Пошук
Расписание
Тема
коли
Де
Деталі заходу
Сейчас запнятий нет
(Русский) Оставляйте свои контактные данные и мы обязательно Вас пригласим на ближайщий мастер-класс!
foto

Ремонт — важкий процес, де є десятки критично важливих завдань і сотні рішень меншого масштабу. Ґрунтування поверхонь — одне з критично важливих рішень, що впливає на результат всього ремонту. Сьогодні ми розберемо все, що вас давно цікавило в процесі вибору та нанесення цих сумішей.

Як наносити ґрунтовку?

По алгоритму дій цей процес можна порівняти зі звичайним фарбуванням стін. Якщо робити все акуратно і дотримуватися основних правил, то цей процес здужає навіть новачок.
Правильно вибраний матеріал зміцнить поверхню та підвищить її адгезію (зчеплення з подальшими матеріалами). Це призведе до зменшення витрат фарби до 30% і запобігання появі плям навіть на складних ділянках.
Зважайте на те, що ґрунтовку потрібно використовувати як з голою стіною, так і під час чистової обробки. У першому випадку, краще візьметься шпаклівка. А ось у другій ситуації, шпалери та фарба краще ляжуть на готову поверхню.
Для роботи підготуйте наступні речі:
1. Ємність для розчину — малярську ванночку або контейнери для фарбопультів.
2. Пульверизатор або фарбопульт — для великих поверхонь.
3. Щітка — для важкодоступних місць.
foto
А ось від валику краще відмовитись. Він вбирає в себе занадто багато засобу, і потім нерівномірно його віддає. У підсумку, поверхня буде погрунтована нестабільно — можуть утворитися плями.
Після того, як основні «інгредієнти» куплені та готові до роботи, можна приступати до самого процесу ґрунтування.

Порядок робіт

foto
Щоб отримати найкращий результат, дотримуйтесь заздалегідь встановленого порядку дій. Алгоритм наступний:
1. Очистити стіну від старого покриття, бруду, цвілі, плям жиру та масла. Це потрібно для максимального зчеплення суміші з поверхнею.
2. Прикрити вимикачі, розетки, вікна та підвіконня. Також слід забрати меблі з приміщення або хоча б прикрити їх поверхню. Якщо на щось з цього списку потрапить суміш, то відмити її буде важко.
3. Поґрунтуйте голу стіну (якщо на ній немає покриття). Тоді покращиться адгезія поверхні, завдяки чому шпаклівка ідеально ляже з першого разу.
4. Почекати не менше 5-ти годин, поки ґрунтовка повністю не висохне.
5. Вирівняти стіну за допомогою шпаклівки і почекати 5 годин до її повного висихання.
6. Відшліфувати та знепилити поверхню. Це потрібно для того, щоб ґрунтовка та подальша обробка лягли рівним шарів без потьоків.
7. Нанести ґрунтовку в один шар з фарбопульта на великі поверхні, та пройтися акуратно щіткою і пензлем по важкодоступних місцях.
Після цього почекайте від 5 годин до повного вбирання ґрунтовки в поверхню. Далі можна наносити фарбу, клеїти шпалери або монтувати плитку.
Важливо: готуйте суміш безпосередньо перед процесом нанесення, і під час використання регулярно перемішуйте її. Це потрібно, щоб вона не втратила свою консистенцію.
Працюючи з поверхнями, що сильно вбирають вологу (такими, як газобетон), залишайте суміш нерозбавленою. А ось з матеріалами, що слабко вбирають вологу (наприклад, пошпакльована стіна) допускається розведення водою 1:1.

Термін висихання

foto
Ремонт не терпить поспіху! Так що, після нанесення ґрунтовки доведеться почекати — це потрібно, щоб поверхня повністю ввібрала суміш. Час висихання залежить від кліматичних умов в приміщенні. Найкраще дотримуватися наступних показників:
- температура — від + 5°С до + 25°С;
- вологість повітря — до 80%;
- вологість оброблюваної поверхні не вище 4%.
Тоді суміш вбереться з необхідною їй швидкістю. Не прискорюйте цей процес, так як покриття може втратити частину своїх властивостей. Якщо в кімнаті холодніше, або в ній підвищена вологість, то і суміш буде висихати довше.
Як правило, виробник пише на самій упаковці час висихання матеріалу. У випадку з продукцією Kolorit, показники наступні:
- силіконова з частинками наносрібла Kolorit Silanit — від 5 годин;
- глибокого проникнення Kolorit STANDART G — від 5 годин;
- ґрунтовка проти плісняви Kolorit Biostop — від 4 годин;
- адгезійна ґрунтувальна фарба Kolorit Beton K— від 5 годин.
Важливо! Не допускайте популярних помилок, через які прийдеться повністю перероблювати оздоблення:
1. Не влаштовуйте протяги — потік вітру тільки провокує нерівномірне висихання.
2. Забудьте про теплові гармати — ззовні поверхня буде неначе сухою, але під тонким зовнішнім шаром так і залишиться волога суміш.
3. Уникайте занадто низьких температур — чим холодніше повітря, тим довше все буде сохнути.
4. Не допускайте перепаду температур — бо з’явиться конденсат, який потім осяде та не дасть спеціалістам зробити якісний ремонт.
Тому майстри зазвичай ставлять таймінг на роботу зі стінами в межах 3-5 днів: так між кожним з етапів ремонту проходить хоча б 8-10 годин, за які кожен шар встигає повністю просохнути.

