Акрилова фарба, що засохла, не придатна для використання: її доведеться утилізувати. Вона втратила свої характеристики, і виробник не може відповідати за якість покриття. Не варто вірити гайдам по «реанімації» суміші — в реальності такий склад не підійде для інтер'єрних робіт.

🔨 Яким розчинником розбавити акрилову фарбу?

Акрилову фарбу можна розбавляти тільки водою. І то, її обсяг не повинен перевищувати 10% від початкового об'єму суміші. Наприклад: якщо для нанесення першого шару потрібно 5 літрів фарби, то в неї можна додати до 500 мл рідини. У фарбу, що буде використовуватися для другого шару нічого додавати не потрібно.

🚰 Чи можна акрилову фарбу розбавити розчинником?

Ні в якому разі! Так як акрилова фарба створюється на водній основі, то додати туди можна тільки воду. І то, це робиться у виняткових випадках, після консультацією з фахівцями виробника. Розвести будматеріал розчинником, роблячи його менш густим не можна, так як він втратить свої властивості.

Стікер-тести