Пошук
Расписание
Тема
коли
Де
Деталі заходу
Сейчас запнятий нет
(Русский) Оставляйте свои контактные данные и мы обязательно Вас пригласим на ближайщий мастер-класс!
foto

Фарби — один з найпопулярніших матеріалів для оздоблення приміщень. Пофарбовані поверхні виглядають стильно, їх легко чистити та замінити колір на інший. Але як вибрати фарбу для стелі, щоб вона прослужила багато років? Саме про це буде наш матеріал.

Основні групи фарб

Сьогодні для роботи зі стелею використовуються тільки водоемульсійні фарби, які діляться на акрилові, ПВА, силіконові і т.д. Але вони настільки схожі, що наразі немає сенсу вибирати матеріал виключно за його групою. Акрилова фарба для стелі практично не відрізняється від латексу: це все вододисперсійні матеріали, тому питання «яка краще і що вибрати» ставити тут не варто. Краще буде зосередитися на конкретних параметрах певної моделі.
foto

Що потрібно врахувати при виборі фарби для стелі

Які фактори впливають на вибір водної фарби для стелі? Професіонали виділяють 5 основних:
  • Покривність — наскільки добре фарба «переб’є» колір фону.
  • Експлуатаційні властивості — стійкість до стирання, миття, УФ-променів і т.д.
  • Фактура — матова, напівматова і т.д.
  • Обсяг банки — чи вистачить на всю поверхню.
  • Ціна — чи буде вона по кишені.
Тільки співвідносячи всі параметри, можна зрозуміти яку фарбу варто вибрати для стелі. Потрібно розуміти, що те, що підходить одному, буде неприйнятним для іншого.

Особливості фарбування стелі різними типами фарб

Як вже було сказано, сьогодні стелі фарбуються тільки вододисперсійною фарбою. І більшість параметрів її підвидів дуже схожі.
Єдиний виняток — силікатні і силіконові фарби. Їм байдуже постійне УФ-опромінення, тому такі фарби часто використовують для екстер'єру. Вони підійдуть для кастомного дизайну черепиці або шиферу. Решта водоемульсійних фарб заточені лише для внутрішньої обробки.

Водоемульсійна (вододисперсійна, акрилова, ПВА, латексна) фарба

Саме ця фарба використовується для фарбування стін та стелі під час домашнього ремонту. Але чому їх так сильно полюбила широка аудиторія? На це є безліч причин, серед яких ми можемо виділити наступні:
  • екологічність — багато сучасних вододисперсійних фарб мають сертифікат «Жива планета», що затверджує екологічність їх складових;
  • безпека — вони гіпоалергенні, завдяки чому їх використовують у дитячих кімнатах, школах і лікарнях;
  • вони не пахнуть — у маляра не буде мігрені, а вам можна знаходитися в приміщенні навіть коли фарба сохне;
  • стійкість до миття та стирання — їх можна терти мокрою ганчіркою;
  • висока адгезія – вона добре «прилипає» до ґрунтовки, а під час наступного ремонту можна наносити нову фарбу поверх старого шару;
  • компоненти, що запобігають появі плісняви — грибки на стіні і стелі в ванній не «заживуть своїм життям», так як вони просто не зможуть там з’явитися.
Вибираючи хорошу фарбу для стелі, потрібно пам'ятати, що відтінок на віяліі може бути трохи темнішим, ніж у банці. Деякі фарби висихаючи, стають більш насиченими.

Силікатні та силіконові фарби

Як вже було сказано, через стійкість до УФ-випромінювання та різких перепадів температури, такі фарби використовують при зовнішніх роботах. Але ніхто не заважає взяти їх для оздоблення інтер'єру. Просто вони поки що рідкісні гості на сьогоднішньому ринку лакофарбових виробів.
Вони «еластичні», тому можуть приховувати невеликі дефекти. Також такі фарби відштовхують бруд: фасаду не будуть страшні ані дощі, ані пилові бурі. В інтер’єрі вони можуть бути актуальними лише для горища та цокольних приміщень - ці фарби легко витримають навіть такі екстремальні умови.

Види фарб по типу створюваного ефекту на поверхні

Вибираючи, чим саме фарбувати стелі, потрібно враховувати те, як певне покриття буде виглядати на ній. Щось буде візуально зменшувати приміщення, а щось, навпаки, збільшувати. Одні фарби можна мити мало не кожен день, а інші слід протирати сухою ганчіркою раз-два в сезон. Щоб зрозуміти яка водоемульсійна фарба краще для стелі: матова або напів-глянцева, ми детально розібрали кожен тип покриття.
foto

Матові

Саме цю фарбу усі називають найкращим вибором для стелі. Вона поглинає світло, завдяки чому ховаються багато недоліків поверхні. Матова стеля зробить кімнату візуально вище, ніж вона є насправді. І ще одна бонусна характеристика — першокласний зовнішній вигляд, за яким не треба витрачати багато часу на догляд. Достатньо тільки протерти ганчіркою.

Глянцеві

Сьогодні на ринку вже немає таких фарб для стелі, тому бажаючі отримати «дзеркало над головою» можуть встановити в квартиру натяжну стелю. Одначе, слід враховувати що таке «скло» сильно з’їсть метраж — приміщення буде здаватися нижчим, ніж є насправді. Плюс таку поверхню потрібно буде часто мити, бо частинки пилу будуть постійно «чіплятись» до стелі.

