Вибір робочих інструментів впливає не тільки на зручність проведення робіт, але й на витрату фарби та якість кінцевого покриття.

Більші поверхні (стеля, стіни) рекомендується фарбувати валиком, маленькі (плінтуси, радіатори) – пензлем.

Існують валики з довгим і коротким ворсом, широкі й вузькі. Чим більша площа поверхні, тем ширшим повинен бути валик і довшим ворс. Валик з довгим ворсом більше поглинає в себе фарби та залишає на поверхні помітніший візерунок. Однак при цьому не рекомендується для фарбування підлоги або стін використовувати валик з довгим ворсом, оскільки в такому разі візерунок може бути недостатньо однорідним.

Вузькі валики з коротким ворсом підходять для фарбування невеликих поверхонь, тому що поглинають менше фарби та залишають малопомітний візерунок. Для фарбування меблів добре підійде мохеровий або повстяний валик.

Пензлі виготовляють із м’яким і твердим ворсом, широкі та вузькі. М’які пензлі добре підходять для роботи з водно-дисперсійними фарбами, тому що латексні фарби розподіляються на поверхні гірше, ніж фарби на основі розчинника. Для фарбування більших поверхонь використовуйте широкий пензель, для маленьких – вузький. Рекомендується завжди використовувати якісні робочі інструменти.