Пошук
Расписание
Тема
коли
Де
Деталі заходу
Сейчас запнятий нет
(Русский) Оставляйте свои контактные данные и мы обязательно Вас пригласим на ближайщий мастер-класс!
foto

Розрахунок витрат фарби на квадратний метр стіни – один із найважливіших процесів ремонту. Якщо недооцінити об’єм робіт, то потрібно буде бігти в будівельний прямо посеред процесу фарбування. Якщо взяти більше - постраждає сімейний бюджет. Так скільки купувати фарби, і як скласти план витрат? Саме про це буде сьогоднішня стаття.

Фактори, що впливають на витрату фарби

Реальні витрати фарби на м2 трохи відрізняються від цифр, вказаних виробником. На це впливають багато факторів: покривність, тип фарби, методи її нанесення, тип та структура поверхні і т.д.
foto

Покривність

Це здатність фарби передати бажаний відтінок. Чим вище цей показник, тем краще. Фарби з гарною покривністю перекриють контрастний фон і за 2 шари. А ось тим, хто вирішить користуватися виробами з низьким показником покривності, прийдеться наносити 3 або навіть 4 шари. І все це потрібно закладати в бюджет.

Спосіб нанесення фарби

Для фарбування поверхонь використовуються різні будівельні інструменти, кожен з яких частково поглинає матеріал. Отже, витрати знову збільшаться. Наскільки саме — залежить від способу нанесення і майстерності маляра.

Тип фарби

Враховуйте особливості лакофарбових матеріалів: у акрилових і водоемульсійних широкий вибір відтінків, вони швидко сохнуть і не вигоряють на сонці. В цей же час масляні дешевші. Однак у них неприємний запах, вони довго сохнуть (до доби) і мають властивість руйнуватися з часом.

Тип поверхні

Безпосередньо впливає на розрахунок витрат: одні матеріали сильніше вбирають фарбу, а іншим майже не потрібна додаткова підготовка. Про те, як саме розрахувати витрати фарби на квадратний метр залежно від поверхні - ви можете дізнатись нижче.

Структура поверхні

Один з ключових, але не дуже очевидних факторів підрахунку. Багато хто не враховує рельєф поверхні, але він може збільшити реальну площу поверхні мало не вдвічі. Найпомітніше на витрату впливають «шуби»: в залежності від розміру «грудочок» і «западин» фактична площа може виявитися на 20-30% більше запланованої.

Вплив кольору фону

Фінальні витрати фарби напряму залежать від початкового кольору і текстури поверхні. Якщо поточний відтінок схожий по насиченості з бажаним - можна обмежитися 2 шарами. Якщо потрібно перебити темний контрастний колір, то може знадобитися 3 шари фарби або 1 додатковий шар грунтовки.
Зменшити витрати фарби на 1м2 можна двома способами:
  • Вирівняти і прогрунтувати стіну.
  • Вибрати відтінок близький до поточного або темніше його.

Як нанести фарбу

foto
Для нанесення фарби використовуються інструменти, які теж частково її поглинають. Тому реальні втрати будматеріалів знову трохи збільшаться. При розрахунках витрат фасадної і інтер'єрної фарби на м2 потрібно заздалегідь продумати всі дизайнерські рішення, щоб не прогадати з закупівлями.

Фарбопульт

Варіант, який помітно заощадить час на фарбування. У той час, як фарбування валиком звичайної кімнати в 20 кв м може зайняти до 3-4 годин, то пульт зменшить цей час до 1,5-2 годин. Кількість втрат фарби залежить від моделі, параметрів нанесення та майстерності маляра. В середньому, вони варіюються від 15% і аж до 40%. Тому для робіт з фарбопультом рекомендується вибирати професіонала — він пофарбує кімнату, дотримуючись всіх стандартів.

Пензлик

Найменш ефективний варіант, який помітно збільшує витрати фарби на 1 кв м. Саме тому він використовується тільки точково задля реалізації певної дизайнерської ідеї. При нанесенні пензлем, можливі різні розводи та патьоки, через що буде доволі проблематично рівномірно покрити всю площу рівномірно.
Як показує досвід, втрати фарби при такому способі нанесення варіюються від 7-10% у досвідченого маляра до 10-15% у початківця.

Валик

Найбільш оптимальний варіант, з яким впорається навіть новачок. Він фарбує щільно і рівномірно, завдяки чому 2 шарів буде достатньо. В середньому, використання валика збільшує витрату фарби на 1 кв метр на 7-12% в залежності від досвіду маляра.

Витрати фарби в залежності від її типу

foto
Рівень витрат практично не залежить від типу матеріалу: масляні фарби одного виробника можуть бути такими ж економними, як акрилові в іншого. В цьому випадку необхідно вивчити технічну документацію товарів обраної цінової категорії. Саме в ній і буде схований «корінь зла», а саме реальні показники витрати фарби.

