Пошук
Расписание
Тема
коли
Де
Деталі заходу
Сейчас запнятий нет
(Русский) Оставляйте свои контактные данные и мы обязательно Вас пригласим на ближайщий мастер-класс!
foto

Водоемульсійні фарби по праву можна назвати одним з кращих пропозицій на ринку лакофарбових матеріалів. Ці фарби дуже добре і легко змішуються і дозволяють добитися яскравих і насичених кольорів. І, звичайно, вони володіють широкою відтінкові палітрою. Плюс до цього можна додати те, що вододисперсійні фарби швидко сохнуть і стійкі до атмосферних впливів. Їх можна використовувати як для зовнішніх, так і для внутрішніх робіт. Але, щоб знати, як і чим розбавляти фарби цього виду, потрібно знати їх склад і характеристики.

Склад і характеристики водоемульсійних фарб

Щоб не виникло проблем з вибором розчинника, потрібно насамперед дізнатися про склад фарби. На даний момент всі типи акрилових фарб мають три компоненти: фарбувальний пігмент, воду і речовину. Як сполучна речовина використовується полімерна емульсія на основі акрилу.

Як ми вже сказали, застосування цих фарб дуже широке. Але щоб уникнути неприємних сюрпризів, завжди дотримуйтесь рекомендацій виробника, зазначеним на банці.

Найчастіше вододисперсійні фарби продаються готовими до застосування, і багато виробників не рекомендують їх розбавляти. Проте іноді, особливо для шару грунтовки фарбування поверхні, «водоемульсіонку» все-таки краще розбавити.

Чим і як розвести водоемульсійну фарбу?

Існує два головних способи розведення водоемульсійних фарб. Розглянемо ці способи детальніше.

Виходячи з того, що основу втиснути фарби становить вода, логічно, що розбавляти її потрібно звичайною водою, простеживши, щоб у ній не було сторонніх домішок (хімічних речовин або твердих частинок).

Для розведення втиснути фарби цілком підійде вода з водопроводу, бажано тільки відстояти її пару годин.

Якщо фарба буде наноситися за допомогою розпилення, застосовують спеціальні розріджувачі для водоемульсійних фарб. Ці розріджувачі можна купити в будь-якому будівельному магазині. Існує два види розріджувачів водоемульсійних фарб: матові і глянсові, які підбираються залежно від того, яку потрібно отримати поверхню, матову або глянсову.

Чим розбавити засохлу водоемульсійну фарбу?

Але, іноді буває, що фарба в банку стояла довго і встигла засохнути. І для того, щоб зробити якісь малярні роботи цією фарбою, її потрібно розбавити до робочого стану. Відразу хочемо попередити, що, чим сильніше фарба засохла, тим гірше вона буде після розбавлення.

Якщо акрилова фарба засохла дуже сильно, тобто в ній почали з’являтися грудочки невеликого розміру, то таку фарбу можна відновити за допомогою водно -спіртового розчину або ж спеціального акрилового розріджувача.

Якщо ж фарба засохла не так сильно і в ній збереглася ще притаманна їй пружність, тоді потрібно діяти по-іншому. За допомогою гострих предметів подрібніть фарбу, а потім залийте її гарячою водою. Через пару хвилин злийте воду і повторіть «процедуру» ще раз. Потім знову злийте воду і розмішайте фарбу.

Звичайно, якість такої фарби знизиться, але для більшості виду малярних робіт вона підійде.

Часто задаваемые вопросы

🌌 Як розводити водоемульсійну фарбу?

Водоемульсійні фарби надходять у продаж готовими до застосування та не потребують подальшого розведення. У виняткових випадках та після консультації з фахівцем виробника допускається розведення чистою водою до 10% (від об'єму фарби) тільки для першого шару покриття.

🌀 Чи можна розводити водоемульсійну фарбу ґрунтовкою?

Ні, фарбу не потрібно розбавляти ґрунтовкою. Водоемульсійні фарби надходять у продаж готовими до застосування та розведення не потребують. У рідкісних випадках (після попередньої консультації з фахівцями виробника) допускається розведення чистою водою до 10% (від об'єму фарби) для першого шару.

💧 Чи можна розбавляти водою водоемульсійну фарбу?

Як правило, водоемульсійні фарби продаються готовими до застосування, тому необхідність їхнього розбавлення відсутня. Але якщо по ряду причин розведення виправдано, то для цього використовується тільки вода в 10% від загального обсягу складу . І це допускається тільки для першого шару.

❇️ Як розбавляти водоемульсійну фарбу для фарбопульта?

Зазвичай, водоемульсійна фарба продається готовою та з оптимальною консистенцією. У разі, якщо процес розведення виправданий, допускається додавання 5-10% води (від загального обсягу) для першого шару.

💦 Чи потрібно розводити водоемульсіонку?

Ні, в більшості випадків розводити водоемульсійну фарбу не потрібно — вона вже потрібної консистенції. Дуже рідко, після консультації з представником бренду допускається розведення водою до 10% від обсягу суміші на перший шар.

🚰 Як розбавити водоемульсійну фарбу?

Не потрібно розбавляти водоемульсійну фарбу — виробник випускає її з оптимальною густиною. Дуже рідко, після консультації з фахівцями бренду допускається розведення тільки для 1 шару. Додати можна до 10% води від фінального обсягу суміші.

Стікер-тести Color Sample