Пошук
Расписание
Тема
коли
Де
Деталі заходу
Сейчас запнятий нет
(Русский) Оставляйте свои контактные данные и мы обязательно Вас пригласим на ближайщий мастер-класс!
foto

Підвіконня, як і будь-який інший предмет інтер'єру вимагає регулярної заміни чи ремонту. Пофарбувати його в новий колір вийде значно дешевше, ніж встановлювати новий. У сьогоднішньому матеріалі ви дізнаєтеся, як відреставрувати підвіконня так, щоб він виглядав новеньким.

Навіщо потрібно фарбувати підвіконня

Будь-яка річ з часом втрачає свій вигляд, і підвіконня не є винятком. При правильному підході до реставрації, можна уникнути повної заміни цього предмета інтер'єру.
Такий підхід може бути виправданий, коли потрібно зберегти початкове вікно через історичність будівлі: в пам'ятках архітектури часто заборонено змінювати віконні блоки разом з підвіконням. Також реставрація допоможе заощадити на ремонті, і надасть вікну абсолютно новий вид. Тому вона підійде любителям експериментів та економним господарям.

Підготовка перед фарбуванням

Підвіконня роблять з абсолютно різних матеріалів — від дерева та пластика до каменю, мармуру, бетону та навіть ударостійкого скла. Найбільш популярними є пластикові та дерев'яні варіанти. Вони бюджетні, зносостійкі та піддаються реставрації.

Зняття старої фарби з дерев'яного підвіконня

foto
Зняти старе покриття можна 2 способами.
Зачистка наждачним папером
Найбільш безпечний спосіб, що відмінно впорається з покриттям, якому більше 2-3 років. Для цього потрібно озброїтися кількома листами наждачки з різною зернистістю (від великої 80-ки до дрібного помелу в 220 грит) та кількома годинами терпіння.
Старе покриття видаляється простим шліфуванням круговими рухами. Якщо хочеться заощадити час, то скористайтеся шліфувальною машинкою — нею можна обробити основну частину підвіконня. Для кутів та важкодоступних місць все одно знадобиться точність ручної роботи.
Також можна використовувати шпателі різних розмірів. Правда вони підходять тільки в тому випадку, якщо фарба на підвіконні відколюється сама по собі. Майстру залишиться тільки підчіплювати покриття, й акуратно знімати його.
Термічний метод
Власникам дерев'яних вікон потрібно підходити до цього способу з обережністю, а для пластикових вікон він взагалі протипоказаний.
У цьому випадку одночасно повинні працювати 2 людини: оператор теплової гармати направляє потік гарячого повітря на підвіконня до тих пір, поки фарба не почне покриватися бульбашками. Далі помічник акуратно знімає покриття, що встигло вздутися.

Вирівнювання нерівностей

Наступний етап підготовки — вирівняти поверхню. Механіка роботи залежить від типу та розміру поверхні. Бетон і дерево можна прошкурити механічним способом.
А ось робота з пластиком, каменем та склом має безліч унікальних особливостей: потрібно враховувати тип матеріалу, особливості установки, цілісність конструкції і т.д. В цьому випадку краще довіритися майстрам, які знають як варто працювати з вибраним типом поверхні.
Перед тим, як правильно шпаклювати підвіконня, огляньте його на наявність нерівностей і тріщин. Для відколів глибиною від 1,5 до 3 мм знадобиться стартова шпаклівка, дрібні тріщини (до 1 мм в глибину) пропрацює фінішна. Для бетонних підвіконь підійде Kolorit STANDART LF — ультрабіла фінішна шпаклівка, яка виступить ідеальною підкладкою під будь-який колір.
Працюючи з іншими поверхнями потрібно шукати той склад, який підійде саме для їх типу: пластику, каменю, скла і т.д..

Захист поверхонь поруч

Найефективніший спосіб захисту сусідніх поверхонь від будівельного сміття — прикрити їх. Рами та прольоти проклейте малярним скотчем, а скло, батареї та підлогу накрийте клейонкою.
Під час чищення підвіконня рекомендується прикрити плівкою всі меблі. Це вкрай брудний процес з купою пилу, тому простіше сховати всі відкриті поверхні малярним скотчем, аніж потім витрачатися на клінінг та хімчистку.
При самому фарбуванні достатньо прикрити предмети, що знаходяться на відстані до 1,5-2 метрів від підвіконня. Так ви мінімізуєте шанси потрапляння випадкових бризок фарби на поверхню.

