Відмінні риси стилю прованс
Стиль інтер'єру з французьким характером можна дізнатися за такими особливостями:
1. Велика кількість світла. Через французькі панорамні вікна (найчастіше з білими рамами) проходить максимум природного світла, який додає легкості простору. Одночасно відкривається вид на чудові пейзажі. Завжди багато сонячних променів – ось звідкіля пастельна палітра – палітра фарб, що наче вигоріли. М'яке штучне освітлення забезпечують масивні люстри, настільні світильники з абажуром з порцеляни або тканини, електричні лампи (імітація гасових), підлогові торшери.
2. «Царство» текстилю. Актуальні у текстилі квіткові та рослинні мотиви, геометричний принт та однотонні забарвлення. Розмір вікон визначає вид штор: класичні, французькі, австрійські, римські або штори-кафе. Їх колір, візерунок та драпірування додають особливий шарм інтер'єру. Штори з повітряних та струмуючих тканин забезпечать безперешкодний доступ світла, а в разі його надлишку ситуацію регулює використання більш щільних матеріалів. Єдність та гармонія композиції досягається виключно шляхом ідентичності кольору й орнаменту всього текстилю у приміщенні.
3. Витонченість декору. Справжній або штучний камін – джерело затишку. За кольорові акценти відповідають окремі декоративні елементи (подушки, килими, скатертини, штори, покривала, серветки). Стіни прикрашають декоративні тарілки та картини у зістарених багетах. На полицях, каміні, столах та столиках розташувалися свічники, статуетки з порцеляни і кераміки, сімейні фотографії, шкатулки, глиняний посуд. Нотку романтики у текстиль вносять рюші, мережива, волани, бахрома. Ковані елементи декору (узголів'я ліжка, світильники та свічники, підлокітники крісел, рами для дзеркал, поручні) додають особливої витонченості та аристократизму інтер'єру.
4. Естетика натуральності. Стиль прованс ввібрав всю чарівність природи. Велика кількість рослин в діжках та живих квітів й сухоцвітів у вазах створює особливу теплу атмосферу. Натуральний текстиль в пріоритеті (льон, сатин, бавовна, батист, муслін, шерсть, ситець), а при обробці інтер'єру та виборі меблів використовуються природні матеріали (дерево, метал, камінь). Хенд-мейд речі (плетені кошики, вишиті скатертини, в'язані серветки, домоткані килими) надають домашній затишок та легкий сільський шарм.
5. Старовинний дух. Наявність антикварних й вінтажних меблів в приглушених тонах, немов вигорілих під палючим сонцем, створює той самий неповторний прованський колорит. Відколи, подряпини, тріщини та інші дефекти тільки підкреслюють багату історію оздоблення. Мінімізувати витрати без збитку для інтер'єру можна за допомогою методу штучного старіння меблів. Також не обійтися без півня, головного символу Франції, у формі статуетки або зображення на кухонному начинні. Старовинні предмети декору (картини, постери, канделябри, свічники) вносять в інтер'єр самобутності.