Пошук
Расписание
Тема
коли
Де
Деталі заходу
Сейчас запнятий нет
(Русский) Оставляйте свои контактные данные и мы обязательно Вас пригласим на ближайщий мастер-класс!
foto

Все в нашому світі відносно. Це можна сказати навіть про сприйняття кольорів — що для одного буде смарагдовим, то для іншого бірюзовим. Причин такої плутанини безліч: фон, спектр випромінювання техніки, стан здоров’я очей, відповідність монітора палітрі sRGB (якщо відтінки вивчаються онлайн) та навіть культурні відмінності. Сьогодні ми розповімо 9 найкращих порад щодо вибору фарби.

Менше варіантів — простіше вибрати

foto
Великий вибір — це завжди цікаво. Але часто він вганяє в занадто тривалі роздуми, адже вибір із сотні майже ідентичних відтінків приголомшує. Скористайтеся спеціальними каталогами кольорів від виробника — він з радістю надасть його за першим запитом.
Тут відтінки помітно відрізняються один від одного. І це спрощує остаточний вибір. Після того, як ви знайшли 5-7 оптимальних варіантів, можна брати розширене віяло — для вибору точного відтінку.

Монітор змінює колір

Більшість екранів спотворюють зображення. Виняток становлять тільки спеціальні дисплеї для дизайнерів, схвалені Pantone з показниками спотворення кольорів менше E<2. Але оскільки для досягнення таких умов потрібне постійне тонке регулювання професійних моніторів, то простіше використовувати офіційний паперовий каталог виробника.
У такому випадку, бренд гарантує, що обраний колір буде збігатися з тим, який отримаєте на стіні. Проста роздруківка каталогу на домашньому принтері не підійде — він не зможе точно передати відтінок.

Прислухайтеся до думки домашніх

Особливо, якщо ви будете жити в цьому будинку не одні. Порадьтеся з рідними, та прийдіть до того вибору, який сподобається всім.
Зазвичай, ремонт проводять раз в 5-10 років, тому з обраним кольором доведеться жити довго. І він повинен викликати у жителів квартири тільки позитивні емоції

Будьте обережні з насиченими відтінками

foto
Іноді вони можуть психологічно «задавити» господаря та гостей. Заздалегідь візуалізуйте, як буде виглядати кімната. Завдяки цьому ви розв’яжете проблему ще до її появи.
Ознайомтеся зі «психологію кольору» та вирішіть, чи підходить бажаний відтінок для конкретного приміщення. Наприклад, білий заспокоює і при цьому наповнює енергією, синій розслабляє, надлишок червоного стомлює, а комбінація червоного з жовтим пробуджує апетит і т.д.
Приймаючи рішення про вибір насиченого відтінку, подумайте чи буде він основним або тільки домінантним. Якщо його буде багато в темному або маленькому приміщенні, то стіни будуть «тиснути». Для таких кімнат підійдуть світлі приглушені варіанти.
Заздалегідь продумайте поєднання — найкраще для цього підійдуть колірні кола. Використовуючи їх, можна зрозуміти вдалість поєднання обраних кольорів.

«Приміряйте» колір в реальних умовах

Колір поверхні залежить від світла, що потрапляє на неї. Тому фахівці рекомендують спробувати відтінок при тому освітленні, що буде в будинку. Нехай і рідко, але буває так, що вибір, в який ви закохалися в магазині може «не зіграти» у квартирі.
Вся справа у світлових схемах. У кожному приміщенні вони різні. І те, що виглядало «холодним світло-сірим» в залитому світлі люмінесцентних ламп, при домашньому теплому освітленні може виявитися сіро-бежевим.
Попросіть у виробника віяло з бажаною гамою або позичте його ненадовго. Подивіться, як з обраними кольорами будуть поєднуватися меблі, як вони виглядають при денному світлі, вранішньому та вечірньому сонці й різному освітленні домашніх ламп. Якщо подобається у всіх цих випадках — ставте галочку біля відповідних відтінків.

Пробний викрас допоможе при виборі

foto
Після того, як ви вибрали 2-3 кольори, можете переходити до фінального кроку перед закупівлею — викрасом. Для цього візьміть 2-3 мінімальних тари з фарбою вибраних відтінків та зробіть пробний викрас стіни або аркуша шпалер. Фарбувати всю поверхню не потрібно — досить невеликого квадрата розміром 1х1 м. Тоді можна побачити, як в при різному освітленні виглядатиме прийнятий варіант.
Це допоможе відчути колір в кімнаті, бо це вже не просто маленький квадратик з каталогу, а повноцінна частина інтер'єру.
Ви можете замовити пробний викрас прямо на нашому сайті — достатньо вибрати колір та бажану фарбу. Протягом доби ми відправимо потрібну кількість «пробних» баночок за вашою адресою.

