Пошук
Расписание
Тема
коли
Де
Деталі заходу
Сейчас запнятий нет
(Русский) Оставляйте свои контактные данные и мы обязательно Вас пригласим на ближайщий мастер-класс!
foto

У часи, коли досягнення понад усе, місцем сили є будинок. Тут все повинно налаштовувати на правильний лад та бути максимально про вас. Ці моменти й знайшли відображення у скандинавському стилі, який підкорив весь світ. Коротко його можна охарактеризувати як життя без пафосу чи життя для себе, а не заради заздрощів сусідів.

Народження та розвиток стилю сканді

50 сонячних днів, середня температура повітря не перевищує 12 градусів. Ось чому сіверяни будують будинки, в яких багато світла, тепла, затишних деталей, лаконічної краси та функціональності. Будинки, в яких панує доброзичлива атмосфера та енергія життя.
І хоча історики дизайну сперечаються, в якому столітті почалось формування скандинавського стилю, його розквіт припав на 50-і роки 20 століття. Справжнім визнанням стало присудження премії Ланнінга, яку ще називають Нобелівською премією скандинавського дизайну.
Зараз це стиль свого часу з модними елементами, актуальними для свого часу меблями та трендовим дизайном.
foto

Кому підійде скандинавський стиль

Сканді – не просто красиве оформлення будинку. Це віддзеркалення особистостей його господарів, відкритих, волелюбних та раціональних. Комфорт найважливіше! Так скаже людина, яка вибирає скандинавський стиль інтер'єру. А ще простір для польоту думки, світло для заряду енергією сонця, затишок для повноцінного відпочинку.
Скандинавський стиль ідеальний для людей нордичного типу характеру. Вони впевнені в собі, люблять життя та усвідомлено підходять до всього: чи-то вибір фарби або похід до лікаря. Такі люди знають, чого хочуть, і досягають цього. Вони байдужі до розкоші, адже тяжіють до душевного мінімалізму та побутової функціональності.
У скандинавському дизайні працює правило «less is more» – менше означає більше, а якість завжди виграє у кількості. Тому він відгукується людям з раціональним підходом до життя. Вони обирають сканді, тому що тут раціонально використовується кожен квадратний метр та навіть меблі можуть бути подвійного призначення. Наприклад, журнальний столик, який також використовують як ящик для зберігання речей.
foto

Основні риси скандинавського стилю

▪ Максимум світла

Великі вікна – головне джерело природного освітлення. Штори та фіранки відсутні як такі, або виготовлені з легких повітряних тканин та обрамляють вікна чисто символічно. Жалюзі, рулонні штори або римська штора також добре виглядають в загальному плані. Там, де не вистачає природного світла, на допомогу приходить штучне освітлення. Утримати світло також допоможуть світлі стіни, глянцеві поверхні, дзеркала.
foto

▪ Білий колір – головний, але не єдиний

Білий колір притягує світло та наповнює ним приміщення, візуально розширює простір. Саме пофарбовані у білий стіни стають тим самим полотном, на якому можна намалювати ідеальну картину свого будинку.
Розбавити білосніжну «гладь» можна (та потрібно) яскравими й навіть строкатими деталями декору, меблями, аксесуарами. Білий у скандинавському інтер'єрі використовується як базовий та поєднуючий – всі інші кольори створюють настрій, допомагають поділити простір на зони та розставити акценти.

▪ Не білим єдиним

Ось кілька відтінків, які виграшно виглядають у скандинавському стилі:
- колір лісовий зелений – завжди у моді. Відлуння лісу можуть звучати подушками на дивані, інтенсивним декором або килимом;
- колір палений апельсин – теплий та приємний. Можна вибрати як посуд, так і диван цього кольору;
- колір блідо-блакитний – альтернатива або доповнення до білого. Він також «дружить» з чорним й темно-синім, створюючи разом цікаві поєднання кольорів;
- колір пильно-рожевий – колір, що чудово поводиться у тандемі з білим або сірим. Будучи теплим та нейтральним, він підходить любителям пастельної кольорової гами та дозволяє уникнути білого як монополіста кольору у будинку;
- колір сірий – поводиться, як справжній кардинал. Адже без сірого не обходиться жоден скандинавський інтер'єр – всі його відтінки впевнено розміщуються то на стіні, то у меблях, то в декорі.

▪ Функціональний мінімалізм

Ні бездумному захаращенню простору. Кожна деталь інтер'єру чітко продумана та несе свою «місію». Лаконічні прості лінії поєднуються з побутовою функціональністю меблів. Сканді передбачає багато вільного простору, але всі необхідні речі повинні бути під рукою. Їх не треба ховати в шафу, коли можна розмістити на відкритих полицях або столику біля ліжка. Тому й меблі тут частіше передбачають багато відкритих поверхонь та видимі ніжки. Для зберігання речей можна використовувати плетені кошики, коробки, стелажі.
foto

▪ Затишна простота

Домашній простір – це про комфорт та задоволення від життя, а не «вітрина» дорогого магазину. Це може бути дорого, але без химерності. І якщо диявол криється в деталях, то у скандинавському стилі це лаконічний, але яскравий і атмосферний декор.
А ще затишок там, де багато м'якого натурального текстилю: подушки, пледи, покривала, тканинні серветки, скатертини. Сканді любить багатошаровість текстур, що робить інтер'єр м'якшим.

