Пошук
Расписание
Тема
коли
Де
Деталі заходу
Сейчас запнятий нет
(Русский) Оставляйте свои контактные данные и мы обязательно Вас пригласим на ближайщий мастер-класс!
foto

На сьогодні ринок водорозчинної лакофарбової продукції може похвалитися величезною кількістю товарів. Найпопулярнішими серед них є акрилові та полівінілацетатні фарби. Дехто каже, що це одна й та ж фарба, але з різними назвами. Інші відповідають, що це абсолютно різні типи продукції. Так хто ж має рацію? І в чому полягає різниця між акриловою та полівінілацетатною фарбами?

Характеристики та переваги акрилової фарби

Що це таке взагалі – акрилові фарби? Це той засіб, яким фарбують тарілки? Яким чином вона тоді працює на стінах?
Фарби на акриловій основі – універсальні. Та вже від добавок залежать їх властивості та призначення. Щобільше, навіть ремонтні фарби відрізняються за призначенням: одні ідеальні для стін, другі створені для фарбування стелі, а третіми слід фарбувати підлогу.
Далі, після нанесення акрилатної фарби на поверхні з’являється спеціальна плівка, що захищає поверхню від основних зовнішніх впливів.

Що входить до складу вододисперсійної (емульсійної) акрилової фарби?

Як було зазначено вище, у всіх подібних фарбах розчинником є вода. Вона вміщує сполучні речовини, добавки, наповнювачі, пігмент і т.д.
Сполучна речовина є одним із найважливіших елементів у фарбі. Саме вона скріплює всі елементи в одне ціле та створює захисну плівку на поверхні. Саме від сполучної речовини залежить довговічність покриття, його стійкість до стирання і точна передача відтінків.
Так з чого складається акрилова фарба? Основним елементом тут виступає вода, далі додається сам акрил і після цього кожен виробник додає потрібні складові.

Показники якості вододисперсійних акрилових фарб

Які вимоги висуваються до якісної акрилової фарби та для чого вона потрібна? Вироби від серйозного виробника мають ряд показників якості:
  1. Стійкість до стирання – особливість акрилу. Якщо виробник не вказує, що стінку, яка висохла, можна мити – це привід замислитися.
  2. Довговічність покриття – покриття збереже всі властивості та привабливий зовнішній вигляд навіть через 7-10 років та більше років експлуатації.
  3. Передача кольору та ступінь білизни – якісні акрилові матеріали не змінюють колір навіть після 10 років використання. А ось у фарб ПВА через декілька років експлуатації може з’явитися легка жовтизна. Це не означає, що біла стіна різко стане кольору «айворі», проте відтінок трохи «потеплішає».

Чи визначає ціна якість вододисперсійної акрилової фарби?

І так, і ні одночасно. Що ми маємо на увазі? Те, що в занадто дешевих фарбах часто використовуються неякісні інгредієнти, через які матеріал просто не лягатиме красиво на поверхню або ж він втратить свій зовнішній вигляд.
У фарбах середньої та вищої категорії ціна вже не настільки важлива: тут в неї закладається не стільки вартість матеріалів, скільки опрацьованість технології. Адже якщо подумати логічно, то чим більше грошей у виробника, тим більше часу у нього на лабораторні експерименти зі своїм товаром. Чим більше у нього часу та сил на випробування – тим кращим вийде сам матеріал.

Причини використання акрилових фарб

Такі лакофарбові продукти підійдуть практично під будь-яке завдання: як для фарбування газових труб, так і для ремонту дитячої. Головне обрати тип фарби: для внутрішніх робіт або фасадний. Далі обрати потрібне призначення акрилової фарби: стіни, стеля, двері, підлога та ін.
Її переваги полягають у наступному:
  1. Відсутність запаху при нанесенні: саме з цієї особливості технології відразу визначають, чим було пофарбовано приміщення.
  2. Водоемульсійна акрилова фарба швидко висихає на будь-якій поверхні – буквально через 1,5-2 години після фарбування можна ставити меблі назад.
  3. Вона не боїться вологих приміщень і постійного прибирання. Одне з ключових властивостей акрилових фарб – стійкість до стирання та вологи. Якісна фарба з легкістю переживе постійну мийку з дезінфекцією в офісі, художнє «мистецтво» в дитячій кімнаті та навіть постійну вологість у ванній кімнаті.
  4. Вододисперсійні акрилові фарби зберігають свій колір навіть через 10-15 років після фарбування.
  5. Акрилова сполучна речовина – універсальна, тому подібні фарби можна використовувати практично для будь-якої поверхні чи завдань.
  6. Вододисперсійні фарби на акриловій основі більш екологічні. Вони не виділяють ніяких шкідливих і небезпечних речовин, тому їх можна використовувати для інтер’єрної обробки дитячих, шкіл і навіть лікарень.
  7. Фарбування стін акрилом буде під силу навіть новачкові. Головне – запастися терпінням й купити зручний валик з пензлем. Завдяки тому, що ця фарба швидко висихає, навіть художник-початківець зможе створити своє домашнє «графіті» практично на будь-якому матеріалі.

