Пошук
Расписание
Тема
коли
Де
Деталі заходу
Сейчас запнятий нет
(Русский) Оставляйте свои контактные данные и мы обязательно Вас пригласим на ближайщий мастер-класс!
foto

У процесі проведення будівельних робіт, рано чи пізно доводиться зіткнутися з проблемою видалення старого лакофарбового покриття. Особливо це актуально для робіт з реставрації дерев’яних поверхонь меблів, унікальних віконних рам і дверних полотен. І, якщо з бетону або металу знімати засохлі шари фарби можна без особливої ​​побоювання пошкодити поверхню підстави, зважаючи на його жорсткості, то при роботі з деревом слід бути вкрай обережним.

Основні способи видалення фарби з дерев’яної поверхні

Під час підготовки поверхні до декоративної обробки виникає два основних питання: «Чим зняти стару фарбу з дерева? »і« Чи варто видаляти попередні шари фарби взагалі? »

Підходити до питання очищення дерев’яної поверхні від фарби слід виходячи з товщини нанесеного шару і наявності на ньому тріщин, здуття або подряпин. Якщо шар попереднього покриття тонкий, то достатньо буде зачистити поверхню наждачним папером для подальшого фарбування аналогічним видом фарби. Але якщо протягом усього терміну експлуатації поверхню піддавалася багаторазового фарбування, то фарбу потрібно знімати. Важливо звернути увагу на вид лакофарбового матеріалу попередніх шарів: він може бути елементарно не сумісний з придбаної Вами фарбою. Наприклад, на масляну фарбу не лягає ніяка інша різновид лакофарбової продукції. Існує три найпопулярніші способи видалення фарби з дерев’яних поверхонь: термічний, хімічний і механічний.

Термічний спосіб особливо підходить для швидкого видалення численних шарів фарби з дерева. Для його здійснення використовують нагрівальний прилад (зазвичай будівельний фен або газовий пальник) і сталевий шпатель. Під впливом полум’я або потоку розпеченого повітря товстий шар сухої фарби починає пузиритися, стає пластичним і легко видаляється за допомогою шпателя. Щоб деревина не пересихала під час термічного видалення старого лакофарбового покриття з дерев’яних поверхонь, замість газового пальника рекомендують застосовувати будівельний фен. Відкритий вогонь не тільки може привести до небажаного загоряння, але і сприяє виділенню легкозаймистих смол деякими деревними породами. Утворилися смоли утворюють на поверхні дерева плівку, яка значно погіршує адгезійні здатності оброблюваного підстави.

Якщо застосувати термічний спосіб зняття фарби немає можливості (відсутній інструмент чи належить видаляти фарбу з дерев’яних стельових балок, а то і всього стелі), використовують хімічний спосіб – нанесення різних хімічний речовин: розчинників, лужних і кислотних складів. Наносять їх на дерев’яну поверхню пензлем, в 2-3 шари, з перервою до півгодини між шарами, після чого розм’якла фарбу видаляють шпателем. Але це все теорія. А як показує практика, хімічний спосіб малоефективний у боротьбі з лакофарбовим покриттям, якому більше 2 років. До того ж, в процесі використання хімічних складів відбувається випаровування токсичних речовин. У цьому випадку, для захисту дихальних шляхів і слизової очей необхідно користуватися респіратором і захисними окулярами.

Механічний спосіб очищення деревини нагадує собою процес шліфування. Для його реалізації часто застосовують кутову шліфувальну машинку («болгарку») або електричну дриль з колом для наждачного паперу різної зернистості. Цей спосіб особливо ефективний для поверхонь з великою площею. Вибирати наждачний папір слід особливо акуратно: грубозерниста наждачка навіть при незначному натиску може залишити на поверхні дерева глибокі подряпини. Даний процес очищення досить курний, тому приступаючи до роботи варто запастися захисними окулярами і респіратором.

Стікер-тести