Як показує практика, фарба є не найкращим вибором для декорування ванною. Однак, такий спосіб обробки використовує велику кількість людей. Справа в тому, що фарбування стін у ванній в більшості випадків має на увазі косметичний ремонт приміщення. Такий підхід використовується в більшості випадків для знімних приміщень і тимчасового житла, яким користуються дуже багато.
Подходить к вопросу покраски стен в ванной необходимо очень тщательно. Главное требование — это подбор правильной краски, так как неправильная краска приведет только к ее быстрому облупливанию. К лакокрасочной продукции в таких агрессивных помещениях, как помещения с повышенной влажностью, выдвигаются специальные требования:
Лучшим выбором в этом случае являются латексные водоэмульсионные краски – они обладают необходимыми водоотталкивающими свойствами и устойчивы к истиранию. Немаловажным фактором, который нельзя выпустить из виду при выборе краски – это блеск. Существует два основных типа краски- это глянцевая и матовая.
Вы, наверное, согласитесь, что обычные стены, которые покрашены в однотонные тона – это просто жалкое зрелище, которое на многих будут наводить тоску и уныние. Добавить в ванную комнату индивидуальности и сделать так, чтобы в ней появилась своя изюминка можно при помощи различных цветов.
Существует множество идей для покраски ванной. Например, используя разные цвета, можно разделить ванную на отдельные зоны. Или же при помощи красок можно воссоздать на стенах целое произведение искусства (красивый пейзаж или море).
Отже, найпоширенішим способом для фарбування стін у ванній є поділ зон. Наприклад, зону ванній, фарбують в один колір (як правило, це якісь світлі тони), інші стіни фарбують іншим кольором. Якщо ванна кімната не дуже великих розмірів то краще, щоб відтінки стін були близькі один до одного, так як контраст в маленькій ванній візуально зменшить приміщення. На контрасті краще грати з великими площами.
Горизонтальні смуги також зменшують простір. Тому краще їх застосовувати на одній стіні, залишивши інші однотонними.
Вертикальні смуги навпаки, візуально збільшують кімнату, про тут теж є один нюанс-не можна наносити смуги в кутах.
Звичайно, при оформленні дизайну ванної кімнати багато залежатиме від Вашого смаку. Але краще не відкидати усталені традиції, і поєднувати продумувати колірну гамму ванної кімнати так, щоб вона поєднувалася з колірною гамою всієї квартири. Дизайнери рекомендують використовувати при оформленні ванної блакитний, бежевий, зелений, рожевий відтінки.
Якщо Ви вирішили зробити фарбування своїми руками, то важливо знати основні правила роботи. Фарбування стін у ванній кімнаті потрібно починати з кута. Після фарбування кутів переходите до області стіни-стеля. Перед фарбуванням не забудьте прикріпити до стелі малярську стрічку, що б під час фарбування не забруднити стелю фарбою. Фарбу намагайтеся наносити рівномірно. Що б отримати однорідний і рівномірний шар фарби, намагайтеся не натискати на валик дуже сильно.
Фарбування стін у ванній завжди здійснюється в два шари. Другий шар фарби наносять тільки після того, як повністю висохне перший шар нанесеної фарби.
Для прокраські важкодоступних місць використовуйте пензлик.
Пофарбовані стіни у ванній кімнаті періодично вимагатимуть від Вас незначного догляду. Якщо стіни стали трохи брудними, то їх можна просто протерти, або промити забруднене місце із застосуванням м’яких миючих засобів.
Для ванної кімнати потрібно шукати фарби стійкі до миття, вологи та з компонентами проти плісняви. У місцях з прямим попаданням води рекомендується використовувати спеціальні водостійкі фарби, такі як Kolorit History.
Щоб красиво пофарбувати стіни у ванній, потрібно вибрати колір і стиль плитки на підлозі, сантехніки та меблів. Фарба повинна доповнювати їх. Для мокрих зон вибирайте спеціальні водостійкі фарби, такі як Kolorit History..
Маленьку ванну кімнату потрібно зробити візуально більшою. Краще всього для цього підійде біла фарба та світлі пастельні відтінки. Тоді приміщення буде здаватися на кілька метрів більшим, ніж воно є насправді.