Після завершення будівництва настає час чистової обробки. А для того, щоб вона пройшла «як по маслу» — знадобиться шпаклівка. Ця суміш потрібна для ремонту в будь-якому стилі: від вікторіанського шику до грубого лофту. Чим саме цей будматеріал заслужив таку любов майстрів і для чого він потрібен при чистовій обробці — дізнайтеся в цій статті.
Шпаклювання не любить поспіху — наносити суміш потрібно невеликими порціями під кутом в 50-60°. Відразу після нанесення вирівняйте стіну шпателем — тоді склад ще пластичний і піддається маніпуляціям. Якщо після повного висихання проявляться локальні нерівності —пройдіться абразивами. Вони пропрацюють матеріал, зрівнявши засохлі
Підготуйте стіну, прибравши з неї всі забруднення, та надавши додаткову шорсткість. Далі прогрунтуйте поверхню і нанесіть суміш невеликими порціями за допомогою шпателя або фарбопульта. Дочекайтеся повного висихання складу (від 24 годин) і пройдіться абразивами для додаткового вирівнювання.
Шпаклювання — трудомісткий процес. Але для нього досить базового мінімуму інструментів. Великий шпатель та краскопульт з безповітряним розпиленням — для великих площ. Вузький шпатель знадобиться для роботи з важкодоступними місцями. А наждачка або інший абразив допоможуть остаточно вирівняти рельєф.
Сам процес роботи з тріщинами практично не відрізняється від звичайної шпаклівки стін. Тут теж потрібно акуратно зашпаклювати нерівність і після висихання пройтися абразивами для остаточного вирівнювання рельєфу. Єдина відмінність — в типі складу. Сюди потрібно купити спеціальну ремонтну шпаклівку.