Пошук
Расписание
Тема
коли
Де
Деталі заходу
Сейчас запнятий нет
(Русский) Оставляйте свои контактные данные и мы обязательно Вас пригласим на ближайщий мастер-класс!
foto

Фарбування — один з найважливіших етапів будівельних робіт. Саме від нього залежить те, як буде виглядати поверхня. Окрім естетичної складової, цей процес несе в собі ще й захист металу від зовнішніх впливів, вологості та перепадів температури. Найчастіше показники витрат прописуються виробником, але щоб прорахувати їх максимально точно — прочитайте цей матеріал.

Від чого залежать витрати фарби

Дивлячись на технічні характеристики покриття, пам'ятайте, що норма — це лише приблизний показник. В реальності витрати відрізняються від заданого значення в залежності від основних факторів, таких як: інструменти, тип фарби, мікроклімат приміщення та стан поверхні. Аналізуючи ці особливості комплексно, можна провести точний розрахунок.
foto
Емаль Kolorit Radiator Enamel

Напівматова акрилова емаль на водній основі для радіаторів. Витримує температуру до + 120 ℃. Безпечна, швидко сохне і не має запаху. Антикорозійний компонент захистить радіатори від іржі

Інструменти

foto
Спочатку слід вирішити, чим саме буде наноситися покриття, адже цей вибір може солідно збільшити витрати фарби на квадратний метр металу. Фарбопульт, хоч і є найзручнішим варіантом, але економністю він похвалитися не може — «з'їдає» від 15 до 40% фарби. Пензлі будуть більш економними, так як вони збільшують показники реальної витрати на 10-15%. Але фарбувати великі поверхні нею — то ще задоволення. Менше всіх «їсть» валик — від 7 до 12% від загальної витрати матеріалу.
Поверхні з рівним рельєфом обробляються валиком або фарбопультом — це зручний варіант для великих поверхонь. А ось для важкодоступних місць, кутів, складних елементів та радіаторів краще взяти кисть.

Кліматичні умови в приміщенні

Температура і вологість — критично важливі характеристики при проведенні ремонтних робіт. Дотримуючись оптимальних параметрів, фарба засохне з потрібною їй швидкістю, не втративши властивостей. Краще всього працювати при температурі від + 5°С до + 28°С та відносній вологості повітря до 75-80%.
Уникайте протягів під час робіт та висихання покриття, бо тоді поверхня буде довше сохнути, та на ній можуть з’явитися патьоки. Найбільш оптимальний клімат для висихання складу — температура в +23°С та вологість в 50%.
Намагайтеся не відхилятися від цих значень — чим нижче температура і вище вологість, тим довше сохне фарба. Занадто висока температура та низька вологість теж негативно впливають на склад — в такому випадку неправильно сформується лакофарбова плівка. Зверху вона буде виглядати підсохлою, а ось всередині суміш залишиться м'якою.
При оптимальних умовах, уже через годину до поверхні не буде прилипати пил та бруд. Через 2-4 години фарба частково підсохне, і на неї можна буде наносити наступний шар покриття. Через 24 години пройде повне висихання складу. Через 28 днів покриття досягне максимальної міцності.
Важливо: поверхня, що фарбується повинна бути повністю сухою. Якщо на ній з’явився конденсат — витріть його сухою ганчіркою. Тоді покриття ляже рівно та збереже всі свої властивості.
foto
Емаль Kolorit Radiator Enamel

Напівматова акрилова емаль на водній основі для радіаторів. Витримує температуру до + 120 ℃. Безпечна, швидко сохне і не має запаху. Антикорозійний компонент захистить радіатори від іржі

Особливості фарби

Працюючи з поверхнею, враховуйте те, чим вона буде покриватися. Наприклад, масляні фарби часто беруться розводами, через що іноді доводиться використовувати навіть більше, ніж 2 шари. У той же час, водоемульсійні суміші наносяться легко — з ними можна уникнути розводів та потьоків.
У «масла» великі показники витрат (до 7-8 м2/л), воно довго сохне (часткове висихання до 20-24 годин) наповнюючи приміщення специфічним ароматом. Дисперсійні суміші універсальні, з економною витратою (до 11 м2/л), вони в рази швидше висихають та практично не мають запаху.

