Пошук
Расписание
Тема
коли
Де
Деталі заходу
Сейчас запнятий нет
(Русский) Оставляйте свои контактные данные и мы обязательно Вас пригласим на ближайщий мастер-класс!
foto

Фарбування стін — доступний та напрочуд популярний спосіб принести разючі зміни інтер'єру при мінімумі зусиль. Сучасні водоемульсійні фарби створюють міцне покриття, яке практично не змінює свій зовнішній вигляд навіть через роки експлуатації. Як підготувати стіни під фарбування — дізнайтеся в сьогоднішньому матеріалі.

Види поверхонь для фарбування

Кожен будинок та квартира — зі своїми особливостями. Виробники знають про це та створюють універсальні інтер'єрні склади, які підійдуть для більшості стін як в новобудовах, так і в старих будинках.
Частіше всього при ремонті майстри стикаються з деревом та різноманітністю мінеральних поверхонь. Дерево може бути як у вигляді вагонки, так і великими цільними полосами на дверному полотні. До мінеральних поверхонь відносяться кладка з цегли або газобетону, оштукатурена чи зашпакльована поверхня, шлакоблоки, бетон і т.д.
В цілому, інтер'єрною вододисперсійною фарбою можна фарбувати будь-які поверхні в приміщенні, які раніше були покриті подібним складом. Для роботи з металом існують окремі лаки та емалі — вони додатково захищають від корозії.
Але якою би не була поверхня, саме головне — підготувати стінку під фарбування. Якщо на поверхні буде хоча би мінімальний рельєф, то її зовнішній вигляд навряд чи буде радувати господарів після ремонту. Також потрібно оглянути стіну на наявність сколів та тріщин — подібні недоліки також не додають стіні краси з довговічністю. Все це потрібно виправляти ще до фарбування.

Видалення старого покриття

foto
Якщо стіна була раніше пофарбована ​​вододисперсійною фарбою та при цьому вона має рівну поверхню, то видаляти нічого не потрібно. Досить промити стіну лужним розчином і потім змити його вологою ганчірочкою з чистою водою.
Масляне покриття бажано прошкурити. Тоді підвищиться чіпкість стіни, і нова фарба відмінно ляже на поверхню. Те ж саме стосується приміщень з вододисперсійною фарбою, яка лягла з невеликими «грудочками»: попереднє прошкурювання допоможе вирівняти рельєф.
Тим, хто позбавляється від старих шпалер, прийдеться докласти більше зусиль. В цьому випадку краще працювати в команді: один змочує невеликий шматок листа (сторонами 50-80 см), а після того, як шпалери набрякли, другий акуратно піддягає їх шпателем та знімає. Процедура повторюється до тих пір, поки команда не дійде до голої стіни.
Якщо немає можливості знайти помічника, то зняти шпалери можна самостійно. Просто це займе в 2-3 рази більше часу. Не рекомендуємо змочувати відразу великі шматки (1+ метр): за той час, поки ви розберетеся з одним кутом, другий вже підсохне. Процедуру прийдеться повторювати заново.

Вирівнювання стін

Навіть якщо на поверхні практично не видно перепадів, її все одно варто вирівняти. Тоді в майбутньому вона не принесе «неприємних» сюрпризів. А якщо ж на стіні є явні відколи, тріщини та різниця в рельєфі, то вирівнювання обов'язково.

Використання гіпсокартону

foto
Така обробка підійде для поверхонь з величезними перепадами від 5 мм. Також вона сподобається тим, хто не бажає витрачати багато часу на вирівнювання стін зі складним рельєфом. Гіпсокартон перекриває їх, істотно скорочуючи витрати.
Щоб вирівняти стінку, потрібно правильно підготувати самі листи. Підріжте їх скраю під кутом в 45 градусів — це полегшить подальше вирівнювання швів. Далі проґрунтуйте гіпсокартон та проклейте стики скловолокном. Після цього можна наносити шпаклівку на шви, остаточно вирівнюючи поверхню та детально опрацьовуючи переходи.

Сухі суміші для вирівнювання

Головна їх перевага в тому, що вони займають набагато менше місця при зберіганні, аніж готові шпаклівки у відрі. Але у цьому випадку майстру доведеться самому розбавляти суміш водою, отримуючи необхідну консистенцію.
Тому при самостійному ремонті рекомендується використовувати готові штукатурку та шпаклівку — вони вже будуть розведені в необхідних пропорціях. Залишається тільки правильно нанести їх на стінку.

Штукатурка

Цей варіант є обов'язковим для тих, у кого перепади поверхні перевищують 3 мм. Стартова шпаклівка не впорається з такими «проблемами», а ось штукатурці це буде «під силу». Вона відмінно перекриває великі (від 3 до 5 м) та величезні (від 5 мм) недоліки поверхні.
Для нанесення використовуйте вузький та широкий шпателі. Дайте підсохнути складу (від 5 годин) та прошкурьте його для додаткового вирівнювання поверхні. Далі нанесіть ґрунтовку та переходьте до шпаклювання стіни.

