Пошук
Расписание
Тема
коли
Де
Деталі заходу
Сейчас запнятий нет
(Русский) Оставляйте свои контактные данные и мы обязательно Вас пригласим на ближайщий мастер-класс!
foto

«Голий» бетон без зовнішньої обробки виглядає неестетично, притягує пил з брудом. Крім цього, в його пори потрапляє вода. На вулиці це можуть бути краплі дощу та снігу, а в інтер'єрі — вологе прибирання, їжа і т.д. Фінішна обробка бетону дозволяє захистити його від шкідливої ​​дії навколишнього середовища. Сьогодні ми розповімо про особливості фарби для бетону і техніку нанесення подібних покриттів.

Які є фарби для бетону

Сучасний асортимент лакофарбових виробів дивує тих, хто тільки недавно почав вивчати будівельну тематику. Нижче ми розберемо основні види фарби для бетону і те, для яких ситуацій вони підходять

Епоксидні

Сьогодні на ринку епоксидних покриттів можна знайти як інтер'єрні, так і екстер'єрні фарби. Їх часто використовують для промислових підприємств — така фарба не боїться агресивних речовин і навіть через роки радує зовнішнім виглядом.
Часткове висихання суміші настає вже через 10-12 годин. Після цього можна наносити другий шар. Для повного висихання потрібно від 24 годин.

Акрилові

foto
Це вододисперсійні фарби на основі акрилу і інших кополімерів. Фахівці люблять її за широку гаму кольорів, безпечний склад та швидке висихання.
Фасадні фарби мають високу стійкість до зовнішніх впливів — перепаду температур, УФ-променів та опадів. Інтер'єрні склади привнесуть витонченість приміщенню, а наявність компонентів проти плісняви (як у Kolorit Idol, History и Dynasty) дозволяє використовувати їх в кімнатах з підвищеною вологістю.

Гумові

Така фарба використовується зазвичай для фасадних робіт. В залежності від дизайнерської задумки, її можна також зустріти на водостічних трубах, черепиці, балясинах, стовпах і блоках.
Головним плівкоутворювачем тут слугує акриловий латекс. При оптимальному мікрокліматі часткове висихання суміші відбувається вже через 2-3 години.

Поліуретанові

Покриття для підлоги, яке часто зустрічається на паркінгах та СТО. Володіє відмінними криючими здібностями, але сохне досить довго. Через 2-3 дні після фарбування підлогу залишається досить липким. До повного висихання потрібно чекати 2 тижні. Тому така фарба найчастіше використовується тільки в промислових приміщеннях.

Як правильно вибрати фарбу для бетону

Перебуваючи в пошуку оптимального варіанту, спочатку зрозумійте, де буде використовуватися фарба. Далі шукайте необхідний тип: інтер'єрний або фасадний. Фарба для приміщення може не витримати вуличних навантажень, а зовнішня фарба частіше всього має більш виражений запах. І в закритому приміщенні це буде помітно.

Підготовка поверхні до фарбування

foto
При роботі з бетоном, головне — набратися терпіння. Бетонні блоки можна фарбувати тільки після того, як вони простоять 1 опалювальний сезон. Прискорити цей процес не можна, так як бетону потрібно «сісти» і віддати вологу.
Видаліть порошкоподібний крихкий шар (цементний клей) з поверхні. Це можна зробити піскоструминним автоматом, щіткою або промиванням під тиском водою з піском. Після висихання прошліфуйте стінку і видаліть з неї пил.
Обробіть поверхню адгезійною ґрунтувальною фарбою Kolorit Beton K K. Завдяки своєму складу вона поліпшує зчеплення наступних шарів з невбираючими поверхнями: склом, кахлем і керамікою. Також ґрунт-фарба полегшить подальшу роботу зі штукатуркою, клеєм та структурними матеріалами.
Якщо на стінці є перепади розміром 5 мм і більше, то обробіть їх штукатуркою та надайте поверхні гладкий рельєф. Після цього почекайте 4 тижні. Якщо перепади не перевищують 3 мм, то для вирівнювання рельєфу можна скористатися стартовою шпаклівкою.
Нанесіть фінішну шпаклівку, та при необхідності прошліфуйте її, надавши стіні ще більш рівний рельєф. Ультрабіла шпаклівка Kolorit STANDART LF не спотворює колір фінішного покриття. А STANDART LНпомітно заощадить витрати світлої фарби — вона тонується в світлі відтінки по палітрі Kolorit Base Light.
Останній крок перед нанесенням фарби — повторне ґрунтування оштукатурених і зашпакльованих зон. Через 5-7 годин після нанесення ґрунтовки можна приступати до фарбування бетонної стіни.
Якщо бетонна стінка раніше вже була пофарбована, то її досить ретельно очистити від сторонніх включень, бруду та висолів. Видаліть старе покриття, що почало відшаровуватися та перевірте стан швів бетонних блоків. Тріщини слід розшити. Далі обробка проходить так само, як було описано вище.

