Основні риси скандинавського стилю
▪ Максимум світла
Великі вікна – головне джерело природного освітлення. Штори та фіранки відсутні як такі, або виготовлені з легких повітряних тканин та обрамляють вікна чисто символічно. Жалюзі, рулонні штори або римська штора також добре виглядають в загальному плані. Там, де не вистачає природного світла, на допомогу приходить штучне освітлення. Утримати світло також допоможуть світлі стіни, глянцеві поверхні, дзеркала.
▪ Білий колір – головний, але не єдиний
Білий колір притягує світло та наповнює ним приміщення, візуально розширює простір. Саме пофарбовані у білий стіни стають тим самим полотном, на якому можна намалювати ідеальну картину свого будинку.
Розбавити білосніжну «гладь» можна (та потрібно) яскравими й навіть строкатими деталями декору, меблями, аксесуарами. Білий у скандинавському інтер'єрі використовується як базовий та поєднуючий – всі інші кольори створюють настрій, допомагають поділити простір на зони та розставити акценти.
▪ Не білим єдиним
Ось кілька відтінків, які виграшно виглядають у скандинавському стилі:
- колір лісовий зелений – завжди у моді. Відлуння лісу можуть звучати подушками на дивані, інтенсивним декором або килимом;
- колір палений апельсин – теплий та приємний. Можна вибрати як посуд, так і диван цього кольору;
- колір блідо-блакитний – альтернатива або доповнення до білого. Він також «дружить» з чорним й темно-синім, створюючи разом цікаві поєднання кольорів;
- колір пильно-рожевий – колір, що чудово поводиться у тандемі з білим або сірим. Будучи теплим та нейтральним, він підходить любителям пастельної кольорової гами та дозволяє уникнути білого як монополіста кольору у будинку;
- колір сірий – поводиться, як справжній кардинал. Адже без сірого не обходиться жоден скандинавський інтер'єр – всі його відтінки впевнено розміщуються то на стіні, то у меблях, то в декорі.
▪ Функціональний мінімалізм
Ні бездумному захаращенню простору. Кожна деталь інтер'єру чітко продумана та несе свою «місію». Лаконічні прості лінії поєднуються з побутовою функціональністю меблів. Сканді передбачає багато вільного простору, але всі необхідні речі повинні бути під рукою. Їх не треба ховати в шафу, коли можна розмістити на відкритих полицях або столику біля ліжка. Тому й меблі тут частіше передбачають багато відкритих поверхонь та видимі ніжки. Для зберігання речей можна використовувати плетені кошики, коробки, стелажі.
▪ Затишна простота
Домашній простір – це про комфорт та задоволення від життя, а не «вітрина» дорогого магазину. Це може бути дорого, але без химерності. І якщо диявол криється в деталях, то у скандинавському стилі це лаконічний, але яскравий і атмосферний декор.
А ще затишок там, де багато м'якого натурального текстилю: подушки, пледи, покривала, тканинні серветки, скатертини. Сканді любить багатошаровість текстур, що робить інтер'єр м'якшим.
▪ Дерево в пріоритеті
Органічно вплітається за рахунок своєї фактури та мінімальної обробки, воно натуральне й екологічне. Дерево знаходить себе у меблях, елементах декору та підлоговому покритті. Важливо не перестаратися – дерево має бути або органічним доповненням інтер'єру, або контрастною деталлю. Якщо його надто багато, можна пофарбувати його в білий. Для цього підійде емаль Kolorit.
А що, крім дерева? У скандинавському інтер'єрі доречні й кераміка, й метал, і скло, та навіть пластик (згадаємо відомий скандинавський бренд ІКЕА). Якщо хочете, можна навіть залишити цегляні стіни, тільки обов'язково пофарбуйте їх у світлий.