Приклади обчислень витрати фарби
Щоб закріпити отримані знання, давайте закріпимо все прикладом з життя. Припустимо, нам потрібно пофарбувати велику вітальню фарбою Kolorit Legenda. Довжина кімнати становить 5 м, ширина 6 м, а висота стелі 2,7 м.
Спочатку потрібно знайти периметр кімнати, який обчислюється за формулою: P = (a x 2) + (b x 2).
У нашій ситуації це буде: P = 10 + 12 = 22 м2.
Далі слід дізнатися площу кімнати, помноживши периметр на висоту стін: S = P х h = 22 х 2,7 = 59,4 м2.
Після цього обчислюємо площу дверей і вікон, помноживши їх висоту на ширину. Площа вікна буде приблизно (1,6 х 1,5) = 2,4 м2. Двері (1 х 2.10) = 2.10 м2
Дізнаємося площу стін, віднявши від площі кімнати сумарну площу всіх вікон і дверей. Тут це: 59,4 - (2,4 + 2,10) = 54,9 ≈ 55 м2.
Після цього ми дивимося на технічну документацію фарби і бачимо, що її витрата дорівнює 10 м2 на 1 л. Однак, щоб отримати бажаний результат, слід наносити будь-яку фарбу в 2 шари, що потрібно закласти в підрахунок.
Щоб зрозуміти, скільки літрів займає фарбування кімнати, ділимо площу стін на норму витрати і множимо все на 2.
В кінці ми отримаємо наступні результати: (55/10) х 2 = 11 літрів фарби.
Площа дверей і вікон у більшості випадків приблизно однакова, тому багато виробників запустили онлайн-калькулятори витрат фарби. Потрібно лише вписати туди площу своєї кімнати: далі виробник сам підставляє значення прорізів і витрати в стандартних умовах.
Найкраще для ремонту в приміщенні підійдуть вододисперсійні і акрилові фарби: вони безпечні, довговічні та доволі економні. Якщо хочеться приблизити фактичні витрати фарби до ідеальних, то потрібно бажано прошпаклювати та прогрунтувати стіну. А краще за все уважно читати етикетку і слухати перевірених виробників - вони підкажуть, як зробити ремонт ефективно!