Шпаклівка

foto
Цей тип покриття ділиться на стартовий та фінішний. Перший підійде для дрібних недоліків — до 3 мм. Вся справа в тому, що максимальний шар стартової шпаклівки може максимально досягати 1,5 мм і при цьому його можна наносити не більше, аніж в 2 шари. Спроби зробити покриття більш «товстим», замінюючи штукатурку можуть призвести до несподіваних ефектів.
Так що власникам вкрай нерівних стін доведеться запастися гіпсокартоном або штукатуркою. По-іншому проблему перепаду рельєфу не вирішити. Після цього етапу також обробіть стіну ґрунтовкою.
Фінішна шпаклівка використовується для остаточного вирівнювання стіни (коли різниця не перевищує 1 мм). Kolorit STANDART LF надає стіні нейтральний білий відтінок, який не буде «перебивати» колір фарби.
А Kolorit STANDART LН допоможе майбутнім власникам світлих однотонних стін. Її колерують в будь-який з відтінків в палітрі Kolorit Base Light. Підготовка стін завершається ґрунтуванням поверх фінішної шпаклівки. Це додасть поверхні ще більше чіпкості, а використання складів з компонентами проти плісняви, як Kolorit Silanit, ще й захистить її від появи цвілі та грибків.

Ґрунтовка

Обробка ґрунтовкою — вкрай важливий етап підготовки, про який в самостійному ремонті чомусь часто забувають. Ґрунтовка допоможе зміцнити поверхню та підвищити показники зчеплення. Це буде впливати на розподіл будівельних матеріалів — вони лягатимуть легше, що запобігає появі плям та розводів
Наносять ґрунтовку пульверизатором чи фарбопультом на великі площі та щіткою на кути й важкодоступні місця. Валик сюди не підійде — він вбере занадто багато засобу і потім почне нерівномірно його віддавати. Це, в свою чергу, призведе до нерівномірного нанесення та появи плям в майбутньому.
В ідеалі, потрібно ґрунтувати стінку після кожного з кроків — шпаклювання, стартової та фінішної шпаклівки. При плануванні таймінгу будівельних робіт, врахуйте час висихання суміші — в середньому, їй знадобиться від 5 годин при оптимальному мікрокліматі (температура повітря близько 20-25°С, вологість повітря до 80% та вологість поверхні до 4%).
foto
Ґрунтовка Kolorit Silanit

Паропроникна ґрунтовка з наносріблом, що відштовхує воду. Разом з фінішним покриттям захистить поверхні від поширення патогенних мікроорганізмів.  Завдяки технології Extra Wetting ґрунтовка глибше проникає в поверхню, підвищуючи ефективність зчеплення та зменшуючи витрати фарби.

Висихання поверхні

foto
Сучасні виробники навчилися робити склади що сохнуть досить швидко, завдяки чому за 2-3 дня можна отримати ремонт «з нуля». Головне — дотримуватися оптимальних кліматичних умов, що описані вище. Тоді штукатурка, шпаклівка та ґрунтовка висохнуть через час, вказаний виробником.
Зі штукатуркою доведеться чекати більше всього — 3-5 днів. Наносити щось поверх стартової шпаклівки можна вже через 24 години. А ось після ґрунтовки та фінішної шпаклівки потрібно почекати лише 5 годин після кожного етапу — і можна приступати до наступного кроку ремонту.
Не підвищуйте температуру — прискорене висихання суміші може призвести до непередбачуваних наслідків. Холодне повітря збільшить час висихання — врахуйте це під час робіт в опалювальний сезон. Також не варто влаштовувати протяги, інакше є високі шанси нерівномірного висихання. Вкрай небажано допускати перепаду температур — з'явиться конденсат, що зіпсує всі наступні кроки.
Часто задаваемые вопросы

🩸 Як підготувати стіни до фарбування після шпалер?

Підготовка стін під фарбування після шпалер полягає в повному видаленні листів з клеєм та подальшому вирівнюванні рельєфу. Великі нерівності (від 5 мм) вирівнюються штукатуркою, середні (до 3 мм) стартовою шпаклівкою, а дрібні (до 1 мм) фінішною.

🖌 Як підготувати стіни до фарбування водоемульсійною фарбою?

Підготовка стіни до фарбування водоемульсійною фарбою полягає в максимальному вирівнюванні. Великі перепади, сколи та тріщини (від 5 мм) закладаються штукатуркою, середні (до 3 мм) стартовою шпаклівкою, а дрібні — фінішною.

🛠 Чим покрити стіну перед фарбуванням?

Стінку перед фарбуванням слід обов'язково покрити фінішною шпаклівкою. Kolorit STANDART LF — вона вирівнює дрібні нерівності (до 1 мм) та надає стіні ідеально білий колір.

🧱 Що робити перед фарбуванням стін?

Перед фарбуванням стін варто усунути нерівності — інакше вони потім будуть кидатися в очі. Найбільші (від 5 мм) усуваються штукатуркою, середні (до 3 мм) стартовою шпаклівкою. Останній крок перед фарбуванням — нанесення фінішної шпаклівки, що зробить стіну білою і вирівняє найдрібніші (до 1 мм) недоліки.

Стікер-тести