ШПАКЛІВКА БЕТОННОЇ СТІНИ ПІД ФАРБУВАННЯ

Перед фарбуванням стіни під фарбування потрібно прошпаклевать. Як це зробити? Слід обов’язково запам’ятати, що фарбування бетонної стіни не можна виконувати, якщо з її виготовлення не пройшло ще 30 днів. Для початку слід підготувати бетонні стіни під фарбування. Стіни повинні вже повністю висохнути і не мати високу вологість. Якщо ж бетонні стіни ще відносно вологі, потрібно дочекатися моменту, коли вони повністю висохнуть. Це вкрай важливо. На це може піти навіть кілька місяців, значить, потрібно чекати.

Якщо бетонна стіна має стару фарбу, її обов’язково потрібно видалити зі стін шпателем, скребком або нанести спеціальний розчин, який швидко допоможе зняти старе покриття. Також слід очистити від різного роду бруду, пилу, кіптяви та іржі. Якщо стіна шорстка, її слід обробити наждачним папером або пемзою для того, щоб вся поверхня була рівною і гладкою.

Шпаклівка бетонних стін зазвичай проводиться в два шари. Перший шар покликаний усунути всі можливі невеликі нерівності стіни (адже всі великі нерівності потрібно згладити ще при попередній підготовці поверхні до шпаклівки. Другий шар шпаклівки проводиться з метою надання бетонній стіні гладкої поверхні. Виконавши шпаклівку бетонної стіни в два шари і давши поверхні необхідне їй час на висихання, можна ж проводити на ній різні оздоблювальні роботи: фарбування, поклейка шпалерами та іншими оздоблювальними матеріалами.

При виборі шпаклівки слід керуватися насамперед тим, яке приміщення буде по вологості. Наприклад, для сухих приміщень потрібно вибирати один тип шпаклівки, а для ванних кімнат і санвузлів така шпаклівка не підійде, потрібно підбирати таку, яку можна використовувати у вологих приміщеннях.

Як приготувати шпаклівку? Спочатку налити в ємність чисту воду, відповідно до інструкції насипати необхідну кількість сухої суміші, розмішати добре суміш, краще спеціальним будівельним інструментом.

Спочатку потрібно прогрунтувати поверхні хорошою грунтовкою, потім нанести на стіни стартовий шар шпаклівки. Необхідно дочекатися потрібну кількість часу за інструкцією, щоб перший шар шпаклівки висох, після грунтування стіна теж повинна певний час сохнути (час вказано на кожній упаковці зі шпаклівкою). Після цього поверхню потрібно відшліфувати за допомогою наждачного паперу. Після цього процесу наноситься фінішний шар, який також після висихання шліфується за допомогою наждачного паперу, але більш дрібної по зернистості. А вже після цих маніпуляцій поверхню можна заґрунтувати, щоб обробний шар добре зчепився з основою, тобто зі шпаклівкою.