Пошук
Расписание
Тема
коли
Де
Деталі заходу
Сейчас запнятий нет
(Русский) Оставляйте свои контактные данные и мы обязательно Вас пригласим на ближайщий мастер-класс!
foto

Газобетон — сучасна заміна цегли. Це міцний матеріал з хорошими показниками термо- та звукоізоляції. Його використання дозволяє заощадити на фундаменті, бо кінцева вага конструкції легше аналогічних варіантів. В цій статті ми розберемо особливості оздоблення стін з газоблоку — як правильно шпаклювати та наносити штукатурку на подібну поверхню.

Штукатурка та шпаклівка стін з газобетону

Так як газобетон являє собою великі блоки, то отримати рівну кладку тут просто. Для підготовки до фарбування та поклейки шпалер використовується штукатурка і шпаклівка. Перша потрібна для роботи з великими нерівностями (від 5 мм), а друга відмінно приховає дрібні недоліки поверхні (до 3 мм).

Чи потрібно штукатурити стіни з газобетону

Щоб зрозуміти це, оцініть стан поверхні. Якщо на ній немає перепадів рельєфу та сколів глибиною більше 3 мм, то можете обійтися без цього кроку. В цьому випадку, досить добре попрацювати стартовою та фінішною шпаклівкою.
Але якщо стіна не може похвалитися особливою гладкістю, то доведеться її штукатурити. Замінити цей крок на кілька шарів шпаклівки не можна.

Як вибрати штукатурку

foto
Для попередньої підготовки стіни з газобетону використовуються вапняно-цементні та гіпсові штукатурки. Вапняно-цементна — дрібнодисперсна суміш, що не додає багато ваги поверхні, та має хороші показники паропроникності. Гіпсова — підійде для сухих приміщень, бо сильно вбирає вологу.
Їх використовують виключно як чорновий варіант — вони готують стінку до подальшої обробки. Наступні 3 види шпаклівки частіше всього використовуються для фінішних покриттів, надаючи поверхні особливий рельєф.
Акрилова дарує майстрам справжнє різноманіття декоративних штукатурок з незвичайним рельєфом, що приховує дрібні недоліки. Силікатна відома високою паропроникністю та низьким водопоглинанням покриття, що виступає додатковим захистом від появи цвілі. Силіконова — довговічний вибір з високою адгезію та нейтральною електростатичністю.

Які потрібні інструменти

Для робіт з газобетонною стіною потрібні лише декілька інструментів. Шпателі різної ширини або штукатурні станції — для нанесення суміші з оптимальними витратами. Будівельне правило — допоможе проконтролювати гладкість покриття. Шліфмашина та шліфувальні круги з різною абразивністю — для додаткового вирівнювання поверхні.
Набір базовий, знайти всі необхідні інструменти можна в будь-якому будівельному магазині.

Переваги та недоліки стін з газобетону без штукатурки

Перш ніж вирішити, що робити — оцініть плюси та мінуси «голої стіни» без штукатурки. Тільки зваживши обидві сторони питання, ви знайдете оптимальне рішення. Переваги відсутності штукатурки — економія на будматеріалах, підвищення паропроникності та зменшення затрат часу на ремонт.
Але у цього питання є і мінуси. Шви потрібно обробляти більш прискіпливо, інакше через деякий час з'явиться «сітка». Також, перш ніж наносити фарбу на газоблок, його доведеться ретельно прошпаклювати стартовою та фінішною шпаклівками.

Чим шпаклювати стіну з газоблоку

Якщо в особливих випадках газобетон може обійтися без штукатурки, то ось шпаклівка обов'язкова. Завдяки їй можна досягти рівної та міцної поверхні — тоді стики на шпалерах зійдуться ідеально, а фарба ляже рівномірно та без змін в кольорі. При роботі з газоблоковими стінами потрібно використовувати як стартову, так і фінішну шпаклівку. Наносити фініш поверх штукатурки або «голої стіни» категорично не рекомендується.
Будь-яка шпаклівка складається з 2 основних складових. Заповнювач безпосередньо впливає на властивості покриття. Плівкоутворювальні сполуки — утворюють плівку, до якої і буде чіплятися ґрунтовка з фінішним покриттям.
Зазвичай шпаклівку виробляють в світло-сірому кольорі. У фінішних покриттях виробник додає колер — тоді «сірість» покриття не буде проступати через тонкі шпалери та не змінюватиме відтінок фарби.
Ультрабіла шпаклівка Kolorit STANDART LF підійде для будь-яких дизайнерських задумів. Нейтральний білий колір покриття виступає ідеальною «підкладкою» для будь-яких дизайнерських задумів.
А ось STANDART LН явно буде до смаку тим, хто любить світлі стіни. Цю шпаклівку колерують по палітрі Kolorit Base Light, що дозволяє помітно зменшити витрату фарбі при роботі з поверхнею.
foto

Шпаклівка на цементній основі

foto
Універсальний склад. На ринку можна знайти шпаклівки як для зовнішніх, так і внутрішніх робіт. Продається як в сухому вигляді, так і вже готовою сумішшю. Головний плюс матеріалу — бюджетна вартість. Але пам’ятайте, що працювати з ним важко — він важко наноситься та швидко засихає. Тому опрацьовувати поверхню потрібно швидко і без права на помилку.

