Механічні способи зняття фарби
Перевірений універсальний метод, без якого не обійтися. Адже навіть з використанням спеціальних змивок чи термічного прогрівання вам все одно доведеться знімати покриття власноруч.
Цей спосіб ділиться на 2 підвиди: ручний та механізований. У першому випадку швидкість роботи залежить виключно від наполегливості майстра. Використовуються шпателі, стамески та навіть сокири. У другому випадку будівельні пристосування спрощують роботу, помітно прискорюючи обробку заданої площі. Тут «другом» майстра стануть шліфувальні машинки, дриль та болгарки.
Шпатель
Відмінний вибір, який допоможе видалити фарбу, що почала відшаровуватися. Досить акуратно підчепити шматочок, який почав відходити і далі все піде «як по маслу». Але шпатель не підійде для роботи зі свіжою фарбою (до 2-3 років). Він не зможе підчепити і відколоти таку обробку.
Стамеска і молоток
Більш «акуратний» варіант шпателя, що допоможе опрацювати кути та важкодоступні місця. Принцип роботи залишається таким же — підчепити та зняти фарбу, що відшаровується. Ця комбінація підійде там, де шпатель не може домогтися результатів. Для цього потрібно акуратно підчепити фарбу стамескою та постукувати молотком по ручці інструменту. Це допоможе швидше опрацювати складне місце.
Також стамеска відмінно підійде для роботи з батареями або дерев'яними вікнами. Вона точково пропрацює потрібні місця, не зачепивши решту поверхні.
Сокира та кирка
Досить агресивний аналог шпателя. Такий спосіб підійде, коли фарба пішла великими тріщинами. Тоді сокирою та киркою можна підчепити відразу великі шматки фарби та швидко зняти її з поверхні.
Досить агресивний аналог шпателя. Такий спосіб підійде, коли фарба пішла великими тріщинами. Тоді сокирою та киркою можна підчепити відразу великі шматки фарби та швидко зняти її з поверхні.
Дріль
Крім самого інструменту знадобляться ще й кілька наждакових насадок з різною зернистістю. Так ви можете швидко та безпечно опрацювати будь-яку поверхню, адже на відміну від болгарки, працювати з дрилем зможе навіть новачок. Також часто використовується «насадка-ланцюг» — вона складається з декількох з'єднаних ланцюгів з 4-5 ланок. Їх рух емулює роботу стамески, що дозволяє швидко позбутися від фарби.
Сама робота виглядає досить просто. Візьміть насадку та надягніть її на інструмент. Далі увімкніть прилад на низьких оборотах та акуратно опрацюйте робочу зону, поки не дійдете до стіни.
Обов'язково надягніть захисну маску, рукавички, повністю закритий одяг та взуття. Якщо з «ручними» способами можна було обійтися без додаткового захисту, то тут без нього нікуди.
Болгарка
Професійний механізований спосіб швидко позбутися від фарби. За алгоритмом дій нагадує прошкурювання наждачним папером, тільки прискорене в кілька десятків разів.
Але тому що болгарка працює тільки з дисками та на високих оборотах, то робота з нею повинна проходити вкрай обережно. А краще всього довірити роботу з болгаркою майстру — він знає, як працювати з пристроєм так, щоб не травмуватися в процесі.