Акрилові та вододисперсійні фарби

Якщо ми говоримо про них в контексті витрат на квадратний метр, то різниці практично немає. Єдине, на чому варто загострити увагу - кількість дисперсії.
У більшості дешевих фарб для стін менша дисперсія. В цей же час, у більш дорогих будматеріалах цей показник вище. А це безпосередньо впливає на зменшення витрат на 1м2. Говорячи простою мовою - фарби середньої і високої цінової категорії економічніші, ніж бюджетні будматеріали.
Тому, тут слід зрозуміти, що вигідніше конкретно вам – мати великі витрати самої фарби або ж заплатити більше за відро.

Масляна фарба

Витрати хорошої масляної фарби знаходяться приблизно на одному рівні з акриловими і водоемульсійними. Однак, слід враховувати її особливості, які можуть серйозно вплинути на фінальний вибір:
  • Швидкість висихання в 5-6 разів довше, ніж у акрилових: 18-24 години замість 2-3.
  • Доволі небезпечний склад: у деякі алкідні фарби досі додають свинець задля для прискорення висихання.
  • Низька екологічність: навіть в натуральних масляних фарбах міститься розчинник (наприклад, Уайт-Спірит), який при випаровуванні виділяє багато летючих шкідливих речовин.

Отже, вибираючи між акриловими та масляними фарбами, дивіться на склад і безпеку матеріалів. Саме це буде відігравати вирішальну роль в експлуатації.

Витрати фарби для різної поверхні

foto
Фактичні витрати фарби на 1 м2 відрізняються в залежності від матеріалу: для фарбування 100 м2 дерева може знадобитися на ціле відро більше, аніж для роботи з такою же площею металевої поверхні.
Це варто враховувати при роботі з великими поверхнями. Усереднені показники зібрані в таблиці — нижче ми розповімо про кожного з них більш докладно.
  • Дерево - Від 4 до 12
  • Метал - Від 8 до 12
  • Мінеральні поверхні - Від 7 до 12
  • Склошпалери и шпалери під фарбування - Від 7 до 9
  • Дерево

    Ступінь втрати фарби залежить від породи, шорсткості і пористості матеріалу. Наприклад, літр однієї і тієї ж фарби може пофарбувати 3м2 пухкої деревини, 5 м2 підготовленого дерева і цілих 10 м2 відшліфованої сухої деревини.

    Металл

    Залізні поверхні не вбирають в себе фарбу, тому показник економічності фарби помітно зростає. В середньому, один літр фарби покриває від 8 до 10 м2 шорсткої металевої поверхні та до 12 квадратних метрів гладкої.

    Мінеральні поверхні

    Сюди можна віднести більшість поверхонь стін та стелі: бетон, гіпсокартон, шпаклівка і т.д. Варто пам’ятати, що чим сильніша ступінь пористості матеріалу, тим більше фарби потрібно витратити. Але зв'язка шпаклівки та ґрунтовки допоможе суттєво знизити ці показники.
    Наприклад, у випадку зі звичайною штукатуркою середня витрата фарби становитиме приблизно 1 л на 10 м2, а ось з фінішною шпаклівкою з того же об’єму можна буде пофарбувати уже цілих 12 м2.
    Увага: бажано використовувати шпаклівку, грунтовку і фарбу одного бренду. Це потрібно, щоб всі компоненти спрацювали з максимальною ефективністю. Кожен виробник прописує параметри витрати фарби виходячи з факту, що ви будете користуватися іншою продукцією з його лінійки. Якщо змішати будматеріали різних компаній, то фінальний результат і бюджет ремонту може кардинально відрізнятися від задуманого.

    Структура поверхні

    Рельєф — один з найменш очевидних, але критично важливих чинників при підрахунку реальних витрат фарби. Чим більш однорідна структура стіни — тим меншою буде поверхня під фарбування.

    Рельєфна поверхня

    Навіть дрібна «шубка» може збільшити бюджет на фарбування майже на третину. Тому, перед тим як порахувати витрату фарби на м2 на подібній поверхні - подивіться в інструкцію до обраних будматеріалів. Сьогодні багато виробників почали вказувати реальні витрати при різному рельєфі - це спростить підрахунок необхідного обсягу закупівель.

    Гладка поверхня

    Такий тип поверхні значно полегшує розрахунок витрати фарби. А все тому що фактична площа поверхні повністю збігається з розрахованою площею стіни. Тут досить дотримуватися інструкцій виробника та враховувати спосіб нанесення, щоби результати розрахунків були максимально точними.

    Визначення площі покриття

    foto
    Щоб скласти бюджет ремонту, слід зрозуміти скільки літрів фарби буде використано. Для цього, потрібно дізнатися площу фарбуємої поверхні, витрати фарби та вирахувати приблизний об’єм витрат.

