Пошук
Расписание
Тема
коли
Де
Деталі заходу
Сейчас запнятий нет
(Русский) Оставляйте свои контактные данные и мы обязательно Вас пригласим на ближайщий мастер-класс!
foto
Деревина користується особливою популярністю серед матеріалів для заміського будівництва. На сьогоднішній день широко використовують профільований брус природної вологості. Подальше висихання матеріалу може привести не тільки до усадки майбутньої споруди, а й до деформації поверхні бруса, а точніше появи шорсткості. Таку поверхню фарбувати небажано, тому що дизайн споруди втратить естетичну цінність, та й витрата фарби збільшиться в рази. Зруби з клеєного бруса не так сильно схильні до процесу зменшення вологості матеріалу, але шліфовка такого бруса перед фарбуванням будинку також неминуча. Подібна попередня обробка не тільки додасть поверхні матеріалу гладкість і зменшить витрату фасадної фарби, але також збільшить глибину проникнення лакофарбового матеріалу в шари деревини і, як наслідок, продовжить термін експлуатації будівлі.
Шліфовку будинку з бруса слід проводити до установки вікон і дверей, так як цей процес досить курний, тому без респіратора і захисних окулярів тут не обійтися. Шліфують суху поверхню бруса і його торці, а в деяких випадках – шари деревини, уражені грибком. Для цього застосовують шліфувальні машинки і наждачний папір різного ступеня жорсткості (від 40 до 120). Завершальним етапом шліфування будинку з бруса є поліровка. Цей процес обробки виконується за допомогою тих же інструментів, що й шліфування, з тією різницею, що в даному випадку використовують наждачний папір з найменшою зернистістю (180).
Перед фарбуванням слід провести ще одну профілактичну процедуру – герметизацію торців бруса. У порівнянні з бічними сторонами, торці бруса більш схильні до вбирання вологи через підвищену пористості. Тому фахівці рекомендують обробити цю частину дерев’яного бруса акриловим герметиком.
Завершальним етапом підготовки дерев’яного будинку до фарбування вважається грунтування. Грунтовка деревини не тільки забезпечить додатковий захист від комах, грибкових і цвілевих інфекцій, але і поліпшить адгезію між поверхнею бруса і майбутнім декоративним покриттям.
Фарбування дерев’яного будинку проводять як зовні, так і всередині. Винятком є ​​випадки, коли внутрішній інтер’єр передбачає монтаж гіпсокартонних листів або наявність інших оздоблювальних матеріалів. Залежно від поставленої мети, для фарбування дерев’яної поверхні застосовують прозорі, напівпрозорі і криють лакофарбові матеріали.
Якщо будинок виготовлений з якісного бруса, і основним завданням є зберегти природну красу деревини, її фактуру і природні колір, то застосовують в основному віск для дерева, масла для внутрішньої обробки або оліфу. Ці матеріали надають деревині теплі медові відтінки, але не захищають її поверхню від наслідків підвищеної вологості у випадках, коли приміщення пустує тривалий час. Застосування воскосодержащей мастики для внутрішньої обробки допоможе приховати дрібні недоліки і ідеально згладить поверхню бруса.
З метою зберегти первозданний вигляд деревини, як прозорого лакофарбового покриття для внутрішньої і зовнішньої обробки широко застосовують лаки. Лаки на водній основі менш токсичні, тоді як синтетичний лаки швидше сохнуть.
Поряд з лаками, в якості декоративного і захисного матеріалу для зовнішньої обробки дерева великою популярністю користуються фасадні фарби, особливо, якщо якість бруса залишає бажати кращого. Перед тим, як купити фасадну фарбу , слід врахувати такі фактори, як можливість попередньої обробки поверхні герметиком або антисептиком, так як деякі фарби вже містять у своєму складі ці антисептичні компоненти. Важливими показниками для фасадної фарби залишаються її стійкість до атмосферних і механічних навантажень, довговічність і паропроникність.
Використовувати фасадну фарбу для зовнішніх робіт рекомендують при температурі повітря не нижче + 5 ° С і повній відсутності опадів, так як перед обробкою брус повинен бути сухою.
Стікер-тести