ВИТРАТА ФАРБИ НА КВАДРАТНИЙ МЕТР

Всім хто виконує малярні роботи самостійно, повинен знати і вміти розрахувати витрату фарби на один квадратний метр.

Тому ми в цій статті докладно розповімо про витрату фарби, умов які впливають на норму витрати.
А так, так різновидів фарб існує багато, у цій статті ми розберемо тільки три основних види: водно-дисперсійна, масляна і водоемульсійна.

ВИТРАТА ОЛІЙНОЇ ФАРБИ НА 1 КВАДРАТНИЙ МЕТР

Мало хто знає, але одним з основних компонентів масляної фарби є оліфа. У даній фарбі оліфа служить для того, що б бути сполучною речовиною. І в той момент, коли ми наносимо масляну фарбу на фарбується поверхню, відбувається процес так званої полімеризації оліфи. Як правило, застосовується пентафталевая емаль ПФ-115.

Після нанесення цієї емалі утворюється плівка, у якої є кілька особливостей. Вона має однорідну структуру і має здатність не розшаровуватися. На одношарової поверхні середньостатистична норма витрати буде 110-130 г / м2.

За допомогою 1 кг емалі виходячи звичайно від кольору фарби Ви можете обробити поверхню площею: чорний – 17-20 м2, білий – 7-10 м2, зелений – 11-14 м2, синій (блакитний) – 12-17 м2, жовтий / червоний – 5-10 м2, коричневий – 13-16 м2
Емаль розводять за допомогою використання уайт-спірит, сольвент або ж з використанням їх сумішей дотримуючись пропорції 1: 1.

Фарбується поверхню обробляють фарбою за допомогою валика або кисті. Оброблювану поверхню фарбують у кілька шарів. Час забарвлення між шарами складає приблизно одну добу.

ВИТРАТА ВОДНО-ДИСПЕРСІЙНА ФАРБИ НА АКРИЛОВІЙ ОСНОВІ

Водно-дисперсійна фарба на акриловій основі вважається однією з поширених фарб за допомогою, якої здійснюють забарвлення усередині приміщень, а також їй роблять деякі фасадні роботи. Відмінною особливістю цього виду фарб є можливість Коліровка за допомогою колірних паст і відмітний матовий вигляд. За допомогою водно-дисперсних фарб можна утворити велику кольорову палітру, які не будуть боятися вигорання на сонці. В інструкції до застосування цієї фарби написано, що норма витрати не перевищує 8м2. Але на практиці виходить витрата 1 літра на 6-7 м2. Така різниця виходить, тому що виробники фарби подразумевают нанесення фарби на гладку поверхню. Тим більше на витрату фарби впливає не тільки шорсткість поверхні, але й вбирає здатність.
Важливу роль при фарбуванні цією фарбою відіграє метод нанесення.

При нанесенні її з використанням фарбопульта витрата фарби буде менше, ніж використовувати валик при фарбуванні. Але якщо немає фарбопульта, то вибір краще зробити в сторону валика, ніж кисті. Але, тим не менше, потрібно врахувати, що витрата фарби буде на 5-15% більше, ніж написано на банці.

Для здійснення фарбування поверхні фарбою на акриловій основі потрібно очистити поверхню і наносити красу в кілька шарів. Потрібно зауважити, що чим склад фарби якісніше, тим менше знадобиться шарів нанесеної фарби. Якщо склад якісний то роблять два шари, якщо фарба менш якісна, то наносять три шари. Іншими словами якщо Ви вирішите заощадити на фарбі, зрештою Ви переплатите.

Хочеться відзначити, що при фарбуванні бетону колір фарби залишиться незмінним протягом п’яти років. Але після двох, трьох років може початися відлущування фарби. Здійснюючи фарбування цемент, штукатурку або інші фарбується потрібно пам’ятати, що цією фарбою можна здійснити і ґрунтовку, попередньо розбавивши фарбу водою до 10%.

ВИТРАТА ВТИСНУТИ ФАРБИ НА КВАДРАТНИЙ МЕТР

Для розрахунку норм витрат цього типу фарб головне увагу потрібно приділити витраті з розрахунку витрати зазначеного виробником на один метр квадратний. У середньому цей витрата відбувається один літр на 7-11 м2. Але в продажі також є такі види фарб, у яких витрата одного літра йде на 14-18 м2 пофарбованої поверхні в один шар. Але іноді можливий випадки, коли витрата фарби, наведений виробником, буде, дуже відрізняється від реального витрати. Тут потрібно звертати увагу на дуже важливий момент і не забувати про всмоктуючої здатності поверхні.

Для того, що б скоротити витрату фарби і заодно продовжити термін служби професіонали рекомендують наносити на поверхню зміцнюючої грунт. Не варто наносити водоемульсійну фарбу товстими шарами. Як правило, фарбу наносять в 2-3 шари. При нанесенні наступного робить перерву в 1,5-2 години.