Пошук
Расписание
Тема
коли
Де
Деталі заходу
Сейчас запнятий нет
(Русский) Оставляйте свои контактные данные и мы обязательно Вас пригласим на ближайщий мастер-класс!
foto

Підготовка приміщення перед ремонтом — складний процес. Перед тим, як зняти фарбу зі стін, оцініть доцільність процесу, бо в більшості випадків без нього можна обійтися. Якщо ви прийняли рішення про позбавлення від покриття, то озбройтеся порадами з цієї статті. Вони суттєво спростять цей процес.

Коли потрібно знімати фарбу зі стін

Її потрібно знімати, коли через нанесення безлічі шарів фарби стіна має рельєф з великими перепадами або коли попередня обробка пішла тріщинами. Якщо покриття виглядає рівно, без «бульбашок», впадин та сколів, його достатньо прошкурити. Далі можна наносити новий шар фарби.
Також вийде обійтися без зняття попередньої обробки, якщо ви будете класти на стіну гіпсокартон або вагонку. Вони приховають перепади, що солідно заощадить час на підготовку поверхні.
Доведеться позбутися від фарби, якщо ви плануєте наносити штукатурку або шпалерний клей. Вся справа в тому, що вони не візьмуться на таку поверхню. Тому тут краще очистити стіну.

Особливості видалення різних видів фарби

Готуючись до чистки, пам'ятайте, що масляні склади знімаються легше, аніж вододисперсійні. Але якщо вам потрібно тільки підготувати поверхню під фарбування, то з емульсійною фарбою не потрібно приймати рішучих дій. У більшості випадків, її достатньо промити лужним розчином, видаливши забруднення і потім протерти все ще раз ганчіркою, змоченою у звичайній воді.
А ось з масляною фарбою процесс вийде трохи складнішим. Якщо на пофарбованій поверхні однорідна текстура без плівки, що відшаровується, то достатньо гарно прошкурити стіну. Так ви підвищуєте її адгезію, і новий шар буде міцно триматися за основу.
Якщо зовнішній вигляд стіни не радує, доведеться використовувати механічний та термічний способи чистки. Хімічний не підійде для великих площ — запах змивки «накладається» на аромати масляної фарби і перебувати в приміщенні стає нестерпно.

Особливості видалення фарби з різних поверхонь

foto
При очищенні поверхні від фарби, потрібно враховувати те, що комбінації які працюють з металом, можуть не підійти для дерева.
Найбільший вибір мають ті, хто видаляє покриття з мінеральних поверхонь (бетонної або цегляної стіни, шпаклівки і т.д). Сюди підійде практично будь-який спосіб — таку фарбу можна нагрівати та знімати механічним способом. Використання змивок виправдано тільки для важкодоступних місць — у них стійкий запах, який при нанесенні на велику площу може призвести до проблем зі здоров'ям.
Метал краще всього зчистити сумішшю хімічного та ручного методів. Особливо це стосується виробів з безліччю переходів та кутів — батарей, кованих огорож і т.д. А ось для листових огорож та ванн змивки навряд чи підійдуть — у них велика площа під фарбування, і якщо наносити склад на всю поверхню відразу, то запах стане занадто їдким.
Термічний спосіб тут також практично не використовується, бо разом з фарбою може почати пузиритися і метал. Те саме стосується і пластику, тільки ось з ним вплив тепла повністю протипоказаний.
З деревом ситуація зовсім інша. Якщо фарба тримається добре та без перепадів рельєфу, то її варто лише заматувати (якщо це масляний склад) або помити (водоемульсійний). Якщо на дереві з'явилися тріщини від фарби, то краще використовувати шпателі, стамески та скребки. Завдяки їм ви легко знімете залишки покриття. Якщо дозволяє площа поверхні, то допускається експлуатація шліфувальної машинки або дриля з м'якими насадками з наждачного паперу.
Хімію краще не використовувати — вона потрапляє в пори матеріалу, через що він довго буде носити «омбре» з ароматів змивки. Термічний спосіб теж не підійде, бо нагрівання дерева може призвести до загоряння та пожежі.

