ПОРАДИ ПО ПЕРЕТВОРЕННЮ ДЕРЕВ’ЯНИХ МЕБЛІВ

Звичні і полюбилися нам дерев’яні столики, стільці, ліжка і шафи з роками втрачають свій первинний вигляд і ламаються. Замість того щоб викидати меблі з натурального дерева, спробуйте її спочатку відреставрувати. Цілком ймовірно, що після правильного комплексу робіт вона прослужить вам ще не один рік.

1. ПРОВЕДІТЬ ПІДГОТОВЧІ РОБОТИ – ОЧИСТІТЬ ПОВЕРХНЮ.

За допомогою губки очистіть поверхню від бруду . Для видалення пилу і сторонніх включень скористайтеся щіткою.

Якщо лакове покриття вироби втратило свій вигляд, потрібно повністю зняти його наступним чином:

  • очистіть поверхню засобом Maalipesu, потім ретельно промийте її чистою водою;
  • відшліфуйте виріб до матового блиску , а після видаліть пил від шліфування;
  • якщо покриття відшаровується , зніміть його скребком, зволожите поверхню водою, почекайте до її висихання. Потім відшліфуйте встали сторчма волокна деревини, видаліть пил.

2. ПОЗБАВТЕСЯ ВІД ПОДРЯПИН І НЕРІВНОСТЕЙ.

Вирівняти їх шпаклівкою для дерева Spakkeli Puukitti відповідного кольору. Розведіть е ‘водою в разі потреби. Для нанесення шпаклівки візьміть шпатель.

Порада:якщо ви виявите на деревині глибокі подряпини, нанесіть шпаклівку в кілька шарів. По завершенню робіт відшліфуйте поверхню, очистіть її від пилу.

3. ЗА БАЖАННЯМ ЗМІНІТЬ ВІДТІНОК ДЕРЕВ’ЯНОГО ВИРОБУ.

Для цього:

  1. Нанесіть морилку для дерева Pirtti губкою, пензлем або розпиленням в один шар. Для отримання більш глибокого кольору, дочекайтеся її повного висихання і повторіть процес.
  2. Обробіть виріб захисним лаком Kiva, Unica Super або Unica Akva за допомогою кисті, розпилювача або губки. Цей засіб може бути прозорим або відтіночним. Тому спочатку проведіть контрольну вифарбовування на окремій дошці.

Рада :перед і під час нанесення лак потрібно помішувати, інакше може утворитися осад. Розведіть засіб розчинником на 40-50% (тільки для першого шару). Перед нанесенням кожного шару поверхню потрібно матовать шліфувальної папером.

4. ПРОВЕДІТЬ ОЗДОБЛЮВАЛЬНІ РОБОТИ.

Спосіб обробки залежить від того, чим покривалася поверхню раніше :

  • віск. Візьміть рідкий віск Nostalgia Wood Wax. За допомогою кисті або губки нанесіть 1 (в ідеалі 2) шару воску по напрямку волокон деревини в такій кількості за раз, в якому його може увібрати деревина. Важливо:до і під час роботи перемішуйте його.
  • масло . У такому випадку візьміть масло на основі бджолиного воску Nostalgia Beeswax oil. Для його нанесення знадобиться кисть або відрізок бавовняної тканини. Залиште засіб вбратися на 30 хвилин, а потім протріть поверхню від надлишків у напрямку вздовж деревини.
  • фарба. Фахівці рекомендують наносити фарбу Miranol або Empire в 1-2 шари. Обов’язково перемішуйте її, а в разі потреби – розбавляйте уайт-спіритом 1050 (якщо наносите пензлем) або розчинником тисячу тридцять дві (якщо користуєтеся розпилювачем).

5. ЗАМІНІТЬ СТАРУ ФУРНІТУРУ

Ви можете зняти старі ручки, гачки, висувні механізми та іншу меблеву фурнітуру і замінити їх новими. Це простий і бюджетний спосіб перетворити меблі.

Таким чином, стару і непривабливу меблі можна перетворити в витвір мистецтва. Проявіть трохи терпіння і фантазії, щоб улюблене дерев’яний виріб радувало вас довгий час!