Остаточний колір фарби видно тільки після повного висихання

foto
Пам'ятайте, що відтінок свіжої фарби відрізняється від тої, що повністю висохла. Як правило, спочатку колір виглядає більш насиченим і має легкий блиск (навіть якщо ви використовуєте глибокоматове покриття, як Kolorit Legenda). При оптимальному мікрокліматі (температура + 23 °C і вологість 50%) вододисперсійні склади не будуть боятись потрапляння пилу вже через 30 хвилин, наступний шар можна наносити через 2 години. Для повного висихання потрібно почекати від 5 годин, а максимальної міцності покриття досягає через 28 днів.
Справжній відтінок фарби буде видно вже через 5-7 годин. По закінченню цього часу можна судити про її реальний колір в приміщенні. Саме тому фахівці рекомендують почекати між пробним викрасом та остаточним вибором кілька днів. За цей час покриття підсохне і за ним можна буде поспостерігати в різних умовах.

Підбирайте під меблі

foto
Обов'язково врахуйте колір меблів, коли будете вибирати відтінок стін. Білий універсальний і добре поєднується з усіма іншими відтінками. Також до нейтрального вибору відносяться сірий, чорний і бежевий — вони не будуть перебивати інші кольори та поєднуються практично з будь-якими меблями.
Врахуйте, куди саме виходять вікна. Якщо кімната знаходиться на сонячній стороні, то там можна використовувати темні та насичені відтінки. Якщо природне освітлення є нечастим гостем, то такі стіни будуть тиснути. Подібна гамма не підходить для маленьких просторів (менше ніж 15 м2) — перебувати в такому приміщенні буде некомфортно.
Якщо хочеться експериментів, то візьміть колірний круг та скористайтеся однією зі схем поєднання відтінків. Детальніше — нижче.

Найкращі варіанти

foto
В інтер'єрі найчастіше використовуються наступні 5 схем.
Монохромна — різний ступінь насиченості та яскравості одного кольору. Вибір небесно-блакитних шпалер до темно-синього дивану створить монохромне приміщення.
Комплементарна — беруться 2 паралельних один одному відтінки. Якщо ви підбираєте колір стін в кімнату з червоним ліжком, то зверніть увагу на відтінки зеленого. Вони комплементарні, тому будуть цікаво доповнювати один одного.
Аналогові — відтінки, що знаходяться поруч у колірному колі. У них різний тон (основний колір), але схожий ступінь насиченості та яскравості. Наприклад, у вас світло-персикові меблі. І якщо ви підбираєте фарбу по «аналоговій» схемі, то сюди відмінно впишеться рожевий Бейкера-Міллера (як світлий відтінок червоного) або «колір золотої димки» (незвичайний жовтий).
Тріада — поєднання 3 кольорів, що знаходяться на однаковій відстані в колірному колі. Виберіть один з них як головний, а решта будуть доповнювати його.
Контрастна тріада — суміш всіх прийомів вище. В цьому випадку потрібно вибрати один колір, потім знайти до нього комплементарний. Далі візьміть отриманий результат і знайдіть його «аналоговий» відтінок. Вирішивши піти цим шляхом, до зелених стін потрібно знайти червоно-помаранчеві та фіолетові меблі.
Якщо хочете «з'єднати» кольори, які ніяк не поєднуються згідно з правилами вище, то простежте, щоб у них була однакова насиченість. У більшості випадків така комбінація буде доволі ошатною. Наприклад, красу смарагдового дивану підкреслить стінка ультрамаринового чи кобальтового кольору. А ось із заднім фоном василькового відтінку він буде виглядати вже не настільки ефектно.
Часто задаваемые вопросы

🛌 Як вибрати колір фарби для стін спальні?

Спальня є місцем, де всі хочуть розслабитися та набратися енергії. Сюди підійдуть природні кольори — синій, зелений, морські відтінки. Також впишеться нейтральна гама — білий, сірий, бежевий. Підбирайте м'які, ненасичені кольори — вони не будуть «тиснути».

🏠 Який колір фарби приховує нерівності стін?

Від відтінку майже нічого не залежить: у випадку з нерівними стінами зверніть увагу на довжину ворсу валика і товщину шару фарби. Для подібних поверхонь підійдуть валики з ворсом більше ніж 15 мм. Також пошукайте фарби з товстим шаром покриття — вони приховають мікронедоліки.

Стікер-тести