Пошук
Расписание
Тема
коли
Де
Деталі заходу
Сейчас запнятий нет
(Русский) Оставляйте свои контактные данные и мы обязательно Вас пригласим на ближайщий мастер-класс!
foto

Шпаклювання стелі — складний процес. Намагаючись провести його самостійно, є великий шанс випадково пропустити якийсь крок: в такому випадку вся справа піде нанівець. Саме тому ми зібрали в одному місці усі поради про те, як правильно шпаклювати стелю. Тоді робота пройде швидко та без проблем.

Етапи роботи

foto
В першу чергу потрібно підготувати поверхню. На ній повинні бути відсутні сліди колишнього покриття, а перепади рельєфу не мають перевищувати 3 мм.
Якщо стеля виявилась з різницею понад 5 мм, то її варто заштукатурити та почекати приблизно 5-7 днів до повного висихання покриття. Тільки так ви можете отримати ідеально рівну «основу» в майбутньому.
Далі потрібно почати працювати зі шпаклівкою. Спочатку потрібно обробити поверхню стартовою сумішшю та почекати 24 години, допоки вона повністю висохне.
Якщо перепади поверхні понад 1,5 мм та менше ніж 3 мм, то дозволяється нанести стартову шпаклівку в 2 шари. Проте між ними повинно пройти від 5 годин — допоки не підсохне перший шар. Далі почекайте від 24 годин — до повного висихання шпаклівки.
При наявності малих нерівностей (до 1 мм) після нанесення стартового складу, потрібно провести чорнове шліфування абразивами. Далі поверхню потрібно обробити ґрунтовкою і після її повного висихання нанести фінішну шпаклівку.

Послідовність виконання

foto
В тому випадку, якщо стельові плити були укладені рівно, то достатньо мінімальної підготовки поверхні перед шпаклюванням.
Потрібно видалити залишки шпалер, клею або побілки (якщо раніше обробляли нею поверхню). Простіше всього буде, якщо попередньо змочите стелю вологою губкою. Як тільки поверхня просочиться вологою, то оздоблення буде легко зняти шпателем.
Працюйте невеликими «квадратами» — через те, що стеля швидко висихає, то обробляти велику площу марно. Оптимальний розмір «робочої зони» — квадрат зі сторонами 70-90 см. Після зняття покриття пройдіться вологою ганчіркою по поверхні. Так ви зможете позбавитися від пилу та залишків колишнього покриття.
Після того як поверхня повністю висохне, її потрібно обробити ґрунтовкою. Оптимальний спосіб нанесення — безповітряне розпилення (фарбопульт) для великих «робочих поверхонь», та пензель для кутів і важкодоступних місць. Валик у цьому випадку не підійде — він нерівномірно вбирає ґрунтовку, через що поверхня може стати «плямистою».
В більшості випадків вистачає нанесення ґрунтовки в 1 шар. У випадку роботи з поверхнею, що сильно вбирає, допускається використання 2 шарів. В такому випадку перший наноситься паралельно вікну, а другий перпендикулярно. Перед тим як наносити 2 шар, почекайте від 5 годин — саме стільки часу потрібно ґрунтовці, щоб частково підсохнути. Тоді склад збереже усі свої властивості, ставши надійною «базою» для подальших робіт.
І тільки після цього можна приступати до самого шпаклювання. Якщо ви купили сухий склад — візьміть міксер та розмішайте його. Для цього прорахуйте необхідну кількість суміші та додайте її згідно з інструкцією від виробника.
Тим, хто купує готовий продукт, достатньо розмішати готовий склад у відрі. Через те, що шпаклівки зберігаються у «вакуумі», то попереднє збовтування поверне початкову консистенцію продукту.
Далі можна починати потроху наносити саму суміш на стелю. Процес шпаклювання виглядає доволі просто — спочатку наберіть невелику кількість складу на широкий шпатель. Розподіліть шпаклівку тонким та рівним шаром. Залишки суміші на інструменті поверніть назад в тару. Також допускається використання фарбопульта з безповітряним розпиленням.
Кути та важкодоступні місця опрацюйте вузьким шпателем. Фарбопульт не зможе забезпечити бажану точність нанесення в «критичних точках».
Важливо: чим меншою буде порція шпаклівки, що наноситься но поверхню, тим краще. Тоді майстер зможе швидко вирівняти всю поверхню без змін в рельєфі. Закласти трохи більше часу на саму роботу буде більш оптимальним рішенням, ніж намагатись зробити все якомога швидше спочатку, але потім витрачати години на вирівнювання та повторне шпаклювання.
Після повного висихання стартової шпаклівки (від 24 годин) варто прошкурити локальні нерівності за допомогою абразивів. В цьому випадку підійде зернистість в межах 120-180 грит.
Далі приступайте до використання фінішної шпаклівки — її беруть для підготовки стелі під фарбування чи поклейку шпалер. Завдяки нанесенню цього покриття ви отримаєте ідеально рівну поверхню, на яку легко ляже фарба.
Фінішна шпаклівка (наприклад, така як Kolorit STANDART LF) наноситься на поверхню за таким же алгоритмом, як і стартова суміш. Єдине що потрібно використовувати більш дрібні абразиви при вирівнюванні. Оптимальний показник — шорсткість 220-280 грит.