    Нормативні витрати фарби

    Єдиної норми немає - кожен виробник розраховує те, якою буде витрата фарби на квадратний метр, грунтуючись на десятках або навіть сотнях досліджень. Тому довіряти варто тільки перевіреним компаніям, які дорожать своєю репутацією. У них є методики і засоби для досліджень перед релізом будматеріалів.
    Також їм невигідно брехати, обіцяючи неймовірну економність фарби аж до того, що 1 літра вистачить на 25-30 м2 поверхні. Насправді, потрібно орієнтуватись на цифри вдвічі нижче.
    Щоб отримати бажаний результат, дотримуйтеся вказівок виробника. Не потрібно розтягувати фарбу або «лити через край»: це крайнощі, які не приведуть ні до чого хорошого.

    Площа поверхні, що фарбується

    Для розрахунку вам знадобляться:
    • рулетка;
    • ручка і папір (замінюються Word-документом);
    • шкільні знання математики та 10-15 хвилин вільного часу.

    Алгоритм розрахунку площі поверхні, що фарбується, наступний:
    • Беремо лінійку і вимірюємо довжину приміщення (помноживши її на 2, щоб не вимірювати протилежну стіну), після цього пророблюємо подібні дії, щоб дізнатися ширину. Якщо кімната неправильної форми - слід виміряти всі 4 стіни.
    • Дізнаємося периметр приміщення, складаючи отримані числа.
    • Обчислюємо площу, помноживши отримане число на висоту стелі. Обчислюємо площу дверей і вікон, помноживши їх висоту на ширину.
    • Віднімаємо від площі кімнати, двері і вікна: так ви дізнаєтеся площу фарбуємої поверхні.

    Щоб дізнатися площу стелі або підлоги - помножте довжину кімнати на її ширину.

    Як розрахувати витрати фарби?

    Отримавши інформацію про площу фарбуємої поверхні, слід повернутися до етикетки (або технічної документації) продукції та дізнатися, скільки метрів можна пофарбувати з 1 літру. Наприклад, виробник вказав цифру в 10 метрів.
    Щоб дізнатися необхідну кількість фарби, слід розділити площу стін на витрати матеріалу.

    Приклади обчислень витрати фарби

    Щоб закріпити отримані знання, давайте закріпимо все прикладом з життя. Припустимо, нам потрібно пофарбувати велику вітальню фарбою Kolorit Legenda. Довжина кімнати становить 5 м, ширина 6 м, а висота стелі 2,7 м.
    Спочатку потрібно знайти периметр кімнати, який обчислюється за формулою: P = (a x 2) + (b x 2). У нашій ситуації це буде: P = 10 + 12 = 22 м2.
    Далі слід дізнатися площу кімнати, помноживши периметр на висоту стін: S = P х h = 22 х 2,7 = 59,4 м2.
    Після цього обчислюємо площу дверей і вікон, помноживши їх висоту на ширину. Площа вікна буде приблизно (1,6 х 1,5) = 2,4 м2. Двері (1 х 2.10) = 2.10 м2
    Дізнаємося площу стін, віднявши від площі кімнати сумарну площу всіх вікон і дверей. Тут це: 59,4 - (2,4 + 2,10) = 54,9 ≈ 55 м2.
    Після цього ми дивимося на технічну документацію фарби і бачимо, що її витрата дорівнює 10 м2 на 1 л. Однак, щоб отримати бажаний результат, слід наносити будь-яку фарбу в 2 шари, що потрібно закласти в підрахунок.
    Щоб зрозуміти, скільки літрів займає фарбування кімнати, ділимо площу стін на норму витрати і множимо все на 2.
    В кінці ми отримаємо наступні результати: (55/10) х 2 = 11 літрів фарби.
    Площа дверей і вікон у більшості випадків приблизно однакова, тому багато виробників запустили онлайн-калькулятори витрат фарби. Потрібно лише вписати туди площу своєї кімнати: далі виробник сам підставляє значення прорізів і витрати в стандартних умовах.
    Найкраще для ремонту в приміщенні підійдуть вододисперсійні і акрилові фарби: вони безпечні, довговічні та доволі економні. Якщо хочеться приблизити фактичні витрати фарби до ідеальних, то потрібно бажано прошпаклювати та прогрунтувати стіну. А краще за все уважно читати етикетку і слухати перевірених виробників - вони підкажуть, як зробити ремонт ефективно!
    Часто задаваемые вопросы

    ⁉ Скільки потрібно фарби на 20 кв м?

    Витрата фарби залежить від безлічі факторів: типу поверхні, ступеня її підготовки та інструментів для нанесення. Коректна підготовка та ґрунтовка зменшують витрати лакофарбових матеріалів —тоді з 1 літра можна покрити приблизно 10-12 кв.м в один шар. Тобто, на 20 кв.м. потрібно близько 2х літрів фарби.

    🔺 Скільки літрів фарби потрібно на 1 кв метр?

    Витрата фарби на 1 кв.м залежить від особливостей поверхні та інструментів для нанесення. Якщо підготовка та ґрунтування пройшли правильно, то 1 л вододисперсійної фарби вистачає на 10-12 кв.м або 90-100 мл на 1 м2.

    Стікер-тести