Вирівнювання стін
Навіть якщо на поверхні практично не видно перепадів, її все одно варто вирівняти. Тоді в майбутньому вона не принесе «неприємних» сюрпризів. А якщо ж на стіні є явні відколи, тріщини та різниця в рельєфі, то вирівнювання обов'язково.
Використання гіпсокартону
Така обробка підійде для поверхонь з величезними перепадами від 5 мм. Також вона сподобається тим, хто не бажає витрачати багато часу на вирівнювання стін зі складним рельєфом. Гіпсокартон перекриває їх, істотно скорочуючи витрати.
Щоб вирівняти стінку, потрібно правильно підготувати самі листи. Підріжте їх скраю під кутом в 45 градусів — це полегшить подальше вирівнювання швів. Далі проґрунтуйте гіпсокартон та проклейте стики скловолокном. Після цього можна наносити шпаклівку на шви, остаточно вирівнюючи поверхню та детально опрацьовуючи переходи.
Сухі суміші для вирівнювання
Головна їх перевага в тому, що вони займають набагато менше місця при зберіганні, аніж готові шпаклівки у відрі. Але у цьому випадку майстру доведеться самому розбавляти суміш водою, отримуючи необхідну консистенцію.
Тому при самостійному ремонті рекомендується використовувати готові штукатурку та шпаклівку — вони вже будуть розведені в необхідних пропорціях. Залишається тільки правильно нанести їх на стінку.
Штукатурка
Цей варіант є обов'язковим для тих, у кого перепади поверхні перевищують 3 мм. Стартова шпаклівка не впорається з такими «проблемами», а ось штукатурці це буде «під силу». Вона відмінно перекриває великі (від 3 до 5 м) та величезні (від 5 мм) недоліки поверхні.
Для нанесення використовуйте вузький та широкий шпателі. Дайте підсохнути складу (від 5 годин) та прошкурьте його для додаткового вирівнювання поверхні. Далі нанесіть ґрунтовку та переходьте до шпаклювання стіни.
Шпаклівка
Цей тип покриття ділиться на стартовий та фінішний. Перший підійде для дрібних недоліків — до 3 мм. Вся справа в тому, що максимальний шар стартової шпаклівки може максимально досягати 1,5 мм і при цьому його можна наносити не більше, аніж в 2 шари. Спроби зробити покриття більш «товстим», замінюючи штукатурку можуть призвести до несподіваних ефектів.
Так що власникам вкрай нерівних стін доведеться запастися гіпсокартоном або штукатуркою. По-іншому проблему перепаду рельєфу не вирішити. Після цього етапу також обробіть стіну ґрунтовкою.
Фінішна шпаклівка використовується для остаточного вирівнювання стіни (коли різниця не перевищує 1 мм).
Kolorit STANDART LF надає стіні нейтральний білий відтінок, який не буде «перебивати» колір фарби.
А
Kolorit STANDART LН допоможе майбутнім власникам світлих однотонних стін. Її колерують в будь-який з відтінків в палітрі
Kolorit Base Light. Підготовка стін завершається ґрунтуванням поверх фінішної шпаклівки. Це додасть поверхні ще більше чіпкості, а використання складів з компонентами проти плісняви, як Kolorit Silanit, ще й захистить її від появи цвілі та грибків.
Ґрунтовка
Обробка ґрунтовкою — вкрай важливий етап підготовки, про який в самостійному ремонті чомусь часто забувають. Ґрунтовка допоможе зміцнити поверхню та підвищити показники зчеплення. Це буде впливати на розподіл будівельних матеріалів — вони лягатимуть легше, що запобігає появі плям та розводів
Наносять ґрунтовку пульверизатором чи фарбопультом на великі площі та щіткою на кути й важкодоступні місця. Валик сюди не підійде — він вбере занадто багато засобу і потім почне нерівномірно його віддавати. Це, в свою чергу, призведе до нерівномірного нанесення та появи плям в майбутньому.
В ідеалі, потрібно ґрунтувати стінку після кожного з кроків — шпаклювання, стартової та фінішної шпаклівки. При плануванні таймінгу будівельних робіт, врахуйте час висихання суміші — в середньому, їй знадобиться від 5 годин при оптимальному мікрокліматі (температура повітря близько 20-25°С, вологість повітря до 80% та вологість поверхні до 4%).