Пошук
Расписание
Тема
коли
Де
Деталі заходу
Сейчас запнятий нет
(Русский) Оставляйте свои контактные данные и мы обязательно Вас пригласим на ближайщий мастер-класс!
foto

Від різноманіття лакофарбових матеріалів рябить в очах: ​​тут вам і емалі, і фарби для стель, стін та підлоги і т.д. Але всі вони діляться на 2 підтипи:

  • водоемульсійні;
  • масляні.
Ну а решта популярних фарб по типу силіконових, алкідних і латексних— лише їх підвиди. Сьогодні ми розберемо якими бувають фарби для стін в квартирі та як їх правильно вибрати.

foto

Водоемульсійні (акрилові, ПВА, латексні і силіконові) фарби

Більшість сучасних фарб відносяться до вододисперсійних фарб. Основний їх розчинник — вода. Тому саме інші компоненти і формують відмінні якості та параметри самої фарби.
  • Акрилова - Максимально стійка до будь-якого стирання
  • ПВА - Під час експлуатації трохи жовтішає
  • Латексна - Дуже стійка до стирання
  • Силіконова - Не боїться УФ-променів, тому часто використовується для зовнішніх робіт
Ось і всі відмінності. Ну а ступінь блиску, стійкість до стирання, густота і довговічність фарби залежить тільки від виробника. Він придумує формулу, яка буде виділяти конкретний виріб серед інших. Тому, вибір фарби для стін в цьому випадку зводиться до пошуку бажаного відтінку, блиску і частоти миття.

Масляні (алкідні, органорозчинні) фарби

Сьогодні їх майже не використовують під час ремонту. А все тому, що вони мають застарілі характеристики:
  1. Їх складно нанести рівним шаром.
  2. Довго сохнуть (до 12-14 годин).
  3. Згодом тріскаються.
  4. Щоб нанести новий шар масляної фарби або поклеїти шпалери, доведеться знімати або детально прошкурювати старий шар.
Ну а з огляду на те, що масляні і вододисперсійні фарби сьогодні коштують однаково, то алкідні поступово зникають з ринку.

Еко-фарби

Так виробники називають гіпоалергенні фарби, які підійдуть для дитячої, лікарень та інших місць, де потрібно дотримуватись особливих вимог до безпеки.
Зазвичай, це вододисперсійні фарби з нешкідливими інгредієнтами. Але при цьому, вони стійкі до стирання: одного ремонту вистачить мінімум на 7-10 років. А значить, буде набагато менше шкоди природі.
В цілому - одні плюси! Тільки за них потрібно трохи доплатити: через ретельно пророблені формули і дорогі інгредієнти, такі фарби можуть бути на 10-15% дорожче «простих» побратимів. Але з огляду на їх довговічність — це повністю виправдано!

Функції лакофарбового покриття

Одна з найбільших переваг фарби — можливість повністю змінити стиль приміщення без великих капіталовкладень. Найпростіше це реалізується з водоемульсійними виробами: стінку потрібно лише помити. Далі, можна малювати на ній все що завгодно. Додатково, фарба виконує 3 функції:
  1. Захищає стіни від пошкоджень — щільна «плівка» не дає пошкодити стіну від постійного тертя з поверхнями.
  2. Легка шумо- і теплоізоляція — та ж «плівка» допомагає зберегти температуру приміщення та «з'їдає» звуки.
  3. Прикрашання приміщення та інтер’єрна домінанта — за 1 день можна змінити кімнату до невпізнанності. Якщо стіни були пофарбовані вододисперсійною фарбою, то їх достатньо помити і можна наносити новий колір. Все висохне за 2-3 години: тобто за день буде готовий ремонт.

