Пошук
Расписание
Тема
коли
Де
Деталі заходу
Сейчас запнятий нет
(Русский) Оставляйте свои контактные данные и мы обязательно Вас пригласим на ближайщий мастер-класс!
foto

У сучасному інтер'єрі важлива будь-яка деталь, навіть аксесуари та фурнітура. А так як двері є солідною частиною приміщення, то їх зовнішній вигляд буде безпосередньо впливати на «настрій» хазяїв та гостей квартири. У цьому матеріалі ви дізнаєтеся, як пофарбувати двері самостійно, щоб вони ідеально виглядали ще багато років.

Матеріали дверей

Частіше усього міжкімнатні двері роблять з листових та хвойних дерев: від бука з дубом до сосни та вільхи. Вони виглядають досить елегантно та підкреслюють натуральність інтер'єру.
Більш бюджетні варіанти роблять або з гібридних складів (суміші шпонованного та цільного масиву дерева) або створюють полотно з МДФ, ДСП або ДВП. Але не зважаючи на здешевлення самих матеріалів, виглядають вони чудово та підпорядковуються тим же правилам, що і звичайні полотна.
А ось зовнішні (вуличні) двері роблять з різних металів: від простого тонкого алюмінію до броньованої сталі. Більш дорогі моделі покриваються з обох сторін дерев'яним масивом або МДФ-накладкою.

Технологія фарбування дверного полотна

Технологія фарбування дверей схожа на роботу зі стінами. Невеликі тріщини треба акуратно зашпаклювати, а нове полотно достатньо покрити ґрунтовкою і після цього можна наносити спеціальну емаль чи фарбу по дереву. Рекомендується наносити покриття в 2 етапи — поміж кожним з них варто почекати від 2 годин до часткового висихання.

Інструменти

Малярний набір для роботи з дверима практично не відрізняється від того, що потрібен при роботі зі стінами. Єдиним особливим пунктом тут є те, що для полотна потрібно купити або створити своїми руками «козла», на якого можна укласти двері, що знялися з петель. Це хоч і не обов'язковий пункт, але він помітно спростить рівномірне забарвлення полотна.
Також стане в нагоді невеликий валик із дрібним ворсом (до 8 мм), декілька кистей різного розміру та будівельний кювет для фарби. Якщо немає рельєфних деталей, то можете пофарбувати полотно фарбопультом.

Фарбування старих дверей

foto
Робота зі старими дверима нагадує процес фарбування стіни — хіба що через наявність безлічі фактурних елементів доведеться витратити трохи більше часу. Зніміть полотно з петель та покладіть на рівну поверхню — це зменшить ймовірність появи розводів та спростить саму роботу.
Далі слід зрозуміти, якою саме фарбою фарбувалися двері. Якщо вони покриті вододисперсійним складом, то їх досить протерти вологою ганчіркою, попередньо змоченою в лужному розчині. Потім потрібно протерти двері ще раз іншою ганчіркою, змоченою в чистій воді та дати полотну висохнути.
У разі, якщо поверхня була пофарбована масляною фарбою — прошкурьте її. Так ви підвищите адгезію (чіпкість) і вирівняєте рельєф, пропрацювавши дрібні нерівності.
Якщо на дверях є тріщини, прошпаклюйте їх, а дрібні розширте шпателем та опрацюйте. Далі полотно фарбують спеціальною фарбою (такою як Kolorit Wood and Metal Enamel Глянець) в один шар та дають йому підсохнути від 2 годин при сприятливому мікрокліматі (при температурі близько + 23°С та вологості 50%). Потім його фарбують другим шаром і дають 5-7 годин для повного висихання.

Як пофарбувати нові двері?

Насамперед покладіть двері в горизонтальне положення. Так ви мінімізуєте появу патьоків та розводів. Перед фарбуванням обов'язково обробіть поверхню ґрунтовкою. Спочатку потрібно покрити поглиблення і тільки після цього працювати з рівними поверхнями з великою площею. Дайте виробу підсохнути — в сприятливому мікрокліматі на це знадобиться від 5-7 годин.
Після висихання ґрунту можна переходити до самого фарбування. Моделі з однорідним рельєфом можна пофарбувати валиком або фарбопультом. А ось якщо на полотні присутні багато переходів, то сюди більше підійде пензлик — він краще пропрацює кожен куточок.
Після нанесення 1 шару почекайте від 2-3 годин до часткового висихання фарби. Після цього можна нанести другий шар — в цьому випадку потрібно чекати від 5-7 годин і двері можна буде вішати на петлі.

Фарбування під старовину

foto
Любителям вінтажного стилю не обов'язково переплачувати за ретро. Можна взяти навіть свіже полотно та покрити його спеціальною сумішшю під назвою «патина». Тоді двері будуть виглядати антикварно, навіть якщо їм лише 2-3 тижні.
Для отримання оптимального результату спочатку потрібно очистити полотно від колишньої обробки та провести процедуру брашингу. Під час неї майстер обробляє двері металевою щіткою, видаляючи м'які волокна з деревини (це імітує природний процес зношування).
Далі поверхню обробляють фарбою-ґрунтовкою (якщо є можливість) або покривають фарбою по дереву в 2 шари. Потрібно дочекатися її повного висихання від 5 годин при сприятливому кліматі.
Потім наноситься спеціальний лак та після його висихання наносять світлу патину. Через 1-2 години видаляються надлишки складу. Завдяки цьому двері будуть виглядати досить «антикварно». Для посилення ефекту варто знову пройтися темною патиною та зняти надлишки через 1-2 години.
Дайте повністю висохнути патині (дивіться інструкцію від виробника, зазвичай ця цифра коливається в межах 5-10 годин). Покрийте двері прозорим лаком для деревини та вішайте їх на петлі.