Як правильно провести часткове шпаклювання стелі

foto
Причин для часткового шпаклювання стін безліч — від затоплення сусідами до появи невеликих тріщин. Якщо постраждала тільки певна невелика ділянка, то не потрібно працювати зі всією стелею. Достатньо пропрацювати уражене місце.
Насамперед потрібно позбавитись від фарби та шпалер на ділянці. Далі зніміть стару постраждалу шпаклівку — на ній вже нічого не втримається. Дійшовши до стелі, починайте роботу за тим алгоритмом, що був розписаний у розділі вище.
Якщо на вашій стелі з’явились тріщини, то їх потрібно розширити та поглибити так, щоби після нанесення шпаклівки поверхню можна було легко розгладити шпателем. Тоді реанімовані частини не будуть відрізнятися від основної поверхні.
При частковому шпаклюванні зверніть особливу увагу на прошкурювання поверхні абразивами чи наждачним папером. Ви повинні зробити ремонт так, щоби «нова» поверхня була врівень з основною.

Особливості роботи з гіпсокартоном

foto
Особливість роботи з гіпсокартоном полягає в тому, що в цьому випадку майже не потрібно витрачати особливих зусиль на вирівнювання поверхні. Вона вже рівна. Шпаклівка наноситься лише для того, щоб додатки гладкість поверхні та сховати шви. Якщо цього не зробити, то після висихання фарби чи шпалер на стелі будуть помітні смуги між листами гіпсокартону.
В більшості випадків, на торцях листів вже присутній косий зріз. І це полегшує процес вирівнювання в рази. Якщо зріз відсутній, то підготуйте його самостійно, зробивши фаску під кутом в 45 градусів ще до монтажу листів.
Далі проґрунтуйте поверхню та проклейте шви зі стиками скловолокном. Далі нанесіть шпаклівку так, як це було описано вище.
Якщо дотримуватись усіх сьогоднішніх порад, то зі шпаклюванням стелі впораються навіть ті, хто вперше тримає будівельні інструменти в руках. Головне в цій справі — не поспішати та акуратно опрацьовувати кожен міліметр робочої поверхні. Тоді все вийде!
Часто задаваемые вопросы

⛏ Як шпаклювати гіпсокартонну стелю?

Надріжте косий зріз на торцях листів гіпсокартону — це зробить монтаж та вирівнювання більш зручним. Проґрунтуйте поверхню, проклейте шви та стики скловолокном. Нанесіть стартову шпаклівку, після повного висихання прошкурьте її. Обробіть поверхню фінішною шпаклівкою.

🏚 Як шпаклювати стелю після побілки?

Намочіть стелю та зніміть шпателем побілку, що набрякла від вологи. Повторюйте ці дії, доки не дійдете до стелі. При великих нерівностях (від 5 мм) — пропрацюйте поверхню штукатуркою. Нанесіть стартову шпаклівку та прошкурьте її. Підготуйте стелю до фарбування з ультрабілою фінішною шпаклівкою, такою як Kolorit STANDART LF.

🖌Чим шпаклювати стелю під фарбування?

Якщо на стелі є великі перепади (від 5 мм), їх варто обробити штукатуркою. Вирівняйте маленькі нерівності (до 3 мм) стартовою шпаклівкою. Прошкурьте поверхню, щоби надати їй додаткову гладкість. Нанесіть фінішну шпаклівку, що не буде спотворювати колір фарби.

Стікер-тести