Експлуатаційні властивості фарби для стін

Як тоді правильно підібрати колір і фактуру фарби для стін? Для цього потрібно вивчити їх основні експлуатаційні властивості. По-перше, всі фарби діляться на 2 типи:
  1. Фасадні.
  2. Інтер'єрні.
foto
Як вже зрозуміло з назви, перші створені для забарвлення зовнішніх поверхонь: стін, дахів і т.д. Такі вироби стійкі до ультрафіолету, надмірної вологості і перепаду температур. А ось фарби для внутрішніх робіт повинні:
  • швидко сохнути;
  • мати безпечний склад;
  • бути стійкими до стирання — витримувати часте миття;
  • мати хорошу покривність (перекривати попередній колір);
  • бути достатньої в'язкості (не густими, але і не рідкими);
  • фарби для ванної та кухні повинні мати компоненти, що захищають від появи плісняви.

Фарби для різних приміщень

У кожного приміщення свої особливості: в одному підвищена вологість, друге потрібно часто мити, а третє вимагає «царської» обробки. То яку ж тоді вибрати фарбу для інтер'єру?

Як вибрати фарбу для стін на кухні та у ванній

Це кімнати з агресивним середовищем: тут постійний перепад температур та висока вологість. А інколи стінки навіть отримують «удари» бризками жиру. Тільки стійке покриття витримає такі навантаження. Так як же тут підібрати фарбу для стін?
Не турбуйтесь! Просто тут потрібна фарба з наступними характеристиками:
  • стійка до стирання;
  • не боїться перепадів температур;
  • в ній повинні бути елементи, що запобігають утворенню плісняви.
foto

Для спальні і вітальні

Статус спальні та вітальні передбачає «багатий» зовнішній вигляд. Тому, вибираючи фарбу для цих приміщень, варто зупинити вибір на матових і напівматових структурах. Одна з таких фарб — KOLORIT Legenda. Її шовковиста текстура зробить з будь-якої кімнати королівські покої.
foto

Оформлення дитячої кімнати

Найголовніше у виборі фарби для дитячої — безпека і можливість її регулярного миття. Правильна фарба для кімнати малюка повинна бути вододисперсійною, гіпоалергенною та стійкою до стирання. Дайте свободу юним художникам! «Сліди творчості» легко прибираються вологою ганчіркою.
foto

Як вибрати фактуру

А якою повинна бути фактура фарби? Це вже залежить від того, що саме потрібно дизайнеру. Усі фарби діляться на 4 основні фактури, що розписані нижче.
  • Матова - Зовсім не блищить, тому ніхто не побачить дрібні недоліки поверхні. А світлі матові фарби візуально збільшують приміщення.
  • Напівматова - Ледь помітний блиск чудово імітує шовкову структуру. Ідеально підійде для вітальні, спальні або коридору
  • Напівглянцева - Середній блиск. Такі фарби трошки «з'їдають» розмір приміщення
  • Глянцева - Блищить майже як скло, та підкреслює усі недоліки. Досить непрактичний варіант, так як стіни потрібно постійно мити + з часом вони втрачають початковий блиск
Сьогодні на ринку найчастіше зустрічаються напівматові і матові лакофарбові вироби. Глянцеві і напіглянцеві наразі зустрічаються дуже рідко — найчастіше вони присутні в масляних фарбах.

Корисні рекомендації

Нарешті тепер зрозуміло, як вибрати фарбу для стін. Але у нас є невеликий бонус для вас: корисні поради по тому як підібрати і виправити колір фарби для стін, якщо щось пішло не так. Використовуючи їх, ви перетворите затишне гніздечко в дизайнерську квартиру.