Механічні способи зняття фарби

foto
Перевірений універсальний метод, без якого не обійтися. Адже навіть з використанням спеціальних змивок чи термічного прогрівання вам все одно доведеться знімати покриття власноруч.
Цей спосіб ділиться на 2 підвиди: ручний та механізований. У першому випадку швидкість роботи залежить виключно від наполегливості майстра. Використовуються шпателі, стамески та навіть сокири. У другому випадку будівельні пристосування спрощують роботу, помітно прискорюючи обробку заданої площі. Тут «другом» майстра стануть шліфувальні машинки, дриль та болгарки.

Шпатель

Відмінний вибір, який допоможе видалити фарбу, що почала відшаровуватися. Досить акуратно підчепити шматочок, який почав відходити і далі все піде «як по маслу». Але шпатель не підійде для роботи зі свіжою фарбою (до 2-3 років). Він не зможе підчепити і відколоти таку обробку.

Стамеска і молоток

Більш «акуратний» варіант шпателя, що допоможе опрацювати кути та важкодоступні місця. Принцип роботи залишається таким же — підчепити та зняти фарбу, що відшаровується. Ця комбінація підійде там, де шпатель не може домогтися результатів. Для цього потрібно акуратно підчепити фарбу стамескою та постукувати молотком по ручці інструменту. Це допоможе швидше опрацювати складне місце.
Також стамеска відмінно підійде для роботи з батареями або дерев'яними вікнами. Вона точково пропрацює потрібні місця, не зачепивши решту поверхні.

Сокира та кирка

Досить агресивний аналог шпателя. Такий спосіб підійде, коли фарба пішла великими тріщинами. Тоді сокирою та киркою можна підчепити відразу великі шматки фарби та швидко зняти її з поверхні.
Досить агресивний аналог шпателя. Такий спосіб підійде, коли фарба пішла великими тріщинами. Тоді сокирою та киркою можна підчепити відразу великі шматки фарби та швидко зняти її з поверхні.

Дріль

Крім самого інструменту знадобляться ще й кілька наждакових насадок з різною зернистістю. Так ви можете швидко та безпечно опрацювати будь-яку поверхню, адже на відміну від болгарки, працювати з дрилем зможе навіть новачок. Також часто використовується «насадка-ланцюг» — вона складається з декількох з'єднаних ланцюгів з 4-5 ланок. Їх рух емулює роботу стамески, що дозволяє швидко позбутися від фарби.
Сама робота виглядає досить просто. Візьміть насадку та надягніть її на інструмент. Далі увімкніть прилад на низьких оборотах та акуратно опрацюйте робочу зону, поки не дійдете до стіни.
Обов'язково надягніть захисну маску, рукавички, повністю закритий одяг та взуття. Якщо з «ручними» способами можна було обійтися без додаткового захисту, то тут без нього нікуди.

Болгарка

Професійний механізований спосіб швидко позбутися від фарби. За алгоритмом дій нагадує прошкурювання наждачним папером, тільки прискорене в кілька десятків разів.
Але тому що болгарка працює тільки з дисками та на високих оборотах, то робота з нею повинна проходити вкрай обережно. А краще всього довірити роботу з болгаркою майстру — він знає, як працювати з пристроєм так, щоб не травмуватися в процесі.

Хімічні способи

Такий метод підійде для важкодоступних місць, фактурних поверхонь або дверей. Ми не рекомендуємо використовувати його для великих площ — висока концентрація хімікатів має досить їдкий запах, через що буде вкрай складно навіть перебувати в приміщенні.

Готові речовини для змивки

Краще всього брати вже готові змивки для фарби. Виробник підібрав пропорції хімії так, щоб вони досить швидко «плавили» фарбу та при цьому людина могла працювати з цією поверхнею кілька годин поспіль.