Як шпаклювати

Шпаклівка — вкрай важливий етап підготовки. Вона обов'язкова для дверей з тріщинами або для тих, хто хоче приховати натуральний рельєф полотна. Залежно від задумки, може бути як часткове, так і повне шпаклювання. Дрібні тріщини необхідно розширити, щоб більш детально обробити поверхню.
Після цього потрібно почекати стільки, скільки вказано виробником для повного висихання шпаклівки і нанести ґрунтовку. Далі можна приступати до фарбування.

Який колір вибрати для фарбування дверей?

foto
Все залежить від вибору дизайнера. Якщо приміщення виконано в стилі мінімалізм і двері повинні «злитися» зі стіною, то фарбу або емаль колерують в той же колір, що і стіни. Особливо ефектно такий прийом виглядає на дверях з прихованими петлями — вони зливаються з інтер'єром.
Безпрограшними є нейтральні варіанти: білий, сірий, чорний та відтінки бежевого. Проаналізуйте «колірну температуру» стін (теплий чи холодний відтінок) і підберіть двері з такою ж «температурою». Вони можуть бути іншого (навіть контрастного) кольору, але при цьому будуть поєднуватися.
А якщо хочеться бути стовідсотково впевненим у вирішенні по вибору кольору — використовуйте коло кольорів. Ми вже розповідали про основні схеми підбору відтінків. Краще за все будуть виглядати аналогові, комплементарні, монохромні, тріада та контрастна тріада.
Якщо ви не боїтеся експериментів і бажаєте ще більше сміливих поєднань — дивіться, щоб кольори були з однаковою насиченістю та яскравістю. Тоді є всі шанси, що вони будуть поєднуватися один з одним. Але краще в таких випадках вже задіяти дизайнера — у них є працюючий «окомір» на сміливі та при цьому вдалі рішення.

Поєднання 2 кольорів

В такому випадку потрібно заздалегідь визначитись з майбутніми кордонами відтінків, та промалювати олівцем лінії на полотні. Проклейте «буферні зони» малярним скотчем — так фарба не попаде на ділянку, яка повинна бути іншого відтінку. Спочатку профарбуйте одну частину в 2 шари (обов'язково зробивши перерву поміж ними — для часткового висихання потрібно від 2 годин) і почекайте від 5 годин до повного висихання однієї половини.
Зніміть малярний скотч та проклейте його скраю профарбованної частини. Тоді фарба не потрапить на вже забарвлену панель. Повторіть весь процес з іншою половиною та зніміть скотч. Далі можна вішати двері на петлі.
Вибір кольору — справа смаку. Можна працювати як з «класичними» схемами, поєднуючи білий з золотом, чорний з сріблом або відтінки сірого, так і експериментувати. Все залежить від побажань мешканців.

Покриття дверей лаком

foto
Останній етап робіт — покриття полотна лаком . Він дозволяє зробити двері більш стійкими до дії вологи, щоб вони легко витримували миття вологою ганчірочкою та високу температуру в приміщенні.
При виборі лаку шукайте вологостійкі варіанти — їх можна використовувати на кухні та у ванній, щоб зберегти зовнішній вигляд деревини. Саме такими характеристиками може похвалитися Kolorit Panel Lacquer. Вже через годину після нанесення він не боїться пилу, а наносити другий шар можна через 2-4 години.

Висновки

Незважаючи на те, що фарбування дверей здається вкрай складним процесом, в реальності це завдання по силі кожному. Головне — дотримуватися всіх правил по фарбуванню. Тоді з ремонтом впорається навіть той, хто вперше тримає пензлик з валиком в руках!
Часто задаваемые вопросы

🚪 Чим пофарбувати двері, не видаляючи стару фарбу?

Пофарбувати двері на стару фарбу можна тільки з полотнами, що були раніше пофарбовані вододисперсійними фарбами та емалями. Їх досить помити лужним розчином та протерти вологою ганчіркою.

🖌 Як пофарбувати дерев'яну двері, покриту лаком?

Щоб пофарбувати дерев'яні двері, покриті лаком — прошкурьте їх. Так ви вирівняєте рельєф і підвищите адгезію поверхні. Далі можна наносити емаль, таку як Kolorit Wood and Metal Enamel Напівматова..

🏡Как оновити міжкімнатні двері зі склом?

Для оновлення міжкімнатних дверей зі склом досить перефарбувати основну частину, прикривши скло малярним скотчем. Тоді бризки фарби й емалі не зачеплять скляні деталі.

👷 Як пофарбувати старі двері?

Щоб пофарбувати старі двері, прошкурьте їх до однорідного рельєфу та нанесіть нову фарбу в 2 шари. Полотна, що були раніше пофарбовані вододисперсійною фарбою допускається промити лужним розчином. Потім їх треба протерти чистою вологою ганчіркою.

Стікер-тести