Як правильно фарбувати: технологія

foto
Тут все залежить від того, де будуть вестися роботи: з фасадом або інтер'єром. У першому випадку, процес підготовки включає в себе захист від опадів, перепадів температур і прямих сонячних променів на час висихання суміші. Для внутрішніх робіт досить виключити появу протягів та підтримувати температуру приміщення в межах від + 5°С до + 25°С при відносній вологості до 70%.
Відокремте зону для фарбування: проклейте периметр стелі малярною стрічкою. Не забудьте прикрити клейонкою вікна, двері і підлогу — інакше їх буде вкрай складно відмити.
Для фарбування стін своїми руками знадобиться валик і фарбопульт — вони швидко пропрацюють великі площі. Пензлі допоможуть при фарбуванні кутів та важкодоступних місць. Після цього дочекайтеся повного висихання фарби і зніміть захист з підлоги, та вікон з дверима.
Фарбування підлоги проводиться валиком або пензлем. З фарбопультом не вийде досягти потрібного контролю гладкості нанесення ані в квартирі, ані тим більше на вулиці. Перш ніж фарбувати підлогу з бетону, обов'язково почекайте хоча б тиждень після заливки стяжки

Скільки сохне фарба на бетоні

Оптимальна температура для висихання фарби: +23°С і вологість в межах 50%. Чим нижче температура і більше вологість — тим довше чекати готовності покриття до роботи. Прискорювати процес висихання не можна, інакше неправильно сформується лакофарбова плівка. Зверху вона буде здаватися повністю сухою, а всередині так і залишиться м'якою. Особливо сильно це буде помітно з підлогою
При оптимальному кліматі, часткове висихання акрилової інтер'єрної фарби настає через 2-4 години. Після нанесення першого шару потрібно почекати цей час і тільки потім наносити другий шар. Якщо в кімнаті буде холодніше, то чекати доведеться довше — тут потрібно дивитися по ситуації.
Для повного висихання слід почекати від 5 годин. Максимальна міцність покриття досягається через 28 днів
Гумовій фарбі для повного висихання потрібно приблизно стільки ж часу. Епоксидне покриття частково засохне через 12 годин, а повністю висохне через день-два. А ось поліуретанова підлога — для самих терплячих. З нею доведеться чекати 3-4 дні до часткового, та 14-16 днів для повного висихання.
Часто задаваемые вопросы

👷 Чим пофарбувати бетонні вироби?

Для робіт по фарбуванню бетону та керамзитобетону в приміщенні використовуються водоемульсійні фарби: акрилова та епоксидна. Якщо хочеться використовувати їх в екстер'єрі, шукайте з позначкою «фасадна». Гумова фарба підійде для лише фасадних робіт, а ось поліуретан використовується в якості покриття для підлоги.

🛠 Який фарбою фарбують бетон?

Бетон всередині приміщення фарбують сучасними вододисперсійними та епоксидними фарбами. Якщо хочеться використовувати ці фарби для роботи з екстер'єром, то шукайте з позначкою «фасадна» або «для зовнішніх робіт».

🧽 Чим обробити бетонну підлогу перед фарбуванням?

Видаліть цементний клей та прошліфуйте поверхню. Проґрунтуйте її ґрунт-фарбою Kolorit Beton K. При перепадах більше 5 мм, закрийте їх штукатуркою. Якщо нерівності не перевищують 3 мм — стартовою шпаклівкою. Нанесіть фінішну шпаклівку, покрийте її ґрунтовкою та приступайте до фарбування.

🏠 Чим пофарбувати бетонну доріжку?

Так як бетонні доріжки найчастіше знаходиться на відкритих або напіввідкритих зонах навколо будинку, то на фарбі має бути позначка «придатна для зовнішніх робіт». Така суміш витримує перепади температур, УФ-промені і підвищену вологість.

Стікер-тести