Вибір фарби

Перед тим, як пофарбувати підвіконня будинку, дізнайтеся чим саме він покритий на даний момент. Для бетонних або раніше пофарбованих поверхонь підійде більшість сучасних інтер'єрних вододисперсійних фарб. Зверніться до інструкції по застосуванню бажаного складу: необхідна інформація знаходиться в розділі «Область застосування».
При фарбуванні дерев'яних підвіконь краще використовувати акрилові емалі. Тим, кому потрібно отримати більш матове покриття, що не відбиває колір, варто звернути свою увагу на Kolorit Wood and Metal Enamel Kolorit Wood and Metal Enamel Полуматовая Напластование. Вона відмінно виглядає на «складних» поверхнях, приховуючи дрібні недоліки. Тим, хто хоче отримати гарні переливи світла на підвіконні краще купити Kolorit Wood and Metal Enamel Глянець.
А ось з пластиковими підвіконнями процес підбору фарбувального складу стає складнішим. Якщо це перша реставрація, то звичайна інтер'єрна фарба сюди не підійде — потрібно шукати ту, де виробник вказав можливість фарбування пластикових та пластмасових поверхонь.
При подальшому ремонті все залежить від стану поверхні та бажаного результату. Кожен випадок індивідуальний, і краще уточнювати можливість покриття подібних підвіконь вододисперсійною фарбою у консультантів в лакофарбовому відділі найближчого будівельного магазину.

Інструменти для фарбування підвіконня

foto
Технологія фарбування підвіконь практично така як і робота зі стінами — відмінності в дрібницях, що випливають через більш скромну площу під фарбування. Для нього знадобиться наступне: наждачка різної зернистості, шліфмашинка (опціонально), шпателі, кисть або краскопульт.

Фарбування бетонного підвіконня

Вкрай невибаглива поверхня — не боїться випадкових бризок дощу та сонячних променів, що потрапляють крізь відкрите вікно. Технологія фарбування залишається практично такою ж, як і при роботі з бетонними стінами. Корективи вносять тільки скромні розміри робочої поверхні.
Перш ніж пофарбувати бетонне підвіконня, його потрібно очистити від бруду, жиру та будівельного сміття. Для цього береться універсальний засіб для чищення та м'яка мочалка для посуду. Далі потрібно прошкурити основу наждачним папером — якщо підвіконня велике, то можна скористатися шліфувальною машинкою.
Обробіть підвіконня адгезійною грунтувальною фарбою Kolorit Beton K. Її особливий склад допомагає поліпшити зчеплення з невсмоктуючими поверхнями, такими як скло, кераміка або кахель. Бетон К полегшить роботу зі штукатуркою, фарбою та іншими оздоблювальними матеріалами.
Зачекайте 5-7 годин при температурі близько 22°С та вологості в 45-50% — це оптимальна «погода» в приміщенні, при якій склад висохне швидко та без втрати властивостей. Не рекомендується прискорювати процес, підвищуючи температуру або осушуючи повітря.
Наступний крок — закладення тріщин та відколів. Для цього знадобиться 2-3 шпателя (1 вузький та 1-2 широких), стартова та фінішна шпаклівки. Після нанесення стартового розчину варто почекати хоча би 24 години — саме стільки часу знадобиться складу, щоб висохнути. З фінішною шпаклівкою чекати потрібно менше — до 5-7 годин.
Далі повторно проґрунтуйте поверхню та після висихання покриття приступайте до фарбування. Так як підвіконня є компактною конструкцію, то краще працювати пензлем.
Якщо підвіконня вже фарбували раніше, то його достатньо очистити від бруду, висолів та сторонніх включень. Візьміть будь-яку лужну рідину, протріть нею основу, та змийте розчин чистою водою.