Характеристики та переваги полівінілацетатної фарби

Водночас на ринку водоемульсійних фарб є ще полівінілацетатні, або простіше кажучи ПВА. Тільки в фарбах він використовується лише як сполучна речовина. Далі – більш детально.
foto

На основі яких матеріалів виготовляють полівінілацетатні фарби?

Як вже зрозуміло з назви, основними інгредієнтами таких фарб є:
  • вода – основа сучасних фарб, саме в ній розводяться основні інгредієнти;
  • полівінілацетат – сполучна речовина, яка зв’язує все в одне ціле та створює захисну плівку після висихання;
  • добавки, наповнювачі, пігменти та ін. – відрізняються від виробника до виробника.

У чому полягають переваги та недоліки матеріалів на основі полівінілацетатної смоли (ПВА)?

Такі фарби коштують дешевше акрилових. Однак, у них трохи гірші основні характеристики. Зазвичай, такі фарби менш стійкі до стирання й впливу вологості з температурою. За ПВА-фарбами потрібно пильно стежити: вони не зовсім придатні для протирання мильною ганчіркою, та й стіни ванної кімнати ними не пофарбуєш.
Водночас вони добре підходять для стель і стін всередині приміщень зі сприятливими умовами та без навантажень. Наприклад, така фарба добре витримає 3-5 років застосування у спальні на північній стороні. А ось у кімнатах, які виходять на південь, краще використовувати акрил – бо у ПВА є властивість трохи жовтіти, а сонячні промені тільки прискорять цей процес.

Причини використання фарб ПВА

Найчастіше їх використовують в тих випадках, коли потрібно заощадити, попри скорочення терміну придатності фарби. Це можуть бути стелі в сухих приміщеннях та стіни, де на них немає особливого навантаження.
Така фарба може користуватися популярністю серед тих, хто полюбляє постійно перефарбовувати стіни. Вони підходять для фарбування відео блогерської майстерні, бо «зірка» все одно буде раз на рік змінювати задній фон.

Головні відмінності полівінілацетатних та акрилових фарб

Основна відмінність – хімічні сполуки, з яких вони складаються. Основою акрилових фарб є поліакрилати, а ось ПВА – полівінілацетат. В одній фарбі в основі лежить акрил, а в іншій – вініл. Виходячи з цього, помітна різниця у властивостях:
  1. Акрил – без запаху, а у ПВА-фарб є легкий запах оцту.
  2. Акрил вирізняється підвищеною стійкістю до стирання, а вінілові поверхні бажано протирати м’якою ганчіркою зовсім без натиску.
  3. Акрилові фарби зберігають ступінь білизни навіть через 10 років, а вініл через пару років трохи пожовтіє.
  4. Акрил стійкий, а ПВА має властивість із часом руйнуватися.

Як правильно наносити акрилову та полівінілацетатну фарбу на поверхню?

В цілому, тут немає якихось особливих відмінностей. Все через те, що і ПВА, і акрил належать до виду вододисперсійних фарб. Тобто основа в них ідентична, тому й підготовка стін та саме нанесення буде аналогічним.
Найпростіше пофарбувати поверхню, що була пофарбована водоемульсійною фарбою раніше. Тут достатньо просто помити стінку та дати їй висохнути. Далі можна наносити новий шар.
Також досить просто буде тим, хто вирішив пофарбувати голі стіни: їх потрібно добре шпаклювати та ґрунтувати. Після цього достатньо лише рівномірно нанести фарбу.
foto
Якісні акрилові фарби можна наносити поверх алкідних (масляних) фарб. У цьому випадку слід добре вимити та пошкурити стіну.
Найскладніше буде тим, у кого стіни вже обклеєні шпалерами. У цьому випадку доведеться повністю позбутися цього покриття, дійшовши до голої стіни.
Акрилові та вінілові фарби, як брати. Так, у них багато спільного. Але саме відмінності роблять їх по своєму унікальними та дорогими серцю.
Часто задаваемые вопросы

🖌️ Що таке водно-дисперсійна фарба?

Така фарба створюється на основі водної дисперсії акрилатного сополімеру з наповнювачами та добавками. Вона має густу консистенцію. Головним і єдиним розчинником подібної фарби виступає вода. Завдяки цьому водно-дисперсійна фарба пожежобезпечна та екологічна.

❓ Чи можна фарбувати шпалери акриловою фарбою?

Акриловою фарбою можна працювати зі шпалерами, на яких зазначено «під фарбування». Фарби з тонким шаром покриття допоможуть зберегти рельєф шпалер.Kolorit Legenda підійде під великий малюнок, а дрібний візерунок підкреслять Dynasty і History.

🧹Який валик краще для водоемульсійної та акрилової фарби?

З фарбами на водній основі найкраще працюють валики з мікрофібри та поліестеру. Довжина ворсу підбирається в залежності від поверхні. Рекомендовані значення для стін — 8-12 мм. А зі стелею та фактурними поверхнями можна використовувати моделі з довгим ворсом на 15-18 мм.

⌛ Скільки сохне акрилова фарба?

Сучасні акрилові продукти сохнуть швидко — при оптимальному мікрокліматі (температурі +23°С та відносній вологості 50%) висихання відбувається вже через 1-2 години. Чим нижче температура і більша вологість — тим довше має пройти часу. Фактори, що впливають на час виси

Стікер-тести