Пошук
Расписание
Тема
коли
Де
Деталі заходу
Сейчас запнятий нет
(Русский) Оставляйте свои контактные данные и мы обязательно Вас пригласим на ближайщий мастер-класс!
foto

Улюблені двері далеко не завжди підходять під новий колір стін. Проте ця проблема має просте рішення — потрібно лише перефарбувати полотно так, щоб воно ідеально поєднувалося з рештою інтер'єру. Розповідаємо, як правильно підготувати двері і чим можна змінити колір до невпізнанності або підкреслити натуральність.

Підготовка перед фарбуванням

Об'єм підготовчих робіт перед тим, як пофарбувати двері під дерево, залежить від того, з якими полотнами доведеться мати справу: новими або старими. Перші достатньо покласти в горизонтальне положення та попередньо обробити ґрунтовкою. Вона потрібна для зміцнення поверхні, покращення адгезії (зчеплення) з емаллю та економії витрат наступних засобів до 30%.
А ось перед фарбуванням старих дерев'яних дверей доведеться витратити хоча би кілька годин свого часу — підрихтувати тріщини та десь навіть зняти старе покриття. Якщо двері були пофарбовані воднодисперсійними матеріалами та на них немає плям, смуг і засохлих крапель фарби — достатньо тільки протерти вологою ганчірочкою, змоченою в лужному розчині. Після цього протріть її ще раз іншою вологою ганчіркою, що була змочена в чистій воді.
А ось якщо полотно пофарбоване масляною фарбою або вас не влаштовують недоліки минулого фарбування — доведеться прошкурити поверхню наждачним папером. Так ви підвищите чіпкість (адгезію) поверхні та додатково вирівняєте рельєф.
Зашпаклюйте тріщини глибиною більше міліметра та покрийте двері ґрунтовкою. Після того як вона висохне, можна приступати до фарбування полотна.

Як зняти стару фарбу з дверей

До дерева потрібен особливий підхід: те, що добре працює з бетонними стінами, може не підійти для полотна. Рекомендуємо знімати стару фарбу механічними способами: наждачним папером, шпателем або дрилем з наждачною насадкою. Хімію та нагрівання фарби тепловою гарматою краще не використовувати — можлива користь по спрощенню зняття покриття не перекриває ту шкоду, яку можуть завдати змивки та занадто гаряче повітря.

Механічний спосіб

foto
Простий спосіб для якого знадобиться кілька шпателів різної ширини, стамеска та декілька годин роботи майстра. Найлегше буде тим, у кого фарба вже почала відшаровуватись — достатньо піддіти шматочки шпателем. Це чудовий спосіб зняти старе покриття — від 5 років.
Якщо покриття свіже, то на допомогу прийде стамеска або інший гострий предмет. Зробіть ним насічки та підчепіть фарбу шпателем.
Також можна використовувати наждачку. Водіть нею по поверхні круговими рухами: тертя шорсткого паперу поступово зніматиме частинки фарби. Цей процес викликає багато пилу, так що варто озброїтися ЗІЗ-ами: респіраторами, масками та рукавичками.
Прискорити процес зняття покриття допоможе дриль з наждачною насадкою. Оскільки він працює на низьких оборотах, то користуватися ним зможе навіть новачок. А ось болгарку краще довірити майстрам — вони знають, як правильно і швидко опрацювати двері таким небезпечним пристроєм.

Застосування піскоструму

Незвичний варіант, який теж має право на життя. Принцип роботи піскоструминної машини схожий на миття автомобіля: пристрій подає воду під великим тиском. Тільки разом із нею тут подається ще й дрібний абразив — пісок чи кам'яний дріб. І ось ці дрібні «драпки» і знімають фарбу.
Важливо: такий спосіб підійде тільки для дверей, де товщина листа перевищує 2 см. Це може бути цільне дерево, щільно набите МДФ або навіть сталеві двері з дерев'яним покриттям. Порожня «картонка» банально не витримає такого навантаження.

Термообробка

foto
Такий спосіб зняття фарби не рекомендується для роботи із дверима. Навіть якщо дерево оброблено спеціальними протипожежними складами, все одно існує ризик займання деревини при вузькоспрямованій роботі теплової гармати.
Якщо ж без неї ніяк, то знімати покриття за допомогою нагрівання фарби повинні лише професіонали.

Хімічний спосіб

Цей спосіб також не підходить для дерев'яних дверей. Вся справа в пористості матеріалу — хімічна змивка проникає вглиб полотна та її специфічний запах залишиться надовго. Іноді двері можуть виділяти аромат до кількох місяців: це помітно погіршить комфорт перебування мешканців у приміщенні.

Як вибрати фарбу

foto
Вибираючи, чим пофарбувати двері з масиву, потрібно враховувати всі інтер'єрні рішення. Якщо ремонт виконаний у стилі мінімалізм, то бажано підбирати емаль з тим самим кольором та ступенем блиску, що й стіни. Так вона зливатиметься з ними в «єдине ціле».
Тим, хто шукає перевірені колірні рішення, варто звернути увагу на нейтральні відтінки: білий, чорний, сірий та бежевий. Краще всього підбирати двері з однаковою «колірною температурою»: якщо стіна пофарбована в ніжно-молочний, то до неї підійдуть двері кольору айворі. А ось холодний біло-сірий у подібному інтер'єрі виглядатиме дивно.
Тим, кому потрібна впевненість у виборі відтінку для фарбування дерев'яних дверей, мають взяти до рук колірне коло. Ми раніше розповідали, як вибрати колір фарби для стін — всі ці поради можна застосувати і для дверей.
Ступінь блиску поверхні — індивідуальний параметр, що ґрунтується на смаку господарів інтер'єру. Єдине, про що варто пам'ятати — чим більш матова поверхня, тим менше на ній видно пил, розводи та сліди від пальців. Саме тому Kolorit Wood and Metal Enamel Напівматова вважається практичною емаллю — поверхні не страшні постійні дотики.