Вибирайте колір стін після меблів та декору

Так як же підібрати колір стін під фарбування? Найпростіше це буде зробити вже після того, як ви вибрали меблі. Все таки легче знайти потрібний відтінок фарби, ніж купувати новий інтер’єр.
foto
Чтобы быть уверенным в цветовой комбинации — старайтесь понять, как комната будет выглядеть ещё до покупки мебели. Проще всего это сделать в интернет-магазинах — тогда вы можете спланировать интерьер заранее. Делается это следующим способом:
  1. Зберігаються картинки з меблями.
  2. Відкривається фоторедактор і створюється нове зображення з порожнім фоном.
  3. Зі збережених фото вирізаються потрібні меблі.
  4. У фоторедакторі методом проб та помилок знаходите ідеальний колір фону.
  5. Колорист допомагає створити саме такий колір.
Для тих, хто більше за «аналогові методи», є інший спосіб:
  1. Роздрукуйте фото меблів або виріжте його з каталогу.
  2. Виберіть кілька кольорів для фону.
  3. Кладіть вирізки з меблями на різні фони.
Тільки порівнюючи відтінки «пліч-о-пліч» можна зрозуміти, наскільки вони будуть доповнювати один одного.

Використовуйте пробники

Вибрали кілька кольорів, але не впевнені в тому, як вони будуть виглядати в життєвих реаліях? Роздрукуйте фото з ними і повісьте на стіну. Якщо поточна ситуація дозволяє — візьміть пробники в магазині і пофарбуйте шматочок стіни. Так можна зрозуміти, наскільки відтінок підійде в конкретному випадку.
Якщо фарбувати стіну страшно, але побачити фарбу «в справі» хочеться, то спробуйте так:
  • Купіть рулон шпалер під фарбування.
  • Розріжте його на невеликі шматочки до 70 см.
  • Пофарбуйте ці «клаптики» в різні кольори і розвісьте їх по кімнаті.
Далі, якщо стіна вже підготовлена ​​до фарбування, достатньо нанести на неї обраний колір. У вододисперсійних фарб гарна покривність, тому вони «переб'ють» підкладку будь-якого відтінку.

Зіставте вибраний відтінок з кольором меблів та текстилю

Якщо меблі вже є, то потрібно вибирати фарбу, враховуючи наявні кольори інтер’єру. Перевірте, як відтінок буде поєднуватися з меблями, аксесуарами, шторами, жалюзі і т.д.

Грунтуйтеся на нейтральних кольорах

Легше вибрати нейтральні кольори — вони універсальні. Також це дозволить регулярно змінювати дизайн приміщення, не витрачаючи гроші на перефарбування стін.
foto

Створюйте одну колірну палітру в усьому будинку

Єдина палітра завжди виглядає стильно. Тому сусідні кімнати повинні гармоніювати один з одним. Найпростіше досягти цього, використовуючи відтінки одного і того ж кольору.
Як бачите, вибір фарби для фарбування стін — не такий страшний процес, яким він здавався спочатку. Ми сподіваємося, що наші поради допоможуть зробити вам ремонт мрії вже зараз!
Часто задаваемые вопросы

💮 Як підібрати колір фарби для стін?

Керуйтеся своїм смаком, трендами, стилем та призначенням приміщення. Врахуйте освітлення — в кімнаті з поганим світлом світлі відтінки мають легкий сірий підтон. Скажіть нашим фахівцям бажані відтінки з палітри.

📅 Як розрахувати витрати фарби для стін?

Витрати фарби залежать від поверхні, її підготовки, способу нанесення та характеристик продукту. На рельєфні поверхні витрачається більше фарби, а ґрунтування допоможе зменшити витрати. Щоб вирахувати обсяг підготовки поверхні та фарби — скористайтеся калькулятором витрат фарби.

💨 Яка фарба краще для стін у ванній?

Вибираючи фарбу для ванної, враховуйте специфіку приміщення — високий рівень вологості та перепади температур. Тому сюди потрібно купувати покриття стійкі до вологи, до миття та з протигрибковими компонентами. Рекомендуємо звернути увагу на Kolorit Idol.

⭐ Як вибрати на кухню фарбу, що миється?

Так як на кухні регулярно відбуваються скачки рівня вологості та температури, то сюди потрібно підбирати фарбу стійку до вологи та з компонентами, що борються з пліснявою. А з огляду на те, як приготування їжі може забруднювати поверхню — покриття повинне мати першу або другу ступінь стійкості до миття.

Стікер-тести