Для чого потрібна ґрунтовка?

foto
Ґрунтовка — один з найважливіших елементів ремонту. Вона стала таким незамінним атрибутом завдяки наступним особливостям:
1. Зміцнення поверхні. Суміш буквально проникає в структуру матеріалу, заповнюючи його пори.
2. Поліпшення зчеплення з обробкою.
3. Економія витрат фарби і клею для шпалер.
4. Підвищення вологостійкості — використовуйте суміші для приміщень з високою вологістю (кухня, ванна, цокольні поверхи і т.д.).

Властивості та призначення ґрунтовки

Сьогоднішній ринок будматеріалів вражає, а його різноманітність легко заплутає не підготовлену людину. Розібрали основні властивості різних ґрунтових сумішей в списку нижче:
1. Акрилові і алкідні — підвищують адгезію, з ними фарба буде легше «чіплятися». Часто сюди додають компоненти, що сприяють боротьбі з пліснявою. Використовуються для бетону, цегли, дерева та штукатурки. Акрилові ґрунтовки не підходять для металів.
2. Гліфталеві — підходять тільки для сухих приміщень, тому що при високій вологості різко втрачають свої властивості. Відмінно працюють з деревом і металом.
3. Епоксидні — захищають метал від корозії, а бетону надають адгезійних властивостей.
За своїми властивостями ґрунти діляться на наступні типи:
1. Водовідштовхувальні — захищають поверхню від вологи та корозії.
2. Глибокого проникнення — використовуються для пористих матеріалів. Проникають в структуру стіни, зміцнюють її і дають водовідштовхувальні властивості.
3. Адгезійні — покращують зчеплення між основою і подальшим матеріалом, що буде наноситися на ґрунтовку.
4. Антисептичні — захищають від розмноження грибків та плісняви, зменшують можливість розмноження бактерій. А комбінація з фарбою, що миється, дозволяє проводити вологе прибирання по декілька разів за день.
5. Антикорозійні — обов'язковий етап обробки металу. Вони не дають утворитися іржі та підвищують термін служби поверхні.
6. Протипожежні — спеціальні ґрунти, що уповільнюють горіння матеріалів.
foto

Яка ґрунтовка краще підійде для стін

Як вже було сказано вище, на ринку можна знайти суміші під будь-який матеріал. Але так як стіни робляться в основному з мінеральних поверхонь (бетон, гіпсокартон, цегла), то і шукати слід ґрунтовки, які підійдуть для них. Зазвичай це одна з:
- акрилових — найпопулярніший варіант на ринку, висихає за 5-6 годин. Єдине, за чим потрібно стежити — за відсутністю металевих елементів в стіні, бо ця ґрунтовка окислює метал;
- алкідних — гарний варіант, щоправда використовується все рідше через довге висихання (до 15-17 годин);
- полівінілацетатних — сохнуть швидко (за 2-3 години), але через те, що їх можна використовувати тільки після шпаклювання та перед ПВА-фарбою, то їх беруть не для кожного ремонту.
Решта сумішей зустрічається доволі рідко або вони мають настільки вузьку спеціалізацію, що для стін майже не застосовуються.

Який потрібен валик для ґрунтовки стін

Насправді, професіонали не рекомендують використовувати валики. Причина проста «як два на два» — так як в більшості випадків це досить рідка суміш, то валики занадто сильно вбирають її і потім нерівномірно віддають.
Втрати матеріалу будуть дуже великими, попереднє «замочування» валика не допоможе. Тому при роботі з ґрунтовкою краще використовувати фарбопульт. А для важкодоступних місць підійде пензель. Він не настільки вбирає в себе рідину і пропрацює будь-яку поверхню: від кута кімнати до сходових балясин.
Часто задаваемые вопросы

🔨 На яких етапах потрібна ґрунтовка?

Найчастіше її використовують для: Зміцнення поверхні і підвищення зчеплення зі штукатуркою. Роботи зі старою штукатуркою — якщо стіна залишилася рівною після зняття оздоблювальних матеріалів, досить нанести на штукатурку ґрунтовку. Перед декоративною обробкою — знизить витрати фарби або клею.

⏱ Скільки потрібно чекати між ґрунтовкою і фарбуванням?

Бажано почекати хоча б 5-6 годин. Щоб бути повністю впевненим у тому, що суміш засохла — почекайте 7-8 годин або залиште стіну на ніч. Вранці вже можна буде робити чистову обробку.

👷 Чи можна використовувати ґрунтовку як до, так і після шпаклівки?

Так. Нанесення просочення на голу стіну підвищить зчеплення з поверхнею, і шпаклівка краще ляже на неї. А ґрунтування прошпакльованої стінки додасть їй водовідштовхувальних та антисептичних властивостей. Також, ще сильніше підвищиться адгезія стіни, завдяки чому фарба ляже ідеально рівним шаром, а шпалери будуть триматися багато

Стікер-тести Color Sample