Поверхня, що фарбується

foto
Перш ніж наносити покриття, потрібно підготувати поверхню. В першу чергу, слід очистити метал від іржі та бруду, що накопичився. Зробити це можна за допомогою піскоструминної установки або за допомогою шліфувальних дисків.
У першому випадку абразив під великим напором повітря потрапляє на поверхню, очищаючи її. У другому підході, зерниста поверхня кола акуратно чистить метал, надаючи йому невелику шорсткість (яка потрібна для подальшого нанесення фарби).
Глянцеві поверхні відшліфуйте до матового стану. Тим самим ви підвищите адгезію поверхні, завдяки чому покриття ляже рівніше
Метал, який раніше не фарбували, потрібно обробити антикорозійною ґрунтовкою. Ділянки, раніше оброблені масляним складом, потрібно прошкурити — це вирівняє рельєф та підвищить адгезію. Місця, що пофарбовані вододисперійними сумішами досить очистити лужними миючими засобами, промити чистою водою та висушити.

Як розрахувати витрати фарби на 1 кв.м.

Якщо ще 5-10 років тому потрібно було вчитуватися в технічні характеристики продукту, та прописувати міріади даних в Ексель-таблицю, то тепер достатньо зайти на сайт виробника і перейти в розділ «калькулятор витрат фарби». Далі сама система прорахує, скільки складу потрібно для обробки поверхні в 1 шар.
Для цього досить вибрати необхідну фарбу та вказати площу під фарбування. Так ви дізнаєтеся скільки потрібно матеріалу, щоб змінити колір покриття.

Норма витрати фарби на 1 кв.м.

foto
Виробник вказує цю інформацію в характеристиках в пункті «Витрати на 1 шар» — там він пише скільки квадратних метрів можна покрити з літра. І щоб не витрачати час на розрахунки та конвертацію літрів в мілілітри та назад, рекомендуємо скористатися калькулятор витрат.
Щоб дізнатися, необхідну кількість об’ємів закупівлі, спочатку виберіть тип поверхні, що фарбується. У випадку з металом — переходьте у вкладку «предмети інтер'єру».
Далі знайдіть бажаний продукт та впишіть площу, яку потрібно пофарбувати. І через мить результат з'явиться на вашому екрані. При бажанні ви можете відправити отримані дані на e-mail — так ви їх не втратите.
В цілому ж, у продукції Kolorit показники на один шар наступні:
Wood and Metal Enamel Глянець — до 10 м2/л або 100 мл/м2;
Wood and Metal Enamel — до 11 м2/л або 90 мл/кв.м;
Radiator Enamel — до 11 кв.м/л або 90 мл/м2.

Витрати масляної фарби

На відміну від воднодисперсійних матеріалів, масло дуже не економне. Зазвичай, його показники коливаються в межах 6-8 м2/л. І там де достатньо 5 л. емульсійної фарби, знадобиться мало не 10-12 л. масляної суміші.

Витрати водоемульсійної фарби по металу

В середньому, з літра матеріалу можна покрити 10-12 кв.м поверхні в один шар. Це досить економне універсальне покриття, якого вистачить для роботи з будь-якими металевими поверхнями.

Витрати акрилової фарби

Так як акрил це все та же водоемульсійна суміш, то обсяг закупівель буде ідентичним. Як правило, на металі показники коливаються в межах літра на 10-12 кв.м для одного шару.

Витрати алкідної фарби

Цей склад теж базується на водній основі, тому характеристики тут такі ж, що і у складів вище — літр на 10-12 м2.

Калькулятор витрат фарби по металу

foto
Щоб не витрачати час на прораховування кожного продукту окремо, ми створили на нашому сайті калькулятор витрат фарби. Для цього досить зайти в розділ «Сервіси» та вибрати відповідний блок. Після цього слід виберіть тип поверхні, продукт та вкажіть площу під фарбування.
Часто задаваемые вопросы

🧮 Як розрахувати витрати фарби по металу?

Щоб прорахувати все з граничною точністю, потрібно враховувати сторонні фактори: мікроклімат приміщення, інструментарій та стан поверхні. Щоб не витрачати час на довгий прорахунок, скористайтеся калькулятором витрат на нашому сайті.

🛠Скільки треба фарби на 1 кв. м. металу?

Знайдіть в технічних характеристиках фарби пункт «витрата на шар». Як правило, він записаний в форматі метрів на літр. Щоб розрахувати, скільки потрібно фарби для фарбування необхідної площі, скористайтеся калькулятором витрат на нашому сайті. Зазвичай в вододисперсійних складах він коливається від 10 до 12 м2 / л або 80-95 мл

🧑‍🔧Яка норма витрати фарби?

Масляні суміші вкрай не економні — з ними потрібно 110-130 мл/кв.м на шар. А з вододісперсійними фарби, лаками та емалями достатньо 80-100 мл/кв.м на шар. Якщо потрібно змінити колір металевого вагончика з площею під фарбування в 50 м, то знадобиться близько 13 л масляної або 8-9 л вододисперсійною фарби.

Стікер-тести