Пошук
Расписание
Тема
коли
Де
Деталі заходу
Сейчас запнятий нет
(Русский) Оставляйте свои контактные данные и мы обязательно Вас пригласим на ближайщий мастер-класс!
foto

Ремонт — процес, що безпосередньо впливає на якість життя. Приходячи в красивий будинок, ми насичуємося енергією, яка дарує сили на майбутні звершення. І на це напряму впливає колір стін у спальні — кімнаті, у якій кожен з нас проводить як мінімум по 6-8 годин свого життя.

Особливості

Чим відрізняється фарбування стін в спальні від інших робіт? Тим, що у цьому випадку потрібно особливо ретельно зважувати кольори, що підбираються в інтер’єр кімнати. Вони повинні «надавати енергію» та не перевантажувати організм, бо в дуже яскравому приміщенні буде важко заснути і розслабитися.
У спальню не варто брати занадто насичені відтінки. Вони будуть «перехоплювати» всю увагу на себе, через що в приміщенні буде вкрай складно сконцентруватися та відпочити. Чим більш пастельним буде відтінок — тим краще.
Підбирайте однакову колірну температуру для усього приміщення. Особливо це стосується тих, хто використовує базовий вибір. Якщо ви вирішили фарбувати стіни в теплий бежевий, то сірі меблі з «холодним» відтінком сюди навряд чи підійдуть.
Враховуйте психологію кольору — у кожного свої запити того, як повинна виглядати спальня. Правильний вибір кольору для стін допоможе простіше досягти бажаного результату.
Бежевий — нейтральний, надає приміщенню атмосферу домашнього затишку та допомагає заспокоїтись навіть в стресових ситуаціях.
Бірюзовий — додає відчуття легкості та свіжості. Вся справа в тому, що він одночасно нагадує про море і про небо, чим створює «ауру» релаксу.
Блакитний — для тих хто мріє про спокійний сон, годі і шукати більш підходящого кольору. Він робить кімнату схожу на небо в малохмарний день, що надзвичайно заспокоює. Правда, щоб не отримати приміщення, яке «холодить кров» потрібно розбавити синій іншими кольорами, інакше подібний «спокій» може трохи тиснути.
foto
Зелений — заспокоює та додає сил. Вся справа в тому, що людський мозок автоматично асоціює цей колір з весною, листям та природою. А в комбінації разом з жовтим він нагадує про літнє поле, чим дарує гарний настрій та оптимізм навіть в зимову холоднечу.
Помаранчевий — в інтер'єрі спальні використовуються його пастельні варіації, бо сам по собі це дуже насичений колір. Відмінно підійде для робочого кута, бо сприяє підвищенню тонусу та активній роботі мозку.
Білий — чистий та спокійний колір, що створює «базу» для будь-яких інтер'єрних рішень.
Чорний — в спальні використовується тільки в якості акценту. Використання його як основного кольору зробить кімнату похмурою, що буде негативно впливати на настрій домочадців.
Сірий — прекрасний базовий вибір. Світло-сірий виглядає легко, та не так боїться забруднень, як чисто білий. А ось темний варіант цього кольору за властивостями ближче до чорного, тому підійде лише в якості акценту.

Що потрібно для роботи?

Якщо дивитись на принцип роботи та інструменти, то фарбування стін в спальні нічим не відрізняється від робіт в інших кімнатах. Тут достатньо стандартного набору.
Валики та фарбопульт підійдуть для роботи з великими площами. Пензлі пропрацюють важкодоступні місця і кути. Будівельна ванночка (кювет) допоможе повноцінно просочити валик, щоб він зміг пофарбувати стіну без розводів та полос. А для захисту вікон та дверей від випадкових плям знадобиться малярний скотч та звичайна клейонка

Підготовка та фарбування

foto
В першу чергу потрібно зняти старе покриття. Намочіть шпалери та акуратно знімайте їх шпателем, допоки не дійдете до голої стіни.
Далі все залежить від поставлених задач та підготовки поверхні. Якщо на стіні є перепади поверхні більше 5 мм, то їх потрібно заштукатурити та почекати тиждень до повного висихання покриття.
Якщо перепади не перевищують 3 мм, то достатньо використати стартову шпаклівку в 2 шари. Після цього потрібно почекати від 24 годин (точну цифру варто шукати в інструкції виробника) та додатково прошкурити поверхню за допомогою абразивних матеріалів чи піскоструминної установки. Завдяки цьому поверня стане ще більш гладкою. Прогрунтуйте — це підвищить чіпкість.
Перед фарбуванням стіни, її потрібно обробити фінішною шпаклівкою — вона зробить поверхню абсолютно рівною. Яку саме вибрати — залежить від майбутнього кольору стін. Kolorit STANDART LF — ультрабіла фінішна шпаклівка, тому підійде для будь-якого рішення. Kolorit STANDART LH — ультралегке покриття, що додатково покращує декоративний вигляд стінки завдяки колеруванню в один з 15 кольорів по палітрі Kolorit Base Light.
В кінці знову прогрунтуйте поверхню — це додатково зміцнить стінку, підвищить адгезію та допоможе знизити витрату лакофарбових матеріалів.
Після цього можна приступати до самого фарбування. Нанесіть бажану фарбу в 1 шар і дайте йому частково підсохнути. При оптимальному мікрокліматі (температура повітря + 23°С та вологість у межах 50-55%) вона підсохне через 1-2 години. Далі можна наносити другий шар і почекати до повного висихання (від 5 годин). Через цей час можна заносити меблі назад в приміщення.

