Пошук
Расписание
Тема
коли
Де
Деталі заходу
Сейчас запнятий нет
(Русский) Оставляйте свои контактные данные и мы обязательно Вас пригласим на ближайщий мастер-класс!
foto

Після завершення будівництва настає час чистової обробки. А для того, щоб вона пройшла «як по маслу» — знадобиться шпаклівка. Ця суміш потрібна для ремонту в будь-якому стилі: від вікторіанського шику до грубого лофту. Чим саме цей будматеріал заслужив таку любов майстрів і для чого він потрібен при чистовій обробці — дізнайтеся в цій статті.

Навіщо потрібна шпаклівка

Головне призначення суміші — вирівнювання поверхонь. Вона виправить навіть ті недоліки, які не видно при підготовці, але будуть помітні після ремонту. Найбільш актуальною шпаклівка буде при фарбуванні та роботі зі шпалерами — склад робить стіну рівною, завдяки чому чистове оздоблення ляже ідеально.
Ще 15-20 років тому шпалери клеїлися внахлест, а стіни фарбувалися масляними фарбами — тоді мало хто надавав увагу тонкощам ремонту. Сьогодні використовуються вододисперсійні продукти, а шпалери наклеюються стик в стик: тепер гладкість стіни має критично важливе значення. Все це легко досягається завдяки правильній шпаклівці. Хороший продукт має такі переваги:
- усуває нерівності поверхні незалежно від її типу;
- обробляється наждачним папером та іншими абразивами — для вирівнювання навіть найдрібніших недоліків;
- висока адгезивність — фінішна обробка довго і міцно тримається стіни;

Як вибрати шпаклівку

foto
Під різну обробку беруться різні склади. Наприклад, укладаючи плитку, досить пройтися стартовою сумішшю, а готуючи стіну до фарбування, слід розщедритися ще й на фінішний склад. Тільки тоді поверхня отримає бажану фактуру. Якісна суміш повинна бути міцною, не тріскатися та не давати велику усадку.
Сьогодні на ринку зустрічаються як сухі (які потрібно розбавляти водою самостійно), так і вже готові суміші. Головна перевага перших — можна приготувати будь-який обсяг суміші. Досить тільки дотримуватися пропорцій: а так можна зробити і 150 гр шпаклівки для мінімальних робіт. А ось із другими не потрібно переживати за ідеальну суміш без грудочок, та за чистоту і обсяг води — за вас все зробив виробник.
Так як шпаклівка найчастіше продається вже готовою сумішшю в тарі об'ємами від 1 л до 20 л, то замішувати її не потрібно. У герметично закритому стані зберігається до 18 місяців. А після відкриття потрібно використовувати усе відро відразу. І додавання води, розмішування з основною сумішшю міксером в спробах підвищити еластичність не допоможе — застиглий склад втратить частину властивостей.
Саме тому на нашому сайті присутній калькулятор витрат — щоб ви заздалегідь змогли розрахувати оптимальну кількість суміші у своєму випадку.
Вибираючи покриття, зверніть увагу на 4 ключових характеристики:
1. Адгезія — те, як суміш буде чіплятися до поверхні і те, як до неї буде «приставати» чистове оздоблення.
2. Зносостійкість — стійкість до перепадів температур.
3. Екологічність — безпека складу.
4. Технологічність — наскільки рівномірно лягає суміш.

Які потрібні інструменти для шпаклювання

Так як основне призначення суміші — зробити стіну гладкою, то її наносять інструментами з рівною поверхнею. Вам знадобляться:
- широкий шпатель або фарбопульт з безповітряним розпиленням — для роботи з великими поверхнями;
- вузький шпатель (або лопатка) — для кутів та важкодоступних місць.
Сам продукт береться невеликими порціями, щоб майстер зміг вирівняти весь обсяг одразу. Тут краще витратити трохи більше часу та отримати оптимальний результат з першої спроби, ніж працювати через поспіх спочатку, а потім перероблювати все.

Підготовка стін для шпаклювання

foto
Перш ніж наносити засіб, слід правильно підготувати поверхню. Робиться це так:
1. Вивести забруднення і частинки жиру — стара фарба, плями від масла і жиру, пил і т.д.
2. Надати невелику шорсткість самим гладким ділянкам. Так шпаклівка краще пристане.
3. Проґрунтувати місце, на яке буде наноситися суміш.
4. Почекати, поки поверхня повністю висохне — інакше продукт не ляже так, як це задумано виробником.
5. При багатошаровому нанесенні стартової шпаклівки використовуйте армуючу сітку та маячки. Для рівних стін (де досить тонкого шару) сітка використовується тільки при армуванні кутів, отворів та стиків панелей.
Дотримуйтесь всіх вимог — тільки тоді будматеріал покаже найкращі результати. Зайва самодіяльність (розведення водою і т.д) тільки погіршить його властивості.

Як правильно шпаклювати

Склад наноситься на поверхню фарбопультом або шпателем під кутом в 50-60°. Спочатку вирівняйте свіжу суміш шпателем, рівномірно розподіляючи її. Після висихання верхнього шару локальні нерівності прошкурте абразивними матеріалами:
- для стартової суміші — зернистістю 120-180 гріт;
- фінішне покриття — матеріалом на 220-280 гріт.
На невеликих ділянках це можна зробити вручну, а на великих площах зручно користуватися шліфувальною машинкою. Детальніше про процес шпаклювання — нижче.

