Всі, хто намагався самостійно зробити ремонт у приміщенні, так чи інакше, стикалися з нерівномірною фарбуванням як стін, так і стелі. Як так могло вийти, адже до підбору фарби та інструменту підійшов сумлінно, підготував поверхню, а в результаті – розводи та плями. І навіть, якщо Ви відразу захочете нанести другий шар фарби, то, як правило, це проблеми не вирішить. Щоб уникнути цього, потрібно знати причину, чому з’являються плями при фарбуванні, як правильно фарбувати без розлучень і як виправити проблему, коли плями все-таки з’явилися.
Причин появи плям на стелі після фарбування дуже багато. Ми ж розберемо тільки самі основні.
Перша причина появи плям. Фарба, якою Ви фарбуєте стелю, дуже густа. Проблема пов’язана з тим, що нормально розподілити густу фарбу трохи складніше, ніж звичайну. Головне не забути розвести фарбу до нанесення першого шару.
Як правило, більшість виробників фарб рекомендують розводити густу фарбу не більше ніж на 10%. Буває, що на банці з фарбою написано, що фарба вже розлучена. Але краще перевірити перед фарбуванням. Інакше розводи на стелі будуть неминучі.
Отже, якщо фарба, яку ви придбали, густа, рекомендуємо її розвести. Але тут теж не потрібно дуже сильно старатися – 10% води – це максимум. При розведенні фарби потрібно дивитися на консистенцію, що б фарба м’яко стікала з валика. Для першого нанесеного шару фарба може бути рідшою, ніж для другого.
Друга причина появи плям на стелі – це повільна робота. Як правило, якщо в момент фарбування фарба дуже швидко висихає, то Ви просто не будете встигати профарбовувати кордон між зонами фарбування. В результаті чого в таких місцях будуть з’являтися смуги. Ці смуги будуть особливо добре помітні після висихання фарби. В даному випадку потрібно працювати більш активно, щоб фарба розкочувалася по стелі рівномірно, поки стелю ще мокрий.
Третя причина появи плям – це длінноворсний валик. При фарбуванні поверхонь є одне правило, гладкі поверхні потрібно фарбувати коротковорсне валиком.
Четверта причина появи плям – це звичайна «непрокраска». Як правило це відбувається з тієї причини, що перед тим як фарбувати, Ви не подбали про хороше освітлення і просто не помітили, що залишили непрокращенние зони .
П’ята причина – це неправильне нанесення фарби на стелю. Не рекомендується наносити фарбу на стелю суцільними смугами, так як на цих кордонах можуть залишитися лінії. Про те, як правильно фарбувати, ми розповімо трохи нижче.
Шоста причина – це погано підготовлена поверхня. Погано підготовлена поверхня – це одна з найпоширеніших причин появи плям. Відбувається це з тієї причини, що фарба підкреслює всі дефекти поверхні.
Основні причини появи плям на стелі ми вже перерахували, знання цих причин допоможе Вам уникнути помилок в майбутньому. Але як бути, коли потовк уже пофарбований, а на ньому проявилися плями, смуги і патьоки?
Єдине рішення – це шліфування всієї стелі поки поверхня не стане однорідною. Ви знімете тільки верхній шар фарби, тому пилу буде не багато. Шкірку необхідно вибирати відносно дрібну, а працювати необхідно акуратно, щоб не пошкодити шпаклівку.
Після цього необхідно протерти стелю вологою ганчіркою і провести огляд на предмет нерівностей, робити це варто при денному освітленні. Якщо стеля стала однорідним, його можна гарантувати, якщо немає, то скористайтеся фінішної шпаклівкою. Після її висихання знову приступайте до шліфування.
Наступний етап – це ґрунтує. Важливо придбати якісну ґрунтовку для фарбування. Гарантувати необхідно як мінімум 2 рази і кожен раз давати їй висохнути.
Якщо ваша стеля виглядає ідеально рівно і так само гладко, тільки тоді можна приступати до фарбування.
Увага: якщо база з розлученнями, нерівностями і плямами, то вона відразу ж проявиться після фарбування. Тому перед тим як фарбувати, варто переконатися в тому, що ваша стеля без дефектів.
Якщо вони є, то пройдіться грунтовкою ще раз.
Що робити з плямами старих патьоків на стелі? Для їх усунення використовують спеціальну обробку. Насамперед необхідно зачистити і помити їх, дочекавшись висихання, необхідно обробити біоцидним розчином і не змивати його. Після чого заґрунтувати блокуючої ґрунтовкою. Вона захистить від появи плям крізь шпаклівку.