СПАЛЬНЯ В СТИЛІ РОКОКО

Старовинні стилі оформлення спалень знатних персон захоплюють своєю легкістю, ніжністю та розкішшю. Один з них – Рококо, який став продовженням загадкового стилю Бароко, відмінно підходить для оформлення спальні.

ТРОХИ ПРО ІСТОРІЮ ПОХОДЖЕННЯ СТИЛЮ РОКОКО

Цей напрямок виник у Франції в першій половині XVIII і наклав свій відбиток на мистецтво того часу: архітектуру, живопис, музику, літературу і т. д. Рококо того часу можна охарактеризувати словами «розкіш», «грація» та «примха». Це не дивно, адже про його розвиток турбувалися знатні французькі дами: маркіза де Помпадур, мадам Дюбаррі і дружина короля Марія Лещинська.

Назва стилю походить від французького слова, яке в перекладі означає «черепашка». Чому його так назвали? Тому що Рококо характеризується великою кількістю завитків, які притаманні «будиночкам» молюсків.

Спальня в стилі Рококо з елементами позолоти в лілових тонах

ХАРАКТЕРНІ РИСИ КЛАСИЧНОГО РОКОКО:

  • Витіюваті візерунки. Стіни, меблі і елементи декору обов’язково прикрашені складними орнаментами і малюнками у вигляді завитків. Стільці, крісла та ліжка нагадують меблі королів, бо їм характерно обрамлення незвичайної форми. Для декорування стін використовують ліпнину. Інтер’єри Рококо позбавлені простоти і скромності.

  • Світлі тони. Спальні в цьому стилі здаються ніжними, затишними і теплими, тому що в їх оформленні переважають бежеві, кремові, молочні забарвлення, а також відтінки рожевого, блакитного і зеленого. Якщо стіни пофарбовані в темні тони, меблі та елементи декору обов’язково повинні бути світлими.

  • Велика кількість позолоти або сріблястого відтінку. У сучасному Рококо рідко використовуються тони благородних металів, але раніше їм декорували обрамлення меблів, люстр, свічників, статуеток і інших предметі

Спальня в стилі рококо в світлих тонах

ЯК СТВОРИТИ СПАЛЬНЮ В СТИЛІ РОКОКО?

Оформлення кімнат в класичному варіанті цього стилю виконується дуже рідко. Дизайнери намагаються комбінувати його елементи з іншими стилями, щоб інтер’єр не здавався занадто пафосним. Отже, щоб імітувати стиль Рококо, потрібно:

  1. Позбутися від прямих ліній. Плінтусу важливо надати вигнуту форму, а меблі вибирати з різьбленням, викривленими ніжками і цікавою оббивкою. Чим більше в ній нестандартних і складних елементів, тим краще.

  2. Прикрасити стіни ліпниноюВізерунки на стінах, в обрамленні вікон і дверей виглядають ефектно. Стелю бажано залишити однотонною і гладкою. Стіни можна оформити дерев’яними панелями і обробити їх декоративною різьбою.

  3. Приділити увагу підлозі. Для спальні краще вибрати паркет або ламінат, так як керамічне покриття для підлоги досить холодне. При бажанні можна постелити килим, якщо він доречний в загальному інтер’єрі. Забарвлення килимового покриття повинна відповідати кольору шпалер або тону стін.

  4. Подбати про деталі. В інтер’єрах Рококо доречні об’ємні штори, великі люстри з великою кількістю елементів, канделябри, порцелянові статуетки, картини, дзеркала. Шовкові подушки і пуфи з вишивкою теж не будуть зайвими.

Спальня в темних тонах в стилі рококо

Спальня в стилі Рококо виглядає затишно, незвично, а головне – вишукано. У ній приємно засинати і прокидатися.