Як зробити рідину для змивки своїми руками

В інтернеті доступні десятки способів готування змивок для зняття фарби: від суміші нашатирного спирту з крейдою до комбінації негашеного вапна з содою. Ми не рекомендуємо проводити подібні експерименти.
У домашніх умовах неможливо дотримуватися точних умов, аж до мілілітрів. Простіше всього купити вже готову рідину і далі експлуатувати саме її.

Як користуватися речовиною для змивки

Алгоритм використання змивок майже завжди однаковий. Спочатку потрібно підготувати засіб для зняття фарби, як це описано в інструкції. Далі нанести його зверху вниз малярним пензлем — через те, що фарба знімається в аналогічному напрямку, то і подібне нанесення найбільш виправдано.
Далі варто вийти з приміщення на 25-35 хвилин. За цей час змивка проникне в структуру фарби і можна починати роботу. Візьміть шпатель, стамеску або сокиру (в залежності від розміру площі, що буде оброблятися) та починайте опрацьовувати стіну. Наждачний папір, дриль та болгарка не підходять — вони тільки розмажуть покриття по стіні.
Обов'язково використовуйте засоби індивідуального захисту: маски, будівельні окуляри та рукавички. Подібні змивки вкрай їдкі, і випадкове потрапляння може пошкодити шкіру, а їх пари завдають удару незахищеним слизовим оболонкам.

Термічні способи

foto
Вузьконаправлений вплив гарячого повітря хоч і не зможе в самостійно впоратися зі старою фарбою, але допоможе прискорити процес позбавлення від неї. Нижче ми розібрали найпопулярніші «народні» способи.
Важливо: їх не можна використовувати з дерев'яними поверхнями та стінами з дерев'яними перегородками. Існує високий ризик займання.

Праска

На просторах інтернету можна зустріти і такі способи зняття фарби, але ми не рекомендуємо знімати стару фарбу праскою. Особливого ефекту це не принесе, але може зіпсувати девайс.

Будівельний фен

Найоптимальніший термічний варіант. Він працює за принципом вузьконаправленої теплової гармати — на певній невеликій ділянці прогрівається повітря до доволі високих позначок. Це допоможе прискорити процес зняття старої фарби.
Для цього знадобиться як мінімум 2 людини: оператор гармати та майстер зі шпателем в руках. Оператор акуратно прогріває невеликий шматочок зі сторонами 15-20 см. Як тільки фарба почне пузиритися, помічник швидко знімає її. В цей самий час оператор прогріває сусідню ділянку, і так по колу, поки вони не дійдуть до «голої стіни».

Паяльна лампа

Ще один варіант швидко «прогріти» фарбу. Правда з ним потрібно бути ще більш акуратним, аніж з будівельним феном. Адже якщо теплова гармата видає гаряче повітря, то лампа «надає» справжній вогонь.
Тримайте паяльник на відстані 30-40 сантиметрів від стіни: не можна, щоби язики полум'я діставали фарби. В іншому випадку реакція може бути непередбачуваною. Буде достатньо того, що поверхня прогрівається під гарячим повітрям.
Часто задаваемые вопросы

👷 Чим зняти фарбу зі стін?

Для зняття фарби зі стін використовуйте шпателі, стамеску з молотком або сокиру. Для великих площ з рівним рельєфом також беруть шліфувальні машинки, дрилі або болгарки. Для прискорення зняття покриття використовують будівельний фен, паяльну лампу та змивки.

🩸 Як зняти акрилову фарбу зі стіни?

Якщо вона добре тримається — то знімати акрилову фарбу зі стіни не потрібно. Досить промити її лужним розчином, прибравши забруднення з поверхні. Якщо з якоїсь причини її потрібно зняти, то для цього використовуються термічні та механічні способи.

🛠 Як зняти водоемульсійну фарбу зі стіни?

Якщо стіна рівна — знімати водоемульсійну фарбу зі стіни не потрібно. Промийте поверхню лужним розчином та змийте його чистою водою. Так ви приберете з неї бруд і підготуєте до нанесення фарби. Для зняття покриття в такому випадку використовують механічні та термічні способи.

Стікер-тести