Пошук
Расписание
Тема
коли
Де
Деталі заходу
Сейчас запнятий нет
(Русский) Оставляйте свои контактные данные и мы обязательно Вас пригласим на ближайщий мастер-класс!
foto

Ремонт — тривалий процес, що подекуди розтягується на місяці. Тому дехто намагається прискорити його, почавши роботу з фінішним покриттям ще на вологу ґрунтовку. І це категорично не правильно: перш ніж фарбувати стіну, потрібно дочекатися повного висихання ґрунту. Сьогодні ми розберемо, що впливає на вбирання цієї суміші і чи можна прискорити процес.

Якісна ґрунтовка глибокого проникнення, така як Kolorit Standart G та Silanit зміцнює поверхню та покращує показники її поглинання. Це, в свою чергу, позитивно впливає на адгезію — поліпшується зчіплювання фінішного покриття зі стінкою. Якісно проґрунтована поверхня зменшить витрату фарби до 30%, вона ляже рівно і без дефектів.

Види ґрунтовки

Найчастіше усього ґрунтовку класифікують за типом та призначенням. І щоб фінішне покриття радувало своєю довговічністю, необхідно враховувати ці особливості при покупці складу.
Залежно від призначення, ґрунтовки діляться на 4 види. Універсальна підходить для будь-яких матеріалів, у неї гарна адгезія з популярними типами поверхні. Ґрунтовка для дерева потрібна для захисту дерев'яних деталей від перепадів вологості, грибків, цвілі та шкідників. Подібна обробка надає матеріалу додаткову гладкість.
Спеціальний ґрунт для металів володіє підвищеними антикорозійними властивостями. Найбільш часто такий склад використовується для роботи з чорними металами. А ґрунтовка для мінеральних поверхонь покращує і вирівнює поглинаючу здатність стіни, знижує витрату фарби та покращує адгезію (чіпкість).

Від чого залежить час просушування?

foto
Просушування ґрунтовки — процес, коли частина складу, який нанесли на поверхню з часом випаровується в навколишнє середовище. Тому виробники просять дочекатися повного висихання ґрунтовки, інакше волога буде виходити на фарбу або шпалери. А це в свою чергу призведе до нерівномірного нанесення фарби, та відходження шпалер від стіни.
Якщо робити все по інструкції, і перед наклеюванням шпалер почекати декілька годин (як правило, від 5), то необхідний обсяг вологи випарується, і можна починати будівельні роботи.
Читаючи інструкцію від виробника, потрібно розуміти, що зазначений час висихання ґрунтовки — приблизний показник. В реальності він може трохи відрізнятися від базового значення. Найбільше на це впливає мікроклімат.
Оптимальна температура в кімнаті — 15-25°С. Вологість — приблизно 50-60%. Тоді ґрунтовка вбереться з потрібною їй швидкістю. Якщо температура буде вище, а повітря виявиться більш сухим, то волога випарується занадто швидко. Ґрунтовка не зможе в повній мірі виконати всі свої функції, і її доведеться наносити по другому колу.

Що впливає на швидкість вбирання?

foto
Вбирання — здатність поверхні вбирати вологу з ґрунтовки. Отже, як тільки матеріал «насититься», ґрунт утворює плівку, яка не дає йому вбирати додаткову вологу з фарби та клею для шпалер. Тоді попередні показники витрати майже не відрізнятимуться від реальних.
На швидкість вбирання найбільше впливає стан поверхні. На сухих і пористих матеріалах склад вбереться швидше. Тому, як правило, їх попередньо шпаклюють. Це помітно знижує рівень пористості.
Виробники радять розбавляти ґрунтовку перед нанесенням на прошпакльовану поверхню. В середньому, слід дотримуватися пропорції 1:1 (на 1 л ґрунту — 1 л води). Але чим сильніше поглинання стіни, тим менше потрібно додавати води. Більш детальну інформацію можна прочитати в інструкції по застосуванню бажаної ґрунтовки.
При цьому, наносити склад в декілька шарів теж не рекомендується — інакше у стіни не буде достатнього зчеплення з наступним покриттям. Зрозуміти, що з ґрунтовкою стався перебір, можна по блискучій стіні навіть після висихання суміші.
Після нанесення потрібно почекати від 5 годин. Тоді склад збереже всі свої властивості, підготувавши поверхню до подальших робіт.
Часто задаваемые вопросы

🧽 Скільки сохне ґрунтовка на штукатурці?

Ґрунтовки висихають не менше, ніж через 5 годин при оптимальному мікрокліматі (температура + 23°С і вологість повітря 50%). Чим холодніше, та вологіше — тим довше сохне покриття. Прискорювати процес не рекомендується, інакше ґрунтовка не зможе виконувати всі свої функції.

🛢Скільки сохне ґрунтовка по шпаклівці?

Зазвичай для висихання ґрунтовки по шпаклівці потрібно чекати від 5 годин при оптимальному мікрокліматі (температура + 23°С та вологість повітря 50%). Якщо вологість вище, а температура нижче — покриття сохне довше. Прискорювати процес не рекомендується — ґрунтовка не зможе виконувати всі свої функції.

🖌 Висихання ґрунтовки перед фарбуванням?

Перед тим, як приступити до фарбування, дочекайтеся висихання ґрунтовки. Інакше, фарба почне скочуватися і доведеться заново проводити чистову обробку стін.

Стікер-тести