Як пофарбувати дерев'яні двері

Перш ніж пофарбувати дерев'яні двері, зніміть їх із петель та покладіть горизонтально. Цим ви мінімізуєте можливість появи розводів та патьоків. Обробіть поверхню ґрунтовкою та дайте їй підсохнути — зазвичай для цього потрібно 5-7 годин. Дотримуйтесь температури повітря 20-25°С та вологості близько 45-55% — саме так продукт підсохне з оптимальною швидкістю, не втративши своїх властивостей.
Наступний етап — безпосередньо фарбування дерев'яних дверей. Гладкі двері без рельєфу зручно фарбувати валиком або фарбопультом. А якщо полотно може похвалитися безліччю рельєфних переходів або декоративних елементів, краще придивитися до пензлів різної ширини.
Нанесіть перший шар вододисперсійної емалі та зачекайте ще 2-3 години за такої ж «погоди в будинку», як і з грунтовкою. Поверхня частково підсохне та можна наносити другий шар. Зачекайте 5-7 годин та вішайте двері назад на петлі. За цей час вона встигне повністю висохнути.

Фарбування алкідною емаллю

foto
Технологія фарбування вхідних дерев'яних дверей алкідною емаллю нічим не відрізняється від способу, описаного вище — хіба що доведеться почекати. Масляні склади сохнуть довше, ніж водоемульсійні — тут знадобиться 4-5 годин для часткового та 20-30 годин для повного висихання.
Також враховуйте, що алкідна емаль має специфічний запах, тому після фарбування рекомендується залишити приміщення на 1-2 години. Допускається провітрювання, проте не протяг: інакше покриття висохне нерівномірно.

Обробка морилкою

Вона використовується щоб додатково підкреслити структуру дерева та надати йому бажаного відтінку. Перед тим, як пофарбувати дерев'яні двері морилкою, їх потрібно змочити звичайним вологим пензликом. Якщо морилка масляна, то пензлик варто змочити розчинником. Ґрунтовку наносити не потрібно, тому що морилка повинна проникнути в глибокі шари деревини.
Перший шар наноситься вздовж волокон — далі потрібно почекати кілька годин до її часткового висихання. Другий фарбують упоперек, а третій шар знову вздовж волокон.
Після повного висихання необхідно відшліфувати двері дрібнозернистим наждачним папером — це згладить дрібні недоліки та візуально «підсвітить» структуру дерева.

Масляний або восковий просочувач

Незвичайний спосіб того як пофарбувати дерев'яні двері в домашніх умовах. Незважаючи на свої тонкощі, він має «право на життя»: свої основні обов'язки щодо захисту волокна та зміни кольору він виконує.
Спочатку потрібно ретельно перемішати просочувач, інакше двері можуть «піти смугами». Наноситься склад пензликом, розпилювачем, валиком або поролоновою губкою.
Наберіть акуратно трохи продукту, розподіливши його по ширині полотна. Далі прокатайте продукт валиком або розітріть рівномірно пензликом. Часткове висихання настає через 8-12 годин. Після цього слід нанести другий шар та почекати добу до повного висихання полотна.

Імітація деревини

Тим, хто задається як пофарбувати двері «під дерево», варто озброїтися вододисперсійною емаллю по дереву. Як правило, вона відмінно підходить і для роботи з ДВП листами.
Перед тим, як пофарбувати старі двері під дерево, рекомендується попередньо прошліфувати нерівності та проґрунтувати поверхню. Так вона не вбиратиме зайву вологу з емалі, завдяки чому та ляже на поверхню рівно і без розводів.

Як пофарбувати ламіновані двері

Основна фішка ламінованих дверей — фірмовий блиск. Це є каменем спотикання при фарбуванні полотна: воно недостатньо чіпке, і потрібно підвищити адгезію вручну.
З цим впорається звичайний наждачний папір. Візьміть кілька листів наждачки різної зернистості — середньої від 100 до 200 грит та дрібної від 200 до 400 грит. Прошліфуйте основу круговими рухами, поки вона не стане шорсткою.
Далі нанесіть на неї грунтовку та дочекайтесь до її повного висихання. Пофарбуйте двері в два шари емаллю по дереву. За бажанням поверхню можна покрити лаком.
Часто задаваемые вопросы

🩸Чим обробити дерев'яні двері перед фарбуванням?

Якщо двері будуть фарбувати акриловою або алкідною емаллю, їх варто попередньо обробити ґрунтовкою. Тим, хто планує використовувати морилку, бажано протерти двері вологим пензликом.

🚪 Як підготувати старі двері до фарбування?

Перед тим, як пофарбувати вхідні дерев'яні двері, їх потрібно зняти з петель та укласти горизонтально. Зніміть фарбу, закрийте великі тріщини і покрийте поверхню ґрунтовкою.

💧 Чи потрібно чекати висихання ґрунтовки перед фарбуванням?

Обов'язково потрібно дочекатися повного висихання ґрунтовки. Тільки так можна гарантувати те, що вона збереже та передасть поверхні всі свої властивості. У теплому та сухому приміщенні на це потрібно 5-7 годин.

Стікер-тести