▪ Дерево в пріоритеті

foto
Органічно вплітається за рахунок своєї фактури та мінімальної обробки, воно натуральне й екологічне. Дерево знаходить себе у меблях, елементах декору та підлоговому покритті. Важливо не перестаратися – дерево має бути або органічним доповненням інтер'єру, або контрастною деталлю. Якщо його надто багато, можна пофарбувати його в білий. Для цього підійде емаль Kolorit.
А що, крім дерева? У скандинавському інтер'єрі доречні й кераміка, й метал, і скло, та навіть пластик (згадаємо відомий скандинавський бренд ІКЕА). Якщо хочете, можна навіть залишити цегляні стіни, тільки обов'язково пофарбуйте їх у світлий.

Як виглядає квартира в скандинавському стилі

У скандинавському стилі доречне відкрите планування та перетікання з одного приміщення в інше. Так, не потрібно придумувати різний дизайн для кожної кімнати – краще їх об'єднати. Так, наприклад, матеріал для підлоги нехай буде один для всіх кімнат (крім ванної кімнати): ламінат, цільна дошка або дерево. При необхідності його можна пофарбувати матовим лаком. Якщо килими, то однотонні. Шкури теж підійдуть.
Цікаво, що скандинавський стиль однаково доречний у великих будинках та малогабаритних квартирах. За рахунок великої кількості світла й раціонального використання місця, навіть невелика квартира у скандинавському стилі виглядає стильно та просторо. Для оздоблення стін тут використовуються мінімалістичні шпалери, але частіше за все фарби пастельних тонів. Саме фарбування допомагає досягти ефекту гладкої поверхні. Іноді стіни прикрашають дерев'яними панелями і шпоном.
Для кімнат з південного боку вибирайте холодний білий колір, так як такі відтінки завжди світліші. Теплі підійдуть для кімнат на північній стороні. Білий та його відтінки візуально збільшують простір.
foto

Ласкаво просимо до сканді-квартири:

- Передпокій – візитна картка. По першому враженню можна охарактеризувати весь стиль будинку. Вхідні двері дерев'яні, покриті лаком природних відтінків. З меблів – найнеобхідніше;
- Вітальня – центральна світла кімната з каміном, якщо хочете (плюс до затишної атмосфери). Шафи з відкритими полицями, м'яка зона представлена ​​мінімалістичним диваном. За яскраві акценти відповідають подушки та квіткові горщики. На дерев'яній підлозі килим;
- Спальня – ідеальне місце для відпочинку та розслаблення. З підлогових ламп ллється м'яке світло. Стіни можуть бути виконані у відтінках темніших за інші приміщення: глибокий бежевий, сірий та синій підійдуть. Якщо ж білий, то можна зробити контрастний акцент на стіні біля узголів'я або перпендикулярній;
- Ванна кімната – місце, де ідеально поєднується білий та синій кольори. Затишок додають меблі з натурального каменю або дерева;
- Кухня візуально збільшується за рахунок світлого дизайну, а ергономічні шафи дають додатковий простір. У центрі – стіл або барна стійка.
foto

Скандинавський стиль в інтер'єрі

Білий у скандинавському стилі аж ніяк не нудний. Навпаки, це величезне поле для втілення ваших фантазій та дизайнерьких задумок. Використовуйте його! Ось чому дизайнери так люблять скандинавський стиль – тут більше місця для творчості, ніж здається на перший погляд. А правильно вибрати кольорову палітру, пограти з білим й доцільно підібрати контрасти – це завжди цікаво для художників інтер'єрів.
Ще одна причина полюбити сканді – відсутність кордонів. Не хочете білі стіни? Фарбуйте у бежевий, рожевий або сірий. Не уявляєте своє життя без великої шафи на всю стіну? Будь ласка, ставте. Сканді – це філософія. Тут головне зрозуміти його ідею та втілити її в облаштуванні інтер'єру. Якщо вам некомфортно – це не скандинавський стиль. Якраз той випадок, коли потрібно думати тільки про себе. Здоровий егоїзм вітається! І це так по-скандинавськи.
Часто задаваемые вопросы

✅ Что значит скандинавский стиль в интерьере?

Это минималистичный дизайн с упором на рациональное потребление. Нагрузка на пространство снижается за счет функциональности предметов интерьера. Уютная атмосфера создается за счет комфорта и множества элегантных деталей. Использование натуральных материалов добавляет естественности и самобытности. В скандинавском стиле нет хаос

✅ С чем сочетается скандинавский стиль?

С минимализмом – монохромность, геометрические линии, сдержанный дизайн. С лофтом – предметы из натуральных материалов оттеняют современные технологические решения. С ретро – в однотонном интерьере максимально гармонично смотрится винтажная мебель. С экзотическим – этно-сувениры из экзотических стран вносят в скандинавский интер

❓ Чем отличается скандинавский стиль?

Часто путают с минимализмом. Скандинавский стиль про окружение нужными и любимыми вещами, акцент на светлых тонах в интерьере и приумножение естественного освещения в сочетании с искусственным – напольные лампы, светильники, бра. Строгие простые линии в мебели с открытой фактурой сочетаются с уютными предметами декора и элемента

Стікер-тести