«Голий» бетон без зовнішньої обробки виглядає неестетично, притягує пил з брудом. Крім цього, в його пори потрапляє вода. На вулиці це можуть бути краплі дощу та снігу, а в інтер'єрі — вологе прибирання, їжа і т.д. Фінішна обробка бетону дозволяє захистити його від шкідливої дії навколишнього середовища. Сьогодні ми розповімо про особливості фарби для бетону і техніку нанесення подібних покриттів.
Для робіт по фарбуванню бетону та керамзитобетону в приміщенні використовуються водоемульсійні фарби: акрилова та епоксидна. Якщо хочеться використовувати їх в екстер'єрі, шукайте з позначкою «фасадна». Гумова фарба підійде для лише фасадних робіт, а ось поліуретан використовується в якості покриття для підлоги.
Бетон всередині приміщення фарбують сучасними вододисперсійними та епоксидними фарбами. Якщо хочеться використовувати ці фарби для роботи з екстер'єром, то шукайте з позначкою «фасадна» або «для зовнішніх робіт».
Видаліть цементний клей та прошліфуйте поверхню. Проґрунтуйте її ґрунт-фарбою Kolorit Beton K. При перепадах більше 5 мм, закрийте їх штукатуркою. Якщо нерівності не перевищують 3 мм — стартовою шпаклівкою. Нанесіть фінішну шпаклівку, покрийте її ґрунтовкою та приступайте до фарбування.
Так як бетонні доріжки найчастіше знаходиться на відкритих або напіввідкритих зонах навколо будинку, то на фарбі має бути позначка «придатна для зовнішніх робіт». Така суміш витримує перепади температур, УФ-промені і підвищену вологість.