Фарбування пластикового підвіконня

Поверхні з пластику швидко втрачають свій вигляд — менше, ніж через 5-7 років багато з них не такі білі та гладкі, які були спочатку. Виправити це можна менше, ніж за добу: достатньо їх перефарбувати.
Перш ніж пофарбувати пластикове підвіконня, його необхідно підготувати до цього процесу. Прикрийте вікна, рами, батареї та підлогу, після чого видаліть весь бруд, що з’явився там за час експлуатації. Зробити це можна за допомогою універсального миючого засобу та м'якої мочалки для миття посуду. Металеву жорстку щітку використовувати не варто — вона може пошкодити поверхню.
Для таких підвіконь потрібна особлива фарба для пластику. Вона доступна як в звичній рідкій консистенції, так в форм-факторі аерозолю. Звичайна інтер'єрна фарба сюди не підійде — вона не розрахована для роботи з пластиком, тому зовнішній вигляд такого підвіконня після реставрації непередбачуваний. Точний час та бажаний спосіб нанесення вказані в інструкції до фарби.

Фарбування дерев'яного підвіконня

foto
Дерев'яні поверхні не відрізняються особливою ​​примхливістю, тому найбільш складним етапом підготовки тут є шліфування. Вся справа в тому, що натуральне дерево має свій унікальний рельєф з особливою шорсткістю. Завдання майстра — вирівняти поверхню так, щоб в майбутньому підвіконня не стало джерелом скалок.
Так як зняти фарбу з дерев'яного підвіконня не можна ані термічним ані хімічним методом, то залишається тільки механічна робота. Далі необхідно проґрунтувати поверхню. Тріщини та відколи акуратно закладаються шпаклівкою по дереву. Тим, кому потрібно залишити початковий рельєф підвіконня, можуть відразу переходити до фарбування, без шпаклювання.
Щоб зрозуміти, наскільки добре підійде обраний лакофарбовий продукт — загляньте в його інструкцію. У розділі «Область застосування» виробник детально розписав, для яких поверхонь підходить його товар.
Kolorit Wood and Metal Enamel Глянець — емаль для дерева та металу, що надає гарний глянцевий блиск підвіконню. Вона захищає поверхню від появи грибків та плісняви, так що пофарбованій поверхні не буде страшний конденсат, пар від зволожувачів повітря та випадкові краплі при поливі кімнатних рослин. А висока криюча здатність візуально приховає дрібні недоліки поверхні.

Технологія фарбування пластикового підвіконня

Насамперед очистіть підвіконня від жирних плям та забруднень. Візьміть універсальний засіб для чищення, губку та акуратно протріть поверхню. Особливу увагу варто звернути на кути і місця, де стояли вазони — прибирання цієї зони вимагає особливої ​​ретельності. Прикрийте рами, батареї та підлогу малярним скотчем та плівкою.
Далі проґрунтуйте підвіконня спеціальним грунтом для пластикових поверхонь. Тільки після цього можна переходити до фарбування. Підготуйте для цього 2 пензля — середній та вузький. Спочатку опрацюйте основну частину підвіконня, а в кінці профарбуйте кути і важкодоступні місця.
Дайте поверхні частково просохнути — знадобиться від 2 годин при середньому мікрокліматі (близько 18-25°С та вологісті в межах 45-55 %). Нанесіть другий шар покриття, та дайте йому повністю висохнути — для цього достатньо 5-7 годин.
Часто задаваемые вопросы

🏠 Чи можна пофарбувати біле пластикове підвіконня?

Так, біле пластикове підвіконня можна пофарбувати в будь-який колір. Для цього його достатньо прошкурити, закрити тріщини та проґрунтовати. Далі можна наносити фарбу для пластмасових поверхонь.

🩸 Якою фарбою краще фарбувати підвіконня?

Для бетонного та дерев'яного підвіконня підійде більшість інтер'єрних фарб. Пластикові поверхні необхідно фарбувати спеціальними складами, що призначені для подібних поверхонь.

🖌 Як підготувати підвіконня до фарбування?

Щоб підготувати підвіконня до фарбування його потрібно вимити, видаливши всі забруднення. Після цього прошкурьте поверхню наждачним папером, закладіть тріщини шпаклівкою та проґрунтуйте її. Якщо основа раніше було пофарбована вододисперсійною фарбою — її достатньо помити та дати висохнути.

Стікер-тести