Напівматові або напівглянцеві

Такі фарби зазвичай використовуються для стін. Виробники розуміють, що для стелі більше підходять матові текстури, тому майже ніколи не випускають «шовковисті» моделі для стелі.
Чому ж вони не роблять таких фарб? Все просто: навіть найменша ступінь глянцю потребує ідеально рівної поверхні, злегка «блискучий» дизайн буде робити стелю візуально нижче, плюс на ній будуть чітко виднітися сліди експлуатації. Особливо це стосується ванної кімнати, кухні та дитячої.

Види фарб за способом очищення

Добре, тепер з зовнішніми ефектами все зрозуміло, але що робити з очищенням? Якою фарбою краще пофарбувати стелю творчої майстерні або кухні? Як часто можна мити пофарбовані поверхні і чи варто це взагалі це робити? Щоб знайти відповідь на ці питання, слід розібрати види фарб за способом очищення.

Стійкі до сухого стирання

Вони витримують тільки легке протирання сухою ганчіркою. Від чищення навіть злегка вологою ганчіркою фарба може «попливти». Тому сьогодні їх ніхто не виробляє — ними просто ніхто не буде користуватися.

Для сухих приміщень з низьким експлуатаційним навантаженням

Яку фарбу купити для стелі в спальні і чим краще пофарбувати її в гардеробній? Тут не відбуваються постійні тусовки, тому сюди можна нанести подібне покриття.
Стелі з такою фарбою можна зрідка протирати ледве вологою ганчіркою. Але захоплюватися прибиранням не варто — покриття може не витримати навантаження. Тому їх не використовують в кухні, дитячій та місцях, де регулярно курять.

Незмивні, стійкі до стирання

Подібну поверхню можна протирати вологою ганчіркою або губкою. Фарба не «злізе», але щоб позбутися забруднень доведеться постаратися. Так що, це буде хорошим вибором тільки для віталень, спалень, різних гардеробних і комор.

Покриття що миється та відштовхує бруд, стійке до інтенсивного миття

Як вибрати водоемульсійну фарбу для стелі у ванній та на кухні? Тут часто змінюється температура, постійні стрибки вологості, тому звичайні варіанти тут довго не проживуть.
Сюди підійдуть фарби, що витримують інтенсивне миття. Вони — справжній Геракл в світі лакофарбових виробів. Їм не страшні мокрі губки, мила і навіть рідкі миючі засоби. Таку поверхню можна протирати скільки завгодно — і їй нічого не буде. Більш того, з таких поверхонь найлегше «злазять» сторонні забруднення. Тому такі фарби будуть ідеальним вибором для кухні та дитячої.

Яка фарба краще для стелі з гіпсокартонних листів

Кожен вирішує сам для себе, яку саме фарбу краще вибрати для фарбування стелі. Під час «кастингу» потрібно розуміти особливості поверхні, бажаний дизайн та загальну специфіку приміщення.
Вододисперсійні фарби довговічні та доволі бюджетні. Матові структури приховують недоліки і роблять приміщення вище, а напівматові роблять його «благородніше». Фарби для сухих кімнат підійдуть для спальної, а стійкі будуть ідеальним вибором для кухні або дитячої.
foto

Як підготувати стелю під фарбування

Якщо стеля вже пофарбована вододисперсійною фарбою, то її буде достатньо вимити і дати висохнути воді. Тим, чия стеля була пофарбована масляними фарбами доведеться прошкурити поверхню — так матеріал ляже набагато краще.
Складніше всього доведеться тим, чия стеля була пофарбована побілкою, обклеєна шпалерами або на ній знаходились декоративні панелі. В цьому випадку, потрібно діяти так:
  1. Зняти минуле покриття (включаючи клей і залишки побілки).
  2. Прошпаклювати і поґрунтувати стелю.
  3. Нанести фарбу в 2 шари.
Як бачите, вибір покриття - процес не такий і складний. Але спочатку потрібно зрозуміти бажані властивості та колір покриття. Одним підійде біла матова, другі ж захочуть рожевий напівглянець. Все повністю індивідуально.
Часто задаваемые вопросы

🎨 Яка фарба для стелі приховує нерівності?

Для роботи зі стелею підійдуть глибокоматові фарби з антибліковим ефектом. Ця особливість допоможе візуально приховати дрібні недоліки поверхні та зробить стелю візуально вище. Спеціальні фарби для стелі зручні в роботі, а їх консистенція розроблена таким чином, щоб не створювати бризок.

✅ Як помити стелю перед фарбуванням?

Якщо потрібно пофарбувати стелю, що була профарбована раніше, досить видалити частинки, що відшаровуються та промити поверхню лужним або спеціальним чистячим засобом. Далі слід очистити стелю чистою водою та почекати кілька годин до повного висихання. При необхідності — вирівняйте нерівності що утворилися, акриловою шпаклівкою.

⚖️ Чим відрізняється фарба для стелі від фарби для стін?

Поміж ними немає принципової різниці — вони схожі за складом та основними характеристиками. Але спеціальні фарби для стелі відрізняються глибокоматовим ступенем блиску та антибліковим ефектом, що допоможуть візуально приховати дрібні нерівності стелі.

Стікер-тести