Шпаклівка на клейовій основі

Тут в ролі основного заповнювача виступає ПВА-клей, що забезпечує комфортне нанесення та високу адгезію. В якості додаткового заповнювача зустрічаються крейда або тальк — вони нешкідливі, тому можна брати такі суміші без страху за своє здоров'я.
Особливість покриття клейової шпаклівки в тому, що її використовують тільки для внутрішніх поверхонь, які будуть фарбуватися ПВА-фарбами.
Крім цього, така шпаклівка підійде тільки для газоблоків з мінімальними нерівностями — допустимо нанесення в 1 шар товщиною до 2 мм. Якщо укласти суміш більш товстим шаром — є ймовірність того, що вона потріскається.

Шпаклівка на основі гіпсу

Склад з великою зернистістю, який використовують в якості стартової суміші. Відмінно готує мінеральні поверхні до подальшої обробки. Шпаклівка досить швидко схоплюється, утворюючи монолітну «плівку».
Після нанесення у майстра є не більше 5 хвилин на вирівнювання. Далі склад почне схоплюватися, ідеально вирівняти його вже не вийде. Тому такий варіант підійде тільки досвідченим фахівцям, що вміють поводитися з подібними будматеріалами.
Після повного висихання шпаклівки обов'язково прошліфуйте стіну. Це зробить її ще більш гладкою та підвищить адгезію для наступного етапу робіт.

На масляній основі

Як вже зрозуміло з назви, в основі цієї штукатурки використовується оліфа. Також сюди додають клей, пластифікатори, акрилати та воду. Сьогодні використовується досить рідко, бо подібна обробка підходить виключно під масляну фарбу.

На полімерній основі

Відмінний невимогливий варіант, з яким впорається навіть початківець. Головне — брати суміш невеликими порціями та акуратно розподіляти по поверхні. Завдяки дрібнозернистій структурі перекриває навіть найдрібніші нерівності, роблячи стіну ідеально рівною.
Таке покриття легко піддається шліфовці, має високу адгезію та не боїться механічних пошкоджень.
foto
Шпаклівка Kolorit STANDART LH

Готова до застосування інноваційна фінішна шпаклівка. Зменшує зусилля маляра на більш як 200 кг при нанесенні на стіну. Це перша в Україні шпаклівка, якій можна надати потрібного тону. Вона колорується за палітрою світлих відтінків Kolorit Base Light,  покращуючи декоративний вигляд готового покриття. Kolorit STANDART LH зменшує витрати фарби та підходить для машинного нанесення.

Як правильно шпаклювати газобетон

foto
Робота зі шпаклівкою по газобетону не відрізняється від роботи з іншими мінеральними поверхнями. Для цього потрібно дотримуватися наступного алгоритму:
1. Очистити стіну від забруднень. Досить протерти її вологою ганчіркою та дати висохнути.
2. Проґрунтувати газобетон. Обов'язковий крок підготовки — тоді газобетон не буде витягувати вологу з інших будматеріалів. А це означає, що вони не втратять своїх основних властивостей, і подальше покриття ляже без проблем.
3. Якщо є нерівності більше 5 мм, то потрібно використовувати штукатурку для вирівнювання поверхні.
4. Нанести стартову шпаклівку, підготувавши бетон до подальшої обробки.
5. Прошліфувати поверхню — це зробить її більш гладкою та підвищить чіпкість.
6. Нанести фінішну шпаклівку — вона виправить дрібні нерівності і підготує стіну до фінальної обробки.
Далі досить нанести ґрунтовку і можна приступати до останнього кроку в ремонті. Якщо ви вирішили використовувати в декорі стін плитку, то під неї достатньо стартового складу. Після повного висихання покриття прошліфуйте поверхню та нанесіть на неї ґрунтовку.

Потрібні інструменти

Набір для шпаклювання не відрізняється від того, що був потрібен для ґрунтовки. Знадобляться всі ті ж шпателі або фарбопульт, будівельне правило та засоби для шліфування.
Правильна підготовка до фінішної обробки — запорука довголіття ремонту. Коректна шпаклівка і ґрунтовка газоблоків дозволить втілити будь-яке дизайнерське рішення.
Часто задаваемые вопросы

⛏ Чи можна шпаклювати бетонні стіни без штукатурки?

Все залежить від рельєфу. Якщо немає великих нерівностей або сколів (більше 3 мм), то можна шпаклювати стіни з газобетону без обробки штукатуркою. А ось якщо кладка крива або з дефектами — попереднє оштукатурювання обов'язкове.

🛢Можно чи відразу шпаклювати газобетонні стіни?

Шпаклівка бетонних стін без попереднього штукатурення дозволяється, тільки якщо перепади поверхні не перевищують 3 мм. При наявності перепадів, сколів та нерівностей глибше 3 мм рекомендується проштукатурити газобетон.

🛠 Який шпаклівкою шпаклювати газобетонні стіни?

Для газобетонних стін підходять шпаклівки на основі полімерів. З ними легко працювати, вони перекривають дрібні нерівності та піддаються шліфуванню. Саме ці особливості матеріалу роблять його найкращим вибором як для стартової, так і фінішної шпаклівки.

Стікер-тести