Стартова шпаклівка стін

foto
Густа суміш, що використовується для початкового вирівнювання поверхонь з великими тріщинами та западинами (до 1,5 см). У разі, коли нерівності ще більш глибокі, то покриття наноситься в декілька шарів — головне, щоб поміж кожним з кроків проходило від 5 годин. Це потрібно, щоб суміш встигла частково просохнути. Якщо поспішати і наносити покриття на мокру поверхню, то покриття візьметься грудками та втратить частину властивостей.
Основні параметри стартової шпаклівки:
- витрати на шар в 1 мм — до 1,5 л / м3 або 2 кг / м2;
- температура в приміщенні під час будівельних робіт — від від +5°С до + 25°С;
- часткове висихання — від 5 годин;
- повне висихання — від 24 годин.

Маячне шпаклювання стін

Тут використовується та сама стартова суміш. Єдина відмінність з першим способом нанесення полягає обов’язковому в використанні направляючих маячків. Тоді базовий шар буде рівним настільки, що навіть вивірка правилом покаже його ідеальну гладкість.
При підготовці стіни під укладання плитки досить поверх шпаклівки нанести ґрунтовку. Подальше вирівнювання не потрібне. Але, якщо ви вибрали фарбування стін або нанесення шпалер — доведеться використовувати ще і фінішну шпаклівку. Вона ідеально вирівнює поверхню, підвищить її адгезивність та вологостійкість.

Фінішна шпаклівка стін

Дрібнодисперсна суміш, що використовується для підготовки поверхні під обробку. Вона робить стіни, гіпсокартон та стелю ідеально гладкими, завдяки чому шпалери ляжуть рівно, а фарба протримається багато років. Велика частина таких будматеріалів випускаються в нейтральному білому кольорі, проте деякі суміші по типу Kolorit STANDART LH колеруются в світлих відтінках.
Основні параметри фінішної готової шпаклівки:
- витрата на шар в 1 мм — до 1 л / м3 або 1,7 кг / м2;
- спосіб нанесення — металевий шпатель або безповітряне нанесення фарбопультом.
- скільки висихає при температурі + 23°С та умовній вологості близько 40-50% — часткове висихання вже через 5 годин, а повне мінімум через 24-26 годин.
- термостійкість — переносить перепади температур від -40 ° С до + 80 ° С.

Шпаклювання тріщин

Поява тріщин — часта проблема під час ремонту. У разі фарбування вони стають видні відразу після висихання фарби, а ось з шпалерами такий «сюрприз» покаже себе тільки в наступному ремонті після зняття покриття. І якщо в другому випадку тріщини не зіпсують зовнішній вигляд кімнати, то ось власникам пофарбованих приміщень потрібно вирішувати проблему практично відразу. Робиться це так:
1. Невеликі тріщини розширюються та поглиблюються так, щоб після нанесення суміші, її можна було легко розгладити шпателем — тоді «вилікувані» частини не відрізнятимуться по рельєфу від решти стіни.
2. Нові тріщини обробляються ґрунтовкою — це потрібно для підвищення адгезії.
3. Тріщини акуратно затираються шпателем. Якщо нанесли трохи більше, аніж треба — після висихання складу скористайтеся точково дрібними абразивами.
4. Зачекайте до повного висихання шпаклівки та наносьте фарбу.

Шпаклівка стін під шпалери

foto
У цьому випадку використовується все та ж фінішна обробка. Тут можна брати як звичайну білу, так і заколеровану — під шпалерами різниця непомітна. Сюди відмінно підійде культова шпаклівка Kolorit STANDART LF. Її переваги наступні:
- утворює ідеально рівну поверхню — для легкої поклейки шпалер зі складними візерунками;
- адгезійність — буде «намертво» тримати лист навіть через роки після ремонту;
- висока ступінь білизни — не спотворює колір найтонших шпалер;
- підвищена міцність — складу не страшні перепади температур, механічні дії та підвищена вологість.
Якщо розуміти основні правила роботи з будматеріалами, то шпаклювання в домашніх умовах буде під силу навіть новачкам. Перед початком робіт прорахуйте необхідну кількість суміші та запасіться основними робочими інструментами. Далі досить тільки відсутності поспіху та акуратності рухів — тоді покриття ляже з першої спроби.
Часто задаваемые вопросы

👷 Як правильно шпаклювати стіни?

Шпаклювання не любить поспіху — наносити суміш потрібно невеликими порціями під кутом в 50-60°. Відразу після нанесення вирівняйте стіну шпателем — тоді склад ще пластичний і піддається маніпуляціям. Якщо після повного висихання проявляться локальні нерівності —пройдіться абразивами. Вони пропрацюють матеріал, зрівнявши засохлі

🧱 Як вирівняти стіни шпаклівкою?

Підготуйте стіну, прибравши з неї всі забруднення, та надавши додаткову шорсткість. Далі прогрунтуйте поверхню і нанесіть суміш невеликими порціями за допомогою шпателя або фарбопульта. Дочекайтеся повного висихання складу (від 24 годин) і пройдіться абразивами для додаткового вирівнювання.

🛠 Що потрібно для шпаклівки стін?

Шпаклювання — трудомісткий процес. Але для нього досить базового мінімуму інструментів. Великий шпатель та краскопульт з безповітряним розпиленням — для великих площ. Вузький шпатель знадобиться для роботи з важкодоступними місцями. А наждачка або інший абразив допоможуть остаточно вирівняти рельєф.

🔨 Як зашпаклювати тріщину в стіні

Сам процес роботи з тріщинами практично не відрізняється від звичайної шпаклівки стін. Тут теж потрібно акуратно зашпаклювати нерівність і після висихання пройтися абразивами для остаточного вирівнювання рельєфу. Єдина відмінність — в типі складу. Сюди потрібно купити спеціальну ремонтну шпаклівку.

Стікер-тести