Варіанти поєднань

Як ми вже розповідали раніше, всього в інтер'єрі використовують 5 основних схем поєднання кольорів. І для того, щоби спальня виглядала «як на картинці» варто навчитися правильно використовувати «коло кольорів».
foto
Монохромні відтінки — це один і той же тон (основа), але з різною насиченістю. Наприклад, з білизною сливового кольору гарно виглядатимуть лавандові стіни. Вони обидва є фіолетовим з холодним підтоном, але різною яскравістю (тим, наскільки відтінок ближче до білого). Це і дає атмосферу релаксу.
Комплементарна — у цьому випадку беруться два паралельні відтінки. Якщо ви вирішили пофарбувати стіни в розслабляючий зелений, то в такий інтер'єр впишуться штори та білизна коньячного кольору. Це приглушений варіант оранжевого, який не буде «перевантажувати» нервову систему перед сном.
foto
Аналогові — тут беруться кілька сусідніх відтінків з колірного кола. Яскравість та насиченість у них повинні бути приблизно однакові. А ось тон може суттєво відрізнятися. Наприклад, ви пофарбували стіни в пастельно-бірюзовий колір. У цій схемі з ним відмінно будуть «грати» синій і зелений. Таке поєднання буде виглядати красиво, заспокоюючи людину після важкого робочого дня.
foto
Тріада — в цьому випадку беруться 3 кольори, що знаходяться на однаковій відстані один від одного. Вирішивши зробити стіни кольору аквамарин, слід придивитися до текстилю креветкового та абрикосового кольорів. Така «м'яка» тріада додасть легкість приміщенню.
foto
Контрастна тріада — комбінація всіх прийомів. Спочатку береться базовий відтінок (припустимо, дитячий блакитний). Далі проводиться уявна лінія, допоки не знайдеться комплементарний колір. І вже від цього кольору потрібно шукати аналогові відтінки. У поточній ситуації це оранжево-бежевий, хакі, англійський рожевий та попеляста троянда.
Якщо не хочеться витрачати багато зусиль на підбір кольорів, то візьміть основним відтінком нейтральний. До них відносяться білий, сірий, чорний та бежевий. Вони підходять для більшості інших кольорів (якщо дотримуватися однакової світлової температури — те, наскільки кольори «холодні» чи «теплі») та дивовижно комбінуються один з одним, створюючи лаконічний інтер'єр.
Але при цьому пам'ятайте, що головний параметр фарби — її безпечність та екологічність. Обов'язково перевіряйте наявність еко-сертифікатів та склад бажаного фінішного покриття. Тоді таку фарбу можна буде використовувати як в дитячій кімнаті будинку, так і в школі або готелі.

Взаємодія зі світлом

Один з найважливіших факторів, про який багато хто забуває під час вибору фарби для спальні. Освітлення може кардинально змінити те як людина сприймає відтінок — і не завжди це призводить до позитивних наслідків. Той відтінок, що здавався арктично холодним при світлі магазинних ламп, всередині будинку може виявитися нейтральним або навіть теплим. Тому рекомендується зробити попередній викрас, щоб зрозуміти як бажані кольори будуть виглядати в приміщенні. Тоді ви точно не допустите помилок у виборі кольору.

Вибір фарби

Спальня — місце щоденного відпочинку, тому фінішне покриття такого приміщення повинно відповідати найвищим стандартам. При виборі фарби обов'язково зверніть увагу на її безпеку та екологічність. Ці 2 параметри надзвичайно важливі при виборі будматеріалів для житлових приміщень.
Усі інтер'єрні фарби Kolorit пройшли сертифікацію «Жива планета», що свідчить про безпечний вплив продукції на навколишнє середовище та здоров'я людини. У фарбах та тонувальних пастах повністю відсутні важкі метали, леткі органічні розчинники, фенол, алкілфенолетоксілат та аміак.
Також фарби Home-лінійки Kolorit схвалені асоціацією алергологів України та Інститутом гігієни і токсикології. А це означає, що таке покриття можна використовувати в приміщенні, де будуть жити діти та люди з алергією або зниженим імунітетом.
Наступний параметр, на який потрібно звернути увагу — ступінь блиску. Саме він «задає настрій» всьому приміщенню. Шовковисто-матові фарби по типу Kolorit Dynasty зроблять приміщення більш елегантним. Матова Idol підійде під будь-яку ідею, а глибокоматова Legenda посилить враження від текстури стін — гладкі поверхні будуть здаватися ще рівнішими, а фактурні елементи стануть більш виразними.
Всі фарби Kolorit не мають запаху та швидко сохнуть. Почавши роботу вранці, вже ввечері можна заносити меблі.
foto
Фарба Kolorit Dynasty

Шовковисто-матова фінішна фарба. Додасть текстурі поверхні стильний вигляд, зробить її ніжною і приємною на дотик. Протипліснявий компонент захистить стіни від плісняви та грибку, а підвищена стійкість до миття дозволить обробляти їх миючими засобами. Такий мікс ніжності і практичності, гіпоаллергенності і екологічності ідеально підійде для кухні і житлових кімнат.

Часто задаваемые вопросы

🛏 Яким кольором пофарбувати стіни в спальні?

Для спальні краще всього вибирати пастельні відтінки: вони м'яко впливають на людину, завдяки чому вона може швидко розслабитися після важкого трудового дня. Відмінним вибором будуть природні або нейтральні кольори.

🖌 Чим пофарбувати стіни в спальні?

Краще всього пофарбувати стіни в спальні вододисперсійними фарбами: вони безпечні та піддаються миттю вологою ганчіркою. Більш того, якщо хочеться «освіжити» інтер'єр — таку поверхню можна поверх пофарбувати іншою водоемульсійною фарбою.

Стікер-тести