Чим шпаклювати стіну з газоблоку
Якщо в особливих випадках газобетон може обійтися без штукатурки, то ось шпаклівка обов'язкова. Завдяки їй можна досягти рівної та міцної поверхні — тоді стики на шпалерах зійдуться ідеально, а фарба ляже рівномірно та без змін в кольорі. При роботі з газоблоковими стінами потрібно використовувати як стартову, так і фінішну шпаклівку. Наносити фініш поверх штукатурки або «голої стіни» категорично не рекомендується.
Будь-яка шпаклівка складається з 2 основних складових. Заповнювач безпосередньо впливає на властивості покриття. Плівкоутворювальні сполуки — утворюють плівку, до якої і буде чіплятися ґрунтовка з фінішним покриттям.
Зазвичай шпаклівку виробляють в світло-сірому кольорі. У фінішних покриттях виробник додає колер — тоді «сірість» покриття не буде проступати через тонкі шпалери та не змінюватиме відтінок фарби.
Ультрабіла шпаклівка
Kolorit STANDART LF підійде для будь-яких дизайнерських задумів. Нейтральний білий колір покриття виступає ідеальною «підкладкою» для будь-яких дизайнерських задумів.
А ось
STANDART LН явно буде до смаку тим, хто любить світлі стіни. Цю шпаклівку колерують по палітрі Kolorit Base Light, що дозволяє помітно зменшити витрату фарбі при роботі з поверхнею.
Шпаклівка на цементній основі
Універсальний склад. На ринку можна знайти шпаклівки як для зовнішніх, так і внутрішніх робіт. Продається як в сухому вигляді, так і вже готовою сумішшю. Головний плюс матеріалу — бюджетна вартість. Але пам’ятайте, що працювати з ним важко — він важко наноситься та швидко засихає. Тому опрацьовувати поверхню потрібно швидко і без права на помилку.
Шпаклівка на клейовій основі
Тут в ролі основного заповнювача виступає ПВА-клей, що забезпечує комфортне нанесення та високу адгезію. В якості додаткового заповнювача зустрічаються крейда або тальк — вони нешкідливі, тому можна брати такі суміші без страху за своє здоров'я.
Особливість покриття клейової шпаклівки в тому, що її використовують тільки для внутрішніх поверхонь, які будуть фарбуватися ПВА-фарбами.
Крім цього, така шпаклівка підійде тільки для газоблоків з мінімальними нерівностями — допустимо нанесення в 1 шар товщиною до 2 мм. Якщо укласти суміш більш товстим шаром — є ймовірність того, що вона потріскається.
Шпаклівка на основі гіпсу
Склад з великою зернистістю, який використовують в якості стартової суміші. Відмінно готує мінеральні поверхні до подальшої обробки. Шпаклівка досить швидко схоплюється, утворюючи монолітну «плівку».
Після нанесення у майстра є не більше 5 хвилин на вирівнювання. Далі склад почне схоплюватися, ідеально вирівняти його вже не вийде. Тому такий варіант підійде тільки досвідченим фахівцям, що вміють поводитися з подібними будматеріалами.
Після повного висихання шпаклівки обов'язково прошліфуйте стіну. Це зробить її ще більш гладкою та підвищить адгезію для наступного етапу робіт.
На масляній основі
Як вже зрозуміло з назви, в основі цієї штукатурки використовується оліфа. Також сюди додають клей, пластифікатори, акрилати та воду. Сьогодні використовується досить рідко, бо подібна обробка підходить виключно під масляну фарбу.
На полімерній основі
Відмінний невимогливий варіант, з яким впорається навіть початківець. Головне — брати суміш невеликими порціями та акуратно розподіляти по поверхні. Завдяки дрібнозернистій структурі перекриває навіть найдрібніші нерівності, роблячи стіну ідеально рівною.
Таке покриття легко піддається шліфовці, має високу адгезію та не боїться механічних пошкоджень.